s
Ευαισθησια.... - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 68
  1. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Δεν καταλαβαίνω προς τι η εμπάθεια αναφορικά με το δικό μου πόστ...:evil:
    το διορθωσα :bigsmile:
    συγνωμη απο παραδρομη...:sorry::blush::w00t:
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
    μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
    μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες."

  2. #22
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    εχω ψάρι γιο ασε μην μιλήσω
    πολύ καλό παιδί αλλά δυσκολο δεν τον πιάνεις πουθενά..............
    και ευαισθησία μέχρει εκει που δεν πάει άλλο .................
    εκμεταλευτής και αν δεν του κάνω τα χατήρια αστω καλήτερα εκει βγάζει τον ψαρισιο του
    αλλά πιάνει στον αέρα αν τον παίρνει ή οχι
    Ολα μα ολα τα παιδια ετσι ειναι! Ο χαρτης της κορης μου ειναι μεσα στη φωτια. Δρα και αντιδρα οπως ο γιος σου. Κι εγω ισως τα ιδια εκανα ως παιδι, κι εσυ επισης, ή οποιοσδηποτε αλλος. Μην ξεχνας παντως, οτι οι χαρακτηρισμοι αυτου του ειδους, εξαρτωνται απο το "ματι" αυτου που τους κανει. Καποιος/οι αλλος /οι , ισως να χαρακτηριζαν με διαφορετικο τροπο τον Ιχθυ γιο σου. :bigsmile::bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  3. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    θα πω κατι που πηράξει μερικους που ανοίκουν στα λεγομενα αιδαισθητα ζωδια
    μπορει να δειχνουν αιδαισθησια σε ορισμένα θεματα μα βγάζουν πολθ σκληρότητα και κακία πολλές φορές με τομάζει και αναρωτιέμε που πήγε η αιδαισθησία τους και πληγώνουν τους άλλους με τρόπο σκληρό
    και συνχωρούν δύσκολα και με την πρώτη ευκαιρία τα ακους
    ioni, η μονη μου αντιρρηση στα λεγομενα σου ειναι οτι αλλο σκληρος και αλλο κακος.
    σε διαβεβαιωνω πως ο υπερευαισθητος ειναι και υπερσκληρος (αντιρροπες δυναμεις). αν τον πληγωσεις ανεπανορθωτα μην περιμενεις ματαια να σε συγχωρησει. σε εχει διαγραψει. αν σε διαγραψει ομως θα τον εχεις πρωτα εσυ πληγωσει και μαλιστα βαθια...

    μην παρεξηγηθω, λατρευω τοξοτες (ηλιος μου στον 9ο) και γενικοτερα φωτια (ειδες το πολυ νερο τι σου κανει;!!!)! το πρωτο πραγμα που εψαξα στον χαρτη μου ηταν αυτο το στοιχειο.:bigsmile:

    α και δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο ευαισθητοι.εχω γνωρισει εγω κατι μουλαρια...:respect::respect::respect:
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
    μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
    μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες."

  4. #24
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Ισχύει...το νερό μπορεί να μετατραπεί σε πάγο...είναι θέμα άμυνας...
    Kαι για αυτό υπάρχει λύση... ΦΩTΙA!!! :toung:
    may..

  5. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Δηλαδή η ευαισθησία ισούται με κλάμα????
    Δεν κλαίω καθόλου εύκολα όμως αντιλαμβάνομαι, συμπάσχω,συνυπάρχω,αγαπάω.. είναι αρκετά για να λέγεται κάποιος ευαίσθητος?
    Και εμεις αγαπαμε,συμπασχουμε, και συνυπαρχουμε αγαπητη μου Εφη που δεν εχουμε σχεδον καθολου νερο και μαλιστα με περισσοτερη φλογα .
    :bigsmile:

  6. #26
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    Και εμεις αγαπαμε,συμπασχουμε, και συνυπαρχουμε αγαπητη μου Εφη που δεν εχουμε σχεδον καθολου νερο και μαλιστα με περισσοτερη φλογα .
    :bigsmile:
    Πες το ψέμματα!!!! :toung:
    may..

  7. #27
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by Addicted View Post
    Αρχικά νομίζω πως η ευαισθησία δεν εχει να κάνει με τα φύλλα.Είναι καθαρά θέμα ιδιοσυγκρασίας.Ευαίσθητος είναι εκείνος που αντιδρά εύκολα στα εξωτερικά ή εσωτερικά ερεθίσματα -το πως είναι άλλο θέμα-,που επηρεάζεται εύκολα,που εχει λεπτά αισθήματα.Δεν είναι λοιπόν απαραίτητο να τρέχει το δάκρυ κορόμηλο η να αντιδρά έντονα στα ερεθίσματα που δέχεται.Μπορεί κάποιος πραγματικά ευαίσθητος να βιώνει και να διαχειρίζεται τόσο υπόκωφα τις ευαισθησίες του που οι άλλοι γύρω του να μην παίρνουν χαμπάρι.
    Ο ευαίσθητος αντιλαμβάνεται περισσότερα,παίρνει μηνύματα από πράγματα που είναι αόρατα στους άλλους,επηρρεάζεται εύκολα και πληγώνεται με το παραμικρό.Ενας πραγματικά ευαίσθητος συνήθως δεν είναι αγενής ή άξεστος. Προσμετρά τις δικές σου αντιδράσεις στην δική του συμπεριφορά.Σε προσεγγίζει ήπια,μειλίχια,σχεδόν αόρατα.Ξέρει ότι πληγώνεται εύκολα και μπορεί να αντιδρά με τέτοιο τρόπο ώστε να μην εισπράξει άλλο πόνο.Δεν βάζει μπροστά την τετράγωνη λογικη.Δεν αναλύει-αρχικά τουλάχιστον- τα πράγματα με γνώμονα τη λογική.Δεν μπορεί να το κάνει.Είνα ξένο στη φύση του.Κινητοποιείται εύκολα απο τα συναισθήματα του ή μουχλιάζει μέσα σε αυτά.Για αυτό η έντονη παρουσία του νερού σε ένα χάρτη δηλώνει ευαισθησία.
    Οπωσδήποτε ένα από τα δύο φώτα και ιδίως η θέση της Σελήνης.Ο Ερμής η η Αφροδίτη σε ζώδιο του νερού.Ο Ηλιος και ο Ερμης στο ίδιο ζώδιο του νερού.Τονισμένοι οι 4=ος, 8=ος,12=ος οίκος. Εντονος Ποσειδώνας και Σεληνη από οίκο ,όψεις η θέση.( π.χ Ποσειδώνας πάνω στον Ωροσκόπο η Σεληνη στον Καρκίνο στον 12=ο).
    Το νερό απλώνεται παντού, παίρνει το σχήμα του δοχείου που το βάζουμε,δροσίζει,καθαρίζει ,εξαγνίζει και κυρίως είναι γόνιμο.Αλλά είναι και στατικό,παθητικό,δεκτικό και ακίνητο.Προσωπικά πιστεύω το πιό δύσκολο στοιχείο να διαχειριστείς.

    Πάνω που σκεφτόμουν να κόψω το κάπνισμα, με έκανες να ψάχνω για τσιγάρα. Με συγκλόνησες. Νομίζω ότι δεν υπήρχε τρόπος να διατυπώσει κάποιος, καλύτερα, την προσωπική μου άποψη για το θέμα, ακόμη ούτε εγώ. Η καθε σου πρόταση βρίσκω να έχει πίσω της έναν τεράστιο ογκο που δύσκολα μπορεί να προβληθεί με τέτοια σαφήνεια και συνοπτικότητα.
    Πρέπει να εμπεριέχεται μεγαλείο ψυχής για να εκφράσει κάποιος έτσι ένα τόσο λεπτο θέμα. Χαίρομαι πολύ να συναντώ τέτοιες απόψεις.
    Προσωπικά, Σε ευχαριστώ πολύ.
    Γεωργία.

  8. #28

    Re: Ευαισθησια....

    Η ευαισθησια συνυπαρχει με την εφυια..Ενας ηλιθιος ειναι αναισθητος.Ο ηλιθιος θα πεταει αβασανιστα τα σκουπιδια απο το αυτοκινητο στο δρομο..ενας ηλιθιοςςςςςςςςςς θα αδιαφορησει για ενα τραυματισμενο σκυλακι που θα βρεθει στον δρομο του..ενας ηλιθιοςςςςςςς θα πεταξει ενα σκυλακι στο δρομο του γιατι το βαρεθηκε το γλυκο του -το καλο του -παιδακι ..Ενας ηλιθιος-αναισθητος ειναι πιο επικινδυνος απο εναν "κακο" εφυη.

  9. #29

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Η ευαισθησια συνυπαρχει με την εφυια..Ενας ηλιθιος ειναι αναισθητος.Ο ηλιθιος θα πεταει αβασανιστα τα σκουπιδια απο το αυτοκινητο στο δρομο..ενας ηλιθιοςςςςςςςςςς θα αδιαφορησει για ενα τραυματισμενο σκυλακι που θα βρεθει στον δρομο του..ενας ηλιθιοςςςςςςς θα πεταξει ενα σκυλακι στο δρομο του γιατι το βαρεθηκε το γλυκο του -το καλο του -παιδακι ..Ενας ηλιθιος-αναισθητος ειναι πιο επικινδυνος απο εναν "κακο" εφυη.
    Αλλιώς χαρακτηρίζονται αυτές οι συμπεριφορές, αλλά ...
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    Και εμεις αγαπαμε,συμπασχουμε, και συνυπαρχουμε αγαπητη μου Εφη που δεν εχουμε σχεδον καθολου νερο και μαλιστα με περισσοτερη φλογα .
    :bigsmile:
    καλημέρα!!!δεν καταλαβαίνω γιατί νοιώθεις θιγμένη...Δεν είπα ότι είσαι αναίσθητη..ρώτησα πως έχεις τοποθετήσει μέσα σου την "ευαισθησία"...Μόνο αυτό
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads