s
[Συζήτηση] Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern) - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 130
  1. #21

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Τίνα δεν είπα ότι το πρώτο τετράμηνο είναι πιο ενεργό+τα άλλα λιγότερο ενεργά. Είπα ότι διάβασα πως πλανήτες στους οίκους 1,4,7,10 δίνουν γεγονότα το 1ο τετράμηνο, εννοώντας ότι πλανήτες στους οίκους 2,5,8,11 φέρνουν συμβάντα το 2ο τετράμηνο και πλανήτες στους οίκους 3,6,9,12 δίνουν γεγονότα το 3ο τετράμηνο. Μάλλον έπρεπε να το γράψω έτσι και να είμαι πιο σαφής, αντί να το αφήσω να εννοηθεί . Σ'ευχαριστώ για το σχόλιό σου, πάντα κάτι μαθαίνω

  2. #22
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Melenia83 θα πρότεινα να κάνεις υπομονή άλλους 5 μήνες ώστε να ολοκληρωθεί ο χάρτης της ηλιακής επιστροφής. Δεν ξέρω γιατί συνδέεις τον Δία με τη διάρκεια μιας σχέσης και μάλιστα όταν εμπλέκεται ο Ουρανός. Κατά τη γνώμη μου όσο ξαφνικά προκύπτει μια σχέση άλλο τόσο ξαφνικά προκύπτει κι ένας χωρισμός ή, έρωτες κεραυνοβόλοι που κανείς δεν γνωρίζει την τύχη τους. Καλό είναι πάντως αν δεν έχει ολοκληρωθεί μια ηλιακή επιστροφή να μην ψάχνουμε να βρούμε γιατί δεν έχει λειτουργήσει ή τί δεν έχει λειτουργήσει γιατί το μόνο που θα καταφέρουμε θα είναι να μπερδευτούμε. Πηγαίνετε σε παλιές ηλιακές και γεγονότα που έχουν διαδραματιστεί, είναι καλύτερα δηλαδή ως αρχάριοι να πάτε από τον εύκολο δρόμο

  3. #23

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Ελένη1 για να δεις ότι υπάρχουν+χειρότερα, η ηλιακή μου με τον κρόνο στο 1ο οίκο δεν ήταν τίποτα μπροστά σε αυτήν την ηλιακή που θα παραθέσω αμέσως... μπαίνω κατευθείαν στο κυρίως θέμα: στα μεταβλητά ζώδια αντίθεση άρη-δία και ήλιου-ουρανού, και σε τετράγωνα μεταξύ τους, ένας σταυρός πλανητών δηλαδή στους οίκους 2,5,8,11. Επιπλέον, αντίθεση αφροδίτης-ποσειδώνα. Το γεγονός? Εξαιτίας δικής μου υπερβολικής δραστηριότητας (αντίθεση άρη-δία) με βρήκε το ξαφνικό ατυχές γεγονός (αντίθεση ουρανού-ήλιου) δηλαδή πρόβλημα υγείας. Αν γνώριζα αστρολογία τότε, θα ήμουν σίγουρα πιο προσεκτική

  4. #24

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Γεια σας και πάλι!
    Ξεκινάω την αναδρομή στο παρελθόν με 2 χρονιές-σταθμό στη ζωή μου και προσπαθώ να εντοπίσω τις σχετικές όψεις. Επειδή είναι η πρώτη μου, ουσιαστικά, μελέτη Ηλιακής Επιστροφής, σίγουρα έχω κάνει λάθη, γι'αυτό έχω ενσωματώσει και απορίες...(Ο Θεός να βοηθάει την Τίνα! ).
    Την πρώτη χρονιά στην οποία θα αναφερθώ παντρεύτηκα και συγχρόνως πέτυχα σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ και διορίστηκα στην Β'θμια εκπαίδευση.

    Στον ετήσιο χάρτη έχουμε επανάληψη της γενέθλιας οικοθεσίας, σημάδι σημαντικής χρονιάς.

    Γάμος-όψεις ετήσιου χάρτη

    -Ο Άρης, κυβ. 7ου γεν., στην 29η μοίρα. (δείχνει αλλαγή σε θέματα 7ου
    -Ο Άρης σε σύνοδο με τον Δία και οι δυο τους σε τρίγωνο με τον ωροσκόπο (γενέθλια σύνοδος Δία-ωροσκόπου).
    -Η Σελήνη, κυβ. γεν. ΜC, σε εξάγωνο με Άρη, Δία και ωροσκόπο και σε τρίγωνο με τον Κρόνο.
    -Η Αφροδίτη, κυβ. γεν. ωροσκόπου, σε τετράγωνο με τον άξονα 1/7 (αυτό μπορώ να το ερμηνεύσω ως την ένταση που συνοδεύει την ετοιμασία ενός γάμου

    Γάμος-όψεις ετήσιων πλανητών με γενέθλιους

    -Εξάγωνο Αφροδιτών
    -Εξάγωνο Άρη-Σελήνης
    -Εξάγωνο Δία-Σελήνης
    -Σύνοδος Κρόνου με την ακμή του 7ου γενέθλιου-αντίθεση με ωροσκόπο (κυριολεκτικός περιορισμός μου;;;; )
    -Εξάγωνο Πλούτωνα με Ήλιο και με άξονα 1/7


    Διορισμός-όψεις ετήσιου χάρτη

    -Ποσειδώνας, κυβ. 6ου, στην 29η μοίρα (αλλαγή στην εργασία
    -Εξάγωνο Σελήνης, κυβ. ΜC, με Δία.
    -Δίας χιαστί MC (γενέθλιο τετράγωνο). Αυτό πώς ερμηνεύεται; Με την δυσκολία των εξετάσεων;
    -Ποσειδώνας (6ου) σε αντίθεση με MC. Παρόμοια απορία...


    Διορισμός-όψεις ετήσιων πλανητών με γενέθλιους

    -Τρίγωνο Σελήνης-Κρόνου
    -Τετράγωνο Σελήνης-Πλούτωνα (γενέθλια χιαστή)
    -Εξάγωνο Ερμή, κυβ. 9ου, με Αφροδίτη
    -Αντίθεση Ερμή- MC (γενέθλια χιαστή)
    -Εξάγωνο Δία-Σελήνης
    -Τετράγωνο Δία-Ποσειδώνα
    -Εξάγωνο Κρόνου-Ερμή (γενέθλιο εξάγωνο)
    -Τετράγωνο Κρόνου-MC (γενέθλιο τετράγωνο)
    -Τετράγωνο Ποσειδώνα-Σελήνης
    -Τρίγωνο Ποσειδώνα-Πλούτωνα
    -Τετράγωνο ΜC-Σελήνης
    -Τρίγωνο MC-Ποσειδώνα
    -Εξάγωνο MC-Πλούτωνα


    Η δεύτερη χρονιά που διάλεξα είναι η χρονιά που γέννησα την κόρη μου. Εδώ τα πράγματα μου φάνηκαν πιο εύκολα και πιο ξεκάθαρα (γι'αυτό την διάλεξα, για να μην φορτώσω την Τίνα με χιλιάδες απορίες! )
    Αυτές είναι οι όψεις μεταξύ των πλανητών του ετήσιου χάρτη και των γενέθλιων.

    -Εξάγωνο Αφροδίτης, κυβ. 8ου γεν., με γεν. Σελήνη
    -Τρίγωνο Ουρανού, κυβ. 5ου γεν., με γεν. ωροσκόπο (γενέθλια σύνοδος)
    -Εξάγωνο Πλούτωνα με Ουρανό και ωροσκόπο
    -Τετράγωνο ωροσκόπου ηλιακής με γεν. Ουρανό (γενέθλια σύνοδος)



    Πολλά φιλιά σε όλους! Καλό βράδυ!

  5. #25
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Θεοδοσία μου,

    Γάμος-όψεις ετήσιου χάρτη

    -Ο Άρης, κυβ. 7ου γεν., στην 29η μοίρα. (δείχνει αλλαγή σε θέματα 7ου
    -Ο Άρης σε σύνοδο με τον Δία και οι δυο τους σε τρίγωνο με τον ωροσκόπο (γενέθλια σύνοδος Δία-ωροσκόπου).
    -Η Σελήνη, κυβ. γεν. ΜC, σε εξάγωνο με Άρη, Δία και ωροσκόπο και σε τρίγωνο με τον Κρόνο.
    -Η Αφροδίτη, κυβ. γεν. ωροσκόπου, σε τετράγωνο με τον άξονα 1/7 (αυτό μπορώ να το ερμηνεύσω ως την ένταση που συνοδεύει την ετοιμασία ενός γάμου


    Αρκετά σημαντική είναι εδώ η σύνοδος του Άρη με τον Δία σε τρίγωνο με ωροσκόπο γιατί ενεργοποιεί γενέθλιες όψεις με τον άξονα 1ου/7ου.

    Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον άξονα 1ου/7ου πέρα από την ένταση που λες, μπορεί να δείχνει πως είχες κάπως υπερβολικές απαιτήσεις προκειμένου να γίνουν όλα όμορφα και λαμπερά για μια από τις πιο σημαντικές στιγμές της ζωής σου.


    Γάμος-όψεις ετήσιων πλανητών με γενέθλιους

    -Εξάγωνο Αφροδιτών
    -Εξάγωνο Άρη-Σελήνης
    -Εξάγωνο Δία-Σελήνης
    -Σύνοδος Κρόνου με την ακμή του 7ου γενέθλιου-αντίθεση με ωροσκόπο (κυριολεκτικός περιορισμός μου;;;; )
    -Εξάγωνο Πλούτωνα με Ήλιο και με άξονα 1/7


    Εδώ τώρα (κι αν βγάζω άκρη ) η Σελήνη (κυβερνήτρια γενέθλιου MC ενεργοποιείται από τον ετήσιο Άρη που ναι μεν στον γενέθλιο ωροσκόπιο είναι κυβερνήτης 7ου αλλά στην ηλιακή τι κυβερνά; Από που δηλαδή έρχεται στην ηλιακή και ενεργοποιεί τη Σελήνη; Ακόμη, υπάρχει γενέθλια όψη Σελήνης/Άρη;

    Το ίδιο θα ψάξεις να βρεις για τις υπόλοιπες όψεις.....υπάρχει όψη μεταξύ Σελήνης/Δία;

    Όσο για τον Κρόνο στην ακμή του 7ου, πολλές φορές έχουμε πει πως είναι ένδειξη γάμου και εσύ τώρα μας το επιβεβαιώνεις

    Κάπως έτσι θα κινηθείς και με τις υπόλοιπες όψεις για τον διορισμό σου και τη γέννα σου για να δεις τι ενεργοποιήσαν οι χάρτες της ηλιακής. Επιπλέον πληροφορίες θα πάρεις, αν μια μια τις ακμές της ηλιακής τις τοποθετήσεις στους γενέθλιους οίκους.

  6. #26

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Τίνα μου, σέυχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου.
    Σε σχέση με όσα επισήμανες...

    Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον άξονα 1ου/7ου πέρα από την ένταση που λες, μπορεί να δείχνει πως είχες κάπως υπερβολικές απαιτήσεις προκειμένου να γίνουν όλα όμορφα και λαμπερά για μια από τις πιο σημαντικές στιγμές της ζωής σου.

    Πράγματι αγχώθηκα πολύ και έκανα μια υπερπαραγωγή...(αχ και να'χα τώρα τα λεφτά εκείνα!!!)

    Εδώ τώρα (κι αν βγάζω άκρη ) η Σελήνη (κυβερνήτρια γενέθλιου MC ενεργοποιείται από τον ετήσιο Άρη που ναι μεν στον γενέθλιο ωροσκόπιο είναι κυβερνήτης 7ου αλλά στην ηλιακή τι κυβερνά; Από που δηλαδή έρχεται στην ηλιακή και ενεργοποιεί τη Σελήνη; Ακόμη, υπάρχει γενέθλια όψη Σελήνης/Άρη;


    Τίνα μου, η οικοθεσία στην ηλιακή εκείνη τη χρονιά είναι η ίδια με το γενέθλιο, οπότε πάλι Άρης κυβερνά τον 7ο και Σελήνη το Μεσουράνημα.
    Γενέθλια όψη Άρη-Σελήνης δεν υπάρχει, υπάρχουν μόνο οι γενέθλιες που ανέφερα με τον άξονα 1/7.


    Το ίδιο θα ψάξεις να βρεις για τις υπόλοιπες όψεις.....υπάρχει όψη μεταξύ Σελήνης/Δία;


    Όχι, δεν υπάρχει.


    Όσο για τον Κρόνο στην ακμή του 7ου, πολλές φορές έχουμε πει πως είναι ένδειξη γάμου και εσύ τώρα μας το επιβεβαιώνεις


    Ε, είναι περιορισμός, δεν είναι;



    Αυτό που με μπερδεύει πάντα Τίνα μου είναι οι δυσαρμονικές όψεις που αντιφάσκουν με κάποιο θετικό γεγονός (το οποίο φαίνεται από τις θετικές όψεις). Είναι οι δύο όψεις που υπάρχουν σε κάθε νόμισμα; Το ότι κάθε τι έχει και τις δυσκολίες του ή τα αρνητικά του;
    Last edited by laparisienne; 05-03-2013 at 03:55 PM.

  7. #27
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Θεοδοσία καθόλου να μην μπερδεύουν οι δυσαρμονικές όψεις. Αν δεν υπήρχαν αυτές τίποτα δεν θα κάναμε και δεν θα εκτιμούσαμε.

    Για να έρθει ένα γεγονός στη ζωή μας θα πρέπει να ενεργοποιείται συγκεκριμένος τομέας, πλανήτης, κυβερνήτης οίκου κτλ. Αν η όψη στην ηλιακή είναι δύσκολη αλλά ενεργοποιεί θετική γενέθλια, συμβαίνει το γεγονός (το θετικό) με σχετική δυσκολία και το αντίστροφο.

    Για παράδειγμα μένει κάποια έγκυος και γεννά (θετικό γεγονός) με δυσαρμονικές όψεις που όμως ενεργοποιούν αρμονικές γενέθλιες. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;;(κουίζ)

  8. #28

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Ίσως ότι αγκαλιά με το μωράκι της και τις χαρές που της δίνει, πάνε και τα ξενύχτια και οι δυσκολίες του πρώτου καιρού και οι αγωνίες και όσα συνοδεύουν τη μεγάλη αυτή αλλαγή στη ζωή της...Και ότι θα βιώσει και θα εκτιμήσει όσα υπόσχεται ο γενέθλιος χάρτης της μέσα από την γλυκιά δοκιμασία που θα περάσει...

    Κι αν δεν ενεργοποιούν γενέθλιες; Θα έχουμε τότε μικρότερης σημασίας θετικά ή αρνητικά γεγονότα που θα πηγαίνουν κι αυτά παράλληλα με τα πιο σημαντικά θετικά ή αρνητικά;

  9. #29

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Τινα μου επανερχομαι και όντως βοηθεια σου
    Ανακάλυψα κοιτώντας παλιές ηλιακές επιστροφές ετών που έδωσαν στη ζωη μου πολλά γεγονότα (φυσικά δεν είχα μόνο όψεις στην Ηλιακή, αλλά και εξωκρόνιους πλανήτες που έκαναν σημαντικές όψεις) χωρίς απαραίτητα να έχω γενέθλιες ανάλογες όψεις...ότι αγγίζονταν μεσοδιαστήματα γενέθλια από πλανήτες ηλιακής ....Το ίδιο συμβαίνει και φέτος ....Η Αφροδίτη Ηλιακής είναι πάνω στο μεσοδιάστημα Αφροδίτη/Ποσειδώνα , πχ ο Κρόνος απεναντι απο το μεσοδιάστημα Κρόνου / Αρη, ο Πλούτωνας σε τετράγωνο με το μεσοδιάστημα Ουρανού / Πλούτωνα....ο Ποσειδώνας σε εξάγωνο με το μεσοδιάστημα Ποσειδώνα/Ερμή....Θα ήθελα την άποψη σου στο συγκεκριμένο και με ποιον τροπο (εάν !!!!) μπορούμε να δώσουμε προβλέψεις βασιζόμενοι στις όψεις αυτές...
    Σ ευχαριστώ
    Victory

  10. #30
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Και όχι μόνο Θεοδοσία μου, θα μπορούσε να δείξει μια δύσκολη εγκυμοσύνη, δυσκολίες γενικότερα σε θέματα δημιουργικότητας, μπορεί για παράδειγμα να μιλάμε για μια γυναίκα που είναι αθλήτρια, χορεύτρια, σχεδιάστρια κτλ. Αν έχει δύσκολη εγκυμοσύνη, πόσο δημιουργική μπορεί να είναι...

    Αν υπάρχουν άλλα παιδιά ενδεχομένως να ζορίζεται γενικότερα μαζί τους, χιλια δυο μπορεί να παρουσιαστούν.......

    Όταν έμεινα έγκυος και γέννησα, στην ηλιακή επιστροφή είχα μέσα στον 5ο οίκο τον Δία ανάδρομο στον Λέοντα σε τρίγωνο με τον Ήλιο και αντίθεση με τον Ποσειδώνα. Ενεργοποιήθηκε το γενέθλιο τρίγωνο Ήλιου/Δία/Ποσειδώνα και η γενέθλια σύνοδος Δία/Ποσειδώνα μέσα στον 5ο γενέθλιο.

    Κυβερνήτης 5ου οίκου (ετήσιος) ήταν η Σελήνη στον Τοξότη σε σύνοδο με Πλούτωνα (έπεφταν μέσα στον γενέθλιο 5ο οίκο, ο οποίος έχει κυβερνήτη τον Πλούτωνα) και αντίθεση με Κρόνο. Ο βόρειος δεσμός (να τους βάλουμε κι αυτούς στους παιχνίδι) σε εξάγωνο με τον Ήλιο με μισή μοίρα ανοχή και νότιος δεσμός σε σύνοδο ιδιομοιρίας με γενέθλιο Ποσειδώνα στον 5ο οίκο.

    Υπήρχε δηλαδή έντονη ενεργοποίηση 5ου οίκου. Η σύνοδος της Σελήνης/Πλούτωνα ενεργοποιούσε γενέθλια χιαστί, η αντίθεση με τον Κρόνο δεν ενεργοποιούσε τίποτα γιατί δεν υπάρχει όψη στο γενέθλιο χάρτη Σελήνης/Πλούτωνα με Κρόνο, επομένως δεν περίμενα να φέρει τραγικές δυσκολίες ή τουλάχιστον, όχι διαχειρίσιμες.

    Ωστόσο είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη, πεσμένη ζωτικότητα, πήρα πολλά φάρμακα για να μην αποβάλλω και κάποιους μήνες έμεινα στο κρεβάτι (αντίθεση ετήσιος Δίας με Ποσειδώνα και Ήλιο μέσα στον 12ο σε σύνοδο με ετήσιο ωροσκόπο).

    Το άλλο εντυπωσιακό που είχε αυτή η ηλιακή επιστροφή ήταν ο ωροσκόπος στις 6 Κριού (νέα ξεκινήματα) σε σύνοδο με τον Ήλιο μου και τρίγωνο με Δία/Ποσειδώνα από τον 5ο γενέθλιο.

    Του 1ου η ακμή έπεφτε στον γενέθλιο 10ο σε αντίθεση με τον γενέθλιο Ουρανό που έδειχνε πολλά απρόοπτα και φυσικά κίνδυνο αποβολής που όπως αποδείχτηκε υπήρχε καθ' όλη τη διάρκεια του 1ου 5μηνου.

    Είχα επιστροφή γενέθλιας Αφροδίτης (αναφέρθηκε σ' αυτή την θέση ο Δημήτρης σε παραπάνω σχόλιο) μέσα στον 8ο γενέθλιο και ο Ερμής ο ετήσιος ήταν στην 5η μοίρα του Κριού (επίσης σε τρίγωνο με Δία/Ποσειδώνα από τον γενέθλιο 5ο), μια μοίρα πριν τον ετήσιο ωροσκόπο.

    Δυο ημέρες πριν μπει η νέα ηλιακή επιστροφή στις 22/3 δηλαδή, έμαθα πως είμαι έγκυος .

    Την 2η φορά που έμεινα έγκυος ο ετήσιος ωροσκόπος ήταν σε σύνοδο με τον γενέθλιο Δία/Ποσειδώνα και σε τρίγωνο με τον Ήλιο.

    Η ακμή του ετήσιου 1ου πήγαινε στον γενέθλιο 5ο και η ακμή του ετήσιου 5ου πήγαινε στον 10ο γενέθλιο. Ο ετήσιος Δίας μέσα στον 5ο γενέθλιο σε αντίθεση με τον γενέθλιο Κρόνο και τετράγωνο με γενέθλια Αφροδίτη, δεν ενεργοποιούσε γενέθλιες όψεις, δεν έφερε και ιδιαίτερα προβλήματα.

    Κυβερνήτης 5ου ετήσιου ο Άρης σε τετράγωνο με Ουρανό, ενεργοποιούσε γενέθλιο ταυ τετράγωνο Ήλιου/Άρη/Ουρανού. Δεν έφερε δυσκολίες στην εγκυμοσύνη αλλά δυσκολίες με τον μεγάλο μου παιδί που ήταν ιδιάιτερα υπερκινητικό εκείνη την περίοδο και δεν μπορούσα να κοντρολάρω με τίποτα .

    Ο βόρειος δεσμός σε σύνοδο αυτή τη φορά με τον Ήλιο μου . Φυσικά υπήρχαν κι άλλες όψεις αλλά για να μην σας κουράσω περισσότερο έγραψα τις πιο σημαντικές.

 

 
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads