s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast
Results 31 to 40 of 154
  1. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    52

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Πολύ σωστό το βρίσκω το κείμενο,είναι ακριβώς αυτά που λέει και όσον αφορά τις "προβληματικές" θέσεις του αλλά και για τις πιο καλές επίσης.Μπράβο, με βοήθησε πολύ στην κατανόηση του Άρη καλύτερα και χαίρομαι για την δική μου θέση στον Άρη.:smile1:

  2. #32
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by matisse
    Πολύ ωραίο άρθρο και κατανοητό. Μέσα σ'αυτό όμως διάβασα ότι όσοι έχουν Άρη στον Ζυγό, Ιχθύεις και Καρκίνο έχει τον ιδεαλισμό να ξεκινήσει κάτι αλλά χωλαίνει στην τελική πραγμάτωση. Είναι ο άνθρωπος ο οποίος θα ΄΄στην κάνει΄΄ υπόγεια και δεν θα το πάρεις χαμπάρι. Εγώ έχω Άρη στον Ζυγό και όσον αφορά την πραγμάτωση κάποιου σκοπού ισχύει ότι δυσκολεύομαι να τον πραγματοποιήσω. Για το δεύτερο σκέλος όμως δεν το ΄χω δει στον εαυτό μου και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα κάνω κάτι τέτοιο στους φίλους μου. Ο Άρης μου, που όπως έχω αναφέρει είναι στον Ζυγό βρίσκεται στον 5ο οίκο
    Και εγω εκει τον εχω τον Αρη και συμφωνω μαζι σου σε ολα τα παραπανω:bigsmile:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  3. #33

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Καλησπέρα!Δεν έχω υπολογιστή στο σπίτι μου γι’αυτό δεν με βλέπετε συχνά στο site. Όσον αφορά για τους ίδιους πλανήτες που έχεις και εσύ αγαπητή skorpion στον 5ο οίκο μπορώ να σου πω κάποια πράγματα που έχω μάθει. Ίσως να σε βοηθήσουν. Λοιπόν: Όταν ο Άρης περνά από τον 5ο οίκο, μας κάνει πολύ δημιουργικούς και νιώθουμε ότι μπορούμε να επεκτείνουμε τις δραστηριότητές μας. Έχουμε αυτοπεποίθηση και πιστεύουμε ότι δεν έχουμε κανέναν ανάγκη, πράγμα που δεν είναι πάντα σωστό. Πολλές φορές με τον Άρη στον 5ο οίκο φερόμαστε αλαζονικά. Ο έρωτας και η σεξουαλικότητα βρίσκονται στο αποκορύφωμά τους και η απόλαυση είναι δεδομένη. Η φαντασίωση παίρνει σάρκα και οστά.
    Τώρα σειρά έχει ο Κρόνος. Παρότι ο 5ος οίκος είναι άμεσα συνδεδεμένος με τη διασκέδαση, η διέλευση του Κρόνου από εκεί μας «μαζεύει» και μας κάνει να μην έχουμε διάθεση για εξόδους και έντονες διασκεδάσεις. Μας χαρακτηρίζει η σοβαρότητα και μας απασχολούν, κυρίως, τα πρακτικά θέματα. Είναι πιθανόν να εμφανιστεί ένα πολύ μεγαλύτερο άτομο στον αισθηματικό τομέα, ενώ είναι επίσης πιθανόν ο Κρόνος να ωθήσει ένα άτομο να αποσυρθεί από τον ερωτικό στίβο. Άρα η διέλευση του Άρη και του Κρόνου από τον 5ο οίκο φέρνει, νομίζω, μια ισορροπία στο άτομο. Δεν πιστεύει υπερβολικά στον εαυτό του ώστε να γίνεται αλαζόνας αλλά ούτε είναι πολύ σοβαρός ώστε να μην χαίρεται τη ζωή. Την χαίρεται αλλά με μέτρο.
    Όταν ο Πλούτωνας περνά από τον 5ο οίκο, επιδρά πάνω στις σχέσεις με τα παιδιά και τις ερωτικές σχέσεις. Για να μη δημιουργηθούν ρήξεις και για να μην αντιμετωπίσει το άτομο, που έχει αυτή την διέλευση, τον κίνδυνο να απομακρύνει τα παιδιά του από κοντά του ή να χάσει για πάντα το ταίρι του, πρέπει να φροντίσει να μην είναι κυριαρχικό και καταπιεστικό απέναντι στο ταίρι του. Πρέπει να καταλάβει ότι η κτητικότητά του ξεκινά από τις δικές του αδυναμίες και ότι οι άλλοι δεν φταίνε σε τίποτα.

    Τώρα, εγώ νομίζω, ότι στον 5ο οίκο έχω και Σύνοδο Κρόνου με τον Πλούτωνα. Αν έχεις και εσύ αυτή την όψη τότε διάβασε και αυτά. Τα άτομα με αυτήν την όψη καταπιέζουν τον εαυτό τους, γιατί δεν είναι ποτέ ικανοποιημένα, ακόμα και όταν έχουν κατακτήσει την κορυφή. Δεν μπορούν να εκφράσουν τα συναισθήματά τους και δεν ζητούν ποτέ βοήθεια από τους άλλους. Τα πάθη και οι ανασφάλειες βγαίνουν στην επιφάνεια, εξαιτίας των περιορισμών και των δυσκολιών που αντιμετωπίζει ένα άτομο με αυτή τη διέλευση. Η αυτογνωσία και η αποδοχή των προτερημάτων και των ελαττωμάτων, ο περιορισμός του εγωισμού, η αντικειμενική παρατήρηση και η αυτοκριτική είναι ο καλύτερος τρόπος για να αντιμετωπιστεί αυτή η κατάσταση. Αυτά ξέρω για τον 5ο οίκο μου. Αν ισχύουν και για σένα ελπίζω να σε βοηθήσουν. Σίγουρα δεν θα ισχύουν όλα αλλά τουλάχιστον τις αρνητικές προδιαθέσεις που πηγάζουν απ’αυτές τις διελεύσεις, όταν τις έχεις υπόψιν σου θα μπορείς να τις αποφύγεις. Νομίζω ότι η Αστρολογία μας βοηθά να αποφεύγουμε τις άσχημες συνήθειες που δημιουργούνται, πιστεύω, απ’τις κακές όψεις και επίσης να γινόμαστε καλύτεροι. Η Αστρολογία δεν προβλέπει ούτε μπορούμε να μαντέψουμε μ’αυτήν. Απλά επαναλαμβάνω μας βοηθά να γίνουμε καλύτεροι και να διευκολύνουμε τη ζωή μας. Συγγνώμη αν σε κούρασα εσένα προσωπικα skorpion αλλά και όσους τυχόν διαβάσουν αυτά που έγραψα. Είχε πολύ καιρό να ασχοληθώ και το παρατράβηξα λίγάκι!

  4. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    εγω εχω μονο τον Αρη στον 5ο στον ζυγο και τον πλουτωνα στον 5ο αν δεν κανω λαθος αλλα στις μοιρες του σκορπιου και δεν κανει οψη με τον κρονο κανενας απο τους δυο ο Αρης μου κανει τετραγωνο με τον ποσειδωνα(7ος οικος τοξοτη) και ο πλουτωνας αντιθεση με την ηρα εχω και κατι εναμιση τετραγωνα αλλα νομιζω δεν ειναι τοσο σημαντικα ή κανω λαθος? Παντως ευχαριστω matisse που μπηκες στον κοπο.:bigsmile:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  5. #35

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Γειά σου skorpion.Δεν είναι κόπος. Μ'αρέσει να ασχολούμαι μ'αυτά. Μόνο για τον Άρη που σχηματίζει τετράγωνο με τον Ποσειδώνα μπορώ να σου πω. Για τ'άλλα δεν ξέρω. Είναι δύσκολη όψη αυτή απ'όσο ξέρω γιατί δημιουργεί τάση αυτοκαταστροφής. Μπορει να είσαι παρορμητική και να μην σκέφτεσαι κάποιες φορές τις συνέπειες των πράξεών σου και να μπλέκεσαι σε δύσκολες καταστάσεις. Ίσως να παρασύρεσαι εύκολα και ν'αφήνεις τους άλλους να σ'ελέγχουν. Δεν σου λέω ότι σίγουρα θα έχεις αυτά τα χαρακτηριστικά αλλά επειδή υπάρχει αυτή η προδιάθεση στην όψη αυτή καλύτερα να προσέχεις, για να μην έρθεις ποτέ σε δύσκολη θέση. Φιλικά!

  6. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    μηπως υπαρχουν κι αλλες ερμηνιες γι αυτη την οψη γιατι νομιζω πως αυτα δεν μου ταιριαζουν τοσο πολυ. Αλλα παρ ολα αυτα ευχαριστω εισαι πολυ καλη
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #37
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by skorpion
    μηπως υπαρχουν κι αλλες ερμηνιες γι αυτη την οψη γιατι νομιζω πως αυτα δεν μου ταιριαζουν τοσο πολυ. Αλλα παρ ολα αυτα ευχαριστω εισαι πολυ καλη
    Συνήθως, τα άτομα με αυτή την όψη, ξεκινάνε κάτι (άποψη, τρόπο ζωής, χόμπι κλπ) αλλά στην πορεία βαριούνται και ακολουθούν κάτι άλλο.
    Βέβαια, εξαρτάται και από τις όψεις.
    Ελπίζω να βοήθησα!

    Φιλικά
    Ιουλία
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  8. #38
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Καταρχήν μπράβο για το άρθρο σας!!!
    Δημαδή εγώ τώρα που έχω Άρη στο Ζυγο τι πρέπει να πω????????
    Αν κι εδώ που τα λέμε και στόχους ξέρω να βάζω και εις πέρας τους φέρνω πάντα παρόλη την πίεση (ίσως λόγω ωρορσκόπου¨Αιγόκερως)!!!!!!!
    Τώρα για τό αν δουλεύω υποχθόνια δεν το νομίζω :embarrest (συνήθως είμαι ανοιχτό βιβλίο για τους άλλους να με καταλάβουν........)
    Πώς όμως αλλιώς θα μπορούσε να μ'επιρεάσει το γεγονός ότι έχω Άρη στο ζυγό????????? :worried: Αν ξέρει κανείς...... Please let me know!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  9. #39
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by katrin82
    Καταρχήν μπράβο για το άρθρο σας!!!
    Δημαδή εγώ τώρα που έχω Άρη στο Ζυγο τι πρέπει να πω????????
    Αν κι εδώ που τα λέμε και στόχους ξέρω να βάζω και εις πέρας τους φέρνω πάντα παρόλη την πίεση (ίσως λόγω ωρορσκόπου¨Αιγόκερως)!!!!!!!
    Τώρα για τό αν δουλεύω υποχθόνια δεν το νομίζω :embarrest (συνήθως είμαι ανοιχτό βιβλίο για τους άλλους να με καταλάβουν........)
    Πώς όμως αλλιώς θα μπορούσε να μ'επιρεάσει το γεγονός ότι έχω Άρη στο ζυγό????????? :worried: Αν ξέρει κανείς...... Please let me know!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ο Άρης σε γυναικείο χάρτη δηλώνει τον τύπο του άνδρα που της ταιριάζει ερωτικά!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  10. #40
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Καταρχήν μπράβο για το άρθρο σας!!!
    Δημαδή εγώ τώρα που έχω Άρη στο Ζυγο τι πρέπει να πω????????
    Αν κι εδώ που τα λέμε και στόχους ξέρω να βάζω και εις πέρας τους φέρνω πάντα παρόλη την πίεση (ίσως λόγω ωρορσκόπου¨Αιγόκερως)!!!!!!!
    Τώρα για τό αν δουλεύω υποχθόνια δεν το νομίζω :embarrest (συνήθως είμαι ανοιχτό βιβλίο για τους άλλους να με καταλάβουν........)
    Πώς όμως αλλιώς θα μπορούσε να μ'επιρεάσει το γεγονός ότι έχω Άρη στο ζυγό????????? :worried: Αν ξέρει κανείς...... Please let me know!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Επίσης να προσθέσω ότι ο Άρης ωρήσκεται στο ζυγό στον όγδοο οίκο και ότι συμπήπτειμε τον Κρόνο στισ 5 μοίρες και 54 λεπτά.........

    Επιρεάζουν καθόλου θετικά αυτα τα στοιχεία το γεγονός ότι έχω Άρη στο Ζυγό??????????????????
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

 

 
Page 4 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads