s
Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή! - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 52
  1. #31
    Join Date
    May 2007
    Posts
    31

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    πολλες φορες μου χει τυχει καποιος να θελει να πει κατι να μην μπορει να το εκφρασει και γω να του λεω αυτο που σκεφτεται να πει!
    αυτο βεβαια μου συμβαινει χωρις να εχει προυπαρξει μαι αναλογη συζητηση ωστε εγω να μαντεψω αυτο που θελει να πει...
    ελπιζω να με καταλαβατε!

  2. #32
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Συγχαρητήρια, το άρθρο ήταν απολαυστικό!!! Μου έχει τύχει πολλές φορές να σκεφτώ κάτι και εκείνη τη στιγμή, ο άλλος να μου το λέει...!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  3. #33

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Πράγματι το άρθρο είναι πολύ ενδιαφέρον! Συγχαρητήρια:bigsmile:

    Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι που μου είχε συμβεί πριν λίγα χρόνια.
    Περνούσα μια πραγματικά πολύ δύσκολη περίοδο της ζωής μου όταν μου συνέβη.
    Όταν βρισκόμουνα με κόσμο (όχι μόνο φίλους αλλά και περαστικούς κλπ) άκουγα όλες τις σκέψεις τους. ΟΛΕΣ. Στην αρχή δεν είχα καταλάβει ότι μου συνέβαινε. Απλά απαντούσα σ' αυτές. Ήταν σαν να μου μιλούσαν κανονικά.
    Από τις αντιδράσεις τους άρχισα να καταλαβαίνω πως κάτι δεν πήγαινε καλά.
    Με κοιτούσαν με απορία (μερικές φορές ακόμα και με τρόμο) και με ρωτούσαν πως μου ήρθε.
    "Μα αυτό δεν είπες;" ρωτούσα
    Η απάντηση ήταν πάντα: "Οχι, αυτό σκεφτόμουν".
    Όταν άρχισα να συνειδητοποιώ το τι πραγματικά συνέβαινε, αρχικά άρχισα να το διασκεδάζω και προσπαθούσα να το ξεχωρίσω από την πραγματική ομιλία. Στη συνέχεια όμως τρομοκρατήθηκα, αηδίασα (γιατί ποτέ κανένας δεν έλεγε ότι σκεφτόταν, το αντίθετο μάλιστα!)
    ¶ρχισα να αποφεύγω να βρίσκομαι με πολλούς ανθρώπους και νομίζω πως κι αυτοί άρχισαν να με αποφεύγουν επίσης. Εκείνη την περίοδο εκτός από τον εαυτό μου έχασα και πολούς φίλους.
    Όλη αυτή η κατάσταση κράτησε περίπου 6 μήνες.

  4. #34

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    zour, plano, laziali, Agxos, zeta1987 και HiLyn

    Καταρχάς, να είστε καλά, χαίρομαι που το άρθρο αυτό έχει πολλούς αποδέκτες :embarrest



    HiLyn, όπως έχω γράψει στην αρχή του άρθρου
    Αρκεί να θυμηθούμε την έκτη αίσθηση! Μία αίσθηση που είναι ανώτερη από όλες τις άλλες αλλά και σχεδόν “υπάρχει εν αγνοία μας”, ανενεργή ως επί το πλείστον στους περισσότερους ανθρώπους και ανεπτυγμένη σε ένα μικρό ποσοστό “προικισμένων” ατόμων, που θεωρητικά αν στο μέλλον ενεργοποιηθεί, καθένας θα μπορεί να αναπτύξει πρωτόγνωρες ικανότητες. Αυτά τα γεγονότα δεν είναι συμπτώσεις, αλλά συμβαίνουν λόγω της λεγόμενης «εξω-αισθητικής αντίληψης» ή αλλιώς της «υπεραισθητήριας αντίληψης» (ESP), που είναι μία από τις τελειότερες αισθήσεις του ανθρώπου, η οποία φυσικά δεν είναι ανεπτυγμένη, γιατί δεν την εξασκούμε και οφείλεται στη λειτουργία του δεξιού ημισφαιρίου του εγκεφάλου μας.
    Ίσως, λοιπόν, στην περίπτωσή σου, να είχες ανεπτυγμένη πολύ αυτή την αίσθηση, που ομολογουμένως, λίγα άτομα διαθέτουν.
    Επίσης, το γεγονός ότι η αίσθηση αυτή είναι περισσότερο ανεπτυγμένη στα άτομα που χρησιμοποιούν το δεξιό ημισφαίριο του εγκεφάλου τους, ίσως να εξηγεί αυτό που βίωσες.

    Πρόσφατα, είχα κάνει ένα τεστ, που πρότεινε ο Βασίλης, και έλεγε ποιο ημισφαίριο χρησιμοποιεί ο καθένας μας περισσότερο. Το τεστ αυτό μπορείς να το βρεις εδώ (κλικάρεις το γαλάζιο κυκλάκι που βρίσκεται στα δεξιά, κατεβάζεις το αρχείο .exe και το ανοίγεις και κάνεις το τεστ) και να μας πεις αν όντως λειτουργείς περισσότερο με το δεξιό.

  5. #35

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Κατ' αρχάς ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους!!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsm ile::bigsmile:
    Εύχομαι όλοι μας να βρούμε αυτό που ψάχνουμε μα πάνω απ' όλα να έχουμε την υγεία μας για να μπορούμε να χαρούμε αυτό που έχουμε ήδη.
    Στο θέμα μας τώρα!
    Έκανα το τέστ και πράγματι βγαίνει ότι χρησιμοποιώ κατά 66% το δεξί τμήμα του εγκεφάλου μου.
    Τώρα αυτό είναι καλό?
    Κάνει μία ανάλυση η οποία είναι στα αγγλικά και έχω καταλάβει μόνο τη γενική ιδέα. Ελπίζω να βρω χρόνο να το μεταφράσω κανονικά.
    Αλήθεια έχουμε κανένα αντίστοιχο άρθρο στο myhoroscope?

  6. #36

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και σε σένα!

    Γιατί να είναι κακό το ότι χρησιμοποιείς περισσότερο το δεξιό μέρος του εγκεφάλου σου; Πολλά άτομα λειτουργούν έτσι, καθώς και άλλα τόσα, φαντάζομαι, θα χρησιμοποιούν το αριστερό μέρος.

    Υπάρχει επίσης και αυτό το άρθρο Τι είναι τηλεπάθεια;

  7. #37
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Quote Originally Posted by HiLyn View Post
    Πράγματι το άρθρο είναι πολύ ενδιαφέρον! Συγχαρητήρια:bigsmile:

    Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι που μου είχε συμβεί πριν λίγα χρόνια.
    Περνούσα μια πραγματικά πολύ δύσκολη περίοδο της ζωής μου όταν μου συνέβη.
    Όταν βρισκόμουνα με κόσμο (όχι μόνο φίλους αλλά και περαστικούς κλπ) άκουγα όλες τις σκέψεις τους. ΟΛΕΣ. Στην αρχή δεν είχα καταλάβει ότι μου συνέβαινε. Απλά απαντούσα σ' αυτές. Ήταν σαν να μου μιλούσαν κανονικά.
    Από τις αντιδράσεις τους άρχισα να καταλαβαίνω πως κάτι δεν πήγαινε καλά.
    Με κοιτούσαν με απορία (μερικές φορές ακόμα και με τρόμο) και με ρωτούσαν πως μου ήρθε.
    "Μα αυτό δεν είπες;" ρωτούσα
    Η απάντηση ήταν πάντα: "Οχι, αυτό σκεφτόμουν".
    Όταν άρχισα να συνειδητοποιώ το τι πραγματικά συνέβαινε, αρχικά άρχισα να το διασκεδάζω και προσπαθούσα να το ξεχωρίσω από την πραγματική ομιλία. Στη συνέχεια όμως τρομοκρατήθηκα, αηδίασα (γιατί ποτέ κανένας δεν έλεγε ότι σκεφτόταν, το αντίθετο μάλιστα!)
    ¶ρχισα να αποφεύγω να βρίσκομαι με πολλούς ανθρώπους και νομίζω πως κι αυτοί άρχισαν να με αποφεύγουν επίσης. Εκείνη την περίοδο εκτός από τον εαυτό μου έχασα και πολούς φίλους.
    Όλη αυτή η κατάσταση κράτησε περίπου 6 μήνες.
    Πραγματικά συγκλονιστικό αυτό που έζησες.:weird:΄Μπορώ να το παρομοιάσω με το να πάς σε κάποιον να σου πεί επακριβώς το μέλλον σου.Είναι κάποια πράγματα που καλό θα ήταν να μην τα γνωρίζαμε καθόλου.Για αυτό αισθάνθηκες έτσι.Ελπίζω τώρα πια να το έχεις ελέγξει εντελώς.
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  8. #38

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Χθες έβλεπα ένα ντοκυμαντέρ του National Geographic για τις πολεμικές τέχνες... Θα μου πείτε τι σχέση έχει αυτό με το συγκεκριμένο θέμα!;!;! Και όμως, ανέφερε ότι ο θρύλος του τηλεπαθητικού στηρίζεται στον χρόνο αντίδρασης του εγκεφάλου. Δηλαδή, φαίνεται ότι διαβάζει την σκέψη, αλλά στην πραγματικότητα διαβάζει το σώμα. Ερμηνεύει με την εμπειρία του και αντιδρά πρώτος.

  9. #39
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Χθες έβλεπα ένα ντοκυμαντέρ του National Geographic για τις πολεμικές τέχνες... Θα μου πείτε τι σχέση έχει αυτό με το συγκεκριμένο θέμα!;!;! Και όμως, ανέφερε ότι ο θρύλος του τηλεπαθητικού στηρίζεται στον χρόνο αντίδρασης του εγκεφάλου. Δηλαδή, φαίνεται ότι διαβάζει την σκέψη, αλλά στην πραγματικότητα διαβάζει το σώμα. Ερμηνεύει με την εμπειρία του και αντιδρά πρώτος.
    Πολύ καλό αυτό.Τελικά ο εγκέφαλος έχει πολλές λειτουργίες που ούτε καν τις φανταζόμαστε!:blink:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  10. #40

    Re: Ξέρω τι… σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή!

    Και μόνο που χρησιμοποιούμε μόνο το 10% αυτού, λέει πολλά καλή μου Ζέτα :blink:

 

 
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads