s
Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 30 of 30
  1. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Πως θα μπορουσα να βρω και τους υπολοιπους συνδυασμους??Εκτος απο το ζωδιο του ετους και τον ωροσκοπο υπαρχει αντιστοιχα ενα συστημα σε αυτην ομοια με την <<δικη μας αστρολογια?>>π.χ θεση της σεληνης σε ενα κινεζικο ζωδιο??Και κατι ακομα,διαβασα σε ενα περιοδικο οτι για π.χ ο πιθηκος αντιστοιχει στον λεοντα,η ο σκυλος στον ζυγο . . .δηλαδη εχουν πανομοιοτυπα χαρακτηριστικα?το αλογο με ποιο αντιστοιχει?

  2. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Αγαπητή Toksotaki

    Αν και υπάρχουν αστρολόγοι που συνδυάζουν τις δύο αστρολογίες αυτές, διαφωνώ πλήρως γιατί ακόμη κι αν σας δώσω την αναλογία που υποτίθεται ότι υπάρχει, τα χαρακτηριστικά δεν συμφωνούν, γιατί είναι διαφορετική η προσέγγιση. Αν σας ενδιαφέρει η κινέζικη αστρολογία, σας παρακαλώ να την δείτε ξεχωριστά από την Δυτική. Μην προσπαθείτε να τις συγκρίνετε.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  3. #23

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Κ.Σίμου, γεννήθηκα 8/7/1976, 9:25 π.μ., Καλαμαριά Θεσ/νικης. Μου είχατε πει ότι ανήκω στο ζώδιο του Δράκου της Φωτιάς. Θα ήθελα να μάθω και τον ωροσκόπο μου, γιατί μάλλον θα κάνω λάθος με τη διαφορά ώρας Πεκίνου και το στοιχείο της θερινής ώρας... Ευχαριστώ πολύ!

  4. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Αγαπητή pvassilia

    Υπάρχουν δύο τάσεις για την εύρεση του ωροσκόπου, αυτή με την τοπική ώρα και εκείνη με την ώρα Πεκίνου. Όμως για την ώρα Πεκίνου διαφωνούν ακόμη και στην ίδια την χώρα, καθώς είναι μία αχανής χώρα και πιστεύουν πως το Πεκίνο δεν μπορεί να αντιπροσωπεύει όλο το κράτος. Θεωρούν πολλοί, καλύτερη την τοπική ώρα (τόπο γέννησης). Εξαρτάται από ποια τάση αστρολόγων παίρνουμε στοιχεία.

    Με την τοπική ώρα είστε Δράκος του Νερού στον ωροσκόπο. Προσωπικά πιστεύω η τοπική ώρα μας ταιριάζει καλύτερα.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  5. #25
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Αυτο εννουσα και εγω οταν ελεγα για 2 διαφορετικους τροπους:idea:,συγνωμη που επιμενω αλλα θα μπορουσατε να μου βρειτε τον ωροσκοπο και με την ωρα Πεκινου?17 12 90 Αθηνα 20:40

  6. #26

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Καλησπέρα σας.
    Για να είμαι σίγουρη μπορείτε να μου πείτε τι ωροσκόπο έχω. Μπερδεύτηκα λίγο...
    Γεννήθηκα στην Κέρκυρα, 1-7-83 και ώρα 08.35 το πρωί.
    Σας ευχαριστώ πολύ και μπράβο σας για την πολύ καλή δουλειά!

  7. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Αγαπητή midheaven

    Ο Ωροσκόπος σας είναι ο Δράκος του Μετάλλου

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  8. #28
    Join Date
    May 2005
    Posts
    13

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    προβλέψεις στην κενέζιικη αστρολογία και συσχεσχιτισμός ζωδίου με ωροσκόπιο δεν υπάρχει. είμαι άλογο με ωροσκόπο τίγρη. μπορει να με ενημερώσει κάποιος?

  9. #29

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Σας ευχαριστώ πολύ κ.Σίμου.

  10. #30
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Ο Ωροσκόπος στον Κινέζικο ζωδιακό

    Καλησπέρα. Θα μπορούσα να μάθω τον κινέζικο ωροσκόπο μου? Από τα δεδομένα του άρθρου φαίνεται να'χω γεννηθεί πάνω στην αλλαγή οπότε χρειάζομαι βοήθεια. Έχω γεννηθεί στην Αθήνα 10-01-81 στις 07:00. Ευχαριστώ πολύ

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads