s
ADOLF HITLER - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 52

Thread: ADOLF HITLER

  1. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: ADOLF HITLER

    Πραγματικά, τέτοιο βραδυφλεγές χιούμορ μόνο οι Ταύροι μεταξύ τους....
    Παρόλα αυτά, το post 13 θα έλεγα πως δεν κάνει χιούμορ, δεν είναι ευφυολόγημα και ενισχύει το αρχικό post του Ζοndag περί ρηξικέλευθωνΤαύρων.
    Οπως και νάχει το πράγμα, οι Ταύροι έγιναν αφορμή για περαιτέρω συζήτηση, αλλά ας μην είμαστε απαιτητικοί δεν φημίζονται για την σπιρτάδα τους όσο για το χιούμορ τους. Ως ηλιακό ζώδιο πάντα, για να μην παρεξηγηθώ!

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  2. #32
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by ¶κης Αντωνίου View Post
    ΑΔΟΛΦΟΣ ΧΙΤΛΕΡ

    που κατά την γνώμη μου η παρουσία Ποσειδώνα & Πλούτωνα (ιδίως ο Ποσειδώνας σε όψη 135ο ή αλλιώς ενάμιση τετραγώνου με τον Ουρανό στο 12ο Οίκο) δείχνει πως μάλλον "τα γυάλιζε τα πόμολα" κοινός ήταν μάλλον ομοφυλόφιλος.
    Xαχαχαχα
    Ακου εκει "γυαλιζε τα πομολα"


    -----------------
    Εχω και τους 2 γονεις μου στο ζωδιο του Ταυρου και αρκετους γνωστους με αυτο το ζωδιο

    μπορει να ειναι πεισματαρηδες σε αυτο που πιστευουν, μπορει να ειναι λατρης του φαγητου, της μασας και του σπιτιου, μπορει να ειναι Εργατικοι μεχρι το κοκκαλο

    Αλλα Επαναστατες σιγουρα ΔΕΝ ειναι

  3. #33
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by Zondag View Post

    Οραματιστές σαν τον Κάρολο Μαρξ και τον Τσε Γκεβάρα άλλαξαν τον κόσμο,και τον άλλαξαν προς το καλύτερο. Ναστε σίγουροι γιαυτό...
    Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω
    Τον εαυτο τους υπηρετουσαν και καναν αυτο που νομιζαν οτι ειναι σωστο συμφωνα με τις δικες τους ιδεες

    Tι αλλαξανε, εκαναν τιποτα πραγματικα καλυτερο ??
    Και αληθεια που ειναι το καλυτερο ??

    Και οι δυο ηταν εξτριμιστες με ακραιες ιδεες και πιστευω οπου ηθελαν να τα επιβαλλουν και στους αλλους, κατι που και ο Χιτλερ ηθελε να κανει με τις δικες του εντελως ακραιες ιδεες.

    Για σενα μπορει ο Τσε Γκεβαρα να θεωρειτε ηρωας, για μενα παντως ειναι μαλλον σε μια κατηγορια που ανηκει και ο Xiτλερ και τιποτα παραπανω

  4. #34
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: ADOLF HITLER

    Ο Zondag μιλησε για οραματισμο.
    Το πως αντιλαμβανεται κανεις τον οραματισμο και πως μπορει να τον επιβαλλει (εαν του επιτρεπουν και τα αστρολογικα δομενα) ειναι αλλη ιστορια....

  5. #35
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Ορισε ομως ως "Μεγα οραματιστες" τον Μαρξ και το Τσε Γκεβαρα και ακριβως εκει ειναι το θεμα και για αυτο διαφωνω
    τωρα αμα εσυ το βλεπεις διαφορετικα μαζι με τον Zondag ενταξει δικαιωμα σου

    Η απαντηση σου δεν ηταν αρκετα σαφης και ειναι καπως ασχετη (no offense) με αυτο που ηθελα να πω

  6. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: ADOLF HITLER

    Θα έλεγα πως το τι θεωρεί ο καθένας ως "όραμα" είναι μάλλον κάτι υποκειμενικό,οπότε peace :toung:

  7. #37
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Παρατηρω το μελος Αγγελικη πηρε ΒΑΝ...χμ

  8. #38
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: ADOLF HITLER

    Αγαπητοί φίλοι,

    το άρθρο προσφέρεται για σχολιασμό,ενστασεις,απορίε ς πάνω στον χάρτη του Αντολφ Χίτλερ.Παρακαλώ μείνετε στο θέμα.

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  9. #39
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by Alien1 View Post
    Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω
    Τον εαυτο τους υπηρετουσαν και καναν αυτο που νομιζαν οτι ειναι σωστο συμφωνα με τις δικες τους ιδεες

    Tι αλλαξανε, εκαναν τιποτα πραγματικα καλυτερο ??
    Και αληθεια που ειναι το καλυτερο ??

    Και οι δυο ηταν εξτριμιστες με ακραιες ιδεες και πιστευω οπου ηθελαν να τα επιβαλλουν και στους αλλους, κατι που και ο Χιτλερ ηθελε να κανει με τις δικες του εντελως ακραιες ιδεες.

    Για σενα μπορει ο Τσε Γκεβαρα να θεωρειτε ηρωας, για μενα παντως ειναι μαλλον σε μια κατηγορια που ανηκει και ο Xiτλερ και τιποτα παραπανω
    Είναι μάλλον από τις πιο παράξενες ιδέες που έχω συναντήσει!! Ο Τσε και ο Χίτλερ στο ίδιο καζάνι! Όταν λες εξτρεμιστές τί ακριβώς έχεις υπ' όψιν σου? Γιατί όσον αφορά τον Χίτλερ, μία πολύ μπερδεμένη προσωπικότητα, είχε την παράνοια της ανώτερης φυλής και πάνω σε αυτή την ιδέα στήριξε την προπαγάνδα του. Η δράση του Τσε σε τί μπορεί να συγκριθεί με τον Χίτλερ? τόσο ως προς τις μεθόδους όσο και προς τον σκοπό τους.

  10. #40
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ADOLF HITLER

    Quote Originally Posted by Marina 7771 View Post
    Είναι μάλλον από τις πιο παράξενες ιδέες που έχω συναντήσει!! Ο Τσε και ο Χίτλερ στο ίδιο καζάνι! Όταν λες εξτρεμιστές τί ακριβώς έχεις υπ' όψιν σου? Γιατί όσον αφορά τον Χίτλερ, μία πολύ μπερδεμένη προσωπικότητα, είχε την παράνοια της ανώτερης φυλής και πάνω σε αυτή την ιδέα στήριξε την προπαγάνδα του. Η δράση του Τσε σε τί μπορεί να συγκριθεί με τον Χίτλερ? τόσο ως προς τις μεθόδους όσο και προς τον σκοπό τους.
    Πιστεψε με δεν ειμαι μονο εγω με την παραξενη αυτη ιδεα, την πιστευουμε και αλλοι

    Ως προς το οτι ηθελαν να επιβαλλουν τις ιδεες τους και απαντουσαν στη βια με τη βια
    ακομα και ο Τσε ειχε αναφερει την αναγκη των στρατοπεδων εργασιας οπως και ο Χιτλερ που την βρισκω παντελως απαραδεκτη κατα την γνωμη μου

    και οι δυο Χιτλερ και Γκεβαρα ειχαν τις δικες τους αντιληψεις στο τι ειναι καλο και τι ειναι κακο και ηθελαν να το επιβαλλουν αυτο ακομα και σε αυτους που δεν συμφωνουσαν μαζι τους
    οποιος δεν ηταν μαζι τους ηταν εναντιον τους...

    - Και τα 2 ακρα παντα κακα ειναι.
    Οποιος θελει να θεοποιει και να θελει να ακολουθει τον καθε "Μεγα επαναστατη" Τσε ΚεΒαρα η τον καθε μελανοχιτωνα Χιτλερ η αναλογες "ακραιες περσονες" (για να μην τις χαρακτηρισω χειροτερα) και απο τις δυο αυτες παραταξεις ενταξει δικο του θεμα
    Αλλα εγω σιγουρα δεν θα το κανω ποτε και ειμαι κυριος του εαυτου μου

    Τελοσπαντων
    Οπως και να εχει ο καθενας εχει την γνωμη του σε αυτο για να το κλεινουμε αυτο το ζητημα γιατι βγαινουμε εκτος θεματος και γκρινιαζει η Roadrunner

 

 
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads