s
Hades (ΑΔΗΣ) - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 41
  1. #31

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Καλησπέρα! Διάβασα προσεκτικά όλο το άρθρο και οφείλω να ομολογήσω ότι σε κάποιο βαθμό σοκαρίστηκα. Ιδιαιτέρως όταν διάβασα το σημείο που λέει ότι η σύνδεση του ¶δη με τον Ήλιο μεταξύ των άλλων δημιουργεί φυσικές ουλές στο σώμα.
    Σ΄αυτό το σημείο θά' θελα να μοιραστώ μαζί σας μια προσωπική εμπειρία.
    Σημείωση: Ο Ήλιος μου είναι σε ιδιομοιρία με τον ¶δη.
    Εδώ και περίπου 25 χρόνια υποφέρω από μία δερματική ασθένεια που για τα ιατρικά δεδομένα δεν αποτελεί πάθηση. Η ιατρική γνωμάτευση: ένα είδος δερματικής αλεργίας που δημιουργεί ουλές στο σώμα. Έχω συμβουλευτεί άπειρους γιατρούς τόσο της κλασικής όσο και της εναλλακτικής ιατρικής. Έχω καταπιεί αμέτρητα χάπια ομοιοπαθητικά, αγιουρβεδικα, αντιβιώσεις, κ.ο.κ., επίσης έχω πασαλειφθεί με ότι σκεύασμα κυκλοφορεί, αντισηπτικά, επουλωτικές κρέμες, κλπ. Δεν συνεχίζω μ' αυτά γιατί σας κούρασα.
    Στην εφηβεία μου το αίσθημα ντροπής ήταν υπερτονισμένο. Κυκλοφορούσα σαν το Ντέμη Ρούσσο χειμώνα - καλοκαίρι. :embarrestΓύρω στα 32 αποδέχτηκα τον εαυτό μου ως έχει και από τότε κυκλοφορώ και ντύνομαι σαν κανονικός άνθρωπος.:bigsmile:
    Εάν κατάλαβα καλά ο ¶δης είναι υποθετικός πλανήτης. Τα ερωτήματα ίναι τα εξής: Πως είναι δυνατόν να ασκεί τόσο μεγάλη επιρροή ένας υποθετικό πλανήτης (Μην εξοργίζεστε φίλτατοι!! Δεν σκαμπάζω από Uranian). Δεύτερον: H αστρολογία ως επιστημονικό εργαλείο γνώσης μας βοηθά στο να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον εαυτό μας , συνεπώς μέσα από προσπάθεια, κάθε δύσκολη όψη στο γεννέθλιο χάρτη μπορεί να βελτιωθεί και να λειτουργήσει θετικά για κάθε έναν (νομίζω ότι αυτό είναι και η ουσία). Με τον ¶δη λοιπόν, τι γίνεται??:blink:
    Ευχαριστώ για την υπομονή σας:bigsmile:

  2. #32

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by atrium View Post
    Καλησπέρα! Διάβασα προσεκτικά όλο το άρθρο και οφείλω να ομολογήσω ότι σε κάποιο βαθμό σοκαρίστηκα. Ιδιαιτέρως όταν διάβασα το σημείο που λέει ότι η σύνδεση του ¶δη με τον Ήλιο μεταξύ των άλλων δημιουργεί φυσικές ουλές στο σώμα.
    Σ΄αυτό το σημείο θά' θελα να μοιραστώ μαζί σας μια προσωπική εμπειρία.
    Σημείωση: Ο Ήλιος μου είναι σε ιδιομοιρία με τον ¶δη.
    Εδώ και περίπου 25 χρόνια υποφέρω από μία δερματική ασθένεια που για τα ιατρικά δεδομένα δεν αποτελεί πάθηση. Η ιατρική γνωμάτευση: ένα είδος δερματικής αλεργίας που δημιουργεί ουλές στο σώμα. Έχω συμβουλευτεί άπειρους γιατρούς τόσο της κλασικής όσο και της εναλλακτικής ιατρικής. Έχω καταπιεί αμέτρητα χάπια ομοιοπαθητικά, αγιουρβεδικα, αντιβιώσεις, κ.ο.κ., επίσης έχω πασαλειφθεί με ότι σκεύασμα κυκλοφορεί, αντισηπτικά, επουλωτικές κρέμες, κλπ. Δεν συνεχίζω μ' αυτά γιατί σας κούρασα.
    Στην εφηβεία μου το αίσθημα ντροπής ήταν υπερτονισμένο. Κυκλοφορούσα σαν το Ντέμη Ρούσσο χειμώνα - καλοκαίρι. :embarrestΓύρω στα 32 αποδέχτηκα τον εαυτό μου ως έχει και από τότε κυκλοφορώ και ντύνομαι σαν κανονικός άνθρωπος.:bigsmile:
    Εάν κατάλαβα καλά ο ¶δης είναι υποθετικός πλανήτης. Τα ερωτήματα ίναι τα εξής: Πως είναι δυνατόν να ασκεί τόσο μεγάλη επιρροή ένας υποθετικό πλανήτης (Μην εξοργίζεστε φίλτατοι!! Δεν σκαμπάζω από Uranian). Δεύτερον: H αστρολογία ως επιστημονικό εργαλείο γνώσης μας βοηθά στο να κατανοήσουμε και να βελτιώσουμε τον εαυτό μας , συνεπώς μέσα από προσπάθεια, κάθε δύσκολη όψη στο γεννέθλιο χάρτη μπορεί να βελτιωθεί και να λειτουργήσει θετικά για κάθε έναν (νομίζω ότι αυτό είναι και η ουσία). Με τον ¶δη λοιπόν, τι γίνεται??:blink:
    Ευχαριστώ για την υπομονή σας:bigsmile:
    1oν Κανένας πλανήτης, θεωρητικός ή μη, δεν ασκεί καμιά επιρροή.
    2ον Εγώ έχω ουλές στο σώμα μου (κυρίως στο κεφάλι :toung: ) αλλά ο Ήλιος μου δεν κάνει όψη με τον ¶δη. Δεν κάνει κάποια της προκοπής που θέλει η Ουράνιαν τουλάχιστον, γιατί άμα το ψάξουμε με τίποτε τριτεύουσες ή ...υποθετικές όψεις μπορεί και να κάνει:bigsmile:
    3ον Είσαι βέβαιη ότι τα σημάδια που αναφέρεις δεν φαίνονται από όψεις της κλασικής-παραδοσιακής αστρολογίας;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #33

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    1oν Κανένας πλανήτης, θεωρητικός ή μη, δεν ασκεί καμιά επιρροή.
    2ον Εγώ έχω ουλές στο σώμα μου (κυρίως στο κεφάλι :toung: ) αλλά ο Ήλιος μου δεν κάνει όψη με τον ¶δη. Δεν κάνει κάποια της προκοπής που θέλει η Ουράνιαν τουλάχιστον, γιατί άμα το ψάξουμε με τίποτε τριτεύουσες ή ...υποθετικές όψεις μπορεί και να κάνει:bigsmile:
    3ον Είσαι βέβαιη ότι τα σημάδια που αναφέρεις δεν φαίνονται από όψεις της κλασικής-παραδοσιακής αστρολογίας;
    Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ για την απάντηση. :bigsmile:
    Κατά δεύτερον δεν ξέρω ποιές όψεις της κλασικής αστρολογίας συνυγορούν σε σημάδια - ουλές. Θα μπορούσες να με διαφωτίσεις??

  4. #34

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by atrium View Post
    Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ για την απάντηση. :bigsmile:
    Κατά δεύτερον δεν ξέρω ποιές όψεις της κλασικής αστρολογίας συνυγορούν σε σημάδια - ουλές. Θα μπορούσες να με διαφωτίσεις??
    http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%...%FE%EC%E1.html :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #35

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Αγαπητέ Μητσάκο, αν κατάλαβα καλά από το άρθρο, ο Κρόνος είναι αυτός που σχετίζεται με τις δερματικές παθήσεις, τα ούλα και τα οστά. :nuts:
    Στον γεννέθλιο χάρτη μου όμως, μόνο δύο όψεις κάνει: τρίγωνο με Ουρανό και τετράγωνο με Σελήνη. Από τα λίγα που γνωρίζω νομίζω ότι η πρώτη όψη είναι άσχετη με το θέμα. :blink:
    Ερώτηση: όποιος έχει τετράγωνο Σελήνης Κρόνου έχει και δερματικά προβλήματα ή λεω βλακείες?
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι ο Κρόνος βρίσκεται στον 10ο οίκο, δηλ. στη θέση του. Δεν είναι σε πτώση ή έξαρση για να βγάλει σε πληθώρα όλα τα καλά ή τα άσχημα. Ποιά όψη κατά τη γνώμη σου είναι αυτή που πυροδοτεί αυτά τα εξεζητημένα δερματικά προβλήματα?? :bigsmile:

  6. #36

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by atrium View Post
    Αγαπητέ Μητσάκο, αν κατάλαβα καλά από το άρθρο, ο Κρόνος είναι αυτός που σχετίζεται με τις δερματικές παθήσεις, τα ούλα και τα οστά. :nuts:
    Στον γεννέθλιο χάρτη μου όμως, μόνο δύο όψεις κάνει: τρίγωνο με Ουρανό και τετράγωνο με Σελήνη. Από τα λίγα που γνωρίζω νομίζω ότι η πρώτη όψη είναι άσχετη με το θέμα. :blink:
    Ερώτηση: όποιος έχει τετράγωνο Σελήνης Κρόνου έχει και δερματικά προβλήματα ή λεω βλακείες?
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι ο Κρόνος βρίσκεται στον 10ο οίκο, δηλ. στη θέση του. Δεν είναι σε πτώση ή έξαρση για να βγάλει σε πληθώρα όλα τα καλά ή τα άσχημα. Ποιά όψη κατά τη γνώμη σου είναι αυτή που πυροδοτεί αυτά τα εξεζητημένα δερματικά προβλήματα?? :bigsmile:
    Αν το δερματικό είναι το σύμπτωμα και όχι η αιτία, προφανώς εμπλέκονται και άλλοι παράγοντες. Αν είναι, π.χ., ψυχογενές, είναι πιθανό να εμπλέκεται και η Σελήνη.
    Οι ασθένειες φαίνονται από τον 6ο και από προσβολές του ωροσκόπου. Θα πρέπει δηλαδή να δεις και αυτά. Επιπλέον, όπως αναφέρεται και στο άρθρο, τα του Κρόνου συνδέονται και με τον Αιγόκερω. Τσέκαρε και το ζώδιο του Αιγόκερω πού βρίσκεται και αν οι ακμές των Οίκων που ανέφερα έχουν κάποια σχέση.
    Οι κυριαρχίες-πτώσεις-εξάρσεις κλπ αφορούν πρωτίστως τη θέση σε ζώδιο και κατόπιν σε Οίκο.
    Εκτιμώ όμως ότι κάποιος πιο έμπειρος στο κομμάτι αυτό ίσως έδινε περισσότερα στοιχεία και ίσως να έπρεπε να μεταφερθεί το θέμα καθώς αρχίζει να ξεφεύγει από το αρχικό, που είναι ο ¶δης :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #37
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    τι σημαινει ακριβώς ο κλήρος της τυχης σε συνοδομε τον αδη?

  8. #38

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by *Astropeleki* View Post
    Έχω την ίδια ερώτηση με την ΜΥΡΤΟΥΛΑ. :bigsmile:
    πως βρισκουμε την θεση του ΑΔΗ στο ωροσκοπιο μας.

  9. #39

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Quote Originally Posted by -pegy- View Post
    πως βρισκουμε την θεση του ΑΔΗ στο ωροσκοπιο μας.
    http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/view_records.php
    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #40
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Hades (ΑΔΗΣ)

    Πάει καιρός που έκλεισε αυτό το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει.
    Μελετώντας κάποιο γενέθλιο ή προοδευτικό χάρτη, αξιολογούμε τον Αδη σε σύνοδο ιδιομοιριας με τον Algol ή παραμενει απλά ένας υποθετικός πλανήτης δευτερεύουσας σημασίας, που τυχαια "βρίσκει" έναν απλανή?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads