s
Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά.. - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 64
  1. #21
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    ......είχε πει κάποιος μια φορά " Εγώ δεν πιστεύω στα ζώδια. Είμαι τοξότης και εμείς δεν πιστεύουμε σ' αυτά"

    Εγώ πάλι πιστέυω πολύ στην αστρολογία... (λίγο ο δίας μου στον υδροχόο (3ος οίκος), λίγο ο ερμής στο 12ο σπίτι στο Σκορπιό...κατά τα άλλα είμαι τοξότης καθαρόαιμη!! χαχα! με ωροσκοπο + σελήνη + αφροδίτη +ουρανό+ κρόνο :bigsmile

    θυμώνω με αυτούς που κοροίδεύουν την αστρολογία. Λέω πάντα ότι πρέπει να μελετήσεις πρώτα κάτι πριν το απορρίψεις, πόσο μάλλον να το χλευάσεις! Δεν μπορείς να εκφράζεις άποψη χωρίς να έχεις διαμορφώσει πρώτα...

    υπάρχουν πολλοί που τα κοροϊδέυουν αυτά, αλλά όλοι ξέρουν τουλάχιστον το ζώδιο και τον ωροσκοπο τους!! Έλεος!
    :bigsmile:

  2. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Quote Originally Posted by to3o View Post

    εντωμεταξύ αν κάποιος έχει στατιστικά που έχουν σχέση με ζώδια, π.χ. όπως κάποια άρθρα απο μαντάμ Ζαϊρα, θα είμαι ευγνώμων αν τα δώσει εδώ.

    !
    Αγαπητό ΤΟΞΟ του ''λογου της η μαντάμ ''
    που νομίζεις οτι τα βρίσκει'';;;
    Απε δω μπρε..!!!!!!!!!!!
    Κανε τον κόπο να ψάξεις τα αρθρα και θα βρεις οτι θελεις!!!
    :bigsmile:
    κουκι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #23
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Quote Originally Posted by to3o View Post
    γεια χαρά και πάλι και ευχαριστώ για τις ενδιαφέρουσες απαντήσεις

    έχω δυο κολλητούς δίδυμους ομοζυγωτικούς [15 λεπτά διαφορά] καρκίνους. είναι αρκετά διαφορετικοί. τι ακριβώς συμβαίνει? να ανοίξω νεο θέμα ή να το συζητήσουμε εδώ? πάει αντίθετος ο ωροσκόπος του δεύτερου σε σειρά? π.χ αν ήταν τοξότης γίνεται δίδυμος?

    εντωμεταξύ αν κάποιος έχει στατιστικά που έχουν σχέση με ζώδια, π.χ. όπως κάποια άρθρα απο μαντάμ Ζαϊρα, θα είμαι ευγνώμων αν τα δώσει εδώ.

    ένας διψασμένος για αστρολογία αλλά και πολύ πολυάσχολος αυτόν τον καιρό τοξότης

    και πάλι γειά σας, καλό φθινόπωρο και καλές βροχές!
    Ωραίος είσαι βρε Τόξο… Καθόμαστε όλοι και ασχολούμαστε να κάνουμε μια πολιτισμένη κουβέντα μαζί σου κι εσύ επιστρέφεις για να μας «πουλήσεις» την εξυπνάδα σου; Έχεις την εντύπωση ότι όλοι εμείς δεν έχουμε άλλη δουλειά από το να πιάνουμε κουβέντα με τον κάθε ένα που μπαίνει εδώ να πει την «αποψάρα» του;
    Προσωπικά αισθάνομαι το λιγότερο ανόητη που μπήκα στον κόπο να σου απαντήσω γράφοντας ολόκληρα κατεβατά και σπατάλησα χρόνο και φαιά ουσία που θα μπορούσα να επενδύσω στην δουλειά μου. Κρίμα.

    Είσαι αναίτια ειρωνικός και προσβλητικός. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να δικαιολογήσω την αιφνίδια μεταστροφή σου. Μου φαίνεται πολύ παράξενη.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #24
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    56

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    ^^^^

    εεεε? τι λες καλε, μύγα σε τσίμπησε? είπα οτι δεν έχω χρόνο, θα επανέλθω....

  5. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Quote Originally Posted by to3o View Post
    ^^^^

    εεεε? τι λες καλε, μύγα σε τσίμπησε? είπα οτι δεν έχω χρόνο, θα επανέλθω....
    Έχεις δει μια ταινία με την Καλουτά , που δουλεύει στην Τρούμπα και λέει το κλασικό : "Καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα;" Αυτό μου έρχεται να σου πω.

    Τι "εεεεεε?" ξαφνιασμένο είναι αυτό; Είδες τι έγραψες;
    εντωμεταξύ αν κάποιος έχει στατιστικά που έχουν σχέση με ζώδια, π.χ. όπως κάποια άρθρα απο μαντάμ Ζαϊρα, θα είμαι ευγνώμων αν τα δώσει εδώ.
    Αυτό τώρα τι ήταν; Αν το έγραψες σοβαρά, τότε τα πράγματα είναι πιο σοβαρά από όσο φανταζόμουν. Αν το έγραψες για πλάκα, δεν το λες ακριβώς πλάκα αυτό...

    Έκανες και μια ερώτηση για δίδυμα αδέλφια. Από πού προκύπτει ότι ο ένας από τους δύο έχει τον απέναντι ωροσκόπο; Δεν αντιλαμβάνομαι καν το παράλογο σκεπτικό.
    Τα δίδυμα έχουν τον ωροσκόπο που αντιστοιχεί στην ώρα της γέννησής τους. Η διαφορά ώρας γέννησης στα δίδυμα, μπορεί να είναι και ώρες. Έχω αδέλφια δίδυμα και για λίγα λεπτά, ό ένας έχει ωροσκόπο Κριό και άλλος Ιχθύ.

    ΥΓ: Περιμένω να μου εξηγήσεις την λογική της δημοσίευσης που έκανες και που σου παραθέτω το σημείο που με έκανε να σου γράψω αυτά που σου έγραψα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #26

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Γεια σου Κατια.
    Βασικα για τον ωροσκοπο στα διδυμα αδερφια το εχω ακουσει κι εγω. Ειναι αποψη που καποιοι αστρολογοι την εχουν υιοθετησει αλλα προσωπικα μου αφηνει κενα γιατι δεν μπορω να καταλαβω την λογικη της καθως και τι συμβαινει στην περιπτωση που εχουμε τριδυμα ή τετραδυμα.
    Οσο για τον φιλο μας να του πω το εξης. Αν αυτα τα γραφει γιατι ειναι ακομα δυσπιστος απεναντι στην αστρολογια ας αρχισει να μελετα χαρτες για να διαπιστωσει μονος του αν ισχυουν ολα στην πραξη απο την αλλη αν τα γραφει εχοντας στο μυαλο του να αμφισβητησει την αστρολογια το μονο που μπορω να του πω ειναι πως η αστρολογια χρησιμοποιει για το ερευνητικο κομματι της μεθοδους οπως η παρατηρηση και η στατιστικη, δηλαδη ακριβως τους ιδιους που χρησιμοποιει και η φυσικη.

  7. #27
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Quote Originally Posted by ktisila View Post
    Γεια σου Κατια.
    Βασικα για τον ωροσκοπο στα διδυμα αδερφια το εχω ακουσει κι εγω. Ειναι αποψη που καποιοι αστρολογοι την εχουν υιοθετησει αλλα προσωπικα μου αφηνει κενα γιατι δεν μπορω να καταλαβω την λογικη της καθως και τι συμβαινει στην περιπτωση που εχουμε τριδυμα ή τετραδυμα.
    Οσο για τον φιλο μας να του πω το εξης. Αν αυτα τα γραφει γιατι ειναι ακομα δυσπιστος απεναντι στην αστρολογια ας αρχισει να μελετα χαρτες για να διαπιστωσει μονος του αν ισχυουν ολα στην πραξη απο την αλλη αν τα γραφει εχοντας στο μυαλο του να αμφισβητησει την αστρολογια το μονο που μπορω να του πω ειναι πως η αστρολογια χρησιμοποιει για το ερευνητικο κομματι της μεθοδους οπως η παρατηρηση και η στατιστικη, δηλαδη ακριβως τους ιδιους που χρησιμοποιει και η φυσικη.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την χρήσιμη πληροφορία που μου έδωσες. Πραγματικά δεν ήξερα ότι έχει ειπωθεί κάτι τέτοιο για τα δίδυμα, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θα άλλαζα τίποτα από την προηγούμενη τοποθέτησή μου. Δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό. Όπως πολύ σωστά διερωτάσαι κι εσύ, τι θα γινόταν σε περίπτωση τετραπλής κύησης;
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #28
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    56

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    αυτό για τον ωροσκόπο των διδύμων το διάβασα σε αυτό εδώ το forum αν δεν κάνω λάθος κι αν όχι εδώ, κάπου που γινόταν ψαγμένη συζήτηση και δε το είπε μόνο ένας

    εξακολουθω να μη βλέπω τίποτα το μεμπτο στην τελευταία απάντηση μου και να μην καταλαβάινω την αλλαγή συμπεριφοράς

    το μόνο βέβαιο είναι πως έπεσα μέσα στο οτι δεν θα συμμετάσχω για πολύ στο φόρουμ. τελικά είμαι καταδικασμένος να γραφτώ σε κάποιο αγγλόφωνο φόρουμ αστρολογίας για να συζητήσω σαν άνθρωπος.

    να είστε πάντα καλά
    μιχαλόγατος

    ΥΓ οσο για σένα ktisila

    Αν αυτα τα γραφει γιατι ειναι ακομα δυσπιστος απεναντι στην αστρολογια ας αρχισει να μελετα χαρτες για να διαπιστωσει μονος του αν ισχυουν ολα στην πραξη απο την αλλη αν τα γραφει εχοντας στο μυαλο του να αμφισβητησει την αστρολογια
    ούτε το ένα ούτε το άλλο . αναρωτιέμαι που τα βρίσκετε αυτά. εγώ ζήτησα link για τις στατιστικές έρευνες αυτές κι οχι λόγια του αέρα. κάποιος φίλος παραπάνω σύστησε κάποια βιβλία. αν υπάρχει κατι καλό στο Internet, το προτιμώ...

    αν αναρωτιέσαι ακόμα, είμαι ένας γνήσιος αλλα ανοιχτόμυαλος σκεπτικιστής, που απο οτι φαίνετια πιστεύω στα ζώδια, αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη στάση μου απέναντι τους και ποση σημασία να τους δώσω...

  9. #29

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Γεια σου to3o!!!
    Δεν ηθελα να φανω επιθετικη απεναντι σου αν αυτο καταλαβες.
    Προσπαθω απλα να καταλαβω τι σε προβληματιζει. Απο τη μια λες οτι πιστευεις στα ζωδια και απο την αλλη δεν ξερεις τι σταση να κρατησεις απεναντι τους:weird:???????????????????????
    Δυστυχως τωρα εχω δουλεια και δεν μπορω να επεκταθω περισσοτερο. Συντομα ελπιζω να εχουμε μια συζητηση πανω σε αυτο.

  10. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά..

    Quote Originally Posted by to3o View Post
    το μόνο βέβαιο είναι πως έπεσα μέσα στο οτι δεν θα συμμετάσχω για πολύ στο φόρουμ. τελικά είμαι καταδικασμένος να γραφτώ σε κάποιο αγγλόφωνο φόρουμ αστρολογίας για να συζητήσω σαν άνθρωπος.

    να είστε πάντα καλά
    μιχαλόγατος

    αν αναρωτιέσαι ακόμα, είμαι ένας γνήσιος αλλα ανοιχτόμυαλος σκεπτικιστής, που απο οτι φαίνετια πιστεύω στα ζώδια, αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη στάση μου απέναντι τους και ποση σημασία να τους δώσω...
    to3o, σχεδόν στα μισά (ίσως και παραπάνω) από τα ποστς που έχεις κάνει, μας λες πόσο ανοιχτόμυαλος είσαι. Αν ήμουν λίγο περισσότερο Καρκίνος θα σε ανακήρυσσα με συνοπτικές διαδικασίες mr open mind :toung:. Δεν κατανοώ πλήρως την ανάγκη σου να το επαναλαμβάνεις αλλά σε περίπτωση που σε αγχώνει το αν και κατά πόσο έχουμε αξιολογήσει τις νοητικές και πνευματικές σου δυνατότητες, μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δε βρισκόμαστε εδώ για να συγκρίνουμε τους ορίζοντες του μυαλού μας.

    Αν αισθάνεσαι καταδικασμένος, όπως λες, να πας σε ένα αγγλόφωνο site για να συζητήσεις ως άνθρωπος, θα μπορούσες να το κάνεις και χωρίς δηλώσεις και προειδοποιήσεις αφού στην ουσία δεν αφορά και κανέναν άλλον.. Ούτως ή άλλως δεν σε ανάγκασε κανείς να συμμετέχεις εδώ, δε χρειάζεται να απολογηθείς αν φύγεις ούτε θα μας στοιχίσει αν το κάνεις, όπως το ίδιο ισχύει και για μένα και για όλους. Οπότε μπορείς να διαλέξεις ελεύθερα.

    Αν όμως θέλεις να μείνεις, καλό θα ήταν να φροντίσεις να μάθεις να κινείσαι μέσα στο site, όπως κάνουμε όλοι μας. Και με αυτή την ευκαιρία, θα ήθελα να σου συστήσω μια πολύ καλή μας φίλη.. κατοικεί στο ρετιρέ της σελίδας -δεξιά- και βρίσκεται εκεί μέρα νύχτα πάντα πρόθυμη να απαντήσει στις βασικές μας απορίες.. και το όνομα αυτής: Μηχανή Αναζήτησης!! Η δίδυμη αδελφή της, η Αναλυτική Αναζήτηση, είναι πιο έξυπνη και επίσης πολύ ανοιχτόμυαλη, σου δίνει περισσότερες επιλογές (ίσως να οφείλεται στην αντιστροφή των αξόνων).

    Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να σου φέρει στο πιάτο τα θέματα που ζητάς και να σου λύσει αμέσως και πλήρως τις απορίες σου, χωρίς να έχεις κάνει την παραμικρή προσπάθεια για να κατανοήσεις τουλάχιστον τις βασικές αρχές της αστρολογίας.. Αν θέλεις ψάξε, μελέτα και όσες συγκεκριμένες απορίες εξακολουθείς να έχεις, μπορείς να ρωτήσεις (στην κατάλληλη θεματική ενότητα βέβαια, μη «λερώνουμε» και τα θέματα με άσχετα ποστς).
    Καλή συνέχεια να έχεις, είτε εδώ είτε αλλού..

    Φιλικά,
    ένας ευαίσθητος Καρκίνος
    :bigsmile:

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads