s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; " - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 31 to 40 of 68
  1. #31

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Ευχαριστώ!

  2. #32

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    είμαι νέο μέλος, αιγόκερος με ωροσκόπο σκορπιό, είμαι αρχάρια στην αστρολογία προσπαθώ να κατανοήσω κάποια πράγματα διαβάζοντας διάφορα άρθρα θέλει πολύ μελέτη υπομονή και επιμονή. πραγματικά είναι συναρπαστικό διαβάζοντας ένα χάρτη να μπορείς να καταλάβεις τόσα πολλά.
    Μια ερώτηση παρακαλώ να σας κάνω σχετικά με την ωριαία αστρολογία .Όταν ένας πλανήτης είναι στο ζώδιο που κυβερνά και κάνει σύνοδο με τον ήλιο θεωρείται ισχυρός ή είναι καμένος? ευχαριριστώ,

  3. #33

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    "...
    από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - ( Ήλιος) από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου

    Ένας πλανήτης σε
    Cazimi = είναι θετική ένδειξη για τον πλανήτη και ενισχύει τις δυνάμεις του.
    Kάψιμο = είναι η χειρότερη θέση που θα μπορούσε να βρεθεί. (Φτιάξε του κόλλυβα)
    Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου = είναι ελαφρά εξασθενισμένος.

    Όπως βλέπεις παραπάνω, ισχύουν και για τις συγκλ. και για τις αποκλ. όψεις. Προσοχή όμως. Στο κάψιμο η συγκλίνουσα δείχνει πως η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο ενώ στη αποκλίνουσα μπορεί η κατάσταση να είναι χάλια αλλά όχι τόσο όσο πριν.

    Λάθος. Έχεις μπερδέψει τις μοίρες με τα λεπτά.

    Τι βλέπεις στο πανέμορφο σχεδιάκι μου ; Ότι από μηδέν μοίρες και μηδέν λεπτά μέχρι τις μηδέν μοίρες και δεκαεπτά λεπτά, βρίσκεται σε cazimi. Κρίνεις ανάλογα και για τα υπόλοιπα. ! "....
    Καλησπέρα Liberious το παραπ'ανω απόσπασμα απάντησης άπό τον υπογράφοντα του κειμένου Cancerian βρίσκεται νομίζω 12 ποστ πιο πάνω και λύνει την απορία σου.
    Καλως όρισες!!!
    Victory

  4. #34

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    ευχαριστώ για την απάντηση ελπίζω να περάσουμε καλά

  5. #35

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by liberious View Post
    ευχαριστώ για την απάντηση ελπίζω να περάσουμε καλά
    να ρωτήσω τι σημαίνει η όψη χιαστί μεταξύ των σημειοδοτών?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by liberious View Post
    ευχαριστώ για την απάντηση ελπίζω να περάσουμε καλά
    να ρωτήσω τι σημαίνει η όψη χιαστί μεταξύ των σημειοδοτών?

  6. #36

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλημέρα Liberious αν ψάξεις λίγο καλύτερα την αρθρογραφία περί ωριαίας θα δείς ότι λαμβάνουμε υπόψη μόνο τις κύριες όψεις στην ωριαία...Δεν την κατέχω καθόλου, αλλα επειδή με ενδιαφέρει προσπαθώ να διαβάσω το δυνατόν περισσότερο σχετικά ίσως και αποκομίσω κάτι και γω...Η κα Ζαχαριαδου αλλά και οι υπόλοιποι αστρολόγοι του site όπως ο υπογράφων το κείμενο δηλώνουν ότι για αρχάριους στην ωριαία κοιτάμε μόνο τους εσωκρόνιους πλανήτες (μέχρι και τον Κρόνο) και μόνο τις κύριες όψεις...σύνοδο, τρίγωνο, τετράγωνο, αντίθεση εξάγωνο...τα υπόλοιπα εάν και εφόσον αποκτήσουμε την απαραίτητη επάρκεια γνώσεων και εμπειρίας...Με χαρά να μοιραστώ μαζί σου τα ελάχιστα που γνωρίζω και μαζί να μάθουμε τα περισσότερα...
    Victory

  7. #37

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

  8. #38
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Αχ!Φωτιές άναψες με το χάρτη της Ωριαίας!
    Και'γω δηλώνω λάτρης και ξεσκονίζω ας πούμε τους ωριακούς χάρτες μπας και ξεστραβωθώ λίγο και κατανοώ δικούς μου.
    Αλλά με τα βιβλία δυστυχώς πιστεύω δεν μαθαίνεις χρειάζεται πρακτική για να κατανοήσεις ορισμένα πράγματα.
    Τώρα,αν ο σηματοδότης του ερωτήματος τυχαίνει να'ναι η Σελήνη τα πράγματα δεν περιπλέκονται περισσότερο? λέω εγώ η αρχάρια!
    Και πολύ χειρότερα άν έχουμε να αντλήσουμε πληροφορίες και από παράγωγους οίκους!

    Τελικά μόνο η ωριαία δουλεύει σαν προγνωστική αστρολογία??
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  9. #39

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Στο χάρτη της δικής μου ωριαίας ο 7ος είναι στον Αιγόκερω, δηλ Κρόνος και μάλιστα καμμένος! Να θεωρήσω ότι το ερώτημα απαντήθηκε κιόλας (εννοείται αρνητικά) ή να συνεχίσω την ανάλυση του χάρτη;

  10. #40

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλημέρα σε όλους. Μελετάω κι εγώ την Ωριαία μέσα από το site και προσπαθώ να πηγαίνω ένα βήμα τη φορά για να την κατανοώ. Έχω γνώση των προειδοποιητικών κανόνων αλλά βλέπω πως σε μερικά παραδείγματα μπορούμε να τους αψηφήσουμε και να συνεχίσουμε την ερμηνεία με προσοχή. Βλέπω ότι πολλοί έχουμε ένα θέμα με την παρουσία του Κρόνου στον 1ο η στον 7ο οίκο. Μπορώ να έχω τη γνώμη σας?
    Σε ερώτημα (σημερινό-το έκανα στο My Horary) καριέρας έχω τον Κρόνο στον 1ο σε έξαρση(ωροσκόπος Ζυγός) και μάλιστα στις 27 μοίρες, που σύμφωνα με τους κανόνες θα έπρεπε να το αφήσω. Προχωρώντας λίγο παρακάτω όμως είδα τον σημειοδότη μου (Αφροδίτη) να είναι στο Λέων στο 10ο οίκο σε σύνοδο με το μεσουράνημα. Μάλιστα και ο κλήρος της τύχης στο 10ο οίκο στο Λέων επίσης και η Σελήνη στην κατοικία της στον Καρκίνο - στον 9ο. Τέλος πάντων αυτό που θέλω ρωτήσω είναι το εξής. Επειδή στο χάρτη βλέπω να ανοίγονται σχετικά καλές όψεις (ρώτησα για καριέρα σε διαφορετικό αντικείμενο απ' ότι είμαι τώρα-στο χορό που ως τώρα το έχω σαν χόμπι), κατά τη γνώμη σας να προχωρήσω να ερμηνεύω σύμφωνα με την άποψη Frawley η οποία λέει ότι οι περισσότεροι από τους κανόνες αυτούς θεσπίστηκαν για να έχει μία διέξοδο ο αστρολόγος, προκειμένου να μη διαβάσει τον χάρτη η να τον ακυρώσω και να δοκιμάσω σε ένα 3μηνο?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads