s
Ώρα γέννησης - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 76
  1. #21
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ώρα γέννησης

    Βρε Μαρία 76 , ήθελα να ήξερα τι μελέτησες! Έχεις κυβερνήτη ωροσκόπου την Σελήνη και κάνει σύνοδο με τον Ουρανό, μέσα στον 5ο . Γιατί σου κάνει λοιπόν εντύπωση που γεννήθηκες με τα πόδια; Εμένα μου κάνει εντύπωση που στα πόδια δεν φορούσες 12ποντο πιπτοου.

    Πάντως, πράγματι έχει μεγάλο ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση. Γεννήθηκα με Σελήνη σύνοδο Πλούτωνα και η σύνοδος αυτή σε τετράγωνο με τον κυβερν. Ωροσκόπου (Άρη) . Η σελήνη κυβ.4ου και ο Πλούτωνας 8ου. Αρχικά θα πω ότι πήρα μέρες από τον 10ο γιατί δεν έλεγα να αφήσω τη βολή μου με τίποτα! (μάλλον κάτι ήξερα) . Τελικά προκάλεσαν στην μητέρα μου τεχνητές οδύνες και έχασα το ρεκόρ κύησης μέσα από τα χέρια μου. (Άσε που θα γεννιόμουν Υδροχόος και θα είχα σωθεί από τα λέπια) . Τέλος πάντων, η μητέρα μου με το που με γέννησε έπαθε περιτονίτιδα και έκανε αμέσως χειρουργείο. Πλούτωνας 8ου τετράγωνο Άρης...
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ώρα γέννησης

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Βρε Μαρία 76 , ήθελα να ήξερα τι μελέτησες! Έχεις κυβερνήτη ωροσκόπου την Σελήνη και κάνει σύνοδο με τον Ουρανό, μέσα στον 5ο . Γιατί σου κάνει λοιπόν εντύπωση που γεννήθηκες με τα πόδια; Εμένα μου κάνει εντύπωση που στα πόδια δεν φορούσες 12ποντο πιπτοου.

    Πάντως, πράγματι έχει μεγάλο ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση. Γεννήθηκα με Σελήνη σύνοδο Πλούτωνα και η σύνοδος αυτή σε τετράγωνο με τον κυβερν. Ωροσκόπου (Άρη) . Η σελήνη κυβ.4ου και ο Πλούτωνας 8ου. Αρχικά θα πω ότι πήρα μέρες από τον 10ο γιατί δεν έλεγα να αφήσω τη βολή μου με τίποτα! (μάλλον κάτι ήξερα) . Τελικά προκάλεσαν στην μητέρα μου τεχνητές οδύνες και έχασα το ρεκόρ κύησης μέσα από τα χέρια μου. (Άσε που θα γεννιόμουν Υδροχόος και θα είχα σωθεί από τα λέπια) . Τέλος πάντων, η μητέρα μου με το που με γέννησε έπαθε περιτονίτιδα και έκανε αμέσως χειρουργείο. Πλούτωνας 8ου τετράγωνο Άρης...
    Η παρατεταμένη κύηση, ίσως να έχει να κάνει και με τις όψεις της Σελήνης με το Δία και την κατάσταση του 4ου.
    Όταν γέννησα τη δεύτερη μπουμπού, υπήρχε ένα τετράγωνο Αφροδίτης/σελήνης με το Δία, σε 8ο και 10ο αντίστοιχα. Επίσης ο κυβ. του ωροσκόπου (Καρκίνος) ήταν στον 8ο και όσο να΄ναι είχα ένα άγχος για την καλή έκβαση, γιατί "έφαγα" κι εγω τεχνητούς πόνους. Ημερα Αρη, ωρα Κρόνου.

    Η επισκληρίδιος αναλγησία, παρόλο που έγιναν 3 δόσεις, δεν έπιασε (άουτς! ) και ήμουν αρκετά ανήσυχη (ακμή 12ου στους Διδύμους, Ερμής αδύναμος σε συνοδο με ΒΔ στον 5ο και Τοξότη) και η μικρή κατέβηκε με το χεράκι (Δίδυμοι) της στο προσωπάκι της.Κοινώς, "τα είδα όλα" αλλά δεν έβγαλα κιχ η ψωνάρα, μην ντροπιαστώ κιόλας!
    Last edited by taurine; 21-03-2012 at 02:57 PM.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #23
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ώρα γέννησης

    Α! Και κάτι άλλο!

    Η μαμά μου έχει όψη αντίθεσης Δία/σελήνης σε 4ο-10ο.
    Με γέννησε "παρατασικά" ΚΑΙ εκείνη.

    Την ωρα που γεννήθηκα ανέτειλλε ο Τοξότης που από μόνος του δείχνει το "τραβηγμένο" και το "μεγάλο". Μπήκε να με γεννήσει στις 8.30 το πρωί και βγήκα στις 23.50, 4,150kg.

    Την όψη αντίθεσης Δία/σελήνης την έχω κι εγω αλλά σε 5ο και 11ο, που ούτως ή άλλως δείχνει τα παιδιά, και με τη σειρά μου γέννησα κι εγω παρατασικά.

    Την πρώτη μου κόρη τη γέννησα με ωρ. Λέοντα (δικός μου 8ος) και τον κυβ. του ωροσκόπου της μικρής στον 8ο της με καλές όψεις. Γέννησα στην ωρα μου, γρήγορα και με επιτυχια στην επισκληρίδιο, χωρίς να καταλάβω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτε. Ημέρα Ηλιου, ωρα Ερμή.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  4. #24
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ώρα γέννησης

    Όντως έχει μεγάλο ενδιαφέρον η συζήτηση, ακόμη μια φορά αποδεινκύεται η αξιοσύνη της αστρολογίας!

    Κυβερνήτης του 12ου μου είναι ο Ερμής στον Κριό σε αντίθεση με τον Ουρανό. Μαρτύρησε η μανούλα μου κατά την κύηση, όλο και πήγαινα να της "πέσω" κι όλο με κρατούσε, ώσπου έκανε περίδεση η γυναίκα κι έμεινε στο κρεββάτι.

    Κυβερνήτης του ωροσκόπου μου η Σελήνη στον Υδροχόο σε σύνοδο με Αφροδίτη και τετράγωνο με Ποσειδώνα. Φυσικά κι ήμουν τεμπέλα, δεν ήθελα να φύγω από το ασφαλές περιβάλλον που ζούσα, τρεις με τέσσερις μερούλες τις πήρα από τον 10ο μήνα για να γεννηθώ με τεχνητούς πόνους. Η σύνοδος με την Αφροδίτη χάρισε στη μανούλα μου ένα αρκετά παχουλό μωρό και μια εύκολη γέννα, με το πρώτο αχ γέννησε ενώ πριν ακόμη ολοκληρωθεί ο τοκετός την νάρκωσαν.

    Κοιμήθηκε, ούτε και θυμάται πόσες ώρες η γυναίκα αφού ήταν εξαντλημένη όχι από τον τοκετό αλλά γιατί είχε άλλα δυο παιδιά που ήδη την είχαν εξουθενώσει. Τα κλάματα και η στεναχώρια δεν έλειψαν αφού φρόντισε το ανατολίτικο σόι του πατέρα μου να την πληγώσει που απέκτησε την τρίτη κόρη στη σειρά λές κι ήταν δική της η ευθύνη για το φύλο του παιδιού.

    Ο μεγάλος μου γιος τώρα, γεννήθηκε με ωροσκόπο στον Κριό, ο Αρης του βρίσκεται στους Ιχθείς και στον 12ο, σε τετράγωνο με τη Σελήνη του Τοξότη από τον 8ο. Δύσκολη εγκυμοσύνη, με πολλά φάρμακα και πόνους καθ' όλη τη διάρκεια της κύησης. Ο Άρης επίσης σε τεράγωνο με Πλούτωνα από τον 9ο, λίγους μήνες πριν από τη γέννα, έφυγε από τη ζωή ο κουμπάρος μου και νονός του παιδιού ενώ, κατά τη διάρκεια του τοκετού παραλίγο να επέλθει το μοιραίο, ν' αποδημήσω εις Κύριον μαζί με το παιδί γιατί ο γιατρός ήταν επιπόλαιος και από δικό του λάθος τράβηξαμε όσα τραβήξαμε. Ο Άρης σε αντίθεση με τον Δία της παρθένου κι από τον 6ο οίκο.

    Επιπλέον, ο Κρόνος σε τετράγωνο με τον Ωροσκόπο δείχνει όχι μόνο τα πρόβληματα που προκλήθηκαν αλλά και τον πολύωρο τοκετό, δεν έλεγε να τελειωσει....

    Ο μικρός μου τώρα, γεννήθηκε με ωροσκόπο Παρθένο, ο Ερμής στους Διδύμους στον 10ο σε αντίθεση με Δία. Ηταν μια γέννα, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, μαίες, νοσοκόμες και γιατροί ξεχνούσαν να βάζουν ωδύνες γιατί με είχαν να τους ερμηνεύω τα ωροσκοπια τους. Έπαιρναν τηλέφωνα τις μαμάδες τους να μάθουν ώρα γέννησης.

    Γεννήθηκε φυσιολογικά χωρίς παρατράγουδα κι έγινε διάσημο μέσα στο μαιευτήριο μιας και ήταν το μεγαλύτερο παιδί που είχε γεννηθεί τον τελευταίο χρόνο, 4.5 κιλά και 57 πόντους. Την πρώτη ημέρα οι μαίες το γύρισαν με το πυρέξ του από όροφο σε όροφο ενώ επισκέπτες και μη, όταν άκουγαν για το μοναδικό μωρό του νοσοκομείου που γεννήθηκε με δίπλες και κυτταρίτιδα μέχρι και στο γόνατο, πήγαιναν να το δουν.

    Κυβερνήτης 12ου ο Ήλιος στον Ταύρο και στον 9ο σε Ταυ τετράγωνο με Κρόνο από τον 12ο και Ποσειδώνα από τον 6ο. Δεν είχα δύσκολη εγκυμοσύνη, όμως τους τρεις τελευταίους μήνες δεν είχα ευχέρεια κινήσεων λόγω της σπονδυλικής μου στήλης που έχει πρόβλημα έτσι κι αλλιώς. Για ακόμη μια φορά είχα πένθος, ενώ ο σύζυγός μου έπρεπε να ταξιδέψει στο εξωτερικό με αποτέλεσμα να μείνω μόνη τους τελευταίους μήνες και να φορτωθώ όλα τα "μπαλάκια" και φυσικά, γεννήθηκε με χρονοκαθυστέρηση 4 ημερών.

    Φοβερή η αστρολογία βρε παιδιά !

  5. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Ώρα γέννησης

    Η αστρολογία - να το βροντοφωνάξουμε σε όλους και κυρίως όλες - είναι υπέροχη στο να εξηγούμαι τα τόσα γιατί της ζωής μας ιδίως της τεράστιας προσπάθειας και κόπων και βασαάνων να γίνουμε μανάδες!

    Αυτά ας τα ακούνε και οι άντρες που οι περισσότεροι - sorry αγόρια έτσι είναι όμως - τρεις λαλούν και τρεις χορεύουν.

    Οχι μόνο να δείχνεται σεβασμό στις μανάδες σας αλλά και κατανόηση στις γυναίκες που οι ίδιοι με τόση ευκολία και μέγιστη ευχαρίστηση τις καταστήσατε έγκυες.

    Προς Θεού, αν λάτρεψα κάτι πάνω μετά την μάνα μου και τα παιδιά μου, είστε εσείς οι ΑΝΤΡΕΣ! Επουδενί δεν σας κατηγορώ. Αλλά έχετε ευκολότατη πρόσβαση στην πατρότητα.

    Για αυτό και εγώ να είστε σίγουροι, στην επόμενη ζωή μου -αν υπάρξει μετά τόσα αμαρτήματα που έχω πράεξι - ί θα παραγγείλω να γεννηθώ άντρας!

    Αλλά ας μην γελιόμαστε, η αστρολογία εξηγεί, απαλύνει αλλά δυστυχώς δεν διευκολύνει καμία έγκυο! Να μην το ξεχνάμε αυτό. Οσο δε για όλες μα όλες τις έχουσες έστω και κατά υπόνοια κάτι σε Κριό, εμ να μην έχω ακούσει ούτε μία, που να μην τράβηξε σε πολλά και διάφορα θέματα τα ατράβηχτα!

    Ελεος, αν υπάρχει κάποια εξαίρεση σε αυτό το κανόνα ας βγει να μας το πει. Να χαρούμε οι υπόλοιπες τουλάχιστον.

    Τίνα να σου ζήσουν τα γιοκαρίνια σου, και εσύ να είσαι κοντά τους και να τους χαίρεσαι εσαεί!

    Εγώ δυστυχώς που τέτοια τύχη! Αλλά είπαμε, στην άλλη θα το πάω για Αντρας! χα,χα,χα,..........

  6. #26
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ώρα γέννησης

    Ταυρίνα δεν μπορώ να δω ακριβώς την ένδειξη της παρατεταμένης κύησης. Νομίζω ότι ο συνδυασμός Σελήνη \Δία έχει να κάνει με το είδος της γέννας (καλή-κακή) και το μέγεθος του μωρού. Εγώ έχω ένα ασύμβατο τρίγωνο Σελήνης\Δία και έκανα εμφάνιση υπερπαραγωγή με 56 πόντους και 4.200 βάρος. Ρώτησα την μητέρα μου και μου είπε ότι παρά τις τεχνητές οδύνες ήμουν η πιο εύκολη και γρήγορη από τις 4 γέννες που έχει κάνει.
    Θα συμφωνήσω νομίζω με την Τίνα στην τεμπελιά της παρατεταμένης κύησης και θα το αποδώσω στον Ήλιο μου (κυβ.5ου ) τετράγωνο με τον Ποσειδώνα.
    Έχει ενδιαφέρον να πω ότι αυτή η υπόθεση Σελήνη σύνοδο Πλούτωνα που είναι και απέναντι από τον ωροσκόπο μου, μπορεί να έχει να κάνει με την εξής παράμετρο. Η μητέρα μου έχει πολλά προβλήματα λόγω κακής θέσης της μήτρας από μία αποβολή πριν την δική μου σύλληψη. Ο γιατρός της είχε πει ότι πρέπει να κάνει οπωσδήποτε ένα παιδί, ώστε να γυρίσει η μήτρα στη θέση της. Έτσι, εγώ γεννήθηκα για ιατρικούς λόγους. (συχνά λέω στα αδέλφια μου για πλάκα ότι είμαι η μόνη που είχα ένα σημαντικό λόγο να γεννηθώ. Ήρθα με συνταγή γιατρού! ).
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ώρα γέννησης

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Όντως έχει μεγάλο ενδιαφέρον η συζήτηση, ακόμη μια φορά αποδεινκύεται η αξιοσύνη της αστρολογίας!

    Κυβερνήτης του 12ου μου είναι ο Ερμής στον Κριό σε αντίθεση με τον Ουρανό. Μαρτύρησε η μανούλα μου κατά την κύηση, όλο και πήγαινα να της "πέσω" κι όλο με κρατούσε, ώσπου έκανε περίδεση η γυναίκα κι έμεινε στο κρεββάτι.

    Κυβερνήτης του ωροσκόπου μου η Σελήνη στον Υδροχόο σε σύνοδο με Αφροδίτη και τετράγωνο με Ποσειδώνα. Φυσικά κι ήμουν τεμπέλα, δεν ήθελα να φύγω από το ασφαλές περιβάλλον που ζούσα, τρεις με τέσσερις μερούλες τις πήρα από τον 10ο μήνα για να γεννηθώ με τεχνητούς πόνους. Η σύνοδος με την Αφροδίτη χάρισε στη μανούλα μου ένα αρκετά παχουλό μωρό και μια εύκολη γέννα, με το πρώτο αχ γέννησε ενώ πριν ακόμη ολοκληρωθεί ο τοκετός την νάρκωσαν.

    Κοιμήθηκε, ούτε και θυμάται πόσες ώρες η γυναίκα αφού ήταν εξαντλημένη όχι από τον τοκετό αλλά γιατί είχε άλλα δυο παιδιά που ήδη την είχαν εξουθενώσει. Τα κλάματα και η στεναχώρια δεν έλειψαν αφού φρόντισε το ανατολίτικο σόι του πατέρα μου να την πληγώσει που απέκτησε την τρίτη κόρη στη σειρά λές κι ήταν δική της η ευθύνη για το φύλο του παιδιού.

    Ο μεγάλος μου γιος τώρα, γεννήθηκε με ωροσκόπο στον Κριό, ο Αρης του βρίσκεται στους Ιχθείς και στον 12ο, σε τετράγωνο με τη Σελήνη του Τοξότη από τον 8ο. Δύσκολη εγκυμοσύνη, με πολλά φάρμακα και πόνους καθ' όλη τη διάρκεια της κύησης. Ο Άρης επίσης σε τεράγωνο με Πλούτωνα από τον 9ο, λίγους μήνες πριν από τη γέννα, έφυγε από τη ζωή ο κουμπάρος μου και νονός του παιδιού ενώ, κατά τη διάρκεια του τοκετού παραλίγο να επέλθει το μοιραίο, ν' αποδημήσω εις Κύριον μαζί με το παιδί γιατί ο γιατρός ήταν επιπόλαιος και από δικό του λάθος τράβηξαμε όσα τραβήξαμε. Ο Άρης σε αντίθεση με τον Δία της παρθένου κι από τον 6ο οίκο.

    Επιπλέον, ο Κρόνος σε τετράγωνο με τον Ωροσκόπο δείχνει όχι μόνο τα πρόβληματα που προκλήθηκαν αλλά και τον πολύωρο τοκετό, δεν έλεγε να τελειωσει....

    Ο μικρός μου τώρα, γεννήθηκε με ωροσκόπο Παρθένο, ο Ερμής στους Διδύμους στον 10ο σε αντίθεση με Δία. Ηταν μια γέννα, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, μαίες, νοσοκόμες και γιατροί ξεχνούσαν να βάζουν ωδύνες γιατί με είχαν να τους ερμηνεύω τα ωροσκοπια τους. Έπαιρναν τηλέφωνα τις μαμάδες τους να μάθουν ώρα γέννησης.

    Γεννήθηκε φυσιολογικά χωρίς παρατράγουδα κι έγινε διάσημο μέσα στο μαιευτήριο μιας και ήταν το μεγαλύτερο παιδί που είχε γεννηθεί τον τελευταίο χρόνο, 4.5 κιλά και 57 πόντους. Την πρώτη ημέρα οι μαίες το γύρισαν με το πυρέξ του από όροφο σε όροφο ενώ επισκέπτες και μη, όταν άκουγαν για το μοναδικό μωρό του νοσοκομείου που γεννήθηκε με δίπλες και κυτταρίτιδα μέχρι και στο γόνατο, πήγαιναν να το δουν.

    Κυβερνήτης 12ου ο Ήλιος στον Ταύρο και στον 9ο σε Ταυ τετράγωνο με Κρόνο από τον 12ο και Ποσειδώνα από τον 6ο. Δεν είχα δύσκολη εγκυμοσύνη, όμως τους τρεις τελευταίους μήνες δεν είχα ευχέρεια κινήσεων λόγω της σπονδυλικής μου στήλης που έχει πρόβλημα έτσι κι αλλιώς. Για ακόμη μια φορά είχα πένθος, ενώ ο σύζυγός μου έπρεπε να ταξιδέψει στο εξωτερικό με αποτέλεσμα να μείνω μόνη τους τελευταίους μήνες και να φορτωθώ όλα τα "μπαλάκια" και φυσικά, γεννήθηκε με χρονοκαθυστέρηση 4 ημερών.

    Φοβερή η αστρολογία βρε παιδιά !

    Θεέ μου τί τράβηξες...
    Ας μην μιλώ καθόλου λοιπόν.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  8. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ώρα γέννησης

    Κάτια..
    Πίστευα πως η σελήνη σαν κυβερνήτης του Καρκίνου, έχει "πράγματα" να μας πεί σχετικά με το είδος της κύησης. Και αν βάλει ο Δίας το χεράκι του,ε, τότε ψιλοτεμπελιάζουν τα μωράκια, παίρνουν όοοοοοοοοοολο το βάρος τους στις τελευταίες μέρες της κύησης και βγαίνουν με την ησυχία τους!

    Και τωρα με συγχωρείτε γιατί ακούω "αγού, αγού," από το ρηλάξ και μου έρχεται μια γλυκειά μυρωδιά!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  9. #29

    Re: Ώρα γέννησης

    Εγώ έχω Αφροδίτη στην Παρθένο στο 12ο που είναι και κυβερνήτης του ωροσκόπου μου στον Ζυγό. Ήμουν πολύ φρόνιμη μέσα στην κοιλιά της μαμάς μου και πολύ συνεργάσιμη στην γέννα. Μόλις μου είπαν να βγω, βγήκα. Βγήκα μάλιστα κομψή και με μαλλάκια. Αλίμονο, φαλακρή να με δει πρώτη φορά ο κόσμος; Φρόντισα μάλιστα να μην λερώσω πολύ την μαμά, τον γιατρό και το χειρουργείο. Μόλις είδα τον γιατρό ήθελα να τον ρωτήσω γιατί είναι τόσο μεγάλος αλλά δεν πρόλαβα, με κτύπησε στον πωπό. Τι αγένεια, ο χωριάτης! Έτσι χαιρετάνε; Κρίμα γιατί μου φάνηκε έξυπνος αλλά χωρίς τρόπους τι να τον κάνεις;! Δεν ήθελα να κλάψω για να φανώ κυρία αλλά μου ήρθε ξαφνικό και δεν κρατήθηκα.

    Το μόνο που θα ήθελα ήταν κανένα βιβλίο να διαβάζω για να περνά η ώρα μου μέσα στην κοιλιά της μαμάς. Τι να σας πω, βαρέθηκα πολύ 9 μήνες απραξίας. Καλό ήταν το μπάνιο (άνκαι χωρίς αφρόλουτρο) αλλά δεν είχα και τι άλλο να συγυρίσω εκεί μέσα!

  10. #30

    Re: Ώρα γέννησης

    Οι γιατροί λένε ότι η χρονική στιγμή της γέννας καθορίζεται από το μωρό. Όταν είναι έτοιμο να γεννηθεί στέλνει "σήμα" και τότε εκκρίνονται οι ορμόνες που δημιουργούν την διαδικασία του τοκετού. Όταν ένα μωρό περάσει τις μέρες του και δεν στέλνει το σήμα υπάρχει κάποιος λόγος, πιθανόν οργανικός. Δεν είμαι ειδική σ' αυτά τα θέματα αλλά νομίζω πως δεν πρέπει να έχει να κάνει με τον Δία αυτό.

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads