s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 33
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 33 of 47 FirstFirst ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... LastLast
Results 321 to 330 of 468
  1. #321
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    Κώστας
    Posts
    1

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ είμαι τελείως άσχετος από χαρτομαντεία και το μόνο που έκανα ήταν το πρώτο ρίξιμο της τράπουλας. Με συμβολίζω εμένα σαν βαλέ μπαστούνι και το πρόσωπο που με ενδιαφέρει σαν ντάμα κούπα.
    Λοιπόν στο πρώτο άνοιγμα (άμεσο μέλλον?) έβγαλα τα εξής:
    7 μπαστούνι - J κούπα - 5 καρρό - Κ μπαστούνι
    5 μπαστούνι - Q κούπα - J σπαθί - 10 καρρό
    2 μπαστούνι - J μπαστούνι - Α μπαστούνι - 2 σπαθί
    9 μπαστούνι - 6 καρρό - 5 σπαθί - 2 κούπα
    Επειδή όπως είπα και πριν είμαι άσχετος και όσο προσπαθώ να τα ερμηνεύσω τόσο μπερδεύομαι, μήπως κάποιος πιο έμπειρος μέσα στο φόρουμ θα μπορούσε να δώσει μια δικιά του ερμηνεία? Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

  2. #322
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975 View Post
    καλημερα, βεβαίως και ο ασσος σπαθί σε επαγγελματικά θέματα σημαίνει την επιτυχια αλλά θα σου πω κάτι υπάρχει κάτι διαφορετικό όταν ρίχνω καθαρα εεπαγγελματικά ...λοιπόν ΄μέχρι τώρα είδαμε πως ερμηνεύουμε τα ερωτικά γι' αυτο και στη μέση βάζω μια φιγούρα για να δω τι γίνετε με αυτο το άτομο και με όσα με ενδιαφέρουν όταν θέλω να δω μια καθαρα επαγγελματική κατάσταση είτε αυτο ειναι μια επαγγελματικη πρόταση ή η ήδη υπάρχουσα δουλειά μου δεν βάζω την φιγούρα στη μέση αλλά το χαρτί που με ενδιαφέρει ..π.χ 6σπαθί στη μέση ειναι η δουλειά μου ...αλλά ο πιο κοινός τρόπος δεν ειναι αυτός αλλά η φιγούρα μου στη μέση για να δω τι μέλλει γενεσθαι με οτι έχει να κάνει με μένα και δίνω ιδιαίτερη έμφαση στα επαγγελματικά !!!

    Maraki καλημέρα!!

    συγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά δεν κατάφερα να καταλάβω πολύ καλά όσα έγραψες...

    Μου λες δηλαδή ότι αν θέλω να μελετήσω μια νέα επαγ. πρόταση (την πορεία της, αν αξίζει, αν θα ολοκληρωθεί, κτλ.) είναι προτιμότερο να βάζω στο κέντρο το 6 σπαθί, αντί για την αντίστοιχη φιγούρα?

    Επιπλέον, ποια φύλλα είναι δυνατό να δείξουν ότι στο μέλλον μπορεί να γίνει μαι αλλαγή επαγγελματική (από μια δουλεία σε μια άλλη, εννοώ, όχι κτηριακή μετακόμιση επιχείρησης)?? Μήπως το 6 ή το 3??

    σε ευχαριστώ!!!
    may..

  3. #323
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλησπέρα, το κάτι καινούριο σε οτι τομέα και αν αναφερόμαστε συμβολίζεται με τον ¶σσο καρό οπότε έχοντας εναν ασσο καρό μαζί με ενα 6σπαθί καταλαβαίνουμε οτι κάτι καινούριο τριγυρίζει τον επαγγελματικό μας τομέα , όμως όπως εχω προπεί πρέπει να δηλώνεται αυτο απο το σύνολο των χαρτιών και όχι απο μεμονωμένη ερμηνεία ...ιθα σας πώ εναν τρόπο άλλο με τον οποίο κοιτάμε συγκεκριμένες ερωτήσεις και παίρνουμε συγκεκριμένες απαντήσεις χωρίς όμως λεπτομέρειες...αλλά συγνώμη αυτα θα γίνουν όταν θα ξαναβρώ τον απαιτούμενο χρόνο για να ασχοληθώ και πάλι με το θέμα!!!
    μέχρι τότε θα περιοριστώ μόνο σε σύντομες απαντήσεις ...

  4. #324

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαρακι τουλαχιστον αν μπορεις δωσε μια απαντηση στην ερωτηση που εκανα εγω και αλλο ενα μελος οι οποιες ειναι ιδιες.Νομιζω οτι ειναι κατι που δεν παιρνει πολυ ωρα απο τον χρονο σου.
    Σ'ευχαριστω εκ των προτερων.Ελπιζω να βρεις και λιγο χρονο για ξεκουραση.

  5. #325
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ramonaki View Post
    Καλησπερα Μαρακι.
    Δεν καταλαβαινω κατι.Οταν κανουμε το κανονικο ανοιγμα το μεγαλο και βαλουμε κατω τον Ρηγα μπαστουνι ως κεντρικη φιγουρα,αυτος ο Ρηγας κοιταει προς τα αριστερα.Το μελλον του ειναι προς τη μερια που κοιταει?Γενικα δηλαδη ειναι απο την πλευρα που κοιταει η καθε φιγουρα?
    όντως ο Ρηγας μπαστούνι κοιτά ανάποδα όμως δεν ειναι αυτος λόγος να αλλάξει όλη η σειρά που ρίχνουμε τα χαρτιά όχι δεν αλλάζει ο τρόπος του ριξίματος αλλά στις άλλες περιπτώσεις ριξίματος ακολουθούμε το βλέμμα του Ρηγα όμως στον σταυρό δεν αλλάζει το μέλλον ειναι αριστερα και το παρελθόν δεξιά ...οκ? συγνώμη που δεν σου απάντησα νωρίτερα !!!

  6. #326

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Να εισαι καλα Μαρακι!!!!

  7. #327
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Στα σύννεφα...
    Posts
    36

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975 View Post
    όντως ο Ρηγας μπαστούνι κοιτά ανάποδα όμως δεν ειναι αυτος λόγος να αλλάξει όλη η σειρά που ρίχνουμε τα χαρτιά όχι δεν αλλάζει ο τρόπος του ριξίματος αλλά στις άλλες περιπτώσεις ριξίματος ακολουθούμε το βλέμμα του Ρηγα όμως στον σταυρό δεν αλλάζει το μέλλον ειναι αριστερα και το παρελθόν δεξιά ...οκ? συγνώμη που δεν σου απάντησα νωρίτερα !!!
    ΤΙ;;; :amazed: Αμάν την πάτησα!:blink: Εγώ μέχρι τώρα κοιτούσα το μέλλον δεξιά και το παρελθόν αριστερά!:toung: Να 'σαι καλά βρε Μαράκι μου που το εξήγησες! Είχα μπερδευτεί από άλλες μεθόδους χαρτομαντείας που το μέλλον είναι στα δεξιά! Έλεγα κι εγώ! Είχα σημειώσει την πρώτη φορά τα χαρτιά και κάποια χαρτιά που ήταν δεξιά μου είχαν γίνει και στο παρελθόν μου αλλά δεν το κατάλαβα! Τώρα που έριξα ξανά μια ματιά στις σημειώσεις μου, είδα ότι τα περισσότερα χαρτιά από αριστερά έχουν βγει από τότε που τα έριξα!
    Σ' ευχαριστώ πολύ Μαράκι! Πολύ πετυχημένος ο τρόπος σου! Συνέχισε έτσι! :bigsmile:

  8. #328
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Orentios View Post
    Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ είμαι τελείως άσχετος από χαρτομαντεία και το μόνο που έκανα ήταν το πρώτο ρίξιμο της τράπουλας. Με συμβολίζω εμένα σαν βαλέ μπαστούνι και το πρόσωπο που με ενδιαφέρει σαν ντάμα κούπα.
    Λοιπόν στο πρώτο άνοιγμα (άμεσο μέλλον?) έβγαλα τα εξής:
    7 μπαστούνι - J κούπα - 5 καρρό - Κ μπαστούνι
    5 μπαστούνι - Q κούπα - J σπαθί - 10 καρρό
    2 μπαστούνι - J μπαστούνι - Α μπαστούνι - 2 σπαθί
    9 μπαστούνι - 6 καρρό - 5 σπαθί - 2 κούπα
    Επειδή όπως είπα και πριν είμαι άσχετος και όσο προσπαθώ να τα ερμηνεύσω τόσο μπερδεύομαι, μήπως κάποιος πιο έμπειρος μέσα στο φόρουμ θα μπορούσε να δώσει μια δικιά του ερμηνεία? Ευχαριστώ για την υπομονή σας.
    Κατ' αρχάς οι άντρες σ' αυτόν τον τρόπο χαρτομαντείας που εξηγεί το Μαράκι δεν συμβολίζονται με Βαλέ αλλά με Ρήγα. Ο Βαλές συμβολίζει τις βαθύτερες σκέψεις του ατόμου. Εγώ προτείνω να διαβάσεις όλο το θέμα από την αρχή και να κάνεις μια ακόμη προσπάθεια μόνος σου.
    Φιλικά

  9. #329
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλημερα , να επιβεβαιώσω την σωστή παρατήρηση της φίλης μου οι άντρες συμβολίζονται με τον Ρήγα , ο βαλές για μένα έχει την έννοια της ψυχής μας , του μυαλού, μας των εσω μας !!!!

  10. #330
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by FIGHTER View Post
    ΤΙ;;; :amazed: Αμάν την πάτησα!:blink: Εγώ μέχρι τώρα κοιτούσα το μέλλον δεξιά και το παρελθόν αριστερά!:toung: Να 'σαι καλά βρε Μαράκι μου που το εξήγησες! Είχα μπερδευτεί από άλλες μεθόδους χαρτομαντείας που το μέλλον είναι στα δεξιά! Έλεγα κι εγώ! Είχα σημειώσει την πρώτη φορά τα χαρτιά και κάποια χαρτιά που ήταν δεξιά μου είχαν γίνει και στο παρελθόν μου αλλά δεν το κατάλαβα! Τώρα που έριξα ξανά μια ματιά στις σημειώσεις μου, είδα ότι τα περισσότερα χαρτιά από αριστερά έχουν βγει από τότε που τα έριξα!
    Σ' ευχαριστώ πολύ Μαράκι! Πολύ πετυχημένος ο τρόπος σου! Συνέχισε έτσι! :bigsmile:
    όταν μιλάμε δεξιά και αριστερα εννοούμε όπως τα βλέπουμε τα χαρτιά
    μην μπερδευτείς χειρότερα !!! εντάξει ??

 

 
Page 33 of 47 FirstFirst ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads