s
Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Στην ύλη να προστεθούν

Voters
466. You may not vote on this poll
  • Άρθρα για αρχάριους

    101 21.67%
  • Άρθρα για προχωρημένους

    75 16.09%
  • Απλά μαθήματα αστρολογίας

    169 36.27%
  • Περισσότερες γενικές προβλέψεις

    69 14.81%
  • Γενικά θέματα για αρχάριους

    52 11.16%
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 192
  1. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Κλαλημέρα σας. Θα συμφωνήσω κι εγώ με Dell Piero!!!
    Σίγουρα κάποια άρθρα αστρολογίας για εμάς τους αρχάριους θα ήταν πολύ βοηθητικό. Όσο τώρα για μα8ήματ.... Αν πιστέυεται οτι μπορουν να γινουν on line ακομα καλυτερα!!!!
    Ανυπομονουμε για τη συνέχεια!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  2. #22
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Θα ήθελα να υπάρξουν στο μέλλον κάποια άρθρα ή μαθήματα αστρολογίας για αρχάριους. Και όταν εννοώ αρχάριους, εννοώ πολύ! αρχάριους. Μπορώ να καταλάβω τα άρθρα που γράφονται αλλά δεν μπορώ να τα δοκιμάσω στην πράξη γιατί πολύ απλά δεν ξέρω ούτε τα σχήματα των βασικών (Αφροδίτη, Άρης, Σελήνη κλπ.) πλανητών!!!
    Όπως επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως βρίσκουν την "σύνοδο", "τετράγωνο" και εάν θυμάμαι καλά την λέξη "αντίθεση".
    Συγνώμη εάν σας ζάλισα, αλλά αυτές είναι (προς το παρόν) οι ελλείψεις μου.
    Συμφωνω μαζι σου , ακριβως τα ιδια θα ελεγα κι εγω!
    Μου αρεσει ιδιαιτερα η αστρολογια ομως μου λειπουν οι γνωσεις... πιστευω πως εδω μεσα θα μαθω αρκετα ωστε να μπορω ,αν οχι να αναλυσω τον χαρτη μου σε βαθος ,να διαβαζω με καποια ευκολια τουσ πλανητες μου και τις θεσεις τους. Για αυτο το λογο πιστευω πως ειναι βασικο να υπαρχουν μαθηματα η εστω αρθρα για πολυ αρχαριους.
    Ο κοσμος κρεμεται-εντελως ιδιαιτερα σημερα-απο μια λεπτη κλωστη, κι αυτη η κλωστη ειναι η ψυχη του ανθρωπου.(Καρλ Γκουσταφ Γιουνγκ)

  3. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Στο υπέροχο site σας υπάρχουν πάρα πολλά άρθρα καταπληκτικά, αλλά αν δεν δοθεί η μεθοδολογία μελέτης τότε δεν μπορεί κάποιος να συνδέση όλες αυτές τις σκόρπιες γνώσεις που παρέχει το myhoroscope.gr . Χωρίς αυτήν όλα είναι σκόνη στον άνεμο για κάποιον αρχάριο

    θα ήθελα να προστεθουν αρθρα με περισσοτερα στοιχεια για την πλήρη κατανόηση της ουσίας που κρύβει ένας χάρτης, σχετικα με την Καρμική αστρολογια, διαφορά Ηλιακής επιστροφής και προόδων ως προς προβλέψεις. Επιπλέον σύνδεση των διαφόρων μυστικιστικών επιστημών όπως αστρολογία δυτική κινέζικη, αριθμολογία κλπ Δεν μπορεί στο ένα σύστημα να παίρνεις Α και στο άλλο Γ ενώ είμαστε οι ίδιοι άνθρωποι οι ίδιες οντότητες τα ίδια ενεργειακά πεδία, σίγουρα η πλήρης γνώση όλων αυτών των συστημάτων να οδηγούν στο ένα και μοναδικό αποτελέσμα τον ευατό μας. ¶λλωστε αυτός είναι και ο σκοπός, η γνώση του εαυτού μας και μέσω αυτού του σύμπαντος.
    Όλοι προερχόμαστε από την ίδια μήτρα - τη ΓΗ

  4. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Γίνεται μια προσπάθεια κάποιων αστρολόγων και και 7 περίπου συντακτών μη αστρολόγων να εμπλουτίζεται το myhoroscope συνεχώς. Είναι γεγονός ότι κανένα άλλο σάιτ στην Ελλάδα δεν μπορεί να φτάσει την ύλη του. Οι προσπάθειες συνεχίζονται.

    Όσο για τη μεθοδολογία μελέτης... Μέσα σε ένα site και μάλιστα ενημερωτικό; Δεν θα ήταν κοροϊδία να υποκατασταθούν οι σχολές και τα βιβλία από ένα ιστοχώρο που δεν είναι σχολή;
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  5. #25

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    καλησπέρα και από εμένα θα ήθελα αν είναι εύκολο περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά το λίλιθ, το ζενίθ, το κατρχόμενο και το ναδίρ. επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ένας πλανήτης σχηματίζει όψη με πχ το κατερχόμενο σχηματίζει όψη με τον πλανήτη που κυριαρχεί το κατερχόμενο?? και αυτό τι σημαίνει???

  6. #26

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους προηγούμενους για την παροχή πληροφοριών στους αρχάριους. Νομίζω ότι θα μπορούσε να υπάρχει ένα είδος "λεξικού" στο forum, που να συγκεντρώνει και να εξηγεί ορισμένους βασικούς όρους της αστρολογίας.
    Με μια σύντομη περιήγηση στο forum, νομίζω πως εύκολα μπορεί να διακρίνει κανείς ποιες είναι οι πιο σύνηθεις απορίες των χρηστών και ποιοί είναι οι άγνωστοι όροι.

  7. #27

    Re: ΗΡΑ - Ο αστεροειδής του γάμου και της αντιζηλίας

    Καλησπέρα σε όλους!Ίσως να μην γράφω σωστά εδώ γι'αυτό που θέλω να σας προτείνω αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο σχετικό. Έχω βρει κάτι για το ζώδιο της Ψυχής που είναι ο αστεροειδής των μεταφυσικών ικανοτήτων μας. Αν όντως δεν έχει γραφτεί κάτι γι'αυτό μπορώ να γράψω?

  8. #28
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ΗΡΑ - Ο αστεροειδής του γάμου και της αντιζηλίας

    Quote Originally Posted by matisse View Post
    Καλησπέρα σε όλους!Ίσως να μην γράφω σωστά εδώ γι'αυτό που θέλω να σας προτείνω αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο σχετικό. Έχω βρει κάτι για το ζώδιο της Ψυχής που είναι ο αστεροειδής των μεταφυσικών ικανοτήτων μας. Αν όντως δεν έχει γραφτεί κάτι γι'αυτό μπορώ να γράψω?
    Διαβάστε αυτό παρακαλώ
    http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=2342
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  9. #29
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    καλημερα-πιστεύω πως όποιος ενδιαφέρεται να μάθει κάποια πράγματα για την αστρολογία καλό θα ήταν να ξεκινήσει με ένα απλό βιβλίο αστρολογίας για αρχάριους που μπορεί να βρει σε αρκετά βιβλιοπωλία όπως πύρινος κόσμος,πολιτεία κλπ.Μπορεί να μάθει πρώτα τα σύμβολα,τις έννοιες,γενικά βασικά πράγματα ώστε να μπορεί να παρακολουθεί πιο άνετα αυτά που διαβάζει στο site.
    Αφήστε που ένα βιβλίο το διαβάζεις παντού(τρένο-λεωφόρειο-παγκάκια-καφέ-σπίτι)ενώ η πρόσβαση στο internet είναι πιο δύσκολη σχετικά.
    Εμένα προσωπικά θα με ενδιέφεραν άρθρα σχετικα με αστρολογία και ομοφυλοφιλία αλλά όχι γενικά.Δηλαδή οταν κοιτάς σε έναν άντρα αφροδίτη-σελήνη για έρωτα-σχέσεις σε έναν ομοφυλόφιλο τί κοιτάς?άρη-ήλιο ή πάλι αφροδίτη-σελήνη?Ή πώς φαίνεται αν κάποιος είναι εκ γενετής ή΄"το γύρισε" κλπ.
    Ευχαριστώ..

  10. #30
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Γειά και χαρά σας!!!
    Χθές προσπάθησα να ανοίξω ένα θέμα που αφορά στα προγράμματα που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο για download, shareware και freeware (αξιολόγισή τους απο ειδικούς), καθότι δεν υπαρχει συγκεκριμένη ενότητα (ή υπαρχεί???!!), και πολύ ορθά συνέβη και το σύστημα δεν με άφησε να το κάνω εφόσον είχα μόνο 2 posts...αλλά αυτό διορθώνεται

    Πιστέυετε οτι θα έπρεπε να υπάρχει μια τέτοια ενότητα (δεν ξέρω αν έχει προταθεί και απο άλλο μέλος)???

 

 
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads