s
Το Μεσουράνημα και η σημασία του - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 35
  1. #21

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Εγω δεν ξερω που ακριβως εχω το μεσουρανημα μου..Αλλου μου εχουν πει οτι το εχω στον υδροχοο αλλου στους ιχθυες..Εχω μεσα τον Αρη μου στους ιχθυεις που κανει τις εξεις οψεις τριγωνου με τον Δια και τον Πλουτωνα, εξαγωνου με ουρανο και πωσειδωνα και ερμης εξαγωνο με τον Αρη..Μπορειτε να μου πειτε κατι παραπανω πανω σ αυτα?

  2. #22

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Εγω δεν ξερω που ακριβως εχω το μεσουρανημα μου..Αλλου μου εχουν πει οτι το εχω στον υδροχοο αλλου στους ιχθυες..Εχω μεσα τον Αρη μου στους ιχθυεις που κανει τις εξεις οψεις τριγωνου με τον Δια και τον Πλουτωνα, εξαγωνου με ουρανο και πωσειδωνα και ερμης εξαγωνο με τον Αρη..Μπορειτε να μου πειτε κατι παραπανω πανω σ αυτα?
    Στον σύνδεσμο που σε παραπέμπω στο άλλο σου ποστ θα βρεις και την ακριβή θέση του MC σου. Απλώς να ξέρεις 2 πράγματα: α) ότι οι ακμές των Οίκων για να είναι σωστές πρέπει να έχεις ακριβή ώρα γέννησης, β) ότι το υπολογιστικό πρόγραμμα του myhoroscope.gr είναι ακριβέστατο και έγκυρο, άρα αν βρίσκεις διαφορές με άλλα προγράμματα, μην τα υπολογίζεις :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #23

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Στο συστημα του my horoscope μου λεει οτι ειναι στους ιχθυεις αλλα πιστεψε με εχω μπει σε πολλα αστρολογικα site που μερικα μου λενε οτι ειναι στον υδροχοο και αλλα στους ιχθυες και εχω μπερδευτει..Απο οτι καταλαβαινω πρεπει να ειναι οριακα..Παρολα αυτα ο Αρης που βρισκεται εκει και κανει θετικες οψεις δινει καποια ευνοια στα επαγγελματικα μου?

  4. #24

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Στο συστημα του my horoscope μου λεει οτι ειναι στους ιχθυεις αλλα πιστεψε με εχω μπει σε πολλα αστρολογικα site που μερικα μου λενε οτι ειναι στον υδροχοο και αλλα στους ιχθυες και εχω μπερδευτει..Απο οτι καταλαβαινω πρεπει να ειναι οριακα..Παρολα αυτα ο Αρης που βρισκεται εκει και κανει θετικες οψεις δινει καποια ευνοια στα επαγγελματικα μου?
    Και εσύ πίστεψέ με, επειδή το υπολογιστικό του myhoroscope.gr έχει συγκριθεί με όσα προγράμματα θεωρούνται έγκυρα (επαγγελματικά ή όχι) και η απόκλιση που έχει από αυτά είναι λεπτά της μοίρας στην χειρότερη, θεώρησε ότι έχεις MC στα Ψάρια :bigsmile:

    Επιπλέον να σου πω ότι σε κάποια από τα προγράμματα που θεωρούνται ακριβή, έχουμε διαπιστώσει λάθη και παραβλέψεις στον τρόπο υπολογισμού της ώρας αλλά και των γεωγραφικών συντεταγμένων. Πράγμα που μας λέει ότι βγάζουν λάθος ωροσκόπο και οικοθεσία. Εδώ και 8 μήνες (τους τελευταίους με μεγαλύτερη ένταση) καταβάλλεται από τη Διαχείριση προσπάθεια δημιουργίας ενός άτλαντα με πόλεις που οι συντεταγμένες τους είναι σωστές αλλά και η ώρα θα είναι σωστή. Όταν επιτέλους ολοκληρωθεί η σύνταξη του δικού μας άτλαντα, να ξέρεις ότι αν βρίσκεις απόκλιση σε κάποιο άλλο πρόγραμμα σε σχέση με αυτό του myhoroscope.gr το λάθος θα βρίσκεται στο άλλο πρόγραμμα :bigsmile: Είναι όμως διαδικασία επίπονη και ...βαρετή, καθώς γίνεται αναγκαστικά με το χέρι, συγκρίνοντας όχι μόνο γεωγραφικά στοιχεία και παραμέτρους, αλλά και ιστορικά-κοινωνικά και αφορά δεκάδες χιλιάδες πόλεις. Προϋπόθεση πάντα όμως είναι να υπάρχει ακριβής ώρα γέννησης :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #25

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    πραγματικά αξιόλογα άρθρα για το μεσουράνημα !

    έχω 2 ερωτησούλες ...
    λέτε...Όταν συμβαίνουν δε συγχρόνως διελεύσεις στον Ωροσκόπο και το Μεσουράνημα, σηματοδοτούνται οι μεγάλες αλλαγές και τα αναπάντεχα γεγονότα της ζωής μας.
    εννοείται λοιπόν όταν ωροσκόπος και μεσουράνημα κάνουν μεταξύ τους όψεις ή ενεργοποιούνται απο άλλους πλανήτες το καθένα μεμονομένα για να σηματοδοτηθούν οι μεγάλες αλλαγές όπως λέτε ?(στις διελεύσεις πάντα)

    και ... προσωπικά δεν έχω κανένα πλανήτη στον 10ο παρά μόνο πλανητοειδείς και σημεία με κυβερνήτη του οίκου τον άρη , στο δεύτερο άρθρο που ακολουθεί θα κοιτάξω τον συνδυασμό MC/¶ρη ή την όψη που κάνει στον γενέθλιο το μεσουράνημα τρίγωνο με Σελήνη και ποσειδώνα ? ποιό είναι πρωτεύων ?

    Ευχαριστώ !
    Αφού δεν μπορούμε ν'αλλάξουμε τον κόσμο ...ας αλλάξουμε το μάτι που τον βλέπει

    Ν.Καζαντζάκης

  6. #26
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Μια ερώτηση για το Μεσουράνημα στον Υδροχόο,έχω μια δυσκολία στην ερμηνεία.Τι ακριβώς υποδηλώνεται όταν λέτε για τις γέφυρες του παρελθόντος που οδηγούν στο μέλλον? Εχει σχέση με ενέργειες του παρελθόντος που θα αποδώσουν στο μέλλον, η κάτι άλλο?:unsure:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  7. #27
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Quote Originally Posted by παλίρροια View Post
    Μια ερώτηση για το Μεσουράνημα στον Υδροχόο,έχω μια δυσκολία στην ερμηνεία.Τι ακριβώς υποδηλώνεται όταν λέτε για τις γέφυρες του παρελθόντος που οδηγούν στο μέλλον? Εχει σχέση με ενέργειες του παρελθόντος που θα αποδώσουν στο μέλλον, η κάτι άλλο?:unsure:
    Χμ υποδηλώνει πως το άτομο αυτό κοιτάει μπροστά, έχει όραμα, αλλά δεν χάνει την επαφή του με το παρελθόν. Ακολουθεί δλδ μια πορεία από το παρελθόν προς το μέλλον προκειμένου να χτίσει κάτι καλύτερο για τον κόσμο. Είναι πιο ιδεολόγο... :embarrest

  8. #28
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Ευχαριστώ που μου απάντησες,αν και θεωρώ ότι λίγο πολύ αυτό προσπαθούν να κάνουν όλοι οι ανθρωποι με αφετηρία το παρελθόν κτίζουν ένα καλύτερο αύριο, η αυτό τουλάχιστον προσπαθούν να κάνουν χρησιμοποιώντας τις εμπειρίες τους και τα λάθη τους αν και δύσκολα οι περισσότεροι μαθαίνουν απο αυτα.....
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  9. #29

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    MC στον Ταύρο
    Πολύ ενδιαφέρον και πολύ εύστοχο!!
    Εκτός κι αν υπάρχουν αρνητικοί παράγοντες, οι σχέσεις σας με τους γονείς σας είναι σταθερές και ένας από αυτούς μπορεί να είναι ιδιαίτερα όμορφος ή με καλλιτεχνικό ταλέντο.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό! Σε μένα υπάρχουν αρνητικοί παράγοντες αλλά θα μελετήσω λίγο καλύτερα και θα κάνω πολύ πιο συγκεκριμένες τις απορίες μου

    Η υπομονή και η αντοχή είναι από τα βασικότερα χαρακτηριστικά σας. Σας αρέσει να ακολουθείτε την παράδοση και κατανοείτε τις αξίες της ζωής, αλλά οι απολαύσεις και ο αισθησιασμός σάς χαρακτηρίζουν εξίσου. Χρειάζεστε ένα είδος σταθερότητας στην σταδιοδρομία σας, προκειμένου να λειτουργήσετε καλύτερα. Σας φοβίζει ένα μη σταθερό εισόδημα.
    Ακριβώς έτσι είναι!!!
    Αλλά κατά πόσο τελικά αυτά διαφοροποιούνται όταν υπάρχει Κρόνος στο μεσουράνημα με αντίθεση IC σύνοδο Σελήνης Ποσειδώνας ;;
    Εκτός κι αν υπάρχουν αρνητικοί παράγοντες, οι σχέσεις σας με τους γονείς σας είναι σταθερές και ένας από αυτούς μπορεί να είναι ιδιαίτερα όμορφος ή με καλλιτεχνικό ταλέντο
    αυτό το κομμάτι εδώ από ότι μπορώ να καταλάβω δεν ισχύει λόγω αυτής της αντίθεσης;;;; οι αρνητικοί παράγοντες που μπορεί να υπάρχουν;;;;;
    με εκτίμηση

  10. #30

    Re: Το Μεσουράνημα και η σημασία του

    Quote Originally Posted by TheSun View Post
    MC στον Ταύρο
    Πολύ ενδιαφέρον και πολύ εύστοχο!!

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό! Σε μένα υπάρχουν αρνητικοί παράγοντες αλλά θα μελετήσω λίγο καλύτερα και θα κάνω πολύ πιο συγκεκριμένες τις απορίες μου


    Ακριβώς έτσι είναι!!!
    Αλλά κατά πόσο τελικά αυτά διαφοροποιούνται όταν υπάρχει Κρόνος στο μεσουράνημα με αντίθεση IC σύνοδο Σελήνης Ποσειδώνας ;; αυτό το κομμάτι εδώ από ότι μπορώ να καταλάβω δεν ισχύει λόγω αυτής της αντίθεσης;;;; οι αρνητικοί παράγοντες που μπορεί να υπάρχουν;;;;;
    με εκτίμηση
    Ένας Κρόνος στο μεσουράνημα είναι και ένδειξη κάποιας ιδιαιτερότητας στη σχέση με έναν από τους γονιούς. Αν στην αντίθεση με τον 4ο παίζει και η Σελήνη το ζήτημα γίνεται πιο σύνθετο :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads