s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 468
  1. #21

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    μα ήταν δυνατόν ρε παιδιά να ρίξω χαρτιά απο το φόρουμ , πώς θα γινόταν αυτό ποιός θα έκοβε την τράπουλα το ποντίκι?

    Η ατάκα σου Μαράκι είναι απλά καταπληκτική ! ! ! :bigsmile:
    Να σαι καλά γέλασα με την καρδιά μου ! ! !
    Περιμένουμε την συνέχεια
    Μαρία Ν

  2. #22
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Σ'ευχαριστούμε πολύ και ανυπομωνούμε για τη συνέχεια!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  3. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Ο καλός ο χαρτομάντης και ο μελλοντολόγος του μέλλοντος δεν παραβλέπει τη νέα τεχνολογία. Το κόψιμο με το ποντίκι εξάλλου εφαρμόζεται με απόλυτη επιτυχία στην Ιαπωνία και σε άλλες εξελιγμένες τεχνολογικά χώρες.

    Κάποια στιγμή θα πρέπει ο χαρτομάντης ή ο χρήστης μαντικών τεχνών να ακολουθήσει το ρεύμα της εποχής το οποίο προστάζει ο παγκόσμιος ιστός και να σταματήσει τις παραδοσιακές και ξεπερασμένες μεθόδους της χαρτορίχτρας ή της καφετζούς της αυλής με τον ελαφρύ γλυκό και τη σκάφη για μπαγκράουντ.

    Αυτό τουλάχιστον κάνω εγώ στη στήλη ΜΟΥ και οι απόλυτες επιτυχίες επιβεβαιώνουν την άποψη του γράφοντος.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  4. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλησπέρα, λοιπόν για να δούμε θα καταφέρω να σας εξηγήσω τον τρόπο ριξίματος , λοιπόν 1. ανακατεύει την τράπουλα αυτός που ενδιαφέρεται να δεί τα μέλλοντα ...αν ρίχνεται του εαυτού σας εσείς αν ρίχνετε για κάποιον άλλον ο άλλος ...
    η φίλη μου έλεγε οτι καλό ειναι να τα φέρει μια βόλτα γυρω απο τον εαυτό του απο αριστερά προς τα δεξιά δηλαδή τα περνά πίσω απο την πλατη του και τα ξαναφέρνει μπροστά 3 φορές ...έτσι "έλεγε" η τράπουλα παίρνει την αύρα του ...ατόμου ...
    αν πιστεύετε σε αυτα μπορείτε να το κάνετε (εγω το κάνω, έστω και τελετουργικά -διαδικαστικά )
    καταρχήν θεωρούμε τον εαυτό μας μια απο τις φιγούρες, αναλογα με τα χρώματα και την ψυχοσύνθεσή μας ...κυρίως όμως τα χρώματα

    άφού έχουμε ανακατέψει παίρνουμε τα χαρτιά τα ακουμπάμε στο τραπέζι και κόβουμε την τράπουλα στα δύο και ξαναμαζεύουμε τα χαρτιά ώστε να ειναι όχι όπως ήταν στην αρχή αλλά το τελευταίο χαρτί (με το μάζεμα) θα βρίσκετε περίπου στη μέση ...καταλάβατε πιστεύω τι εννοώ!

    λοιπόν αφού η τράπουλα ξανάγινε ενα γυρνάμε όλο το σωρό ανάποδα ώστε να βλέπουμε τις φιγούρες (και όχι το πίσω μέρος της τράπουλας όπως βλέπαμε μεχρι τώρα που τα ανακατεύαμε)
    ξεκινάμε ....
    υπάρχουν 3 στάδια για να ολοκληρωθεί το ρίξιμο

    όπως έχουμε την τράπουλα μπροστά μας βλέπουμε το πρώτο χαρτί ας πούμε οτι ειναι το 2 κούπα αν εμείς έχουμε πει οτι είμαστε μια ντάμα κούπα αυτο το χαρτί το χρειαζόμαστε τι εννοώ με αυτο ...παίρνω το πρ΄ψτο χαρτί και το βάζω κάτω δίπλα του (δεξιά του ) βαζω το δευτερο χαρτί (το αμέσως επόμενο απο αυτό που πήρα) και μετά προσέξτε παίρνω το πρώτο απο κάτω το βάζω δεξια και αυτο του δεύτερου χαρτιού και πάλι παίρνω απο κάτω και το βάζω και αυτο δεξιά απο το άλλο..
    δηλαδή έχω μια σειρά μπροστά μου με 4 χαρτιά τα δύο ήταν απο πάνω και τα άλλα δυο απο κάτω...
    λοιπον συνεχίζω κοιτώ το επόμενο απο πάνω χαρτί αυτο που φαίνεται αν δεν ειναι κάποιο απο τα κούπα που με αντιπροσωπεύουν τότε το πετάω μέχρι να βρώ κούπα ...για να ξανακάνω όλη τη διαδικασία που έκανα και πριν
    να σας πω ποιά ειναι τα κούπα που χρειάζομαι για να ξεκινήσω τη καινούρια σειρά...
    2, 3,4,5,6,7,8,ντάμα , βαλές, αυτα ειναι τα χαρτιά που αν τα δω ξεκινώ μια καινούρια σειρά ...τα υπόλοιπα τα πετάω (τα αφήνω στην ακρη ξέχωρα)
    αν λοιπόν εγω είμαι μια σπαθάτη γυναίκα κρατώ τα αντίστοιχα σε σπαθί ...
    κ.λ.π. καταλάβατε ελπίζω !!!
    έχω λοιπον μπροστά μου κάποιες σειρές δεν μας ενδιαφέρει πόσες θα βγούν αρκεί να ξεκινούν όλες σωστά με τα δικά μας χαρτιά ...μπορεί φανταστείτε να ειναι και 3 μόνο αφου ειναι δυνατόν αυτά τα δικά μας χαρτιά να ήταν κάποια απο αυτά που τα πήραμε απο τα κάτω ή ήταν τα δεύτερα ...που τραβήξαμε...

    δηλαδή μπορεί να εχω την εξής σειρά :
    2 κούπα -3κούπα- άσσος μπαστούνι-δεκα καρό
    6 κούπα- βαλές μπαστούνι- τρία καρό- 7 κούπα
    νταμα κούπα - ρήγας μπαστούνι-ασσος καρό -δέκα κούπα
    κ.λ.π.

    αυτό το κάνω τρείς φορές ...χωρίς να συμπεριλαμβάνω τα χαρτιά που έχουν φύγει ήδη έξω ...αφού έχω στρώσει την πρώτη φορά ...ερμηνεύω τα μαζεύω , τα ανακατεύω πάλι και ξανακάνω την ίδια διαδικασία(χωρίς να ξανακόβω) μπορεί να φύγουν και κάποια άλλα χαρτιά μέχρι την τρίτη φορά ...
    γίνεται τρείς φορες για να ξεκαθαρίσει καλύτερα αυτο που έχει ήδη πέσει κάτω σαν ερμηνεία απο την πρώτη φορά ....

    αυτο ειναι το πρώτο στάδιο του ριξίματος και έχει να κάνει με κάποια πράγματα που αφορούν κυρίως το παρόν ή το άμεσο μέλλον


    καταλαβατε ?
    άπαντήστε μου για να συνεχίσω ως προς την ερμηνεία ...
    περιμένω τις απορίες για να συνεχίσω ..΄να σας πω πώς γίνεται η ερμηνεία και πως περνάμε στη 2η φάση

  5. #25

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Marki_1975
    μπερδεύτηκα!!!!!!!!!! Δεν μπορείς να κάνεις ένα σχεδιαγραμματάκι???????????? please................

  6. #26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Maraki_1975 καλημέρα! Αυτά που γράφεις τα βρίσκω αρκετά κατανοητά. Αλλά έχω μια μικρή απορία... Αν είμαι ντάμα κούπα, όπως αναφέρεις, για να ξεκινήσω το 1ο στρώσιμο πρέπει να βρώ υποχρεωτικά κούπα για να ρίξω κάτω σαν πρώτο χαρτι? Και αν η πρώτη κούπα που θα συναντήσω είναι 1-9-10-ρήγας τα ''πετάω''? Επίσης μέχρι να βρώ την πρώτη κούπα παίρνω χαρτί από πάνω ή ανα 2 φύλλα πάνω κάτω? Ευχαριστώ:smile1:

  7. #27
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by kritsinaki
    Maraki_1975 καλημέρα! Αυτά που γράφεις τα βρίσκω αρκετά κατανοητά. Αλλά έχω μια μικρή απορία... Αν είμαι ντάμα κούπα, όπως αναφέρεις, για να ξεκινήσω το 1ο στρώσιμο πρέπει να βρώ υποχρεωτικά κούπα για να ρίξω κάτω σαν πρώτο χαρτι? Και αν η πρώτη κούπα που θα συναντήσω είναι 1-9-10-ρήγας τα ''πετάω''? Επίσης μέχρι να βρώ την πρώτη κούπα παίρνω χαρτί από πάνω ή ανα 2 φύλλα πάνω κάτω? Ευχαριστώ:smile1:
    καλημέρα , ναι πρέπει να βρεις κούπα για να ξεκινήσεις να βαζεις κατω χαρτια , αλλιως οτι βρισκεις τα πετας μεχρι να βρεις κούπα ...μονο το 2,3,4,5,6,7,8,νταμα, βαλες γιατι αυτα αντιπροσωπευουν εσενα ...ο ασσος ειναι το χαρτι της αγαπης αν ειναι θα πεσει απο μόνο του ...δεν θα το βαλουμε με το ζορι...
    καταλαβες το νοημα ? συνεχίζω πάντα απο πάνω μόνο οταν βρω τελικά τα δυο πρώτα χαρτιά που θα στρωθούν κάτω τότε θα πάω να βρώ απο την κάτω μεριά τα άλλα δύο...

  8. #28

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ok maraki... Από μένα έχεις πράσινο φώς να συνεχίσεις...

  9. #29

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    καλησπέρα, λοιπόν για να δούμε θα καταφέρω να σας εξηγήσω τον τρόπο ριξίματος
    Maraki καλησπερα!

    Θα προσπαθησω το Σαββατοκυριακο να κανω ο,τι μας ειπες και θα επιστρεψω Δευτερα με αποριες !!!

    Πριν ξεκινησουμε
    1. καθοριζουμε απο πριν το χαρτι του ατομου που μας ενδιαφερει? π.χ. Ρηγας Καρο, οποτε αν βγει μπροστα μας ξερουμε οτι αντιστοιχει στο ατομο που εχουμε στο μυαλο μας?
    2. υπαρχουν καποια χαρτια - συνδυασμοι βασικοι?
    3. αν πχ. αναμεσα σε δυο 2 πεσει αλλο χαρτι σημαινει οτι ακυρωνεται η σημασια των δυο 2?
    4. αν εγω ειμαι σπαθι και εχω βαλει στο μυαλο μου αντρα καρο , αν πεσει 2 σπαθι με 2 μπαστουνι τι σημαινει? οτι θα ειμαι με καποιον αλλο?
    5. ποιος συνδυσμος χαρτιων δειχνει σοβαρη σχεση / γαμο?

    Μαρακι ελπιζω να μη σε ζαλιζω, αλλα οπως λενε 'ρωτωντας πας στην πολη'!!!

    Φιλακια

  10. #30
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Pisces girl
    Maraki καλησπερα!

    Θα προσπαθησω το Σαββατοκυριακο να κανω ο,τι μας ειπες και θα επιστρεψω Δευτερα με αποριες !!!

    Πριν ξεκινησουμε
    1. καθοριζουμε απο πριν το χαρτι του ατομου που μας ενδιαφερει? π.χ. Ρηγας Καρο, οποτε αν βγει μπροστα μας ξερουμε οτι αντιστοιχει στο ατομο που εχουμε στο μυαλο μας?
    2. υπαρχουν καποια χαρτια - συνδυασμοι βασικοι?
    3. αν πχ. αναμεσα σε δυο 2 πεσει αλλο χαρτι σημαινει οτι ακυρωνεται η σημασια των δυο 2?
    4. αν εγω ειμαι σπαθι και εχω βαλει στο μυαλο μου αντρα καρο , αν πεσει 2 σπαθι με 2 μπαστουνι τι σημαινει? οτι θα ειμαι με καποιον αλλο?
    5. ποιος συνδυσμος χαρτιων δειχνει σοβαρη σχεση / γαμο?

    Μαρακι ελπιζω να μη σε ζαλιζω, αλλα οπως λενε 'ρωτωντας πας στην πολη'!!!

    Φιλακια
    παιδιά , μακάρι να υπήρχε άλλος τρόπος να σας τα εξηγήσω τα χαρτιά αυτα γιατί πραγματικά τα θεωρώ πολύ καλά ...απλά ειναι δύσκολο απο τον υπολογιστή να σας τα πω με ιδιαίτερη σαφήνεια ,όμως να ξέρετε οτι δεν με ζαλίζετε και θα σας απαντώ σε κάθε απορία ...γιατι πραγματικά θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτο που κάποτε κάποιος άλλος άνθρωπος μοιράστηκε μαζί μου ...

    όταν ξεκινώ να ρίξω τα χαρτιά έχω καθορίσει ποιο χαρτι αντιπροσωπεύιε εμένα και ποιό αυτον που με ενδιαφέρει ...εκτός αν δεν έχω κάποιον υπόψιν μου και απλά θέλω να δω αν θα κάνω κάποια σχέση , αν θα γνωρίσω κάποιον ...φυσικά και σε αυτη την περίπτωση το δικό μου χαρτι το έχω καθορίσει αλλά ο άλλος (που δεν υπάρχει αυτη τη στιγμή στη ζωή μου) περιμένω να φανεί μόνος του δεν βάζω εγω φιγούρα!!!
    ναι υπάρχουν συνδυασμοί συγκεκριμένοι τους οποίους και θα αναφέρω ...για αυτο είπα απο την αρχή οτι ειναι χρονοβόρα η διαδικασία και θα την κάνω σιγά-σιγά γιατί ειναι πολλά αυτα που πρέπει να σας πω...απλά προσπαθώ να ακολουθήσω μια σειρά ...για να τα καταλάβετε όσο το δυνατόν καλύτερα !!!

 

 
Page 3 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads