s
Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 33
  1. #21
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Γειά σου Κάτια!

    Συμφωνούμε στα περισσότερα.
    Αναφορικά δε με την έρευνα, τελειώνει επίσημα το Δεκέμβριο του 2012, οπότε δεν θα ήταν ασφαλές να την ανεβάσω. Πολύ περισσότεροι δε, επειδή δεν έχω εξασφαλίσει ακόμη επίσημα άδεια από όλη την ομάδα που δούλεψε πάνω της.

    Η έρευνα ξεκίνησε από τα περιστατικά του 1982, (για να μελετηθούν οι διακυμάνσεις του κοινωνικού χάρτη εγκληματικότητας) και εδω θα πρέπει να σου πω ότι υπήρχαν serial killers και μάλιστα ....άφθονοι!
    Υπόθεση Θάσου,Υπόθεση Βάρκιζας, υπόθεση Φραντζή, υπόθεση τηγανόψωμα, υπόθεση Φιλοθέης, υπόθεση Σαντορίνης, κλπ κλπ.

    Η έρευνα έγινε σε μεγάλο δείγμα ... ποικίλου ενδιαφέροντος. Η παραβατικότητα ξεκινούσε από τα πιο light περιστατικά και "ανέβαινε κατηγορία" διαδοχικά.

    Οι χρήστες όπως λες, ήταν πολλοί ιχθεις.
    Οι έμποροι διέφεραν σε ηλιακά χαρακτηριστικά, κι αυτό επειδή η ιεραρχία ξεκινούσε από τους
    "αόρατους" και έφτανε ως τα "βαποράκια", οπότε κι εκεί θόλωνε το τοπίο.

    Τωρα όσο για την πορνεία, η τριάδα ζυγός/ταύρος/λέων δούλευε κυρίως 'αυτόνομα', από επιλογή και με ...υψηλά κασέ. Οι σκορπιοτοξοτίνες,στην πλειονότητα τους, ήταν θύματα του trafficing.

    Όπως όμως είπα και παραπάνω, η έρευνα έγινε πάνω στο δείγμα αυτό με ΜΟΝΟ βάση τα ηλιακά ζώδια, αφού δεν υπήρχε πρόσβαση σε ωρα/τόπο γέννησης.
    Θα ήταν τουλάχιστον αστείο, να έβγαινε κάποιος και να έλεγε οι κριοί είναι φονιάδες, οι δίδυμοι κλέφτες, οι τοξότες τζογαδόροι, τα ψάρια απατεώνες, οι υδροχόοι βομβιστές κλπ!

    Πιστεύω πως αν είχαμε περισσότερα στοιχεία, αλλά και κόσμο να "δουλέψει" σε χάρτες, το αποτέλεσμα θα ήταν εντυπωσιακό.



    Υ.Γ (Διορθώνω, 30ετία και όχι 20ετία)
    Last edited by taurine; 27-07-2012 at 01:42 PM. Reason: Ανάδρομος Ερμής!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  2. #22
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Γειά σου Κάτια!

    Συμφωνούμε στα περισσότερα.
    Αναφορικά δε με την έρευνα, τελειώνει επίσημα το Δεκέμβριο του 2012, οπότε δεν θα ήταν ασφαλές να την ανεβάσω. Πολύ περισσότεροι δε, επειδή δεν έχω εξασφαλίσει ακόμη επίσημα άδεια από όλη την ομάδα που δούλεψε πάνω της.

    Η έρευνα ξεκίνησε από τα περιστατικά του 1982, (για να μελετηθούν οι διακυμάνσεις του κοινωνικού χάρτη εγκληματικότητας) και εδω θα πρέπει να σου πω ότι υπήρχαν serial killers και μάλιστα ....άφθονοι!
    Υπόθεση Θάσου,Υπόθεση Βάρκιζας, υπόθεση Φραντζή, υπόθεση τηγανόψωμα, υπόθεση Φιλοθέης, υπόθεση Σαντορίνης, κλπ κλπ.

    Η έρευνα έγινε σε μεγάλο δείγμα ... ποικίλου ενδιαφέροντος. Η παραβατικότητα ξεκινούσε από τα πιο light περιστατικά και "ανέβαινε κατηγορία" διαδοχικά.

    Οι χρήστες όπως λες, ήταν πολλοί ιχθεις.
    Οι έμποροι διέφεραν σε ηλιακά χαρακτηριστικά, κι αυτό επειδή η ιεραρχία ξεκινούσε από τους
    "αόρατους" και έφτανε ως τα "βαποράκια", οπότε κι εκεί θόλωνε το τοπίο.

    Τωρα όσο για την πορνεία, η τριάδα ζυγός/ταύρος/λέων δούλευε κυρίως 'αυτόνομα', από επιλογή και με ...υψηλά κασέ. Οι σκορπιοτοξοτίνες,στην πλειονότητα τους, ήταν θύματα του trafficing.

    Όπως όμως είπα και παραπάνω, η έρευνα έγινε πάνω στο δείγμα αυτό με ΜΟΝΟ βάση τα ηλιακά ζώδια, αφού δεν υπήρχε πρόσβαση σε ωρα/τόπο γέννησης.
    Θα ήταν τουλάχιστον αστείο, να έβγαινε κάποιος και να έλεγε οι κριοί είναι φονιάδες, οι δίδυμοι κλέφτες, οι τοξότες τζογαδόροι, τα ψάρια απατεώνες, οι υδροχόοι βομβιστές κλπ!

    Πιστεύω πως αν είχαμε περισσότερα στοιχεία, αλλά και κόσμο να "δουλέψει" σε χάρτες, το αποτέλεσμα θα ήταν εντυπωσιακό.



    Υ.Γ (Διορθώνω, 30ετία και όχι 20ετία)
    Ταυρίνα, αν και δεν έχω καταλάβει ποιοι διεξάγουν την έρευνα και τι ερευνητικοί κανόνες τηρούνται , θα πρέπει να ξεκαθαρίσετε τι είναι serial killer . Από την απάντησή σου –με κάθε σεβασμό- προκύπτει ότι δεν γνωρίζετε τι είναι serial killer.

    Serial killer χαρακτηρίζεται κάποιος, όταν έχει διαπράξει τουλάχιστον δύο εγκλήματα με μία χρονική απόσταση μεταξύ τους χωρίς συγκεκριμένο κίνητρο ή προηγούμενη εμπλοκή με το θύμα του, αν και αυτό δεν αποκλείει να έχει σκοτώσει και μέλη της οικογένειάς του. Οπωσδήποτε όμως, τα εγκλήματα έχουν χρονική απόσταση μεταξύ τους.

    Ας πάρουμε ένα-ένα τα παραδείγματα που αναφέρεις.

    Στην υπόθεση της Θάσου ο Σεχίδης σκότωσε την οικογένειά του. Είναι μία πολαπλή δολοφονία , αλλά αυτό δεν το καθιστά serial killer.

    Η υπόθεση της Βάρκιζας πρόκειται για μία «σέχτα επαναστατών» και όχι για μεμονωμένο δράστη. Άρα δεν μιλάμε για serial killer.

    Ο Φρατζής σκότωσε μόνο την γυναίκα του , άρα δεν μιλάμε για serial killer.

    Η υπόθεση της Φιλοθέης ήταν ένα κοινό έγκλημα ενός 26χρονου Γεωργιανού με σκοπό την ληστεία, άρα δεν μιλάμε για serial killer.

    Ο μάγειρας της Σαντορίνης σκότωσε μόνο την γυναίκα του , άρα δεν μιλάμε για serial killer.


    Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ, ικανό δείγμα serial killers δεν υπάρχει στη χώρα μας, άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέτοια έρευνα. Ίσως σε άλλων ειδών εγκλήματα.

    Κατά τα άλλα εύχομαι καλή συνέχεια στην έρευνα. Μακάρι να προκύψει κάτι καλό.

    ΥΓ: Ζητώ συγνώμη από τον Χρήστο που έχουμε φύγει από το θέμα του άρθρου, αλλά μια και άνοιξε αυτή η συζήτηση, καλό είναι να αποκατασταθούν κάποια από τα λεχθέντα.
    Last edited by katiakiss; 27-07-2012 at 02:28 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #23
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι έχουν διαγραφεί κάποια ποστ που είχα αναρτήσει εδώ, σε ένα θέμα που από όσο μπόρεσα να δω ο καθένας έλεγε το κοντό του και το μακρύ του με κάποια χαλαρότητα. Ευτυχώς κρατώ πάντα αρχείο των γραφομένων μου και το ποστ που διεγράφη αφορούσε σε αυτό:


    «Χαίρομαι που αναγνωρίζεις ότι μάλλον υπήρχε ένα «θέμα», γιατί για να λες ότι έκλεισε το όποιο «θέμα», πάει να πει πως καλά φαντάστηκα πως υπήρχε. Η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε λίγο υπερβολικό σαν δήλωση να μην γραφόσουν σε ένα site που μέχρι χθες θα έκρινες ως το μόνο αξιόλογο, επειδή ένα μέλλος θα αναρτούσε ένα λινκ που θίγει το ήθος σου με μία λέξη που φαντάζομαι ότι δεν σου είναι άγνωστη. Στην κοινωνία που ζούμε, όλοι την έχουμε ακουστά. Επίσης, δεν κατάλαβα σε ποιον «ξεκαθαρίζεις» τι...

    Όλοι καταλαβαίνουμε πολλά, αλλά αφού όπως λες , πίσω από τις λέξεις δεν κρύβεται ο Αλέξης, δεν έχω λόγους να συνεχίσω την συζήτηση κι εγώ.
    Τέλος καλό, όλα καλά... »

    Επομένως, αφού η συζήτηση διεξήχθη ομαλά και καταλήξαμε το ίδιο ομαλά δεν καταλαβαίνω τι προέκυψε από χθες μέχρι σήμερα και θα ήθελα εκείνος που διέγραψε τα εν λόγω ποστ να μου το δηλώσει επώνυμα μαζί με την αιτία της άκομψης διαγραφής. Νομίζω πως έχω το δικαίωμα να το μάθω, αφού ποτέ δεν έχω δώσει δικαίωμα και δεν έχω υπερβεί ή αγνοήσει τους κανόνες ευπρέπειας και κοσμιότητας.


    Αν παρεμπιπτόντως έγινε στο πλαίσιο εκκαθάρισης άσχετων και ειρωνικών σχολίων από το θέμα, τότε σας έχει διαφύγει κάποιο από την πρώτη σελίδα, εκτός κι αν υπάρχουν άλλα μέτρα και άλλα σταθμά για τους φέροντες τίτλους και ταμπέλες.
    Θα ήταν πρέπον, ορισμένοι εκ των διαχειριστών εκτός από την εξουσία τους να ασκούν και την ευθυκρισία τους δίκαια, σε άλλη περίπτωση μιλάμε για κατάχρηση εξουσίας.
    Δ.Κ


  4. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Η Βάρκιζα είναι η υπόθεση με το Δράκο, και όχι η έρευνα, δεν περιλαμβάνει πολιτικές δολοφονίες.
    Προφανώς το serial killer αναφέρθηκε καταχρηστικά, θεωρώ πως καταλαβαίνεις πως εννοώ τη λέξη "δολοφόνος".

    Η έρευνα διεξάγεται στα πλαίσια μεταπτυχιακής εργασίας (όχι δικής μου).
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Καλά, δεν θα κολλήσουμε στην περίπτωση της Βάρκιζας. Όλες οι υπόλοιπες υποθέσεις πάντως, δεν αφορούσαν σε serial killers. Προφανώς δεν θα υπήρχε παρερμηνεία αν απλώς έγραφες «δολοφόνοι». serial killers σημαίνει κατά συρροή δολοφόνοι και νομίζω ότι είναι προφανές ότι δεν κατάλαβα ότι άλλο έγραφες και άλλο εννοούσες, αλλιώς δεν θα έμπαινα σε τόση κουβέντα χωρίς λόγο. Άρα αυτό που εννοούσες , είναι δολοφόνους ειδεχθών εγκλημάτων.

    Πάντως, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι είδους μεταπτυχιακή έρευνα περιλαμβάνει αστρολογικά στοιχεία. Είναι έρευνα αστρολογικής σχολής; Άσε, μη μου πεις, θα περιμένω την έκπληξη!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #26
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι εδώ δεν είναι facebook. Διαχείριση φόρουμ κάνει η αντίστοιχη ομάδα και μέσα στους όρους χρήσης είναι ξεκάθαρο αυτό. Όποιος γίνεται μέλος συμφωνεί με τους όρους αυτούς. Αν δεν τους διαβάζει τότε είναι δικό του πρόβλημα.

    Προς το παρόν ο λογαριασμός του μέλους Dimitraq απενεργοποιείται.

    Το ίδιο θα ισχύσει για όσους διαφωνούν με τους όρους χρήσης του myhoroscope.gr





    Quote Originally Posted by Dimitraq View Post
    Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι έχουν διαγραφεί κάποια ποστ που είχα αναρτήσει εδώ, σε ένα θέμα που από όσο μπόρεσα να δω ο καθένας έλεγε το κοντό του και το μακρύ του με κάποια χαλαρότητα. Ευτυχώς κρατώ πάντα αρχείο των γραφομένων μου και το ποστ που διεγράφη αφορούσε σε αυτό:




    Επομένως, αφού η συζήτηση διεξήχθη ομαλά και καταλήξαμε το ίδιο ομαλά δεν καταλαβαίνω τι προέκυψε από χθες μέχρι σήμερα και θα ήθελα εκείνος που διέγραψε τα εν λόγω ποστ να μου το δηλώσει επώνυμα μαζί με την αιτία της άκομψης διαγραφής. Νομίζω πως έχω το δικαίωμα να το μάθω, αφού ποτέ δεν έχω δώσει δικαίωμα και δεν έχω υπερβεί ή αγνοήσει τους κανόνες ευπρέπειας και κοσμιότητας.


    Αν παρεμπιπτόντως έγινε στο πλαίσιο εκκαθάρισης άσχετων και ειρωνικών σχολίων από το θέμα, τότε σας έχει διαφύγει κάποιο από την πρώτη σελίδα, εκτός κι αν υπάρχουν άλλα μέτρα και άλλα σταθμά για τους φέροντες τίτλους και ταμπέλες.
    Θα ήταν πρέπον, ορισμένοι εκ των διαχειριστών εκτός από την εξουσία τους να ασκούν και την ευθυκρισία τους δίκαια, σε άλλη περίπτωση μιλάμε για κατάχρηση εξουσίας.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #27
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Η διαγραφή του μέλλους είναι πέρα για πέρα άδικη! Υπήρχαν πολύ χειρότερα για διαγραφή και δεν έγινε τίποτα.
    Στο κάτω – κάτω, πράγματι στην πρώτη σελίδα υπάρχουν άσχετα σχόλια. Μην τρελαθούμε.

    Δεν έχω λόγια!

    Ας διαγραφώ αν έτσι πάει. Κανένα πρόβλημα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #28
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Κάτια αν θέλεις απενεργοποίηση του λογαριασμού σου και όχι διαγραφή όπως γράφεις, υπάρχει ειδικός όρος. Να να τον ακολουθήσεις και θα δρομολογηθεί.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  9. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Σωκράτη, δεν με νοιάζει αν λέγεται διαγραφή ή απενεργοποίηση του λογαριασμού. Αυτό που βλέπω είναι ότι με την Δήμητρα υπάρχει μια ιδιαίτερη αυστηρότητα που δεν νομίζω ότι της άξιζε. Ούτε σαν παρουσία, ούτε σαν επίπεδο. Έχω διαβάσει τις άπειρες Κατινιές και αηδίες και δεν έγινε τίποτα.
    Απειλές δεν δέχομαι. Κάνε ότι θέλεις. Όπως σου έχω πει, υπερασπίζομαι αυτά που πιστεύω με κάθε κόστος και δεν φοβάμαι να το πληρώσω. Αυτά.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #30
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Ποια είναι η λέξη στο δυο γραμμές ποστ μου που παραπέμπει σε απειλή Κάτια; Ζητάς 3η φορά απενεργοποίηση λογαριασμού. 2 δημόσια και μια ιδιωτικά. Πολλά μάτια έχουν διαβάσει τι σου απάντησα.

    Εάν επιμένεις θα έχεις τους λόγους σου. Δεν μπορώ να σε κρατήσω με το στανιό.

    Σου πρότεινα να ακολουθήσεις τους όρους περί προσωπικών δεδομένων και λογαριασμών και να την δρομολογήσω. Οι απειλές είναι μέσα στο μυαλό σου.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads