s
Ταυ τετράγωνο - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 23 of 23
  1. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: ταυ τετραγωνα

    Είναι απολύτως φυσιολογικές και οι απορίες σου και οι ανησυχίες σου Τόνια μου. Θα ακουστώ ίσως ιδιότροπη, αλλά ένα συχνό και μεγάλο λάθος που γίνεται στην προσπάθεια του αρχάριου για να καταλάβει είναι να μεταπηδά στην συναστρία. Τι δουλειά έχει η συναστρία Τόνια μου στην ερμηνεία του ατομικού σου χάρτη; Πόσο μάλλον στην κατανόηση Βορείου/Νοτίου, χιαστί, κ.λ.π.; Οποιοδήποτε άτομο και εάν συναντήσεις σε αυτό τον κόσμο, δίνει με τον τρόπο του ο καθένας το δικό του μικρό ή μεγαλύτερο ερέθισμα προσθήκης νέων εμπειριών σε ότι αφορά το κάρμα σου.

    Είναι απλό. Εγώ για παράδειγμα και λόγω ζωδίου, επαγγελματικής ιδιότητας, και ότι άλλο θες, ερεθίζω αν μη τι άλλο το Βόρειο σου. Μία δηλαδή πιο υπερβατική να το πούμε κουβέντα στο τι σημαίνουν οι πιο απόκρυφες πτυχές του δικού σου που σημειολογικά εσύ αφουγκράζεσαι, αφομοιώνεις, καταχωρείς μέσω Ερμή/Ποσειδώνα που αντιστοιχούν στους δεσμούς. Το τι συναστρία όμως μπορεί να σχηματίζεται μεταξύ εσένα και εμένα, δεν είναι και δεν πρέπει να είναι το τωρινό μέλημα σου. Αλλιώς θα μπερδεύεσαι συνέχεια.

    Αυτό το λέω μάλιστα, γιατί, ανάλογα ερεθίσματα, γνώσεις, εμπειρίες που να αφορούν Νότιο/Βόρειο θα μπορούσαν να επέλθουν π.χ. και από έναν φυλακισμένο, έναν πάστορα ή έναν ερημίτη, ένα ψυχολόγο, έναν θεραπευτή, μία γκουβερνάντα, φυσικά να μην ξεχάσουμε και τους αστρολόγους και απλώς για να αναφέρω έστω στοιχειωδώς άτομα ή ειδικότητες από τις οποίες βάση αυτών των Δεσμών είναι πολύ πιθανότερο να προστίθενται ενίοτε καινούριες γνώσεις.

    Μην μπερδεύεις δε σε ποιότητα, ποσότητα, ιδιαιτερότητα, ή ότι άλλο τις χιαστί ή τις αντιθέσεις ή τους Δεσμούς προσπαθώντας να δεις τι είναι ή τι δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο σημαντικό!

    Καλώς ή κακώς, μας αρέσει δεν μας αρέσει ένας χάρτης είναι όλα αυτά. Και ναι μεν τα αποκωδικοποιούμε ένα –ένα, όμως το καθένα έχει την σημαίνουσα ιδιαιτερότητα του αλλά όλα αυτά μαζί είναι που συμπληρώνουν και θα εκπληρώνουν το πάζλ της ζωής σου.

    Κατά τα άλλα, πολύ σωστά διαισθάνθηκες ότι αυτό το Ταυ –τετραγώνου είναι το υπέρτατο σημείο όπου σιγά –σιγά θα φτάσεις κάποτε.

    Γράφοντάς σου και λέγοντας σου όλα τα παραπάνω αφιερώνοντας σου μάλιστα και αρκετό από το χρόνο μου είναι μεταξύ των άλλων γιατί εσύ έχεις ήδη απτά παραδείγματα του τι αυτό το Ταυ-τετραγώνου σημαίνει. Μάλλον αυτό ίσως οφείλεται ο πολύ γήινος Ποσειδώνας ώστε δεν σε αφήνει ακόμα να αφεθείς σε μία πιο σφαιρική θεώρηση. Που θα πάει όμως, σιγά –σιγά θα γίνει και αυτό.

    Φιλιά,

    Χρυσάνθη

    Υ.Γ. Λατρεύω τους ακουστικούς τύπους! Προπάντων γιατί ξέρουν να σε ακούνε. Εχω όμως την εντύπωση ότι και η επαναλαμβανόμενη οπτική προσέγγιση προσθέτει πολλά περισσότερα στις γνώσεις μου, ή μήπως κάνω λάθος;

  2. Re: ταυ τετραγωνα

    Απο δω και περα, θα αφηνω τις υπολοιπες δουλειες μου οταν γραφω, γιατι δεν ειναι σωστο να αντιμετοπιζομαι τοσο σπαθατα απο τις κυριες και να μην εκφραζω σωστα οσα θελω να πω.
    Αρχικά, και μεγάλη παράλειψη μου, να σας ευχαριστησω αμφοτερες κυριως γιατι αφιερωσατε στην ερωτηση μου χρονο και σκεψη! Ευχαριστω ειλικρινα!
    Σχετικα με τη συναστρια: δεν ηταν σωστα τοποθετημενη στην ολη κουβεντα η φραση μου για τη συναστρια. Τη συναστρια την ανεφερα θελοντας να πω το εξης: σαφως η ερωτηση αφορα και η απαντηση προκυπτει απο το δικο μου χαρτη, αλλά φαινεται για παραδειγμα στο χαρτη της συναστριας καλυτερα, η αποκομιζουσα εμπειρια. Δηλαδη, σαφως απο το ταυ με τους δεσμους γινεται αντιληπτο οτι το ταυ αφορα στις προσωπικες μου σχεσεις, που εχουν να κανουν με τα θεματα των οικων και των ζωδιων που βρισκονται οι δεσμοι, πραγμα που φαινεται και αν δει κανεις το χαρτη της συναστριας. Σε καθε περιπτωση, οι νουθεσιες μου ειναι εξαιρετικα χρησιμες (δεν ξερω αν θυμαστε κ. Σπιγγου τη συζητηση με αφορμη το αρθρο του κ Παπαδολιά, τη διαφωνια μας σχετικα με την Ελληνικη νοοτροποια, που τελικα κατεληξε στην ιδια αγαπη μας για το ποδηλατο !)

    Τωρα, σχετικα με τις χιαστι οψεις, διαχωρισα οτι στο συγκεκριμενο χαρτη, αισθανομαι πως το ταυ με τους δεσμους ειναι ισχυροτερο σε φυση απο τη χιαστι μεταξυ πλουτωνα και αρη, απο την αποψη οτι οι δεσμοι μου ειναι πολλακις λιγοτερο αντιληπτοι, λιγοτερο κατανοητοι, λιγοτερο απτοι απο την επισης δυσκολη αποψη χιαστι, ως προς το ζητημα της κατανοησης εσωτερικα. Δηλαδη, πιο ευκολα αφουγραζομαι τη χιαστι (παλι διαισθητικα) που ειναι μια εξαιρετικης φυσεως οψη, παρα το ταυ και τονιζω παλι, οχι οποιοδηποτε ταυ, αλλα με τους δεσμους στα ακρα. Η εκφραση της Κατιας ότι το ταυ μας λεει για μια ή περισσοτερες (αφροδιτη στο μεταβλητο τοξοτη) σχεσεις που εχουν κατι ιδιαιτερο να δωσουν νομιζω εκφραζει καλα αυτο που βιωματικα εγω αντιλαμβανομαι.
    Οσο για την παρατηρηση σας οτι το χαρτη τον εξεταζουμε στην ολοτητα του, αυτο ειναι το Α και το Ω και καλα κανετε και το τονιζετε. Σαφως, τα ζητηματα ενος χαρτη δεν διαφαινονται μονο απο το ταυ ή τη χιαστι! Οι ιδιες οι σκεψεις και οι εμπειριες παντα ειναι αμφιπλευρες!
    Τελος, ναι! ο Ποσειδωνας, ισως πρεπει να τον σπρωξω λιγο να ακουμπησει προς τα ψαρια γιατι μεταξυ σοβαρου κι αστειου, σκεφτομαι υπερ του δεοντος γηινα...

    Ευχαριστω πολυ! Τιμη μου να ακουω/βλεπω τις γραπτες εμπεριστατωμενες παρατηρησεις απο τις κυριες, οι οποιες παντα πηγαινουν τη συζητηση βηματα παραπερα...

  3. #23
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: ταυ τετραγωνα

    Ε τώρα μου έξαψες τα αίματα και την περιέργεια Τόνια μου μιας και καθόλου δεν θυμάμαι τα λεχθέντα περί ποδηλάδου. Γήρας ου γαρ μόνο του έρχεται που λέγαμε. Επίσης με έκανες και χαμογέλασα λέγοντας πως θα σπρώξεις τον Ποσειδώνα προς τα ψάρια. Πολύ χαριτωμένο. Χωρίς να θέλω να το κουράσω το θέμα να συμφωνήσω μαζί σου πως πράγματι ένα τέτοιο Ταυ αν και δεν είναι τόσο εύληπτο, εντούτοις κάνει έσωθεν -εξωθεν μπαμ καραμπαμ! Ξαναγυρώντας όμως στα περί της ολότητας, απλώς να επισημάνω -και εδώ είμαι εγώ λάθος και απέναντι σου και απέναντι όλων όσων δεν γνωρίζουν για το ακριβώς κουβεντιάζουμε - μόνο πως σκεπτόμενη συστημικά λαμβάνω την χιαστί στα πολύ υπόψη μόνο οροματιζόμενη την Αφροδίτη ζευγαρωμένη με τον Αρη. Eκεί είναι που η δική μου σκέψη, πέταξε μακρύτερα από το πολύ σωστά οριοθετημένα πλαίσιο των αποριών σου.

    Από πλευράς μου ουδείς λόγος να με ευχαριστείς και ας αφιερώνω χρόνο. Το κάνω μετά μεγάλης μου χαράς.

    Φιλικά και καλή σου ανάπαυλα

    Χρυσάνθη

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads