s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 140
  1. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ΟΤΑΝ Η ΛΙΛΙΘ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΕΝΑ ΟΙΚΟ(Π.Χ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ 5) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΙ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΚΛΕΙΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ???ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!

  2. #22

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ΚΥΡΙΕ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΑΤΕ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕς ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΠΛΗΡΩΣ :bigsmile: :bigsmile:

  3. #23
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Toksotaki View Post
    ΟΤΑΝ Η ΛΙΛΙΘ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΕΝΑ ΟΙΚΟ(Π.Χ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ 5) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΙ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΚΛΕΙΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ???ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!
    Τι εννοεις λεγοντας οτι η Λιλιθ προσβαλλει τον 5ο οικο σου;
    Ενας πλανητης ή πλανητοειδης δεν προσβαλλει τους οικους. Δρα συμφωνα με τις ιδιοτητες του, επηρεαζοντας τον τομεα της ζωης που "κυβερνα" ο οικος στον οποιο βρισκεται. Αν υπαρχουν κι αλλοι πλανητες στον ιδιο οικο, η δραση τροποποιειται αναλογως...
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  4. #24

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    πολύ ενδιαφέρων άρθρο, τι συμβαίνει όμως οταν δεν εχεις κάποιο πλανήτη σε εναν οίκο? Στον 5ο για παράδειγμα που αφορά νομίζω το αν θα κάνεις παιδιά. Αν κάποιος δεν εχει εκει πλανήτη -δεν θα κάνει?

  5. #25
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by paroulis View Post
    πολύ ενδιαφέρων άρθρο, τι συμβαίνει όμως οταν δεν εχεις κάποιο πλανήτη σε εναν οίκο? Στον 5ο για παράδειγμα που αφορά νομίζω το αν θα κάνεις παιδιά. Αν κάποιος δεν εχει εκει πλανήτη -δεν θα κάνει?
    Και βέβαια όχι! Κανένας οίκος επειδή είναι άδειος, πρέπει να είναι και ανενεργός ή δεν παίρνουμε "μαθήματα" σχετικά με τα ζητήματα που "συναλλάσεται" αυτός ο οίκος. Κοιτάμε το ζώδιο στο οποίο είναι η ακμή του και ανάλογα με τον κυβερνήτη του ζωδίου, κοιτάμε αυτός τις όψεις κάνει.
    Αλλά και πάλι το ζήτημα των παιδιών ή και του γάμου που ερωτάται αρκετές φορές είναι πολυσύνθετο και χρειαζόμαστε πολλά στοιχεία για να το σιγουρέψουμε.
    Θέλει πολλή και σοβαρή έρευνα.:smile:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  6. #26
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by zeta1987 View Post
    Και βέβαια όχι! Κανένας οίκος επειδή είναι άδειος, πρέπει να είναι και ανενεργός ή δεν παίρνουμε "μαθήματα" σχετικά με τα ζητήματα που "συναλλάσεται" αυτός ο οίκος. Κοιτάμε το ζώδιο στο οποίο είναι η ακμή του και ανάλογα με τον κυβερνήτη του ζωδίου, κοιτάμε αυτός τις όψεις κάνει.
    Αλλά και πάλι το ζήτημα των παιδιών ή και του γάμου που ερωτάται αρκετές φορές είναι πολυσύνθετο και χρειαζόμαστε πολλά στοιχεία για να το σιγουρέψουμε.
    Θέλει πολλή και σοβαρή έρευνα.:smile:

    Συμφωνώ με την προλαλήσασα και επίσης παραθέτω αυτό
    ¶δειοι οίκοι

    Φιλικά
    Ιουλία
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  7. #27
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Ηρακλειο -Κρητης
    Posts
    21

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Απο ότι κατάλαβα,θα είμαι καταδικασμένη να μείνω στο σκοτάδι με τον Ήλιο στον 12ο οίκο:bigsmile:
    ...Ο Ήλιος στον δωδέκατο , στον οικο του Ιχθύ, δεν σημαινει και οτι το άτομο μπορεί να έχει παράλληλη ζωή? ...

    Χρησιμοιησα την ερωτηση σου γιατι εχω κι εγω αυτη την απορία...
    :bigsmile:...

    φιλάκια..

  8. #28
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    H πρωτη σκεψη μπορει να ειναι οτι "εισαι καταδικασμενη μα μενεις στα σκοταδια με τον Ηλιο στον 12ο, ομως, υπαρχει και η αλλη οπτικη. Κι αυτη ειναι οτι ο Ηλιος φωτιζει τα σκοταδια και τα διωχνει. Μπορει να φωτισεις -στο μελλον- την ζωη ανθρωπων που βιωνουν σκοτεινες καταστασεις και μαλιστα με την τρυφεροτητα και την φαντασια των Ιχθυων.:bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #29
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by esse View Post
    ...Ο Ήλιος στον δωδέκατο , στον οικο του Ιχθύ, δεν σημαινει και οτι το άτομο μπορεί να έχει παράλληλη ζωή? ...

    Χρησιμοιησα την ερωτηση σου γιατι εχω κι εγω αυτη την απορία...
    :bigsmile:...

    φιλάκια..
    Μην απομονωνετε ενα στοιχειο απο τα δεκαδες του χαρτη σας. Παραλληλη ζωη μπορει να εχει ο καθενας, χωρις να εχει τον Ηλιο στον δωδεκατο. Αφηστε που ο ορος επιδεχεται πολλες ερμηνειες!! Σε ποιο ζωδιο ειναι ο Ηλιος?
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  10. #30

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    οταν ο κυβερνητης του 8ου(που ειναι ο Αρης) βρισκεται στον 10ο...τι σημαινει αυτο?

 

 
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads