s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών. - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 81
  1. #31

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπερα θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σας αν μπορειτε... Εκανα ενα χαρτη ωριαιας με ερωτημα " Θα με δεχθουν στο μεταπτυχιακο ναι ή οχι;" Το ερωτημα εγινε στις 22/6/12 η ωρα 11:52 το μεσημερι στη πολη Λεμεσο της Κυπρου...

    Ελπιζω να μπορει καποιος να με βοηθησει....

  2. #32

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    καποιος που να ξερει να με βοηθησει;; Ειμαι πολυ αγχωμενη η οποια απαντηση σας ειναι αποδεκτη ακομα και αρνητικη...

  3. #33
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Αγαπητή love1989 καταλαβαίνω το άγχος σου όμως η λογική του φόρουμ δεν είναι ν' απαντάμε σε πολύ προσωπικές ερωτήσεις, πολύ περισσότερο δε, στα ωριαία που βάζετε.

    Το φόρουμ υπάρχει για συζητήσεις και μετάδοση γνώσης κι αυτό πρέπει να το κατανοήσετε τα μέλη διαφορετικά θα ερχόμαστε όλοι σε δύσκολη θέση.

  4. #34

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Eυχαριστω πολυ!

  5. #35
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Όπως ανέφερα πιο πάνω δεν υπερασπίστηκα κανέναν και τίποτα! Κατέθεσα την προσωπική μου άποψη. Και το ότι έχω γράψει χίλιες φορές πως σίγουρα είναι ανέφικτο να απαντώνται όλες οι προσωπικές ερωτήσεις σου λέει κάτι;;;
    Σε πιο ακριβώς σημείο ζήτησα να και υπερασπίστηκα θερμά να αναλυθεί ωριαίος χάρτης δικός μου ή άλλου μέλους;ε;
    Να διαβάζουμε πιο προσεκτικά πριν κατηγορήσουμε άδικα κάποιον.
    Και αν ενδιαφερόσουν για το φόρουμ και ήθελες να είσαι σωστή και τυπική θα μπορούσες να μου είχες στείλει ένα προσωπικό μήνυμα για να μην με κατηγορήσεις άδικα δημόσια για κάτι το οποίο έβγαλες από το μυαλό σου ώστε να μη είχαμε γίνει και θέμα. Εσύ επέλεξες και δεν απαντάς αναγκαστικά όπως λες!
    Και γιατί όλοι με κατηγορείται δεν μπορώ να το καταλάβω. Κάποιος που να μπορεί να κρίνει αυτά που είπα αντικειμενικά χωρίς να βάλει τις σάλτσες του δεν υπάρχει σε αυτό το φόρουμ;
    Όπως είπα και πιο πάνω κουράστηκα να απαντάω και να δικαιολογούμε για πράγματα τα οποία ποτέ δεν έχω κάνει και δεν έχω πει!
    Last edited by ΕΛΕΝΗ1; 22-07-2012 at 03:23 PM.

  6. #36

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπέρα .!εχω ξεκινήσει να ασχολούμαι με την ωριαία αλλα θα ήθελα μια βοήθεια. Έκανα μία ερωτηση για επανασύνδεση. Αλλά δεν μπορώ να συνδυάσω τι σημαίνουν όλα αυτα. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε ? Η ερώτηση έγινε, Παρασκευή 5 Απριλίου 2013, ώρα 00:44. Ωροσκόπος Τοξότης , άρα κυβερνήτης του ωροσκοπίου είναι ο Δίας, ο ερωτών (εγώ).Ο οποίος βρίσκεται στον 6ο οίκο, που είναι στους διδύμους.Επειδή είμαι και γυναίκα, με βάζω και Αφροδίτη, η οποία είναι στον Κριό, αλλά βρίσκεται σε αδυναμία. Αυτή βρίσκεται στο 4ο σπίτι.Η σελήνη είναι στον Υδροχόο στο 2ο οίκο, αρα η συνασθηματική μου κατάσταση έχει σχεση με τα οικονομικα ?Στον άντρα δίνω τον 'Ηλιο που είναι στον Κριό, βρίσκεται σε έξαρση στον 4ο και αυτός. Κυβερνήτης του Κριου είναι ο Άρης , ο οπόιος βρίσκεται και αυτός στον κριο, και βρίσκεται και αυτός στο 4ο οίκο. Για να δούμε αν θα γίνει η σχέση κοιτάμε και τον 7ο κ τον 5ο οίκο. Ο 7ος οίκος στην ακμή του έχει το ζώδιο των Διδύμων. Κυβερνήτης είναι ο ερμής, που βρίσκεται στους Ιχθύς και είναι σε πτώση , στον 3ο οίκο. Αν πάρουμε τον 5ο οίκο, την ακμή του την έχει στον Ταύρο που κυβερνήτη έχει την Αφροδίτη. Οι όψεις που έχουμε είναι :

    Ήλιος ΣύνοδοςΑφροδίτη1.83

    ΉλιοςΣύνοδοςΑρης2.94

    ΉλιοςΕξάγωνοΔίας2.77


    ΣελήνηΤρίγωνοΔίας4.94


    ΣελήνηΤετράγωνοΚρόνος2.35

    ΑρηςΣύνοδοςΉλιος2.94

    ΑρηςΣύνοδοςΑφροδίτη1.10
    ΕρμήςΤετράγωνοΔίας5.36

    Μπορείτε να με καθοδηγήσετε παρακαλώ πολύ λίγο στην ερμηνεία, γιατί είμαι αρκετά μπερδεμένη ?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για μία άμεση απάντηση

  7. #37
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    Έλενα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    14

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟRION12..ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ, ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΣΤΑ ΕΞΗΣ ΣΗΜΕΙΑ:
    Α)Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΣΟΥ ΣΑΝ ΕΡΩΤΩΣΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΛΗΝΗ ΚΑΙ ΌΧΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ..ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΟΨΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 2 ΠΛΑΝΗΤΕΣ, ΘΕΤΙΚΕΣ Η ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.
    Β)ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ (ΕΦΟΣΟΝ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ), ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΗΛΙΟ, ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ, ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΤΟΞΟΤΗ.ΔΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΨΕΙΣ ΚΑΝΕΙ, Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΣΗΜΕΙΟΔΟΤΕΣ (ΕΡΜΗ, ΣΕΛΗΝΗ)
    ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΟΨΗ ΕρμήςΤετράγωνοΔίας 5.36 (ΑΠΟΚΛΙΝΟΥΣΑ ΟΨΗ), ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.
    ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΤΡΑΠΛΟΤΗΤΕΣ.ΠΟΙΑ Η ΣΧΕΣΗ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΟΔΟΤΩΝ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΆΛΛΑ ΜΕΛΗ ΠΙΟ ΈΜΠΕΙΡΑ, ΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΤΕ..

  8. #38
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    Έλενα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    14

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΌΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Η ΣΕΛΗΝΗ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ,Π.Χ. ΚΕΝΗ ΠΟΡΕΙΑΣ,ΚΛΠ

  9. #39

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    cancerian καλησπέρα,

    θα ήθελα να με βοηθήσεις με το εξής:

    δεν μπορώ να καταλάβω στο πρόγραμμα πότε θεωρώ ότι η σελήνη είναι κενής πορείας?
    δλδ κοιτάω δεξια στις όψεις την ημερομηνία και την ώρα που είναι σχετικά με το θέμα?
    Μπορείς να με βοηθήσεις με ένα παράδειγμα?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  10. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπέρα Laoura,

    δυστυχώς τα αστρολογικά προγράμματα διαφέρουν ουσιαστικά μεταξύ τους. Δεν γνωρίζω σε πιο αναφέρεσαι. Δεν χρειάζεται όμως πινακάκια με ενδείξεις προκειμένου να καταλαβεις πότε η Σελήνη είναι Κ.Π.

    Οταν η Σελήνη αποχωρίζεται από εναν πλανήτη και μέχρι να περάσει στο επόμενο ζώδιο δεν σχηματίζει κάποια (από τις 5 πτολεμαικές) όψη, τότε η Σελήνη είναι σε Κενό Πορείας. Ακόμα και όταν η τελευταία όψη της Σελήνης με κάποιο πλανήτη έχει γίνει πχ στις 27 ενός ζωδίου τότε μέχρι να περάσει στο επόμενο ζώδιο θεωρείται Κενή Πορείας.

 

 
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads