s
Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 31 to 40 of 61
  1. #31

    ploutonas kai pali

    πριν 1μιση χρόνο ο transit pluto τετραγώνισε την αφροδίτη μου με ότι αυτό συνεπάγεται . θα ήθελα να μάθω μιας και βλέπω ότι πολύ αργότερα θα κάνει τετράγωνο με τον ήλιο μου . έχω διαβάσει κάποιες ερμηνείες για τη διέλευση αυτή αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω αν ερμηνευτικά η διέλευση αυτή δίνει έρωτες? θα μείνει για πολύ χρόνο μαζί με τόν ουρανό που κ εκείνος το ίδιο τετράγωνο κάνει. 5/10/1966 21.οο ATH

    Efxaristo poly
    c

  2. #32

    Re: ploutonas kai pali

    Πλούτωνας μεγάλο κεφάλαιο... εμένα μου έρχεται πλούτωνας τετράγωνο πλούτωνας κ σε ηλικιακή και σε διέλευση. Μου έρχεται πλούτωνας τετράγωνο μεσουράνημα που το έχω και σε γενέθλιο και σε ηλιακη και σε διέλευση και τέλος πλούτωνας σύνοδος μεσουράνημα... αλήθεια θα πρέπει να κρυφτώ κάπου για να επιβιώσω???

  3. #33
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Afria, κάτι έχεις μπερδέψει. Καταρχήν μια όψη του Πλούτωνα από διέλευση με τη γενέθλια θέση του είναι σίγουρο ότι θα την δεις και στο χάρτη της ηλιακής επιστροφής, αφού ο Πλούτωνας κινείται πολύ αργά. Δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό.
    Επίσης δεν είναι δυνατόν ο Πλούτωνας να είναι σε τετράγωνο με το Μεσουράνημα στο γενέθλιο και σε τετράγωνο επίσης με το Μεσουράνημα από διέλευση. Θα πρέπει να έχει διανύσει 180 μοίρες που σημαίνει ότι πρέπει να είσαι πάνω από 100 χρονών. Δεν το νομίζω. Ειδικά όταν λες πριν ότι ο Πλούτωνας από διέλευση είναι σε τετράγωνο με τη γενέθλια θέση του και μετά ότι ο Πλούτωνας είναι και σε σύνοδο με το Μεσουράνημα, σίγουρα κάτι έχεις μπερδέψει.

    Cajoline, o Πλούτωνας με τον Ουρανό είναι σε τετράγωνο αυτήν την περίοδο και για τα επόμενα χρόνια. Δεν είναι δυνατόν και οι δύο να τετραγωνίζουν τον Ήλιο σου. Με τον Ήλιο στο Ζυγό, προφανώς ο Ουρανός θα είναι σε αντίθεση και όχι τετράγωνο με τον Ήλιο. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε έτσι γενικά να πούμε ότι αυτές οι όψεις δίνουν έρωτες. Εξαρτάται από τον ρόλο των πλανητών στον χάρτη σου και κατά πόσο σχετίζονται με τον 5ο και 7ο οίκο. Χωρίς να έχω δει τον χάρτη σου καταλαβαίνω ότι για γέννηση 5 Οκτωβρίου θα αργήσουν κάπως να ενεργοποιηθούν αυτές οι όψεις με τον Ήλιο σου. Δεν χρειάζεται λοιπόν να περιμένεις τις όψεις αυτές για να έχεις ευχάριστα νέα στα ερωτικά σου.

  4. #34

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    ουπς και δεν έχει και ανάδρομο ερμη.... ουρανός τετράγωνο πλούτωνα... πλούτωνας τετράγωνο πλούτωνα γενέθλιο και πλούτωνας σύνοδο μεσουράνημα... όντως μπερδεύτικα.. αλλά αυτα δεν είναι και λίγα... γενέθλιος πλούτωνας στον 60 στο ζυγό, μεσουράνημα στο Αιγ. και ωροσκόπος 26 και 13 κριός... δεν το βλέπω μόνο για ερωτικά αλλά και επαγγελματικά... αν και αυτά έχουν μπλεχτεί... ναι όντως δεν είναι τώρα άμεσα αλλά θα περάσω που θα περάσω τι φρίκη του κρόνου από σκορπίο σε σύνοδο με άρη αφροδίτη και ουρανό στον 70 οίκο και μετά να περάσω και αυτό γι' αυτό λέω για κρψώνα

  5. #35
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Afria μου καλημέρα,

    Διαβάζοντας το μήνυμα σου και προσπαθώντας να μπω ίσως στο πνεύμα των σκέψεων σου, με πιάνει κυριολεκτικά σύγκρυο ..................φρίκη, κρυψώνα, μπλεξίματα, μπερδέματα..........και όλα τα κακά του κόσμου.

    Τώρα που διάβασα όλα αυτά, εφεξής δεν θα αποτολμήσω καν να ανοίξω ούτε μία μηνιαία αστρολογική εφημερίδα.

    Με τόσα κακοπατήματα και κακοπαθήματα, και μόνο λόγω ΟΥΡΑΝΟΎ /ΠΛΟΥΤΩΝΑ, με βλέπω σε κανένα χαντάκι ξεκοιλιασμένη απο τα άγρια θηρία θα με βλέπω εφεξής.

    Αλοίμονο βρε παιδιά. Σταματείστε επιτέλους να περιγράφεται την μία ή την άλλη όψη, πρόοδο, διέλευση λες και έρχεται η συντέλεια του κόσμου. Αν σας ακούσει κανείς όχι κρυψώνα θα ψάχνει αλλά μαστίγιο να σας μαστιγώσει.

    Τι πράγματα είναι αυτά; Τι καταστροφολογία, και δη προορισμένη ειδικά για εσένα;

    Παιδιά ξυπνάτε, και αρχίστε να παίρνετε αλλιώς το τιμόνι. Αλλως κάθε μία μέρα της ζωής σας θα ξυπνάτε με τον τρόμο ενός τιμωρού Κρόνου δίπλα στο κρεβατάκι σας, έτοιμος να σας καταπιεί όπως κατάπινε τα παδιά του. Και αν σκέφτεστε έτσι, εδώ που τα λέμε καλά θα κάνει.

    Εμ τι άλλο να πω και εγώ η δύσμοιρη με τόσους μπαμπούλες γύρω μας;

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  6. Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Χαιρεται σε ολη την ωραια παρεα!
    κατι αλλο εψαχνα, αλλα επεσα επανω στον πλουτωνα! λοιπον, κυριες και κυριοι! Ταυτα εχω να δηλωσω σχετικα με τις¨"δυσκολες διελευσεις πλουωτνα". ο βαρυς πλανητης ξεκινησε το 2009 να κινειται στον δεκατο οικο μου και εκτοτε εχει κατσικωθει εκει, κανοντας διαδοχικες συνοδους με τους πλανητες που απαρτιζουν το μεγαλο μου στελιουμ σ' αυτον τον οικο. Ο πρωτος πλανητης του στελιουν ειναι ο ουρανος σε ιδιομοιρια με τον ηλιο. Την εποχη της συνοδου χειρουργηθηκα. Μαλιστα, το χειρουργιεο ηταν μεγαλη ταλαιπωρια, κρατωντας 5 ωρες. Ο πλουτωνας, νομιζω λειτουργησε ευεργετικα και θα πω ευθυς αμεσως γιατι: οταν ο χειρουργος και μαθητευομενος της μητερας μου με ρωτησε "μου εχεις εμπιστοσυνη..?" η απαντηση ηταν "οχι, γιατι δεν ξερω πως χειρουργεις, αλλα εχω εμπιστοσυνη στο οτι θα πανε καλα, θα με χειρουργησεις, θα ξυπνησω, θα μιλαω (γιατι ειχε τεθει το ζητημα να πειραχθουν οι φωνητικες χορδες και να γινω ο μυθος-θρυλος της μουγγης) και θα παω σπιτι μου καλυτερα απο ποτε". Οπερ και εγενετο. Απο την κλινικη δε, εκανα φιλους, οι οποιοι στην πορεια εγιναν και πελατες! Το ηθικο διδαγμα ειναι ΕΝΑ: ο,τι και να φερει ο πλουτωνας, ακομη και τα χειροτερα, αν ο μεσα μας εχουμε οικεια ποσειδωνεια συναισθηματα, κυριως πιστη, τιποτα δεν μπορει να μας κλονισει συθεμελα.... Εξαλλου, δεν πρεπει να ξεχναμε ποτε, οτι δεν ειμαστε αβουλα οντα στη δινη των οψεων κλπ, εχουμε τη σκεψη, την πιστη και τη θεληση. Με αυτα τα τρια γινονται θαυματα. Απλα πιστευω πως ισως τα πλουτωνια, ας μου επιτραπει η εκφραση θεματα ειναι πιο δυσκολο να τα διαχειριστουμε. Οι οψεις και οι πλανητες ειναι ενεργειες και οι δειναστες.Ακομη ο πλουτωνας κανει συνοδους κι επεται μια με τον ποσειδωνα και μια με τον ερμη (και αλλες οψεις με γωνιακους οικους) Νομιζω ομως τουτο: με εχει κανει...made of steal...οι δυσκολιες φανταζουν απλες προκλησεις, η ψυχραιμια εχει γινει το μεγαλυτερο οπλο, η αντοχη και η καρτερια οι καλυτεροι συμμαχοι... Ακουω συνεχως: μπραβο! τι αντιμετωπιση ειναι αυτη...? δεν σε αγγιζει το ταδε προβλημα, δεν απασχολει αυτο, εκεινο..? Ολα με απασχολουν και με στεναχωρουν, αλλα δε με καταβαλλουν πια... Υπαρχει μια λεπτη γραμμη, που αφηνω να ξεπεραστει ποτε... Μη λεω αλλα λογια. Ειδωμεν, θα πρεπει ομως να ευχαριστησω τον πλουτωνα, αν μη τι αλλο για τον πλουτο που μου προσεφερε...ελπιζω να μου φερει και κανενα πολυτιμο λιθο πριν φυγει απο το δεκατο (διαμαντι ει δυνατον!)

  7. #37
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Ναι αλλά κορίτσι μου γλυκό, πέραν όλων όσων τόσο ανθρώπινα γλαφυρά και μεστά μας περιέγραψες, με έναν λογικό Ερμή στον Αιγόκερω, σε συνταρακτική όψη απολύτου ακριβείας εξαγώνου με έναν Πλούτωνα «μπόμπα» στο Σκορπιό στον 8o , αλλά και ένα Ποσειδώνα σε όψη εξαγώνου με τον Βόρειο Δεσμό στο ζώδιο των Ιχθύων, που αλλού φυσικά στον 12ο –συν τόσα άλλα – τι να σου κάνει εσένα ο Πλούτωνας ή οιοσδήποτε άλλος ας πούμε κακότροπος πλανήτης;

    Τι άλλο πλην από το να σου προσδώσει θέληση, πίστη, δύναμη, εσωτερική επάρκεια και άπλετη ψυχική αυτονομία ώστε να πας εσύ την μοίρα σου εκεί που εσύ γουστάρεις και όχι αυτή εσένα;


    Τουλάχιστον εσύ Τόνια μου είσαι δίχως την παραμικρή αμφισβήτηση το παράδειγμα όλων εκείνων των αστρολόγων που συνέχεια τσαμπουνάμε τα καλά και προσφέροντα του Πλούτωνα. Μόνο που εσύ τα έκανες πράξη σε όλο το εύρος, υψος πλάτος του Κρόνιου μεγαλείου.

    Μπράβο σου και πάντα τέτοια. Οσο για το διαμάντι, που θα πάει, το βλέπω και αυτό οσονούπω να σκάει μύτη.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  8. #38

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Εγω δεν θα μιλησω για τρανζιτ Πλουτωνα αλλα για τον γενεθλιο μου και την αντιθεση του με τον τρανζιτ Δια στον 10ο οικο που σημερα γινεται και η αντιθεση ακριβειας .Παναγια μου .Τι πανικο εχω παθει αυτους τους μηνες δεν λεγεται . Αφου ηρθε καπου την ανοιξη πρωτα ορθροδρομος και μου εφερε κατι ανθρωπους μπροστα μου "αλλο πραγμα" .Τσακισμα κανονικο .Και εκει που λεω το καλοκαιρακι "αντε περασε η φουρτουνα " και αρχισε τα γλυκα του τριγωνιζοντας τον γενεθλιο δια ,ξαναγυρισε αναδρομος και φτου και απο την αρχη .Και τωρα παλι ορθροδρομος και ξαναμανα τα ιδια Ελεος! Αυτο δεν ηταν "μαθηματα " η εκπαιδευση στο Μεγαλο Πευκο ηταν .

    Ελεος να ερθει ο Φλεβαρης να φυγει απο πανω μου αυτη η αντιθεση γιατι σαν πολλοι Δρακουμελ μαζευτηκαν στο μικρο χωριο .(βοηθα βεβαια και ο τρανζιτ Κρονος στον 12ο ηλιακο οικο κατι που πηγαινει περα δωθε και αυτος στον γενεθλιο 3ο και 4ο οικο .)Δηλαδη ,ειμαι ειλικρινα στην φαση να μαζευψω τα πραγματα μου και να απομονωθω σε καμμια σπηλια.Ανθρωπο να μην συναντω γιατι και που συναντω ειναι ετοιμος να με φαει σαν το μπιμπ-μπιπ το Κογιοτ .

    Μ αρεσει που πολλοι με χτυπουν στην πλατη και μου λενε "αντε ερχεται και η επιστροφη του κρονου .Περαστικα " Με ολες τις προηγουμενες οψεις που εχω βιωσει ο κρονος θα ειναι εκδρομη στα Σπατα ,ετσι οπως νιωθω τελευταια .

  9. #39
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Μετά από τρία χρόνια που ζω υπό την καθοριστική επίδραση του Πλούτωνα, τώρα αρχίζω να αποκρυσταλλώνω μια σχετικά ολοκληρωμένη άποψη.
    Ο λόγος που παρακινούμε να εκθέσω αυτή την «πρώιμη» άποψη, είναι γιατί ο πλανήτης αυτός παίζει έναν καθοριστικό ρόλο στον γενέθλιο χάρτη μου και ως εκ τούτου με έχει απασχολήσει πολύ.
    Με τους γωνιακούς μου οίκους στις πρώτες μοίρες του παρορμητικού σταυρού και κομβικούς πλανήτες ομοίως, καταλαβαίνετε ότι το πάρτι καλά κρατεί!
    Δεν θα μιλήσω για την ενεργοποίηση της γενέθλιας συνόδου Πλούτωνα \Σελήνης στον Ζυγό , γιατί αυτή ακόμα δεν ολοκληρώθηκε.

    Ας μείνω στην εμπειρία μου από το γενέθλιο τετράγωνο Άρη (κυβερνήτης ωροσκόπου)\Πλούτωνα , που το ενεργοποίησε η σύνοδος του τράνζιτ Πλούτωνα με τον Άρη μου.
    Πιστεύω ότι η ενέργεια αυτού του Πλανήτη είναι τόσο βαθιά και ενστικτώδης, που καταλήγει να φαίνεται σχεδόν μοιραία. Η συμβολική σύνδεση του πλανήτη με τον άρχοντα του κάτω κόσμου, υποσυνείδητα υποθάλπει έναν αδιόρατο φόβο. Τελικά όμως, ο Πλούτωνας δεν είναι άλλο από τον κάτω κόσμο της ψυχής μας. Εκεί είναι τα απωθημένα, οι φοβίες, τα επαναλαμβανόμενα μοτίβα, τα συναισθηματικά «σκουπίδια» και κάθε λογής προσωπικοί δαίμονες.
    Ένας από τους βασικούς λόγους που ο Πλούτωνας μπορεί να είναι καταστροφικός, είναι επειδή κατά την διάρκεια της διέλευσής του, το άτομο καλείται να αντιμετωπίσει τους δαίμονές του και ταυτόχρονα να χειρίζεται την τρέχουσα ζωή του, κάτι που είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Είναι ένας επιπλέον λόγος που προτείνεται τέτοιες περιόδους να ξεκινά κανείς ψυχανάλυση\ψυχοθεραπεία. Ο ένας λόγος για να βοηθηθεί και ο άλλος, γιατί είναι η περίοδος που περισσότερο από κάθε άλλη φορά ανοίγεται ένας δίαυλος επικοινωνίας με το υποσυνείδητο. Το υποσυνείδητο γίνεται προσβάσιμο.

    Επιστρέφοντας στην πρακτική εμπειρία, ο βίαιος συνδυασμός Πλούτωνα\Άρη στο πρώτο πέρασμά του με βρήκε στο νοσοκομείο και σε άθλια κατάσταση από όλες τις απόψεις. Ψυχολογικά και σωματικά. Όντας στο νοσοκομείο δε, έμαθα για την αρρώστια επιστήθιου φίλου μου. Πριν συνεχίσω να πω ότι ο Πλούτωνας κυβερνά τον 8ο γενέθλιο οίκο μου. Η ίδια η φύση του Πλανήτη και πολύ περισσότερο ο καθοριστικός ρόλος του στον δικό μου χάρτη, ήταν λογικό να με φέρει αντιμέτωπη με σχετικές εμπειρίες. Χειρουργείο, αρρώστιες, εμπειρίες απώλειας, και την οριστική φορά που πέρασε από τον Άρη μου ορθόδρομος, εμπειρία θανάτου κάποιου πολύ δικού μου αντρικού προσώπου (Άρης). (μην μπει κάποιος στην διαδικασία αναίτιων ανησυχιών , γιατί ο χάρτης του καθενός λειτουργεί διαφορετικά και πρέπει αν υπάρχουν ένα σωρό άλλες ενδείξεις από μια απλή όψη)
    Θα συνεχίσω λοιπόν, προσπαθώντας να φτάσω στην ουσία. Οι παραπάνω εμπειρίες ήταν απλώς μερικές από τις πολλαπλές της όψης ενεργοποίησης. Η ουσία είναι η σηματοδότηση της στιγμής που ήρθα αντιμέτωπη με τον φόβο, είτε αυτό λέγεται ο φόβος του θανάτου, ο φόβος της απώλειας, ο φόβος της σεξουαλικότητας και ακόμα πιο βαθιά, ο φόβος να δράσω (Άρης) με τρόπο που ξεπερνά και καταργεί την επιβολή κάποιου γονέα (εμπλοκή 10ου \γονέας).
    Να σημειώσω ότι την τελευταία φορά που ο Πλούτωνας έκανε σύνοδο με τον Άρη, τον Οκτώβριο (τότε έχασα και τον φίλο που είχα πληροφορηθεί την ασθένειά του στο πρώτο πέρασμα του Πλούτωνα), και περνώντας έναν ολόκληρο χρόνο με αυτή την όψη ενεργή, μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι κατάλαβα τι συμβολίζει το γενέθλιο τετράγωνο Άρη\Πλούτωνα. Η διάγνωση, είναι το πρώτο βήμα προς την ίαση. Τίποτα δεν γίνεται μαγικά, χωρίς κόπο και ενίοτε πόνο. Ακόμα βρίσκομαι υπό το κράτος του μουδιάσματος μετά από μία γερή σφαλιάρα. Η δουλειά που έχω να κάνω με τον εαυτό μου και που ο Πλούτωνας μου αποκάλυψε, τώρα ξεκινά.

    Είναι λοιπόν μάταιο να ψάχνουμε να βρούμε τι πρέπει να περιμένουμε από μία διέλευση του Πλούτωνα και πως αυτή εκφράζεται στην καθημερινότητά μας. Είναι μία επίπονη διαδικασία μετασχηματισμού της συνολικής μας θέσης και στάσης ζωής ως προς τα θέματα που αντιπροσωπεύει ο πλανήτης που δέχεται την επίδραση του Πλούτωνα. Ο Πλανήτης θα βρει τον τρόπο να κάνει την «δουλειά» του και με κάποιο τρόπο να «δοκιμάσει» την δύναμή μας, ταρακουνώντας τα θεμέλια της λειτουργίας του πλανήτη που «προσβάλει».

    Φαντάζομαι ότι θα επανέλθω όταν τελειώσει και ο δεύτερος γύρος του πανηγυριού, που είναι η ενεργοποίηση της γενέθλια συνόδου Σελήνης (κυβερνήτης 4ου) \Πλούτωνα. Ήδη έγινε το πρώτο τετράγωνο και έπεται η συνεχεία.
    Αυτό που με βεβαιότητα μπορώ να πω, είναι ότι μετά την εμπειρία του Άρη, αισθάνομαι περισσότερο δυνατή να αντέξω τους κορυφαίους φόβους που ξυπνά στη Σελήνη.
    Τουλάχιστον είμαι σίγουρη ότι την εξάλειψη του φόβου πρέπει να την αναζητάμε μέσα μας και όχι σε ότι μας φοβίζει γύρω μας. Αυτή είναι η δουλειά του Πλούτωνα.
    Ο Πλανήτης σχετίζεται με προβλήματα στα θεμέλια ή στα υπόγεια των σπιτιών μας. Αυτό δεν είναι τυχαίο. Ένα πρόβλημα συχνό είναι οι υγρασίες και τα αποχετευτικά συστήματα. Ας το δούμε αυτό από την συμβολική του έννοια. Τι νόημα έχει να ξύνουμε και να βάφουμε το σημείο του τοίχου που μαυρίζει από την υγρασία, αν δεν πάρουμε κάποτε την απόφαση να μπούμε στο υπόγειο και να δούμε που είναι το πρόβλημα.
    Συχνά ο Πλούτωνας συνδέεται με προβλήματα με τα έντομα ή τα ποντίκια. Είναι ακριβώς το ίδιο. Και δεν είναι καθόλου τυχαίο που μία από τις πιο διάσημες φοβίες (8ος\Πλούτωνας) είναι η εντομοφοβία. Αν μία κατσαρίδα περπατά στον πάγκο της κουζίνας μας, τότε είναι σίγουρο ότι χιλιάδες φωλιάζουν σε κάποιο σκοτεινό σημείο.

    Πλούτωνας είναι η αναζήτηση του θάρρους για την ζωή και…. «θάρρος είναι να προχωράς ενώ φοβάσαι».
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #40
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Κάτια αυτό με τα θεμέλια του σπιτιού με προβλημάτισε κυριολεκτικά.Δεν το ήξερα.
    Στον 4ο οίκο μου έχω τον Πλούτωνα,και σιγά σιγά ο Αρης θα τον συναντήσει.Είναι σημαντική η όποια όψη,αλλά εξηγησέ μου κάτι..πες ότι δεν έχω στον γενέθλιο όψη Αρη-Πλούτωνα,και άρα συμβαίνει χωρίς να ενεργοποιείται απ'το γενέθλιο.Δεν επηρεάζομαι τότε?Δλδ μόνο οι όψεις που προυπάρχουν φέρνουν γεγονότα?
    Ασε που έχω πια φοβία με τους σεισμούς,και αυτή η διέλευση νομίζω έχει να κάνει..μπρρρ!α,και μου άρεσε το ποστ σου..αν δεν αραδιαστούν τελικά παραδείγματα,δεν γίνεται.Μόνο έτσι μαθαίνουμε.
    Last edited by maria76; 03-02-2012 at 01:42 AM.
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

 

 
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads