s
Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 72
  1. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Quote Originally Posted by Λίλιαν Σίμου View Post
    Αγαπητή medousa

    Οι Δεσμοί έχουν την ίδια ζωδιακή θέση σε άτομα με παρόμοια ηλικία ή με διαφορά περίπου 19, 38 ετών και τα πολλαπλάσιά τους. Πιθανώς αυτή θα είναι η διαφορά ηλικίας μεταξύ παιδιού και πατέρα.

    Το ότι έχετε κι οι τρεις τους Δεσμούς στους ίδιους οίκους, αποτελεί ένα πεπρωμένο με κοινές ανάγκες, κοινά χρέη, που όμως δεν είναι απαραίτητο να δηλώνει ότι ήσασταν ξανά μαζί σε προηγούμενη ενσάρκωση (αν πιστεύετε στην ιδέα της μετενσάρκωσης). Το πιο πιθανό είναι πως βρεθήκατε οι τρεις ψυχές μαζί, έχοντας να αντιμετωπίσετε το ίδιο έργο, που σχετίζεται με τον άξονα 3ου/9ου οίκου. Αυτό βοηθά στην αλληλοκατανόηση. Αλλά όπως έχω επαναλάβει, οι Δεσμοί είναι μόλις ένα μικρό μέρος της καρμικής μας ανάλυσης. Είναι ωστόσο χαρακτηριστικό και βασικό.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου
    Σας ευχαριστω παρα πολυ, οντως εχουν διαφορα 38 χρονια. :bigsmile:
    Ο κοσμος κρεμεται-εντελως ιδιαιτερα σημερα-απο μια λεπτη κλωστη, κι αυτη η κλωστη ειναι η ψυχη του ανθρωπου.(Καρλ Γκουσταφ Γιουνγκ)

  2. #22

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Καλημέρα!
    Εγώ έχω Β. δεσμό στον Ζυγό και μπερδεύτηκα τώρα που αναφέρετε τους οίκους...
    Σε ποιόν όικο δηλ. έχω τον β.δεσμό?

  3. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Αγαπητή Yolanda

    Πρέπει να ενημερωθείτε, όταν δώσετε τα στοιχεία γέννησης. Ο Β. Δεσμός στον Ζυγό δηλώνει κάποιες πληροφορίες, αλλά δεν μπορεί να βρεθεί ο οίκος χωρίς να γνωρίζουμε τα πλήρη στοιχεία γέννησης.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  4. #24

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    το αρθρο ειναι πολυ κατατοπιστικο και ευχαριστουμε πολυ!
    Παρακαλω πολυ αν γινεται στο μελλον να μιλησετε για τον ρολο(οψεις,οικοθεσια) των σεληνιακων δεσμων στη συναστρια

  5. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Αγαπητή mani-11

    Καλή η ερώτησή σας, αλλά θα χρειαστεί η πληροφόρηση ενός ολόκληρου βιβλίου! Εκείνο που μπορώ να πω για να σας βοηθήσω, είναι πως κάθε δυνατή όψη με τους Δεσμούς μας και σημείο ενός άλλου ατόμου, φέρνει στο φως καρμικές έννοιες που πρέπει να θυμηθούμε. Δεν σημαίνει πως γνωρίζαμε ακριβώς αυτό το άτομο, καθώς η καρμική αστρολογία έχει μεγάλο εύρος. Σημαίνει πως μας θυμίζει αυτό το άτομο, δικά μας χρέη ή δώρα που φέρνει η ζωή, μέσα από τον Νόμο της Ανταποδοτικής Δικαιοσύνης.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  6. #26

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Κα Σιμου σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Καταλαβαινω πολυ καλα τι θελετε να πειτε.Μιας που το αναφερετε ομως μηπως μπορειτε να μου προτεινεται καποια βιβλια στα Ελληνικα που να διαπραγματευονται αυτο το θεμα ??? Τα βιβλια συναστριας που εχω βρει εγω και εχω διαβασει σταματουν στους παραδοσιακους πλανητες!

  7. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Αγαπητή mani_11

    Δυστυχώς δεν έχω υπ΄όψη κάποιο ανάλογο βιβλίο στα ελληνικά. Είναι στα σχέδια ένα αντίστοιχο από μέρους μου, αλλά ακόμη θα πάρει καιρό, γιατί αυτή την περίοδο γράφω ένα άλλο. Αν όμως ανακαλύψω κάποιο βιβλίο που θα ταιριάζει με τα ενδιαφέροντά σας, θα σας ενημερώσω

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  8. #28
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    διαδασα το αρθο και θα το ξαναδιαβασω γιατι ειδα πραγματικα κοματια μου εχω νοτιο δεσμο στο σκορπιο στον 9ο οίκο βορειο ταυρο στον 3ο οίκο απο τους δυσκολότερο πραγματικα συναντω στην ζωή μου άτομα για μια φόρα που νιώθω ανάγκη να πους πω πραγματα για να τους βοηθήσω ακ'ομα στα δίσκολα στην οικογενεια μου,τρίτη στην σειρα απο πέντε αδέλφια,σ'μένα έρχοντε.Αλλά γιατί εγώ νιώθω πολλες φορές μόνη όταν χριάζωμε κάποιο στίριγμα;Κάπου διαβασα ότι υπάρχουν ανάδρομοι δεσμοί μπορήτε να μου πείτε για τους δικούς μου; 8-12-1966

  9. #29

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    Κάπου διαβασα ότι υπάρχουν ανάδρομοι δεσμοί μπορήτε να μου πείτε για τους δικούς μου; 8-12-1966
    Οι Δεσμοί της Σελήνης είναι σχεδόν πάντα ανάδρομοι.
    Για να μάθεις που βρίσκονται οι δεσμοί στον χάρτη σου αρκεί να ρωτήσεις εδώ

    :bigsmile: :bigsmile:

  10. #30
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    δεν είναι ανάδρομοι αυτό συμένη κάτι;
    Μπορεί κάποιος να μου πει ευχαρίστω

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads