s
"Τα 4 στοιχεία του έρωτα" - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 28 of 28
  1. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by gargoyle View Post
    Τέλος, σχετικά με την αναφορά που με ρωτάτε, η απάντηση είναι πολύ απλή: Αναρωτιέμαι απλώς κατά πόσο μπορεί κανείς να δηλώνει π.χ. πως πιστεύει στην ελεύθερη βούληση των ατόμων και ταυτόχρονα να κοιτάζει το Σύνθετο ωροσκόπιο και τις πρόοδους για να δει τη διάρκεια και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της σχέσης τους. Η διάρκεια μια σχέσης, για παράδειγμα, είναι μία μορφή αποτελέσματος, με την ευρεία έννοια.

    Σας ευχαριστώ κι εγώ για τον γόνιμο διάλογο.
    Η απάντηση είναι παρόμοια με αυτή που έχω δημοσιεύσει στο thread για την Εξελικτική Αστρολογία. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. Η γενική ιδέα είναι ότι η ελεύθερη βούληση και οι τάσεις δεν είναι διαζευκτικές έννοιες.

    Για τα υπόλοιπα δε σας απαντώ εδώ για να μην κουράσουμε τους άλλους.
    Σας ευχαριστώ.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #22
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Η απάντηση είναι παρόμοια με αυτή που έχω δημοσιεύσει στο thread για την Εξελικτική Αστρολογία. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. Η γενική ιδέα είναι ότι η ελεύθερη βούληση και οι τάσεις δεν είναι διαζευκτικές έννοιες.

    Για τα υπόλοιπα δε σας απαντώ εδώ για να μην κουράσουμε τους άλλους.
    Σας ευχαριστώ.
    Την έχω ρίξει την ματιά εδώ και ώρα. Η γενική ιδέα είναι πως δεν σας μιλάω για τάσεις, εκεί δεν διαφωνούμε, διαφωνούμε ως προς το αποτέλεσμα, το οποίο σας εξήγησα περίπου πως ορίζεται. Και εκεί οι έννοιες είναι διαζευκτικές.

    Κι εγώ σας ευχαριστώ.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  3. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Ανεξαρτητα απο το αρθρο ολοι θελουν και τα λαιτ και τα πιο σοβαρα εγω αυτο εχω να πω παντως!Κι αν τα λαιτ εχουν και καποιο υποβαθρο τοτε ξεφευγουν απο τα πλαισια της καθαρης διασκεδασης του νου και αποκτουν ισως περισσοτερο ενδιαφερον. Μονοδιαστατοι ειναι λιγοι...
    Γι' αυτό βρε έχουμε το Chat & Fun! :bigsmile:
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  4. #24
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Δε νομίζω ότι η αστρολογία ισχυρίστηκε ποτέ ότι προβλέπει αποτέλεσμα. Αν το προέβλεπε θα ήταν επιστήμη. Νομίζω ότι σε όλους τους ορισμούς της αστρολογίας (τους σοβαρούς τουλάχιστον) επισημαίνεται ότι προβλέπονται τάσεις.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #25
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Δε νομίζω ότι η αστρολογία ισχυρίστηκε ποτέ ότι προβλέπει αποτέλεσμα. Αν το προέβλεπε θα ήταν επιστήμη. Νομίζω ότι σε όλους τους ορισμούς της αστρολογίας (τους σοβαρούς τουλάχιστον) επισημαίνεται ότι προβλέπονται τάσεις.
    Εγώ γιατί θυμάμαι πως πχ στο Σύνθετο ωροσκόπιο λέμε πως μας δείχνει τη διάρκεια μιας σχέσης και την ποιότητά της; Το να λέμε πως σχετικά με αυτά τα πράγματα προβλέπουμε τάσεις διάρκειας ή τάσεις ποιότητας αντιβαίνει σε πολύ μεγάλο βαθμό με αυτό που λέμε "ελεύθερη βούληση". Εκτός κι αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά και ο ορισμός πχ. του Σύνθετου είναι άλλος.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  6. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by gargoyle View Post
    Γι' αυτό βρε έχουμε το Chat & Fun! :bigsmile:

    Καταρχην να ξεκαθαρισω οτι δε μιλαω για το συγκεκριμενο αρθρο αλλα γενικα. Και ακομα κι αν καποια θεματα θωρουνται πιο λαιτ οταν εχουν μια βαση να στηριχθουν δεν μπορουν να μπουν στο chat&fun γιατι οπως ειπα δεν ειναι κατι που απλα σε διασκεδαζει αλλα εχει ενα υποβαθρο-μια αληθεια.
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by gargoyle View Post
    Εγώ γιατί θυμάμαι πως πχ στο Σύνθετο ωροσκόπιο λέμε πως μας δείχνει τη διάρκεια μιας σχέσης και την ποιότητά της; Το να λέμε πως σχετικά με αυτά τα πράγματα προβλέπουμε τάσεις διάρκειας ή τάσεις ποιότητας αντιβαίνει σε πολύ μεγάλο βαθμό με αυτό που λέμε "ελεύθερη βούληση". Εκτός κι αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά και ο ορισμός πχ. του Σύνθετου είναι άλλος.
    Δε γνωρίζω τη συγκεκριμένη αναφορά, αλλά δε νομίζω ότι πρέπει και να επεκταθούμε. Δεν είναι το Σύνθετο το θέμα μας. Αν θέλετε να ανοίξουμε άλλο θέμα.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  8. #28
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: "Τα 4 στοιχεία του έρωτα"

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Δε γνωρίζω τη συγκεκριμένη αναφορά, αλλά δε νομίζω ότι πρέπει και να επεκταθούμε. Δεν είναι το Σύνθετο το θέμα μας. Αν θέλετε να ανοίξουμε άλλο θέμα.
    Το Σύνθετο το χρησιμοποίησα ως παράδειγμα. ¶λλο παράδειγμα μπορεί να είναι ένα άρθρο με τίτλο "Το Πεπρωμένον Φυγείν Αδύνατον", κοκ. Όλα κινούνται γύρω από ένα συγκεκριμένο ερώτημα.

    Αν θέλετε να ανοίξει άλλο θέμα, καμία αντίρρηση.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads