s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 60
  1. #31
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    Δεν θα γκρινιαξω ,απλα θα παραθεσω την εμπειρια μου .Λοιπον εχουμε και λεμε απο τα τελη γεναρη εχω συνοδο προοδευτικη αφροδιτη με γενεθλιο αρη στον 6ο γενεθλιο οικο ,(5ο προοδευτικο) αλλα μεχρι στιγμης τιποτα ,ουτε γαμος ,ουτε σχεση ,ουτε "πουλι πεταμενο δεν βρισκεται μπροστα μου " ..αν και αυτο ακουγεται καπως πονηρο αγαπητε κυριε διαχειριστα ειναι χιουμορ .
    Ωστοσο απο τα τελη δεκεμβρη του 2011 ο προοδευτικος ηλιος κυβερνητης του ωροσκοπου μου θα συναντησει τον γενεθλιο ουρανο κυβερνητη του γενεθλιου 7ου στον 5ο γενεθλιο οικο (στον προοδευτικο 4ο οικο),θα ειδοποιησω αμα δω αλλαγη .
    Αν οχι υπαρχει και η συνοδος προοδευτικου ηλιου με την αφροδιτη το 2016. παλι στον γενεθλιο 5ο,η τελευταια κυβερνητης του 4ου γενεθλιου (στον 4ο προοδευτικο οικο).
    Αμα καταφερω να ακυρωσω τοσες οψεις ,θα μπορουσα να παρω τιμητικη πλακετα απο την ομαδα του σαιτ ως "γκαντεμω" και κατασκευη ειδικου ραφιου απο ξυλο καρυδιας ??ευχαριστω
    Καταρχήν θα σου ευχηθώ καλή τύχη.

    Στη συνέχεια όμως να επισημάνω δύο πράγματα:
    1. Οι όψεις που σχηματίζει η Αφροδίτη σε πρόοδο διαρκούν αρκετό χρόνο. Αν η σύνοδος με τον ¶ρη ξεκίνησε πριν 2-3 μήνες έχεις ακόμα καιρό μπροστά σου. Αλήθεια τι ανοχή παίρνεις; Δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από μία μοίρα.

    2. Απ’ ότι γράφεις ο Ήλιος είναι κυβερνήτης του Ωροσκόπου και η Αφροδίτη του 4ου οίκου. ¶ρα έχεις Λέοντα ωροσκόπο και Ζυγό στον 4ο οίκο, που σημαίνει ότι ο Κριός είναι στην ακμή του 10ο οίκου. Έχεις λοιπόν έναν ¶ρη που βρίσκεται στον 6ο γενέθλιο οίκο σου και κυβερνάει τον 10ο. Μου φαίνεται ότι ο ¶ρης σου δραστηριοποιείται αποκλειστικά στα θέματα εργασίας / καριέρας και όσο και να προσπαθεί η Αφροδίτη δεν ξέρω αν μπορεί να του αλλάξει προσανατολισμό.

    Πάντως και πάλι καλή τύχη.

  2. #32

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Εχετε δικιο :bigsmile:. Το κακο ειναι οτι δεν βλεπω ουτε απο εκει φως καθοτι τραβαω ζορια με το πανεπιστημιο και απο εργασια ψιλοπραγματα .Αλλα οπως ειπατε θα κρατησει αρκετο καιρο ακομα .η οψη ειναι συγκλινουσα 0,73 ακομα και θα κρατησει μεχρι αρχες σεπτεμβρη του 2012.
    Παλι κατι γενεθλιο μου την στραβωνει την δουλεια δηλαδη ,και αυτη την φορα ειναι ο αρης :toung: . στις συναστριες λιγο να προσεγγηθει απο την αφροδιτη του αλλου γινεται μπουρλοτο και τωρα με κοτζαμ συνοδο κανει τον αομματο ?:amuse: το μεταπτυχιακο δεν ξερω αν θα το παρω ,την πλακετα μια φορα θα την κοτσαρω στο γραφειο μου

  3. #33

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Πραγματικα ειναι εντυπωσιακο το ποσο πολλα γνωριζεται. Μου φαινεται οτι θα μου παρει χρονια να τα καταλαβαινω αμεσως ολα οσα λετε!

  4. #34
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    ο πρωτος γαμος και η ποιοτητα του φαινεται απο τον 7 οικο..ο δευτεροσ γαμος αν δεν εχουμε εμπεριεχομενο ζωδιο στο 7 πως μπορουμε να παρουμε στοιχεια ...γιαυτον και για τον 2 συζηγο??τι πρεπει να δουμε??και επισης γνωριζω οτι τα πεθερικα φαινονται απο τον 9 οικο τα πεθερικα του 2 γαμου που τα βρισκουμε σε ποιον οικο??

  5. #35
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    ο πρωτος γαμος και η ποιοτητα του φαινεται απο τον 7 οικο..ο δευτεροσ γαμος αν δεν εχουμε εμπεριεχομενο ζωδιο στο 7 πως μπορουμε να παρουμε στοιχεια ...γιαυτον και για τον 2 συζηγο??τι πρεπει να δουμε??και επισης γνωριζω οτι τα πεθερικα φαινονται απο τον 9 οικο τα πεθερικα του 2 γαμου που τα βρισκουμε σε ποιον οικο??
    Βρίσκεις στοιχεία για τον 2ο γάμο και σύντροφο στον 9ο οίκο και στον κυβερνήτη του 9ου οίκου.
    Τα πεθερικά του 2ου γάμου όπως και του 1ου , τα βρίσκεις πάντα μπροστά σου!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #36
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    πω ....τωρα μαλιστα..αχ τα περαστικα μου ..σε μενα!ευχαριστω κατια,για την απαντηση!:toung:
    εχω ακμη 9 στην παρθενο και κυβερνητη ερμη στον ταυρο στον 5 οικο,αλλα δυστυσχως για μενα το ζωδιο της παρθενου ειναι απο τα πιο αταιριαστα ζωδια για μενα...περα απο αυτη τη χαρα που πηρα λοιπον ο κυβερν τι αλλο δειχνει??

    Τα πεθερικά του 2ου γάμου όπως και του 1ου , τα βρίσκεις πάντα μπροστά σου!

    δυστυχως!!!!!:blink:

  7. #37
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να σας καλησπερίσω όλους μιας και αυτή είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε συζήτησή σας. Παρακολουθούσα αρκετό καιρό από το διαδίκτυο διαφορα θέματα αλλά μόλις σήμερα αποφάσισα να γίνω μέλος.
    Το άρθρο είναι πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα πάρα πολύ τη γνώμη σας στο ακόλουθο: Στον γενέθλιο χάρτη μου έχω τον κυβερνήτη του 7ου (κενός οίκος στους Διδύμους) στον 12ο (ανάδρομος Ερμής στον Σκορπιό). Η μόνη όψη που κάνει ο ανάδρομος Ερμής μου είναι με τον ... ανάδρομο Δία μου (!!!) (στον 3ο - Ιχθείς).
    Στον 5ο μου έχω έναν ανάδρομο Χείρωνα. Τέλος έχω ένα μεγαλειώδες τετράγωνο Μεταξύ Αφροδίτης (Ζυγός στον 10ο) και Κρόνου (Καρκίνος στον 8ο).
    Εδώ κάπου -πρέπει να σας πω ότι η καρδιά μου σταμάτησε να χτυπάει- γιατί όπου κι αν έψαξα σε αγγλόφωνα κυρίως άρθρα ο κυβερνήτης του 7ου μου στον 120 προμηνύει μόνο μοναξιά, χωρισμούς και άλλα πολλά απίστευτα & στενάχωρα. Η αλήθεια είναι πάντως ότι σε λίγο κλείνω τα 37 και παραμένω μόνη. Μέχρι τώρα απλώς κατάφερα να συμβιώσω για σχεδόν ένα χρόνο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
    και επειδή δεν είμαι ακόμα εξοικειωμένη με τους χάρτες σας μεταφέρω τον γενέθλιο πίνακα.

    Planetary positions
    planet sign degree motion
    Sun Libra 19°36'18 in house 11 direct
    Moon Virgo 20°09'25 in house 10 direct
    Mercury Scorpio 10°36'53 in house 12 stationary (R)
    Venus Libra 13°23'59 end of house 10 direct
    Mars Libra 19°59'55 in house 11 direct
    Jupiter Pisces 8°44'17 in house 3 retrograde
    Saturn Cancer 18°35'52 in house 8 direct
    Uranus Libra 27°36'02 in house 11 direct
    Neptune Sagittarius 7°38'35 in house 1 direct
    Pluto Libra 7°11'50 in house 10 direct
    True Node Sagittarius 11°35'11 in house 1 retrograde
    Planets at the end of a house are interpreted in the next house.

    House positions (Placidus)
    Ascendant Sagittarius 0°36'52
    2nd House Capricorn 1°52'28
    3rd House Aquarius 7°48'55
    Imum Coeli Pisces 13°57'19
    5th House Aries 14°52'02
    6th House Taurus 9°43'50
    Descendant Gemini 0°36'52
    8th House Cancer 1°52'28
    9th House Leo 7°48'55
    Medium Coeli Virgo 13°57'19
    11th House Libra 14°52'02
    12th House Scorpio 9°43'50

    Major aspects
    Sun Conjunction Venus 6°12
    Sun Conjunction Mars 0°24
    Sun Square Saturn 1°00
    Sun Conjunction Uranus 8°00
    Moon Sextile Saturn 1°34
    Mercury Trine Jupiter 1°53
    Venus Square Saturn 5°12
    Venus Sextile Neptune 5°45
    Mars Square Saturn 1°24
    Jupiter Square Neptune 1°06
    Jupiter Quincunx Pluto 1°32
    Neptune Sextile Pluto 0°27
    Numbers indicate orb (deviation from the exact aspect angle).

  8. #38

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αγαπητό μέλος etsi apla, καταρχήν καλωσορίσατε!

    Κατά δεύτερον, θα σας παρότρυνα να διαβάσετε τους όρους συμμετοχής στο site μιας και παραθέσεις προσωπικών στοιχείων και χαρτών με σκοπό την ανάλυση είναι ενάντια σε αυτούς.

    Σας ευχαριστώ πολύ για την συνεργασία!

  9. #39
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Η αλήθεια είναι πως δεν τους διάβασα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εάν σβηστεί για λόγους αρχής το προηγούμενο post μου. Σκοπός μου δεν είναι μια δωρεάν ανάλυση όταν άλλοι εδώ αγοράζουν τις δικές τους. Ευχαριστώ για την επισήμανση και ζητάω και πάλι συγνώμη.
    Με την ευκαιρία να παραφράσω το ερώτημά μου:
    Όταν ο Κυβερνήτης του 7ου βρίσκεται στον 12ο ...υπάρχει κάποια αισιόδοξη προοπτική???? Γιατί το πιο αισιόδοξο που βρίσκω είναι η διγαμία ή κάτι ανάλογο με τις ποιότητες του κρυφού (πιο light εκδοχή ή άρθρο δεν βρ;iσκω...)

  10. #40

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Δεν αρκει μοναχα ο κυβερνητης του 7ου στο 12ο οικο για να δειξει καποιον "ατυχο" στα ερωτικα του θεματα. Σιγουρα βεβαια ενας κυβερνητης αναδρομος στο 12ο και μαλιστα ο Ερμης ,δυσκολευει τα πραγματα.Τωρα ειδα οτι ειναι και στον σκορπιο που δεν φημιζεται οτι εκφραζεται και ευκολα.Εχεις λοιπον ετσι και αλλοιως εναν "αδυναμο" κυβερνητη του 7ου στον χαρτη σου κσι λογο οικοθεσιας και ζωδιου και κατασταση.

    Θεωρητικα μιλωντας ,τραβας σαν μαγνητης καταστασεις "προσκαιρες",κρυφες και ολιγον "αμαρτωλες" ενιοτε.Η ακμη του 7ου στους διδυμους αστατους ερωτικους συντροφους,με παιχνιωδη ιδιοσυγκρασια,διπροσωπους ωστοσο ευστροφους με μια παιδικη αξιαγαπητη αφελεια,ευκολα απιστους κυριως γιατι η φυση τους τους κανει να αναζητουν συνεχως νεες εμπειριες και γι αυτο δυσκολα λενε οχι. Ο κυβερνητης ενος τετοιου ζωδιου στον 12ο ενισχυει ακομα περισσοτερο την διαθεση για κρυφους δεσμους (που προσφερουν εξαψη και ζωηροτερο παιχνιδι απο τους φανερους κατα "ειναι γλυκο το πιοτο της αμαρτιας" ) και μαλιστα στον σκορπιο αυτοι οι δεσμοι φτανουν στο απολυτο παθος ...και επειδη μιλαμε για ερμη κυβερνητη Διδυμων υπαρχει αρκετη δοση ..τρελλας μεσα στις στενες σχεσεις. Απο εκει και υστερα η αναδρομη φορα του ερμη δυσκολευει ακοαμ στο να παρθουν αποφασεις σχετικα με αυτες τις σχεσεις.Πιθανον να ειχες πολλους χωρισμους και επανασυνδεσεις με ατομα που σε πληγωναν η σε μειωναν (δεν ειναι αναγκη αναγκαστικα να εχει τον ρολο του τριτο προσωπου ,θα μπορουσε να εισα ι και αυτη που υφισταθηκε την απιστια η ακομα χωρις να παιζει καθολου η απιστια μεσα στην σχεση να ενιωθες μειωμενη επειδη π.χ ενιωθες οτι ο συντροφος σε "κρυβει" απο τον περιγυρο του επειδη δεν εισαι καταλληλη για εκεινον και αυτο να κρατουσε την σχεση σε μια "σκια απο τον εξω κοσμο ),θα μπορουσε επισης να σημαινει μια σχεση εξαρτησης οπου το ενα απο τα δυο προσωπα δεν διεκδικουν εναν δυναμικο ρολο οποτε το ιδιο "αποσυρεται" στην σκια η να ειναι κρυφη η σχεση για επαγγελματικους λογους (πχ υφισταμενος με προσταμενο η διαφορα ηλικιας αρκετη ωστε να "κρυβεται" απο τους αλλους η σχεση με εγκλειστο σε καποιο ιδρυμα η ατομο με παρελθον εγκλεισμου.Παιρνω διαφορετικες εκδοχες που μπορει να εμφανιστουν ως "κρυφες σχεσεις" για να σου δειξω οτι η διγαμια η η απιστια δεν ειναι οι μοναδικες καταστασεις .).

    Η αισιοδοξη προοπτικη ειναι σχετικη για καθε ανθρωπο μεσα στην μεταμοτερνα εποχη που ζουμε :amuse:. Καποιος θα μπορουσε να ηταν ευτυχισμενος με την δικη σου ερωτικη ζωη και οχι με το "φυσιολογικο" πλανο ,μανα-κουνελα και νοικοκυρα που μας εχουν εμφυτευσει χρονια τωρα οι πατριαρχικες κοινωνιες .

 

 
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads