s
Τεϊομαντεία - καφεμαντεία - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 96
  1. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    35

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    εγώ είδα στον καφέ μου για 2 ημέρες κύκλους.Την πρώτη ημέρα αυτό: 0000000 και την δεύτερη 00. Τί είναι αυτό;
    Ευχαριστώ!!

  2. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο.Ελπίζω να καταφέρω να διακρίνω κάτι!

  3. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by lila pause
    εγώ είδα στον καφέ μου για 2 ημέρες κύκλους.Την πρώτη ημέρα αυτό: 0000000 και την δεύτερη 00. Τί είναι αυτό;
    Ευχαριστώ!!
    Αγαπητό μέλος

    Σχετικά με τους κύκλους υπάρχει αναφορά στο άρθρο, επομένως μπορείτε να δείτε εκεί τον συμβολισμό.
    Αλλά σε κάθε μαντική τέχνη σημασία έχει και η "αίσθηση" του ερμηνευτή, μια και τα σύμβολα απλά περιγράφουν κάτι που αφυπνίζει την διαίσθηση. Δεν μπορούν να ερμηνευτούν παραστατικά κατά γράμμα.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  4. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    10

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Τι διαβάζουμε: τα λευκά ή καφέ σύμβολα;;:wondering

  5. #25

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by lony
    Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Τι διαβάζουμε: τα λευκά ή καφέ σύμβολα;;:wondering
    Εγώ προσωπικά διαβάζω και τα λευκά και τα καφέ. Συνδέονται άμεσα μεταξύ τους.

  6. #26
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ
    Location
    ΑΘΗΝΑ ΠΑΤΡΑ
    Posts
    6

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΦΕΜΑΝΤΕΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΙΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΩΝ Η ΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ????????:unsure:

  7. #27
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by yio
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΦΕΜΑΝΤΕΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΙΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΩΝ Η ΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ????????:unsure:
    Αγαπητή yio,

    Νομίζω ότι είναι ο συνδυασμός και των δύο. Τουλάχιστον, έτσι έχω ακούσει.

    (Πρέπει να γράφουμε με πεζούς χαρακτήρες).

    Φιλικά
    Ιουλία

  8. #28
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by Rinoula
    Εχω ακούσει ότι είναι γρουσουζιά γι΄αυτόν που λέει τον καφέ.
    Και έχω παράδειγμα την γιαγιά μου που ήξερε να λέει τον καφέ και δεν ξανακοίταξε το φλιτζάνι, γιατί είδε τον θάνατο του παππού μου.
    Μπορεί να είναι τυχαίο το συγκεκριμένο περιστατικό.
    :unsure: .......
    δεν ειναι γρουσουζια απλως η γιαγια σου μπορει να ειχε μελλοντικες ή τηλεπαθητικες ικανοτητες και να τις εβγαζε μεσω της καφεμαντειας.Και η μαμα μου εχει τετοιες ικανοτητες απιστευτες και δεν την κυνηγαει καμμαι γρουσουζια αν υπαρχει κατι ασχημο που προκειται να γινει και το συμπαν σου επιτρεπει να το αλλαξεις τοτε ο μονος τροπος για να το κανεις ειναι να το γνωριζεις απο πριν
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  9. #29
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    8

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Να πώ την πικρή αλήθεια . όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να καταλάβω τα σύμβολα. Αντιθέτως ομωσ μια φιλη μου τα καταφέρνει μια χαρά αφότου διάβασε το άρθρο.

  10. #30

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Quote Originally Posted by kotopoulo
    Να πώ την πικρή αλήθεια . όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να καταλάβω τα σύμβολα. Αντιθέτως ομωσ μια φιλη μου τα καταφέρνει μια χαρά αφότου διάβασε το άρθρο.
    Αγαπητό κοτόπουλο, το θέμα είναι να μην προσπαθείς απόλυτα να βρεις τα συγκεκριμένα σημάδια. Αυτό που πιστεύω ότι χρειάζεται πάνω απόλα είναι να έχεις φαντασία-δημιουργικό μυαλό και θα αρχίσεις να βλέπεις και να ερμηνεύεις πολλά και διάφορα σύμβολα. Και γω δεν είμαι γνώστης της καφεμαντείας αλλά δημιουργώ και τα καταφέρνω πολύ καλά όσες φορές τον έχω διαβάσει. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!:bigsmile:

 

 
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads