s
Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο? - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 44
  1. #31
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    65

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Σαφώς και δεν υπάρχουν καλά και κακά ζώδια. Η Αστρολογία δε λειτουργεί έτσι. Όλα τα ζώδια είναι χρήσιμα με τα καλά και τα κακά τους γιατί με αυτήν την ποικιλία υπάρχει και λειτουργεί ο κόσμος.

    Τώρα, το καλό και το κακό ζώδιο εξαρτάται από το τι είμαστε εμείς. Δηλαδή π.χ. για έναν Κριό ένας Καρκίνος μπορεί να είναι ότι ακριβώς δεν αντέχει σε μια σχέση αλλά στις συνεργασίες τους τα πάνε πολύ καλά. Και εγώ εμπειρικά μιλάω φυσικά γιατί παρατηρώ και εγώ όλα μου τα χρόνια τους ανθρώπους σε σχέση με την ζώδια τους, τα τελευταία 6-7 χρόνια δε και με ολόκληρο το χάρτη τους.

    Προσωπικά έχω θέμα μεγάλο και άλυτο με τους Σκορπιούς. Εσχάτως ανακάλυψα (κατόπιν πολύ δυσάρεστων εμπειριών και πολλών παρατηρήσεων) ότι το χειρότερο μου αλλά το χειρότερο όμως είναι η Σελήνη στο Σκορπιό πολύ μα πολύ περίσσοτερο από τον Ήλιο.

  2. #32
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Quote Originally Posted by pecora nera View Post
    Σαφώς και δεν υπάρχουν καλά και κακά ζώδια. Η Αστρολογία δε λειτουργεί έτσι. Όλα τα ζώδια είναι χρήσιμα με τα καλά και τα κακά τους γιατί με αυτήν την ποικιλία υπάρχει και λειτουργεί ο κόσμος.

    Τώρα, το καλό και το κακό ζώδιο εξαρτάται από το τι είμαστε εμείς. Δηλαδή π.χ. για έναν Κριό ένας Καρκίνος μπορεί να είναι ότι ακριβώς δεν αντέχει σε μια σχέση αλλά στις συνεργασίες τους τα πάνε πολύ καλά. Και εγώ εμπειρικά μιλάω φυσικά γιατί παρατηρώ και εγώ όλα μου τα χρόνια τους ανθρώπους σε σχέση με την ζώδια τους, τα τελευταία 6-7 χρόνια δε και με ολόκληρο το χάρτη τους.

    Προσωπικά έχω θέμα μεγάλο και άλυτο με τους Σκορπιούς. Εσχάτως ανακάλυψα (κατόπιν πολύ δυσάρεστων εμπειριών και πολλών παρατηρήσεων) ότι το χειρότερο μου αλλά το χειρότερο όμως είναι η Σελήνη στο Σκορπιό πολύ μα πολύ περίσσοτερο από τον Ήλιο.
    Που να δεις αμα είναι και σε σύνοδο με μαύρη Σελήνη!:w00t:

  3. #33
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    65

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Να συμπληρώσω ότι θα σας έλεγα τη Σελήνη να την κοιτάτε πάντα γιατί χρόνια διαβάσω για τη σημασία της αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα μέχρι που -όπως είπα εμπειρικά- διαπίστωσα ότι πολύ άνθρωποι λειτουργούν και δρουν με οδηγό τη φύση και θέση της Σελήνης τους. Οι πιο "προχωρημένοι" και "υποψιασμένοι" σε θέματα αστρολογίας και γενικότερα μεταφυσικής μπορεί να είναι σε θέση να ελέγξουν ή να κοντρολάρουν κατά κάποιον τρόπο άλλες θέσεις στο χάρτη (Ήλιο, ¶ρη, κ.λ.π.) αλλά με τη Σελήνη δε συμβαίνει το ίδιο γιατί αφορά στον ψυχισμό και οι άνθρωποι δρουν ενστικτωδώς πριν προλάβουν να αντιδράσουν σ' αυτό. Έχει σχέση με την ψυχή και την άβυσσο της.....

  4. #34

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Οκ!! Ας εκφραστω ελευθερα!!
    Με οσες γυναικες Λεοντες γνωριζομαι [εξαιρουμενης της κορης μου], δεν εχω καλες σχεσεις, η δεν εχω καθολου σχεσεις. Με αντρες Τοξοτες καλες σχεσεις μονο σε φιλικο επιπεδο. Το ιδιο και με γυναικες του αυτου ζωδιου. Με τους ανδρες Καρκινους δεν εχω υπομονη, με τις γυναικες κατα περιπτωση. [ ξερεις εσυ!!]
    Γενικα δεν εχω σοβαρες αντιπαθειες σε καποιο ζωδιο. Καθενας εχει κατι που ελκυει τον αλλο, αν και τωρα που το σκεφτομαι,... απο ζωδια της φωτιας μονο με τους Τοξοτες ή οσους εχουν ωροσκοπο Τοξοτη τα παω καλα....:embarrest:toung:
    Ναι ναι, αλλη παραπονιαρα..:toung::toung:.τα κριαρακια δεν τα θες????

  5. #35

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    πιστεύω ότι εξαρτάται από τον προσωπικό χάρτη του καθενός η οπτική γωνία που βλέπει τα άλλα ζώδια....εγώ που είμαι ταυρίνα με κουράζουν πολύ τα ζώδια της φωτιάς, όπως και τα ερμιακά (διδυμοπαρθένοι...) - πάντα μιλώντας για σχέση πολύ στενή... πιστεύω όμως ότι και για εκείνους είμαι επίσης πολύ κουραστική και πιεστική... επίσης αν και έχω ωροσκόπο σκορπιό, τους σκορπιούς δεν τους αντέχω καθόλου! (μόνο για φίλους γιατί είναι παρόντες όταν τους χρειάζεσαι...χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μπορούν να σε βοηθήσουν κιόλας) Συμφωνώ πάντως απόλυτα με την arieS engineer ότι όλα τα ζώδια μπορούν κάτι να σου δώσουν αρκεί να ξέρεις να το πάρεις και να βοηθήσεις έτσι την προσωπική σου εξέλιξη σε κάποια κομμάτια που άλλοι τα κατέχουν κάπως καλύτερα!

  6. #36

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Συμφωνώ με τα παραπάνω που αναφέρατε. Και θα ήθελα να προσθέσω πως παρόλο που δεν συμπαθώ κάποια άτομα προσπαθώ να μην τα σχετίζω με τα ζώδια τους. Ο κάθε άνθρωπος έχει προτερήματα και ελλείψεις, τώρα αυτό πιστεύω δεν αφορά μόνο τα ζώδια(και αν ειναι καλά ή 'οχι) αλλά και τους πλανήτες και τις όψεις που κάνουν σε ένα γενέθλιο χάρτη. Τέλος για μένα δεν υπάρχει χειρότερο ζώδιο και μου αρέσουν όλα. Είναι σαν το ουράνιο τόξο!:bigsmile:

  7. #37

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    ""Προσωπικά έχω θέμα μεγάλο και άλυτο με τους Σκορπιούς. Εσχάτως ανακάλυψα (κατόπιν πολύ δυσάρεστων εμπειριών και πολλών παρατηρήσεων) ότι το χειρότερο μου αλλά το χειρότερο όμως είναι η Σελήνη στο Σκορπιό πολύ μα πολύ περίσσοτερο από τον Ήλιο.""


    Λοιπόν......θα μιλήσω δεν αντέχω..... να σκάσω μου ρχεται με αυτόν τον ρατσισμό που αντιμετωπ'ιζουμε οι ταλαίπωροι εκπρόσωποι αυτού του ζωδίου.
    'Οποτε τολμίσω να αναφέρω τι ζώδιο είμαι , όλοι , μα όλοι φτύνονται στον κόρφο τουσ, βγάζουν σκόρδα απ τα τσεπάκια, ή πολύ απλά αλλάζουν πεζοδρόμιο.....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!

  8. #38
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Quote Originally Posted by ryssa View Post
    ""Προσωπικά έχω θέμα μεγάλο και άλυτο με τους Σκορπιούς. Εσχάτως ανακάλυψα (κατόπιν πολύ δυσάρεστων εμπειριών και πολλών παρατηρήσεων) ότι το χειρότερο μου αλλά το χειρότερο όμως είναι η Σελήνη στο Σκορπιό πολύ μα πολύ περίσσοτερο από τον Ήλιο.""


    Λοιπόν......θα μιλήσω δεν αντέχω..... να σκάσω μου ρχεται με αυτόν τον ρατσισμό που αντιμετωπ'ιζουμε οι ταλαίπωροι εκπρόσωποι αυτού του ζωδίου.
    'Οποτε τολμίσω να αναφέρω τι ζώδιο είμαι , όλοι , μα όλοι φτύνονται στον κόρφο τουσ, βγάζουν σκόρδα απ τα τσεπάκια, ή πολύ απλά αλλάζουν πεζοδρόμιο.....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!

    Κουλ.... κουλ λέμε! :bigsmile:

  9. #39
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Quote Originally Posted by pecora nera View Post
    Να συμπληρώσω ότι θα σας έλεγα τη Σελήνη να την κοιτάτε πάντα γιατί χρόνια διαβάσω για τη σημασία της αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα μέχρι που -όπως είπα εμπειρικά- διαπίστωσα ότι πολύ άνθρωποι λειτουργούν και δρουν με οδηγό τη φύση και θέση της Σελήνης τους. Οι πιο "προχωρημένοι" και "υποψιασμένοι" σε θέματα αστρολογίας και γενικότερα μεταφυσικής μπορεί να είναι σε θέση να ελέγξουν ή να κοντρολάρουν κατά κάποιον τρόπο άλλες θέσεις στο χάρτη (Ήλιο, ¶ρη, κ.λ.π.) αλλά με τη Σελήνη δε συμβαίνει το ίδιο γιατί αφορά στον ψυχισμό και οι άνθρωποι δρουν ενστικτωδώς πριν προλάβουν να αντιδράσουν σ' αυτό. Έχει σχέση με την ψυχή και την άβυσσο της.....
    Ακομα και η θεση της ομως μπορει να τροποποιηθει απο τις οψεις που σχηματιζει!:bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  10. #40

    Re: Ποιό θεωρείτα απο την εμπειρία σας το "χειρότερο" ζώδιο?

    Quote Originally Posted by ryssa View Post
    ""Προσωπικά έχω θέμα μεγάλο και άλυτο με τους Σκορπιούς. Εσχάτως ανακάλυψα (κατόπιν πολύ δυσάρεστων εμπειριών και πολλών παρατηρήσεων) ότι το χειρότερο μου αλλά το χειρότερο όμως είναι η Σελήνη στο Σκορπιό πολύ μα πολύ περίσσοτερο από τον Ήλιο.""


    Λοιπόν......θα μιλήσω δεν αντέχω..... να σκάσω μου ρχεται με αυτόν τον ρατσισμό που αντιμετωπ'ιζουμε οι ταλαίπωροι εκπρόσωποι αυτού του ζωδίου.
    'Οποτε τολμίσω να αναφέρω τι ζώδιο είμαι , όλοι , μα όλοι φτύνονται στον κόρφο τουσ, βγάζουν σκόρδα απ τα τσεπάκια, ή πολύ απλά αλλάζουν πεζοδρόμιο.....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!
    E, ναι ..υπερβολες υπερβολες....ειστε μια χαρα παιδια..ιδιως οταν φορατε μαυρα γυαλια και κρατατε εναν βουρδουλα με 7 ουρες!!!!!....:bigsmile::bigsmile:

 

 
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads