s
Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 27 of 27
  1. #21

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    ΚΑι επειδή είμαστε στην συγκεκριμένη ενότητα, για βοηθήστε την πτωχούλα υπογράφουσα η οποία έχει Ωροσκόπο στην 26,4οΑιγόκερο και ο δεύτερος οίκος έχει ακμή στην 11,5ο Ιχθύων... Αυτό θα πει καλή μου Λουλουδένια τυρράνια. Από τη μιά Ο κρόνος με τον Ουρανό και από την άλλη ο Πωσειδώνας , που τρώει σαντην πιο δυνατή όψη αντίθεση από τον Κρόνο...
    Από τη μια ειμαι μέσα στην ανασφαλεια και από την άλλη με μια μικρή σπίθα ελπίδας μπορώ να πάω στην αφρική για μια καινούργια αρχή από το μηδέν...και μετά πάλι στα τάρταρα... Ειναι όντως αυτό ή το γεγονός ότι έχω και αυτή την αντίθεση Ηλιου Σελήνης και Τετράγωνο Σελήνη Κρόνου? Η σκληρ'ότητα που έλεγα Λουλουδένια...

  2. #22

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Τί να σου πώ? Δεν ξέρω και πολλά από εξήγηση γενέθλιου χάρτη. Ότι έμαθα το έμαθα προσπαθώντας να εξηγήσω τα δικά μου. Πάντως ξέρω ότι εμένα ο Ποσειδώνας γενικά με παιδεύει (έχω ωροσκόπο ιχθύ), η σεληνη αντίθεση με ήλιο συνήθως σημαίνει γονείς που ζούν χωριστά. Ο Κρόνος τετράγωνο με Σελήνη?? Δεν έχει σημασία σε ποιο οίκο είναι? Ας μας διαφωτίσει κάποιος. Πάντως τα τετράγωνα μας κάνουν να μαζεύουμε εμπειρίες. Και ότι δεν σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...

  3. #23
    Join Date
    May 2010
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    47

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    καλησπέραααααα....!!!!!μέχρι τώρα είχα καταλάβει ότι είχα εμπεριεχόμενο το ζυγό μέσα στον 6ο οίκο... Ωστόσο με βάση τα γραφόμενα των αγαπητών μελών ανακαλύπτω κι άλλο ένα εμπεριεχόμενο ζώδιο στο 12ο.Νομίζω....ακμή του 5 στο λέοντα και στις 23 μοίρες ακμή 6 στην παρθένο και στη 29 μοίρα και ακμή 7 στο σκορπιό στη 15η μοίρα...¶ρα για το ζυγό νομίζω ισχύει ότι είναι εμπεριεχόμενος έτσι?τώρα στο 12ο οίκο έχω ακμή στους ιχθείς και στη 29η μοιρα και αμή 1ου στον ταύρο και στη 15η μοίρα ο κριός που είναι εμπεριεχόμενος...ουφ...μπερδ εύτηκα!
    ...Όταν είναι κανείς μέσα στα σκατά μέχρι το λαιμό, δεν του μένει τίποτε άλλο παρά να τραγουδήσει...Σάμιουελ Μπέκετ

  4. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ View Post
    η σεληνη αντίθεση με ήλιο συνήθως σημαίνει γονείς που ζούν χωριστά. ..
    αγαπητη Λουλουδενια
    δεν σημαινει η αντιθεση ηλιου -σεληνης οτι οι γονεις ζουνε χωριστα
    και εγω την εχω αυτη την οψη
    ουτε γονεις χωρισμενους εχω
    ουτε εγω χωρισα:bigsmile:

    κουκι:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  5. #25

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    αγαπητη Λουλουδενια
    δεν σημαινει η αντιθεση ηλιου -σεληνης οτι οι γονεις ζουνε χωριστα
    και εγω την εχω αυτη την οψη
    ουτε γονεις χωρισμενους εχω
    ουτε εγω χωρισα:bigsmile:

    κουκι:bigsmile:
    Χαίρομαι για σένα! Έτσι είχα διαβάσει και το επιβεβαίωσα και από το χάρτη του γιού μου:unsure:

  6. #26

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Καλή μου Λουλουδένια και γώ έχω αυτήν την αντίθεση αλλά δεν έχω γονείς χωρισμένους. Ο γιος μου όμως εχει, με σύνοδο Ηλιου - Σελήνης (ανοιχτή βέβαια στις 7ο). Φοράει γυαλιά!!!! Κάπου ωστόσο ειχα διαβάσει ότι αυτή η οψη δεν βοηθάει καθόλου αυτούς που αχολούνται με επαγγελματα που εχουν εκθεση-φημη-ισχυ!! Τους κάνει ευάλωτους σε σκάνδαλα και παγιδεύσεις από τρίτους. Επίσης σε γυναικεία ωροσκόπια δημιουργεί σύγχυση στα θέλω και στον τρόπο που τα επιβάλλουν στους συντροφους και στα παιδια.

  7. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ View Post
    Χαίρομαι για σένα! Έτσι είχα διαβάσει και το επιβεβαίωσα και από το χάρτη του γιού μου:unsure:
    Λουλουδενια, εγω δ ε ν εχω αυτη την οψη κι ομως ειχα παρει διαζυγιο.Επομενως παλι γυριζουμε στο οτι ενας παραγοντας μονο στο ωροσκοπιο δεν αρκει για να δωσει ενα γεγονος,
    Νομιζω αυτη η οψη ,οταν δεν υπαρχει μαλιστα αμοιβαια υποδοχη ,δινει μια φορτιση σχετικα στο πως αντιλαμβανεται το ατομο το εγω του (ηλιος) και την ψυχη του(σεληνη)
    Ισως και να χρειαζεται μια βοηθεια στο να συνειδητοποιησει το αρσενικο και θηλυκο κομματι του εαυτου του και να το αποδεχτει.

    Μακαρι να μας απαντησει καποιο εμπειρο μελος πανω στις ψυχολογικες επιδρασεις αυτης της οψης.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads