s
H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 118
  1. #31

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    εχω εξαγωνο ηλιου στον λεων με πλουτωνα στον ζυγο οι οποιοι σχηματιζουν yod με τη μαυρη σεληνη στους ιχθυεις.α ξεχασα ο ηλιος βρισκεται στον 2 οικο,ο πλουτωνας στον 4 και η μαυρη σεληνη στον 9,τι μπορει να σημαινει αυτο ο σχηματισμος;;

  2. #32

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Θα μπορεσει καποιος να μου εξηγησει και τη δικη μου φιγουρα yod;Εχω εξαγωνο αναδρομου Κρονου(4ος οικος λεων) με αναδρομο Πλουτωνα(6ος ζυγος) και κανουν και οι δυο οψη χιαστι με Ερμη(11ος ιχθυες).Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον απαντησει!

  3. #33
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    κοιτώντας τον χάρτη μου βλέπω τρία όμορφα yod..!:nuts:

    1) Ηλιος εξάγωνο Μεσουράνημα
    Ήλιος χιαστί Πλούτωνας
    Μεσουράνημα χιαστί πλούτωνας

    2)Ίδιο με πριν με κυρίαρχο τον ¶ρη στη θέση του ήλιου μιας και έχω σύνοδο άρη-ήλιου

    3) Ποσειδώνας εξάγωνο Πλούτωνας
    Ποσειδώνας χιαστί μεσουράνημα
    Πλούτωνας χιαστί μεσουράνημα

    Ήλιος Ιχθύς στον 7ο
    ¶ρης Ιχθύς στον 8ο
    Πλούτωνας Ζυγός στον 3ο
    Ποσειδώνας Τοξότης στον 4ο
    Μεσουράνημα στον Ταύρο

    όλα έχουν να κάνουν με μεσουράνημα..δηλώνουν δυσκολία σε ότι έχει να κάνει με το MC?
    σαν πολλά δεν είναι? δεν έχω ιδέα κατά πόσο πρέπει να δίνεται μεγάλη σημασία σε τέτοιους σχηματσιμούς στο χάρτη..πρέπει?

  4. #34

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Ενδεχόμενως να έχει ανάλογα και με την ακρίβεια των όψεων...με χρέη από το παρελθόν:unsure:
    'Οσο για μένα Ήλιος εξάγωνο Ποσειδώνας
    Ερμής εξάγωνο Ποσειδώνας
    Πλούτωνας εξάγωνο Ποσειδώνας
    Ήλιος,Ερμής και Πλούτωνας σε σύνοδο στο Ζυγό,με τον Ποσειδώνα στον Τοξότη
    και όλοι αυτοί οι πλανήτες σε χιαστί με τη Σελήνη στον Ταύρο...κοινώς ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ YOD!!!

  5. #35

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπερα σας.Αν συμπεριλαμβανονται κι οι δεσμοι στο σχηματισμο του yod τοτε εχω δυο,Δια(ζυγο)-Β.Δεσμο(λεων)-Αρη(ιχθυ) και Κρονο(ζυγο)-Β.Δεσμο-Αρη.Να υποθεσω οτι yod με Β.Δεσμο σημαινει καρμικο χρεος?

  6. #36
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    To Υοd ετσι κι αλλιως ειναι σχηματισμος που δειχνει καρμικά χρεη

  7. #37

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    όψη 150 μοιρών με έναν τρίτο πλανήτη.
    Ποση αποκλιση σε μοιρες επιτρεπεται να κανει ; Η αποκλιση ειναι σταθερη ή εξαρταται απ' τον Πλανητη {δηλαδη με τη γρηγορη Σεληνη να επιτρεπονται ακομα και 10 μοιρες ενω με τον αργο Πλουτωνα οχι πανω απο 3} ;

  8. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Quote Originally Posted by Njordin View Post
    Ποση αποκλιση σε μοιρες επιτρεπεται να κανει ; Η αποκλιση ειναι σταθερη ή εξαρταται απ' τον Πλανητη {δηλαδη με τη γρηγορη Σεληνη να επιτρεπονται ακομα και 10 μοιρες ενω με τον αργο Πλουτωνα οχι πανω απο 3} ;
    Η απόκλιση πρέπει να ειναι οσο πιο μικρή γινεται σε όλους τους σχηματισμους όψεων. Μεχρι 2 απ'όσο ξερω για το Γιόντ. Αν ήταν 10, μόνο ισοσκελές δεν θα ηταν το τρίγωνο. Επειτα επειδη αναφέρεις τον γρηγορότερο και βραδύτερο πλανήτη, ασχετο αλλα σημαντικό ειναι οτι στην κορυφη του σχηματισμου δεν μπορεί ποτε να ειναι ο βαρύτερος εκ των τριών του σχηματισμού (επομένως ποτέ ο Πλούτωνας), και στην βαση ποτέ ο ταχύτερος εκ των τριών (επομένως ποτέ η Σελήνη).

  9. #39

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    γεια σας! Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν έχω yod στο χάρτη μου; προσπάθησα,αλλα δε τα κατάφερα να καταλάβω πολλά! αν μπορείτε! 04-09-1988, 13:50, Αθήνα
    ευχαριστώ πολύ!

  10. #40
    Join Date
    Jul 2008
    Όνομα:
    Μαίρη
    Posts
    220

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Quote Originally Posted by imo View Post
    γεια σας! Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν έχω yod στο χάρτη μου; προσπάθησα,αλλα δε τα κατάφερα να καταλάβω πολλά! αν μπορείτε! 04-09-1988, 13:50, Αθήνα
    ευχαριστώ πολύ!
    Αν το ψάξεις λίγο θα βρεις 3 στα οποία αν δεν κάνω λάθος μπλέκονται σταθερά ο ¶ρης και ο Πλούτωνας....:weird:
    Ωραίο είναι αυτό που γίνεται στην ώρα του

 

 
Page 4 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads