s
MyHoroscope 2013. Το τέλος ενός κύκλου με επώδυνο τρόπο ή .... ? - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 88
  1. #31

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Αυτο ειναι το ζητουμενο να μας πειτε τι να κανουμε!!δικαιη η επισημανση η κουραση η πικρια σας -ενδεχομενως-αλλα τωρα περιμενουμε να μας πειτε αν θελετε να το κρατησετε ανοιχτο- το σαιτ -για να μας υποδειξετε τελικα τον τροπο που θα γινει αυτο

  2. #32
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Να θέσουμε σε λειτουργία το σχέδιο Ξενοκράτης

    Τα ΕΜΑΚ ήδη τρέξαμε στο κέντρο του προβλήματος και άρχισαν να απεγκλωβίζουν
    Η κυβέρνηση ήδη έχει δώσει ένα μήνυμα έκκλησης βοήθειας για τους "άστεγους"

    1. Αν είμαστε φανατικοί χρήστες του facebook ενημερώνουμε τους φίλους μας και δεσμεύουμε 5 λεπτά από το χρόνο μας για να ρίχνουμε μια ματιά στους άστεγους παληνοστούντες.

    2. Βγάζουμε από την τσέπη μας 1, μισό ή και ακόμα 1/0 του ευρώ κάθε μήνα και το βάζουμε στον κουμπαρά της ανικοδόμησης για να ξαναχτιστεί το οίκημα.

    Αυτός είναι ο τρόπος
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  3. #33

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Οποτε συμμετεχουμε με pay pal. Ειναι ευκολο σε καποιον να μου εξηγησει πωs γινεται αυτο?

  4. #34
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Νομίζω πως ήρθε ο καιρός να πάρω θέση αφού ευχηθώ καλό χειμώνα σε όλους ή έστω καλή σεζόν γιατί κάποιοι ακόμη κάνουν διακοπές.

    Όπως ο Σωκράτης έτσι κι εγώ παρακολουθώ τις τελευταίες ημέρες τα ποστ σας και τη διάθεση κάποιων να προσφέρουν ώστε να διατηρηθεί το σάιτ. Για κάθε πρόβλημα πάντα υπάρχει λύση ή έστω διέξοδοι ώστε να μη φτάνουν τα πράγματα στα άκρα.

    Όταν έκλεισε το σάιτ βρισκόμουν διακοπές, δέχτηκα πολλά μηνύματα /τηλεφωνήματα που τα περισσότερα δεν σχετίζονταν με το πρόβλημα υγείας του διαχειριστή αλλά με τους χάρτες, την αστρολογική σας ενημέρωση και φυσικά τις έτοιμες απαντήσεις που οι περισσότεροι από εσάς θέλετε να παίρνετε αφού το δωρεάν είναι πάντα προτιμότερο.

    Στενοχωρήθηκα αλλά στην τελική κατέληξα πως οι περισσότεροι δεν έχετε λόγους να «σκάσετε» για την υγεία του, άλλωστε δεν είναι κολλητός σας, έτσι το εκλογίκευσα και στην πορεία το προσπέρασα αφού είναι κάτι που δεν σας αφορά.

    Ομολογώ πάντως πως δεν με πείραξε που έκλεισε (μη σας πω ότι χάρηκα κιόλας) κι αυτό γιατί καιρός ήταν να εκτιμήσετε το σάιτ και τη δουλειά όλων μας, φανερών και κρυφών συνεργατών. Ελάχιστοι κατανοείτε σε βάθος τη δουλειά που γίνεται εδώ μέσα, τις ώρες εργασίας που κανείς μας δεν έχει πληρωθεί, την κούραση, την αγανάκτηση, τα νεύρα αλλά και την ηθική μας ικανοποίηση και χαρά.

    Πίστεψε με δεν θα θέλατε να εκφράσω την προσωπική μου άποψη για το τι θα έπρεπε να γίνει με το σάιτ. Όμως μπορώ να κάνω κάποιες προτάσεις έτσι ώστε να ικανοποιηθεί το αίτημα σας και να παραμείνει ανοικτό και βασικά απευθύνομαι στον Σωκράτη μιας και τις αποφάσεις μόνο εκείνος μπορεί να τις πάρει και να δει αν είναι εφικτό να υλοποιηθούν.

    1) Το σάιτ πρέπει να γίνει συνδρομητικό για όλους και όχι για εκείνους που έχουν τη διάθεση προσφοράς. Δεν μπορεί να δίνουν οι λίγοι για να έχουν παροχές όλοι.

    2) Να διαγραφούν όλα τα μέλη που έχουν να μπουν στο σάιτ 3 με 4 χρόνια. Δεν χρειάζεται να βαραίνει το σάιτ με εγγραφές και κόσμο που δεν μπαίνει.

    3) Η συνδρομή να είναι μηνιαίως 5 με 10 ευρώ για όλα τα μέλη πλην των συνεργατών που κανονικά θα έπρεπε να πληρώνονται και όχι να πληρώνουν. Έτσι το σάιτ θα μπορεί να καλύπτει τα έσοδα του, να πληρώνει διαχειριστή και συνεργάτες έστω με ένα συμβολικό ποσό ώστε να μην νιώθουν «ριγμένοι» (η πιο επιεικής λέξη που μπορούσα να βρω ήταν αυτή).

    4) Όσο για τις μεταφράσεις, είναι στο δικό σας χέρι να δηλώσετε συμμετοχή. Τι στο καλό, τόσα μέλη είστε εδώ και διαβάζετε, κάποιοι γνωρίζετε καλά αγγλικά. Αυτό σημαίνει πως αν δηλώσετε 10 μέλη συμμετοχή η δουλειά μοιράζεται και κανείς δεν πιέζεται να βγουν τα άρθρα άρον άρον.

    Για το ηθικό σου δίλλημα Σωκράτη μου, κακώς το έχεις. Όταν δημιουργήθηκε το σάιτ ήταν άλλες εποχές, τα πράγματα άλλαξαν και καλά θα κάνεις να το συνειδητοποιήσεις. Γεμίσαμε διαδικτυακά σκουπίδια και αστρολόγους που έγιναν αστρολόγοι από τα άρθρα και τις απαντήσεις που έπαιρναν μέσα από το φόρουμ από εμάς. Ανάθεμα αν έχουν κάνει ένα μάθημα ή πήγαν μια σχολή κι έχουν το θράσος να αποκαλούνται «αστρολόγοι» μες τα μούτρα μας. Λυπάμαι αλλά τα δικά μου ηθικά διλήμματα έχουν όρια και καλά θα κάνεις να βάλεις και στα δικά σου ή έστω να προσθέσεις καινούρια σε σχέση με τους συνεργάτες του σάιτ.

    Και για να βγάλω και την προσωπική μου πικρία ενδεχομένως και του Σωκράτη ίσως και των υπολοίπων αστρολόγων του σάιτ, κάναμε σεμινάρια με χαμηλό κόστος για τη στήριξη του σάιτ και του ραδιοφώνου, χωρίς απαιτήσεις πληρωμής για τον χρόνο που διαθέσαμε και από τόσες χιλιάδες μέλη ελάχιστοι δηλώσατε συμμετοχή αλλά τώρα στέλνετε ιμέιλ και μηνύματα συμπαράστασης.

    Τότε που ήσασταν, δεν σας ενδιέφερε το σάιτ ή τέλος πάντων να μάθετε κάποια πράγματα; Είτε λοιπόν δεν σας ενδιέφερε το σάιτ, είτε δεν θέλατε να μάθετε από τους συγκεκριμένους αστρολόγους κάτι που είναι κατανοητό και δικαίωμα σας. Φαντάζομαι λοιπόν πως αν ο Σωκράτης αποφασίσει να κλείσει οριστικά δεν θα σας λείψουμε οπότε μικρό το κακό.

    Εν κατακλείδι, μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια. Ελάχιστοι συμμετείχατε στο φόρουμ κι αυτό όχι για να δώσετε απαντήσεις αλλά για να πάρετε. Θεωρώ λοιπόν πως το κλείσιμο του σάιτ δεν θα έπρεπε να το φέρετε βαρέως, για την ενημέρωση σας ακόμη και για τους χάρτες σας είμαι σίγουρη πως μπορείτε να βρείτε λύσεις χωρίς να μας βγει η ρετσινιά πως κάποιοι στο σάιτ «θέλουμε να φάμε χρήματα από τα μέλη του» και μάλιστα χωρίς να μπούμε στην υποχρέωση να γράφουμε ή να απαντάμε στις ερωτήσεις σας μιας και το δικό μας έργο το κάνατε ακόμη πιο δύσκολο όταν αποφασίσατε να μην απαντάτε στις ερωτήσεις των μελών έστω με τις λίγες γνώσεις που διαθέτετε.

    Ότι τελικά κι αν αποφασίσει ο Σωκράτης προσωπικά θα ήθελα να τον ευχαριστήσω δημόσια για όλη τη δουλειά που έχει κάνει τόσα χρόνια παρέα με τους συνεργάτες του και για την ευκαιρία που μου έδωσε να γράφω και να συζητώ για την αγαπημένη μου αστρολογία. Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης στα μέλη που με συντρόφευσαν και εκτίμησαν την προσφορά μου μέσα στο σάιτ, στις μαθήτριες μου και κυρίως στη Δέσποινα Κούκι και τη Χρύσα Παπανικολάου για πολλούς και διάφορους λόγους.

    Καλό μεσημέρι σ΄όλους.

  5. #35
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    στην κεντρική σελίδα των φόρουμς υπάρχει μια πράσινη μπάρα που δείχνει τα χρήματα των δωρεών σας. Οσο κοκκινίζει ο στόχος κάθε μήνα πιάνεται.

    Ετσι απλά για την ενημέρωσή σας να ξέρετε ότι το χαράτσι είναι παγκόσμιο φαινόμενο. Μόλις τώρα μια φίλη του σάιτ κατέθεσε το ποσόν των 20 ευρώ

    Total amount: €20.00 EUR
    Fee amount: -€1.03 EUR
    Net amount: €18.97 EUR

    Μια άλλη το ποσόν των 50 ευρώ
    Total amount: €50.00 EUR
    Fee amount: -€2.05 EUR
    Net amount: €47.95 EUR

    Δείτε πόσα κρατάει το paypal

    Προφανώς και οι ελληνικές τράπεζες κάπως έτσι θα δουλεύουν ;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  6. #36
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Μια και λέμε όλοι τις αλήθειες μας, θα συμφωνήσω με όσα έχουν ήδη γραφτεί και θα συμπληρώσω ότι εδώ, αποδεικνύεται περίτρανα ότι οι άνθρωποι του site αποτελούν μια μικρογραφία του πραγματικού και αδιόρθωτου κόσμου μας.
    Για τους περισσότερους, η αστρολογία είναι ο τρόπος για να μάθουν τι θα γίνει με την σχέση, την δουλειά και την υγεία τους. Ε, λοιπόν, η αστρολογία δεν είναι αυτό και οι ίδιοι άνθρωποι θα βολεύονταν μια χαρά και με ένα site που τους λέει το φλιτζάνι ή τα χαρτιά.
    Αν είναι να αποχωρίσουν ή να αδιαφορήσουν όλοι αυτοί, ΣΤΟ ΚΑΛΟ! Έτσι κι αλλιώς, δεν είναι αυτούς που θέλουμε για μέλη αυτής της κοινότητας. Υπάρχουν αντίστοιχα sites που ταιριάζουν άψογα με το προφίλ τους και με την αστρολογία που σου εξηγεί σε άρθρο, με τι τακούνια μπορείς να ρίξεις στο κρεβάτι έναν Κριό… Τοξότη…κοκ.
    Υπάρχουν επαγγελματίες αστρολόγοι που το καταδέχονται , όπως υπάρχουν και ερασιτέχνες που το καταδικάζουν.

    Διαλέγεις και παίρνεις. Για όλους έχει το καλάθι.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #37
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Τινα μου αγαπημενη μου
    συμφωνω με οσα γραφεις
    οπως και με την συνδρομη που γραφεις οτι
    μονο εμεις που θα πληρωνουμε να εχουμε και προσβαση στο σαιτ .Το σωστο αυτο ειναι.
    Νομιζω οτι το ποσο των 5- 10 ευρω το μηνα πολλοι θα μπορουμε να το δωσουμε.
    --------------
    Σε αγαπαω πολυ και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια
    -----------------------
    Αγαπημενη μου Κατια μου συμφωνω και μαζι σου οποιος θελει να μεινει τωρα στα δυσκολα να βαλει πλατη
    και να σταθει διπλα στο σαιτ
    οποιος δεν θελει να παει στην ευχη του Θεου.........
    ------------
    ΣΚΡ μου οι καιροι ειναι δυσκολοι και εσυ λεβεντη μου παλεψες αλλα τωρα εχεις λυγισει
    ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΚΟς ΜΑς
    ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΡΘΙΟ
    ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ
    Δωσε εναν λογαριασμο τραπεζης πες ενα χρηματικο ποσο τον μηνα που ολοι να μπορουμε να δωσουμε
    και θα το κρατησουμε ζωντανο το myhoroscope .
    Καντο εστω δοκιμαστικα για τρεις μηνες και αν δεις οτι περπαταει το θεμα προχωρας
    αν δεις οτι ζαμαν φου και πανω τουρλα κλειστο καμαρι μου
    ΑΛΛΑ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ
    Σε αγαπαω πολυ Σκρ μου

    κουκακι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  8. #38
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Καλημέρα σε όλους...

    η προσωπική μου άποψη είναι ότι πέρα από τη συνδρομή και με δεδομένο το πρόβλημα υγείας του Σωκράτη το site δε χρειάζεται μόνο οικονομικούς πόρους αλλά και μία ομάδα (; ) ανθρώπων που θα καθορίζουν στο εξής την στρατηγική του πορεία. Με άλλα λόγια, αν το θεωρήσουμε "επιχείρηση", το site χρειάζεται "μετόχους". Δεδομένης της γραμμής που έχει δώσει ο Σωκράτης που όλοι πρέπει να σεβαστούμε για όσο το δυνατό χαμηλότερο κόστος παροχής υπηρεσιών, θεωρώ ότι η λύση εδώ είναι μία μη κερδοσκοπική εταιρία με "μετόχους" τα 10-20 μέλη και αστρολόγους που έχουν στηρίξει το site τόσο καιρό και οι οποίοι θα αποφασίζουν μελλοντικά για την πορεία του. Αυτό μπορεί να φανεί "κάπως" σε κάποιους αλλά δίνει μία μακροπρόθεσμη προοπτική στο site ανάλογη αυτής των ιδρυμάτων Ωνάση, Νιάρχου, κλπ, που διαχειρίζονται μία περιουσία, που τους έχει κληροδοτηθεί. Οι 10-20 άνθρωποι αυτοί θα παίρνουν τις στρατηγικές αποφάσεις κι από κει και πέρα η χρηματοδότηση του site μπορεί να γίνει με πολλούς και διάφορους τρόπους. Η συνδρομή είναι ένας από αυτούς, η πληρωμή από επαγγελματίες αστρολόγους που χρησιμοποιούσαν δωρεάν τα προγράμματα για τους πελάτες τους, είναι επίσης μία επιλογή (παλιότερα το astro.com αν θυμάμαι, ζητούσε συνδρομή για πάνω από 10 χάρτες στη βάση δεδομένων του) και εν πάσει περιπτώσει μπορεί κανείς να βρει τρόπους στην πορεία να το κάνει αυτό.

    Μία μη κερδοσκοπική εταιρία βεβαίως χρειάζεται στόχους. Δεν μπορεί κανείς απλά να ζητήσει να φτιάξει μία εταιρία για να κρατήσει το myhororoscope. Αυτό όμως βάζει κάτω κάποιες παραμέτρους και αναγκάζει κάποιους από μας να σκεφτούν. Ποιοι θα ήταν οι στόχοι μιας τέτοιας εταιρίας; Στόχοι, που ως μη κερδοσκοπική, θα πρέπει να προσφέρουν κάτι στο σύνολο.

    α. Η δημιουργία μίας αστρολογικής βιβλιοθήκης που θα διατίθεται δωρεάν στο κοινό;
    β. Η προώθηση και διάδοση μίας σοβαρής αστρολογίας;
    γ. Η παροχή δωρεάν υπηρεσιών για τους μη επαγγελματίες στο χώρο των αστρολογικών προβλέψεων;

    Αυτό μπορεί να το αξιολογήσει κανείς και να το καταγράψει. Η ευθύνη βεβαίως ανήκει σε όλους όσους χρησιμοποιούν τους πόρους αυτής της σελίδας, ιστορικά όμως τα γεγονότα δυστυχώς κινούνται πάντα από ηγεσίες, πρόσωπα ή ηγετικές ομάδες. Επομένως, όσοι πραγματικά θέλουν να στηριχτεί η σελίδα, ίσως είναι καλό να σκεφτούν πλέον μία πιο προσωπική εμπλοκή. Προσωπικά έχω ήδη 10 άτομα στο μυαλό μου από το site (αστρολόγους, μαθήτριες, τακτικά μέλη), που μπορούν να στελεχώσουν μία τέτοια προσπάθεια.

    Φυσικά απαιτείται ένας χρόνος σκέψης γι' αυτό. Το 31/8 δεν είναι εφικτό. Προσωπικά επειδή είμαι μπλεγμένος και σε άλλες συλλογικές προσπάθειες δε θα είχα το χρόνο να ασχοληθώ με αυτό μες τον Σεπτέμβρη. Όμως η ιδέα είναι εδώ και όσοι πιστεύετε ότι θα μπορούσατε να λειτουργήσετε συλλογικά (είναι πρόκληση και για την εξέλιξη μας αυτό), βάζοντας την κληρονομιά του site πάνω από το προσωπικό όφελος του καθενός μας, είμαι στη διάθεση σας να το συζητήσουμε.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  9. #39
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    sst
    Location
    Αθήνα
    Posts
    536

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    καλημέρα και για να πω την αλήθεια μου είμαι κατάπληκτη με τα νέα που διαβάζω.
    Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να μπω όχι γιατί σταμάτησα να ενδιαφέρομαι αλλά γιατί έχουν συμβεί πολλά γεγονότα στην ζωή μου και προσπαθώ να προσαρμοστώ στις νέες συνθήκες. Εννοείται ότι συμφωνώ με όλα τα παραπάνω και περιμένω και εγώ οδηγίες και για τον τρόπο (που, πως, πότε) και για το ποσό συνδρομής!

    με όλη μου την εκτίμηση και τον σεβασμό (και την αγάπη μου)

  10. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ώρα να συστηθούμε (3)

    Καλημέρα σε όλους
    ενημερώθηκα μέσω facebook και πολύ λυπάμαι
    όχι τόσο για το site όσο για τον άνθρωπο που δεν γνωρίζω προσωπικά.
    Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αδιαφορώ για το άτομο που στάθηκε
    πίσω απ'αυτό το site και ήταν η αιτία να μάθω εγώ 5-10 ατρολογικά πράγματα.
    Συμφωνώ με τον Βασίλη Παπαδολιά πρέπει να γίνει μια ομάδα
    για να κρατηθεί το site.Που πιστεύω θα ανεβάσει και το ηθικό
    του Σωκράτη που είναι σημαντικό για την υγεία του.
    Το μηναίο ποσό των 10ευρώ πιστεύω για άτομα που είναι άνεργα
    είναι βαρύ.
    Στέλνω την πραγματική αγάπη μου
    και όση θετική ενέργεια μπορώ
    για ταχεία και ουσιαστική ανάρωση!
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

 

 
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads