s
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Κι εγω Λευκη πιστευω, οτι οι εκλειψεις του Ιουνιου θα σηματοδοτησουν την αρχη του τελους, η οποια θα διαρκεσει αρκετα χρονια.
    Θα ήθελα πολύ να πεις λίγα πράγματα παραπάνω αστρολογικά :bigsmile:

    Κοίταξε,μπορούμε να παίξουμε λίγο με τις λέξεις:bigsmile:Εγώ σου λέω ότι η" αρχή "του τέλους,η αντίστροφη μέτρηση,έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό και ότι δεν θα ξεκινήσει τώρα.Με γνώμονα τον τρόπο που αναλύω προσωπικά κάποιες κοινωνικές και πολιτικές καταστάσεις(δεν θα πλατιάσω εδώ να κουράσω,αν δεις παλιές μου δημοσιεύσεις δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ποιον τρόπο έχω)πιστεύω ότι η αρχή του τέλους έχει ξεκινήσει εδώ και πολλά χρόνια,επισήμως με τη βούλα εδώ και ένα χρόνο και θα συνεχιστεί με την συνεχή υποβάθμιση του βιοτικού επιπέδου.Δεν ξέρω αστρολογικά αν έχει να κάνει με τον πλουτωνα στον αιγοκερω(εγώ προσωπικά εκεί το αποδίδω)αλλά θεωρώ ότι έρχονται ριζικές αλλαγές στην δομή της μικρής μας κοινωνίας αυτή τη στιγμή που θα είναι μακρόχρονες και τα αποτελέσματά της θα αργήσουν να φανούν(είναι ένας απ τους λόγους που παραπάνω μίλησα για τέλος του πλούτωνα στον αιγόκερω.)Πολύ πιθανόν να παίξει ρόλο και το τετράγωνο με τον Ουρανό και να έχουμε διάφορα σκηνικά(βλέπε αραβικές χώρες,Ισπανούς,αλλά και τα γεγονότα στο κέντρο της Αθήνας το τελευταίο διάστημα. Θα με ενδιέφερε να ακούσω και τη γνώμη σου σχετικά με τις εκλείψεις και τα κοινωνικά γεγονότα.Δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα των εκλείψεων :bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  2. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Ποιος μίλησε για λύκους?:bigsmile:
    Αν τα πρόβατα από όλα τα "μαντριά" ενωθούν και συμπορευθούν, τότε οι λύκοι θα εγκαταλείψουν ή το πιθανότερο να γίνουν χορτοφάγοι. Βέβαια, καλό είναι να τους ρίχνεις και μια ματιά γιατί ποτε δεν ξέρεις.
    Σε αυτή τη χώρα όμως, δεν κινδυνεύσαμε από λύκους, αλλά από πολλους εγχώριους υποψηφίους τσοπανηδες που προσπάθησαν να κουμαντάρουν πρόβατα. Το αποτέλεσμα ήταν τα πρόβατα να γίνουν πολλάκις βορα σε ξένους λύκους. Και για μενα η μεγαλύτερη επιτυχία δεν είναι μόνο να έχεις τους φίλους κοντά σου, αλλά τους εχθρούς ακόμη πιό κοντά σου!

    Τωρα αναφορικα με την αστρολόγο ΜΜΕ δεν υπανισσομαι κάτι. Απλώς λέω ευθέως πως όπως κάθε μακρόβιο τηλεοπτικό πρόσωπο σε πρωινάδικο, έτσι κι εκείνη πρέπει να κάνει τη "δουλειά" της και να ανακοινώσει όλα όσα ο κόσμος θέλει να ακούει.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #33
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Λευκη μου, οπως εξηγησα στο ποστ 22 του θεματος, η κοσμικη αστρολογια υπερβαινει τις δυνατοτητες μου. Ψαχνοντας ομως σχετικα με την εκλειψη της 1ης Ιουνιου, η οποια τετραγωνιζει τον ηλιο μου και με αφορουσε προσωπικα, ανακαλυψα σε αλλο site τους χαρτες και των τριων εκλειψεων.

    Οπως ηδη ανεφερα, με προβληματισε ιδιαιτερα στη τελευταια εκλειψη, η αντιθεση με τον Πλουτωνα και τα τετραγωνα προς Κρονο και Ουρανο. Αντιλαμβανεσαι, οτι ειναι αρκετα για να δυναμιτισουν εκκρυθμες καταστασεις στην κοινωνια μας, κατω απο το υπαρχον πολιτικο σκηνικο. Το μακροχρονιο του πραγματος το δειχνει για μενα ο Πλουτωνας, ο οποιος ετσι κι αλλιως, σχετικα προσφατα μπηκε οριστικα στον Αιγοκερω, για να μεταρρυθμισει αυτο που λεμε κατεστημενο.

    Κατα την απολυτως προσωπικη μου γνωμη, δεν προκειται να καταργησει τον καταπιταλισμο ,αλλα θα τον αναμορφωσει, με καινουργια βασεις και πρακτικες. Εξ αλλου αναμορφωτικη και αναγεννητικη ειναι η δραση του. Δηλαδη μου φαινεται απιθανο να εκλειψει οριστικα ενα πολιτικο συστημα. :bigsmile:

  4. #34

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Και εγώ είμαι υπέρ της επαναστατικής προσπάθειας των πολιτών. Καιρός ήταν να κάνουμε κάτι! Δεν ξέρω όμως αν κατάλαβα το νόημα αυτής της διαμαρτυρίας.

    Γιατί διαμαρτυρόμαστε; Για τα χρήματα που λιγοστεύουν; Για την κοινωνική ανισότητα; Μα αυτά υπήρχαν εδώ και χρόνια και εμείς τα ανεχόμασταν. Ίσως δεν χτύπησαν τόσο νωρίς τη δική μας την πόρτα, αλλά τα βλέπαμε.

    Η ανεργία και η καταπάτηση των δικαιωμάτων των εργαζομένων υπήρχαν από παλιά, αλλά αδιαφορούσαμε.

    Η κομματικοποίηση, η ρουσφετολογία υπήρχαν, αλλά εμείς πάντοτε δικαιολογούσαμε την ύπαρξή τους.

    Μου έρχονται όλες οι ατάκες στο μυαλό που λέγαμε όλοι εκείνα τα χρόνια:

    "Έκανε λαδιά για να φάει από το κονδύλι της Ευρωπαϊκής Ένωσης; Δε βαριέσαι! Ίσως το ίδιο να έκανα κι εγώ. Ασ' τον να τα χαρεί"

    "Φοροδιαφεύγει, ε; Τι να πεις; Όλοι αυτό προσπαθούν."

    "Ας λαδώσουμε για να παρανομήσουμε και λίγο. Δεν είναι κακό. Όλοι αυτό κάνουν."

    "Γιατρέ να σου δώσω κανένα φακελάκι για να συντομεύουμε τη διαδικασία;"

    "Μήπως να τρέξω και να αφισσοκολλήσω για κανένα κόμμα μπας και καταφέρω να μπω στο δημόσιο σε οποιαδήποτε θέση; Δε με νοιάζει η θέση, στο δημόσιο να είναι κι ας είναι οτιδήποτε"

    Οι πολιτικοί δεν ανέβηκαν από μόνοι τους στην εξουσία, εμείς τους ανεβάζαμε, ή και αδιαφορούσαμε για την ύπαρξη τους. Πόσες φορές προτιμήσαμε την εκδρομούλα στη θάλασσα τον Ιούνιο από το να στηθούμε στην ουρά για να ψηφίσουμε; Εμείς θα σώσουμε τον κόσμο; Έτσι εφησυχάζαμε τον εαυτό μας.

    Τώρα τι θέλουμε; "Ψωμί, Παιδεία, Ελευθερία";

    Όλα αυτά τα χρόνια στην εκπαίδευση μας μάθαιναν πώς να βγάζουμε πιο πολλά λεφτά για να καταναλώνουμε όλο και περισσότερο. Επίσης μας μάθαιναν πώς να διαπραγματευόμαστε την ελευθερία μας γιατί άλλο; Για να αποκτήσουμε περισσότερα και να καταναλώνουμε.

    Οκ! Θέλουμε επανάσταση. Αλλά γιατί θέλουμε επανάσταση; Για την άυξηση των μισθών; Για να φύγουν οι πολιτικοί; Για να αλλάξει η πολιτική; Και αναρωτηθήκαμε ποτέ μήπως πρέπει να αλλάξουμε την κοινωνία και τον τρόπο που σκεφτόμαστε; Είμαστε η γενιά που αναλαμβάνει τα σκήπτρα της εξουσίας. Πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά πώς θα θέλαμε το μέλλον για τα δικά μας τα παιδιά. Καιρός να βελτιώσουμε την παιδεία μας και την παιδεία τους και να μάθουμε να είμαστε και λίγο αλτρουιστές, όχι ατομιστές του τύπου "φρόντισε το σπίτι σου και άσε τους άλλους".

    Ανήκω και εγώ στη γενιά που γεννήθηκε κατά τη μεταπολίτευση και παραδέχομαι ότι έγιναν πολλα λάθη όλα αυτά τα χρόνια, όπως και εγώ έβαλα το δικό μου λιθαράκι στην κατάσταση αυτή. Δεν κατηγορώ τις προηγούμενες γενιές, ήταν οι γενιές που πέρασαν από πολέμους, φτώχεια και ανέχεια, γι αυτό και φρόντιζαν για την καλοπέρασή μας χωρίς να "βλέπουν" το τίμημα.

    Εγώ πρέπει να αλλάξω

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads