s
Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε? - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast
Results 31 to 40 of 282
  1. #31

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Ταύρος, κύριοι, και πάλι ταύρος!!

    Ζώδια σταθερά, με τη ρουτίνα τους, την αισθαντικότητά τους, χαίρονται με απλά πράγματα...

    Ως τοξότης, πολύ μ' αρέσει η στάση και οι απόψεις τους, γιατί είναι τελείως διαφορετικές απ'τη δική μου! (Ισως βέβαια να φταίει και το ότι έχω κατερχόμενο στον ταύρο) :blink1:

  2. #32
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by Coconut
    Ταύρος, κύριοι, και πάλι ταύρος!!

    Ζώδια σταθερά, με τη ρουτίνα τους, την αισθαντικότητά τους, χαίρονται με απλά πράγματα...

    Ως τοξότης, πολύ μ' αρέσει η στάση και οι απόψεις τους, γιατί είναι τελείως διαφορετικές απ'τη δική μου! (Ισως βέβαια να φταίει και το ότι έχω κατερχόμενο στον ταύρο) :blink1:
    Δεν μπορώ να πω! Σταθεροί οι Ταύροι, αλλά εσύ ως Τοξότης πως ανέχεσαι την κτητικότητά τους. Εγώ Δεν μπορώ με τίποτα!!

  3. #33
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    66

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Εγώ πάντως θα διάλεγα έναν με στοιχεία κριού για την ενεργητικότητα και ζωντάνια που έχουν. Εχουν την ικανότητα να μη βαριέσαι μαζί τους.

  4. #34
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    ειμαι διδυμακι...
    το ιδανικό για μένα είναι ή λιονταρακι ή κριαράκι!!! δεν ξέρω γιατί απλά με τραβανε!!
    εξάλλου το πάθημα γίνεται μάθημα! ποτε πια με σκορπιο!!!!!!!!!!!!!!!!! φτου φτου φτου!!!!
    για φίλους(εξακριβωμένο)προτιμ ω διδυμακια και τοξοτακια!
    γενικα δεν τα παω καλα με το νερο!!!! και δεν μπορω τους παρθενους με τις ιδιοτροπιες τους! ολοι οι αλλοι τρωγονται!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

  5. #35
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Πάλι με υδάτινο τύπο πήγα και έμπλεξα. Κακό πράγμα ο μαζοχισμός. Μυαλό δεν βάζω.
    Ένα πράγμα συνειδητοποιώ. Όταν σε βαράει ο έρωτας κατά κούτελα όσο και να μελετάς τους χάρτες, όσα "στραβά" και "ανάποδα" κι αν υπάρχουν δεν τα βλέπεις.
    Όι άντρες, ανεξαρτήτως ζωδίου, είναι μυστήρια τρένα. Λένε με εξαιρετική ευκολία "σ' αγαπώ" ενώ θέλουν να πουν "μ' αρέσεις", "σε θέλω" και δεν αναλογίζονται ποτέ τη βαρύτητα των λόγων τους στην ψυχή και στο μυαλό του συντρόφου τους, του αντικειμένου του πόθου τους. Και γι' αυτό ζορίζονται να κάνουν το λόγο τους πράξη.
    Συνεπώς δεν είναι θέμα αστρολογικού χάρτη είναι θέμα ανδρικής συμπεριφοράς και λογικής γενικότερα. Απλά ο καθένας εκδηλώνεται διαφορετικά και διαχειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις.

  6. #36

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο ζώδιο πέρα από αυτό που είμαι...ΕΙΜΑΙ ΥΔΡΟΧΟΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!! Άλλωστε έχω τόσα στοιχεία και από άλλα ζώδια (βάση ωροσκόπου και πλανητών) και δεν θα με άλλαζα με τίποτα

  7. #37
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by kia
    Δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο ζώδιο πέρα από αυτό που είμαι...ΕΙΜΑΙ ΥΔΡΟΧΟΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!! Άλλωστε έχω τόσα στοιχεία και από άλλα ζώδια (βάση ωροσκόπου και πλανητών) και δεν θα με άλλαζα με τίποτα
    Αγαπητή KIA,

    Η ερώτηση μου ήταν "εάν θα σας επηρρέαζε το ζώδιο του ερωτικού σας συντρόφου".


    Φιλικά
    Ιουλία

  8. #38
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by moutro28
    Πάλι με υδάτινο τύπο πήγα και έμπλεξα. Κακό πράγμα ο μαζοχισμός. Μυαλό δεν βάζω.
    Ένα πράγμα συνειδητοποιώ. Όταν σε βαράει ο έρωτας κατά κούτελα όσο και να μελετάς τους χάρτες, όσα "στραβά" και "ανάποδα" κι αν υπάρχουν δεν τα βλέπεις.
    Όι άντρες, ανεξαρτήτως ζωδίου, είναι μυστήρια τρένα. Λένε με εξαιρετική ευκολία "σ' αγαπώ" ενώ θέλουν να πουν "μ' αρέσεις", "σε θέλω" και δεν αναλογίζονται ποτέ τη βαρύτητα των λόγων τους στην ψυχή και στο μυαλό του συντρόφου τους, του αντικειμένου του πόθου τους. Και γι' αυτό ζορίζονται να κάνουν το λόγο τους πράξη.
    Συνεπώς δεν είναι θέμα αστρολογικού χάρτη είναι θέμα ανδρικής συμπεριφοράς και λογικής γενικότερα. Απλά ο καθένας εκδηλώνεται διαφορετικά και διαχειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις.
    Σκορπιός είσαι ή Αιγόκερως?

  9. #39
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Σαν αφθεντικό ψαράκι που είμαι κι εγώ και από προσωπική εμπιρία τολμώ να πω πως η επιλογή του Σκορπίου ως συντρόφου είναι πολυ καλή!!!! Παρ'όλ'αυτά η ζωή μου αποδεικνύει πως και ο Δίδυμοσ με αμιβαίες υποχωρήσεις δεν είναι καθόλου άσχημος συνδιασμός:unsure:
    Τώρα για το αν παίζει ρόλο το ζώδιο κάποιου πριν προχωρήσω σε σχέση μαζί του, είναι αρκετο να σας πω πως οταν γνωρίζω κάποιον κάνω τις ακόλουθες ερωτήσεις
    Πως σε λένε?
    Τί δουλεία κάνεις?
    Τί ζώδιο είσαι?
    Αρα καταλαβαίνετε πως συνδέεται άμεσα πλέον με την πρωτη εικόνα που σχηματίζεις για έναν άνθρωπο.
    Πάντως ενα έχω να πω....ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΥΔΡΟΧΟΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  10. #40

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Εγώ σαν ψαράκι που είμαι δεν νομίζω να ήθελα να είμαι κάποιο άλλο ζώδιο.
    Μου αρέσει αυτό που είμαι σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε.......

 

 
Page 4 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads