s
υιοθετημενα παιδια - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 26 of 26
  1. #21

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by evangeline View Post
    Αγαπητή Κοραλία,
    κατ΄αρχάς ευχαριστώ για την πολύ ενδιαφέρουσα απάντηση σας.
    Τώρα όσον αφορά την ερώτηση σας. Η ακμή του 5ου μου βρίσκεται στον Σκορπιό. Ο κυβερνήτης του 5ου (μοντέρνα αστρολογία) ο Πλούτωνας βρίσκεται στην Παρθένο και ο ¶ρης, κυβερνήτης του 5ου με τη παραδοσιακή αστρολογία βρίσκεται στον Υδροχόο.
    Να σας πω επίσης ( νομίζω πως έχει σημασία) ότι ο σύζυγος μου είναι υδροχόος με ¶ρη επίσης στον υδροχόο. Η ακμή του πέμπτου του βρίσκεται στον καρκίνο, ο οποίος δεν εμπεριέχει κανένα πλανήτη. Ο κυβερνήτης του καρκίνου νομίζω πως είναι η σελήνη και βρίσκεται στον κριό.

    Το παιδί είναι κριός και έχει την ακμή του τέταρτου στον σκορπιό. στον 4ο δεν υπάρχουν΄πλανήτες.

    Σημειώνω επίσης την απορία που είχα θέσει σε άλλο σημείο. το γεγονός ότι με το παιδί έχουμε "ανάποδα" βόρειο- νότιο δεσμό, δηλαδή εγώ έχω ΒΔ στην παρθένο και ΝΔ στους Ιχθείς και η κόρη μου ΒΔ στους Ιχθείς και ΝΔ στην Παρθένο. Μου έκανε πολύ εντύπωση και μου δίνει την αίσθηση καρμικής σχέσης. Θα ήθελα πολύ την άπιψη σας.

    Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.
    Καλό βράδυ
    Ευαγγελίνα
    Σ' ευχαριστώ για τα στοιχεία που μου έδωσες, Ευαγγελία. Να υποθέσω ότι δεν ανήκεις στην γενιά των ατόμων με σύνοδο Πλούτωνα/Ουρανού στην Παρθένο; Όχι ότι κάνει κάποια διαφορά. Συνήθως ο Ουρανός εμπλέκεται στις υιοθεσίες αλλά όχι πάντα, τις συναντούμε και με άλλους πλανήτες.

    Στην ερώτησή σου για τους δεσμούς της Σελήνης, δεν είμαι ειδική σε καρμικά θέματα. Κι επειδή η έννοια που έχει πάρει ο όρος "καρμικό" δεν μου ταιριάζει, θα σου πω την γνώμη μου με τα δικά μου λόγια: πιστεύω πως όλα τα σημαντικά άτομα στην ζωή μας είναι άτομα με τα οποία έχουμε αναπτύξει ψυχικούς δεσμούς από το παρελθόν, είτε έχουμε μαζί τους κάτι με τους δεσμούς της Σελήνης είτε όχι.

  2. #22
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Η ύπαρξη ενός Ποσειδώνα στον 4οστον χάρτη ενός παιδιού δεν θα μπορούσε να είναι μια ένδειξη,υπό κάποιες προϋποθέσεις πάντα;Ή αυτό έχει να κάνει με άλλες μπερδεμένες καταστάσεις στην οικογένεια;Έχω στο νου μου μια περίεργη κατάσταση αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν αφορά υιοθεσία..

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  3. #23
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Η ύπαρξη ενός Ποσειδώνα στον 4οστον χάρτη ενός παιδιού δεν θα μπορούσε να είναι μια ένδειξη,υπό κάποιες προϋποθέσεις πάντα;Ή αυτό έχει να κάνει με άλλες μπερδεμένες καταστάσεις στην οικογένεια;Έχω στο νου μου μια περίεργη κατάσταση αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν αφορά υιοθεσία..
    Επειδή κι εγω έχω στο νού μου μια περίπτωση παιδιού της γενιάς του ΄90 με Ποσειδώνα στον 4ο και στον Αιγόκερω, αυτό που συνέβη ειναι μια πολύ πολύ θλιβερή κατάσταση μεσα στο σπίτι του με πολλά πισωγυρίσματα γονέων και πολλές παρεμβάσεις "τρίτων".
    Φυσικά ο Ποσειδώνας στον 4ο δεν λειτούργησε από μόνος του, αλλά είχε και άλλες κακές επιρροές όπως πχ έναν αδύναμο Ήλιο στο Ζυγό, μια σελήνη στον Κριό, τον Κρόνο επίσης στον Αιγόκερω και διάφορες άλλες "ομορφιές"...
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  4. #24

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Ο Ποσειδώνας στον 4ο δείχνει πώς βιώνει ένα παιδί την οικογένειά του και τις οικογενειακές συνθήκες γενικά μέσα στις οποίες μεγαλώνει. Οι συνθήκες συνήθως είναι ασυνήθιστες και μπερδεμένες και το παιδί μπορεί να νιώσει "ξεκομμένο", να μην νιώθει πραγματικά ότι ανήκει εκεί.

    Σε περιπτώσεις υιοθετημένων παιδιών που το έχω δει, ήταν παιδιά που δεν γνώριζαν ότι ήταν υιοθετημένα και το έμαθαν αργότερα στην ζωή τους. Αυτό τους προκάλεσε μια ψυχολογική ανατροπή και ένιωσαν ξαφνικά να χάνουν τις ρίζες τους και να μην ξέρουν πού ανήκουν. Σε άλλες περιπτώσεις ένιωθαν απόρριψη από τους βιολογικούς τους γονείς με αποτέλεσμα να μην νιώθουν ότι είναι πραγματική οικογένειά τους οι θετοί γονείς τους.

    Μια υιοθετημένη γυναίκα με Ποσειδώνα στον 4ο μου είπε ότι μέχρι την εφηβεία της περίμενε ότι θα εμφανιζόταν η βιολογική μητέρα της, θα της έλεγε μια πολύ πειστική δικαιολογία, όπως ότι την απήγαγαν από κοντά της και την έψαχνε, και θα την έπαιρνε μαζί της.

    Με Ποσειδώνα στον 4ο είναι δύσκολο να νιώσει κανείς σιγουριά και ασφάλεια για τις ρίζες του.

  5. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Ευχαριστω πολύ Κοραλία.
    Πολύ σωστά υποθέτεις δεν έχω σύνοδο Ουρανού- Πλούτωνα στην παρθένο.
    Ευαγγελίνα

  6. #26
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Ο Ποσειδώνας στον 4ο δείχνει πώς βιώνει ένα παιδί την οικογένειά του και τις οικογενειακές συνθήκες γενικά μέσα στις οποίες μεγαλώνει. Οι συνθήκες συνήθως είναι ασυνήθιστες και μπερδεμένες και το παιδί μπορεί να νιώσει "ξεκομμένο", να μην νιώθει πραγματικά ότι ανήκει εκεί.

    Σε περιπτώσεις υιοθετημένων παιδιών που το έχω δει, ήταν παιδιά που δεν γνώριζαν ότι ήταν υιοθετημένα και το έμαθαν αργότερα στην ζωή τους. Αυτό τους προκάλεσε μια ψυχολογική ανατροπή και ένιωσαν ξαφνικά να χάνουν τις ρίζες τους και να μην ξέρουν πού ανήκουν. Σε άλλες περιπτώσεις ένιωθαν απόρριψη από τους βιολογικούς τους γονείς με αποτέλεσμα να μην νιώθουν ότι είναι πραγματική οικογένειά τους οι θετοί γονείς τους.

    Μια υιοθετημένη γυναίκα με Ποσειδώνα στον 4ο μου είπε ότι μέχρι την εφηβεία της περίμενε ότι θα εμφανιζόταν η βιολογική μητέρα της, θα της έλεγε μια πολύ πειστική δικαιολογία, όπως ότι την απήγαγαν από κοντά της και την έψαχνε, και θα την έπαιρνε μαζί της.

    Με Ποσειδώνα στον 4ο είναι δύσκολο να νιώσει κανείς σιγουριά και ασφάλεια για τις ρίζες του.
    με την ιδια λογικη λειτουργει και η παρουσια του πλουτωνα στον 4 οικο,σε εναν γεννεθλιο χαρτη??
    αν καποιος πχ εχει ακμη 4 οικου σε ενα φαινομανικα πολυ καλο ζωδιο για 4 οικο (ζυγο) αλλα εχει μεσα πλουτωνα σε συνοδο με νδ
    οπως επισης αντιθεση με σεληνη(ταυρο,10 οικο),καθωσ και ο κυβερνητησ τυ 4 (αφροδιτη
    τετραγωνιζει επισης την σεληνη
    πλουτ σε εξαγωνο με ποσειδωνα και αντιθεση ο με βδ
    απο τα λιγα που ξερω δειχνει ενα προβλημα στα θεματα του 4 οικου..η παρουσια του πλουτωνα εκει..αλλα ειναι της ιδιας βαρυτητας με τον ποσειδωνα??

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads