s
Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 27 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 268
  1. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Καταπληκτικό άρθρο!! :bigsmile:
    Μου θυμίζει εμένα και την ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες...
    Πάντως εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι όλα είναι εγκεφαλικά...
    Όλα τα φτιάχνουμε στο κεφάλι μας όπως εμείς θέλουμε..Ακόμα κι έναν χωρισμό μπορούμε έυκολα να τον ξεπεράσουμε αρκεί να σκεφτούμε με το μυαλό μας τι μας οδήγησε στο χωρισμό και να αφήσουμε την καρδιά στην άκρη...
    Όταν βάζουμε πάνω απ'όλα το συναίσθημα είναι σίγουρο ότι θα νοσταλγήσουμε αυτό που είχαμε και χάσαμε αλλά αν βάλουμε τη λογική νθα καταλάβουμε γιατί το χάσαμε και θα το ξεπεράσουμε πιο εύκολα!
    Το ξέρω και το καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο και πολλές φορές εθελότυφλούμε αλλά πρέπει κάποια στιγμή να το αποφασίσουμε και να συνεχίσουμε τη ζωή μας...

  2. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by SKYLOROCK View Post
    Καταπληκτικό άρθρο!! :bigsmile:
    Μου θυμίζει εμένα και την ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες...
    Πάντως εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι όλα είναι εγκεφαλικά...
    Όλα τα φτιάχνουμε στο κεφάλι μας όπως εμείς θέλουμε..Ακόμα κι έναν χωρισμό μπορούμε έυκολα να τον ξεπεράσουμε αρκεί να σκεφτούμε με το μυαλό μας τι μας οδήγησε στο χωρισμό και να αφήσουμε την καρδιά στην άκρη...
    Όταν βάζουμε πάνω απ'όλα το συναίσθημα είναι σίγουρο ότι θα νοσταλγήσουμε αυτό που είχαμε και χάσαμε αλλά αν βάλουμε τη λογική νθα καταλάβουμε γιατί το χάσαμε και θα το ξεπεράσουμε πιο εύκολα!
    Το ξέρω και το καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο και πολλές φορές εθελότυφλούμε αλλά πρέπει κάποια στιγμή να το αποφασίσουμε και να συνεχίσουμε τη ζωή μας...
    Εξαρτάται από τις προτεραιότητες που βάζουμε στην ζωή μας!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #23

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Τι γίνεται όμως όταν μέσα σου δεν μπορείς να το τελειώσεις? Όταν δεν καταφέρνεις να νιώσεις οτι πραγματικά τελείωσε και όταν βλέπεις τον συντροφό σου να προσπαθεί και αυτός απεγνωσμένα να τελειώσει κάτι που στην ουσία δεν το θέλει επιδιδώμενος σε διάφορες λάθος κινήσεις τις οποίες ξέρει κι ξέρεις οτι δεν θα έχουν καμιά κατάληξη? Όταν μέσα σου νιώθεις οτι τίποτε δεν έχει τελειώσει?

  4. #24

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Τότε σημαίνει πως μάλλον τρέφει ο ένας αισθήματα για τον άλλον και είναι τόσο δυνατά που δεν μπορεί ή και δεν θέλει να συνειδητοποιήσει πως κάτι τέτοιο έχει τελειώσει. Το θέμα όμως είναι να μην είναι μονόπλευρη αυτή η έκφραση συναισθημάτων αλλά αμφίδρομη. Τότε ίσως αξίζει να δώσει μια ευκαιρία ακόμη.... ίσως αξίζει να κάνει μια προσπάθεια ακόμη...
    Ενδέχεται όμως η προσπάθεια που κάνει ο ένας να ξεχάσει-τελειώσει μία σχέση, ακόμη και όταν ο άλλος την βλέπει σαν απεγνωσμένη προσπάθεια ή λάθος χειριζόμενη, να σημαίνει πως όντως θέλει-επιθυμεί να προχωρήσει παρακάτω. Οπότε απλά το άλλο άτομο επειδή νιώθει πληγωμένο και έντονα συναισθηματικά φορτισμένο να το βλέπει σαν απεγνωσμένη και χωρίς αποτέλεσμα προσπάθεια του άλλου να εκφράσει αυτά που πραγματικά νιώθει. Σα να μη θέλει να το παραδεχτεί ένα πράγμα! Πολλές φορές μπαίνει ο εγωισμός στην μέση και ο ένας από τους δυο δεν μπορεί να πιστέψει ότι το πρώην έτερον ήμισυ έχει βγει από την σχέση πια...

  5. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    34

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by PascM View Post
    Τι γίνεται όμως όταν μέσα σου δεν μπορείς να το τελειώσεις? Όταν δεν καταφέρνεις να νιώσεις οτι πραγματικά τελείωσε και όταν βλέπεις τον συντροφό σου να προσπαθεί και αυτός απεγνωσμένα να τελειώσει κάτι που στην ουσία δεν το θέλει επιδιδώμενος σε διάφορες λάθος κινήσεις τις οποίες ξέρει κι ξέρεις οτι δεν θα έχουν καμιά κατάληξη? Όταν μέσα σου νιώθεις οτι τίποτε δεν έχει τελειώσει?
    Τι ακριβώς εννοείς? Ότι ίσως υπάρχουν εξωτερικές καταστάσεις για τις οποίες θυσιάζει τη σχέση σας?

  6. #26

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Είναι μια μεγάλη ιστορία που δεν ξέρω από που να την ξεκινήσω και ίσως δεν ανήκει στο παρόν ή σε κανένα φόρουμ. Παλεύουμε 2 χρόνια τώρα να χωρίσουμε. Τελικά όλο και κάτι γίνεται και ξανασμίγουμε μετά από λίγο καιρό. Ίσως και αυτή τη φορά γίνει έτσι αν και τελικά πρέπει να βρούμε την δύναμη να το τελειώσουμε εφόσον δεν μπορούμε να βρούμε την δύναμη να το οριστικοποιήσουμε.

  7. #27

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Αν και τελικά πιστεύω οτι " τ'αστεράκι " κάνει αυτό που θέλει αυτό και μας ταλαιπωρεί!

  8. #28
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Εξαρτάται από τις προτεραιότητες που βάζουμε στην ζωή μας!
    Σίγουρα αλλά πρέπει τουλάχιστον να προσπαθήσουμε...Μη νομίζεις ότι κι εγώ τα έχω ξεπεράσει όλα Προσπαθώ όμως πλέον γιατί παλιότερα απλά περίμενα...

  9. #29
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    34

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by PascM View Post
    Αν και τελικά πιστεύω οτι " τ'αστεράκι " κάνει αυτό που θέλει αυτό και μας ταλαιπωρεί!
    Υπομονή... αν και είναι δυσκολούτσικη κατάσταση

  10. #30

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Καλημέρα σε όλους!!! πολύ ωραίο το άρθρο. Στο παιχνίδι των σχέσεων πρέπει πρώτα απ' όλα να ξέρεις και να χάνεις και να χαρίζεις σ' αυτόν που αγάπησες έναν αξιοπρεπή και όμορφο χωρισμό, όσο κι αν πονάς.

 

 
Page 3 of 27 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads