s
Το ζήτημα του Ωροσκόπου - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 33
  1. #21
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    nantia
    Location
    αθηνα
    Posts
    6

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Καλησπερα σε ολους! Το θεμα το οποιο με απασχολει εχει να κανει με τον ωροσκοπο, αλλα οχι ακριβως για αυτα που συζητησατε(τα οποια ηταν ακρως ενδιαφεροντα).Ο ηλιος μου ειναι στον Καρκινο, κ εχω ωροσκοπο Σκορπιο στην 3 μοιρα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κοιταζοντας ολες τις αναλυσεις για τα χαρακτιριστικα του ηλιακου ζωδιου μου, δεν βλεπω κανενα που να "ταιριαζει" στην ιδιοσυγκρασια μου.Αντιθετως τα χαρακτηριστικα του ωροσκοπου "βγαινουν" παντα στην επιφανεια, σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μου.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποια απο τις οψεις που σχηματιζει ο ωροσκοπος μου με τους πλανητες μου, εχουν μεγαλυτερη ισχυ κ κατα συνεπεια με επηρεαζουν πολυ στην καθημερινοτητα μου.Να αναφερω τις οψεις.
    Ωροσκόπος Χιαστί Σελήνη (εχω σεληνη στον Κριο)
    Ωροσκόπος Τετράγωνο Ερμής (ο ερμης μου ειναι στον Λεων)
    Ωροσκόπος Αντίθεση Αρης (ο αρης μου ειναι στον Ταυρο)
    Ωροσκόπος Εξάγωνο Ουρανός (ουρανος στον αιγοκερω)
    Ωροσκόπος Τετράγωνο Μεσουράνημα(μεσουρανημα στον λεοντα)


    Ειναι ενα θεμα που με απασχολει κ το εχω ψαξει αρκετα, αλλα ισως ακομα δεν εχω βρει καποια πειστικη απαντηση πανω σε αυτο το θεμα. Ειμαι σιγουρη οτι εσεις μπορειτε να μου απαντησετε!:embarrest
    Με εκτιμηση

  2. #22
    Join Date
    Mar 2009
    Όνομα:
    Γιάννης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    302

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    [QUOTE=conc;83160]Καλησπερα σε ολους! Το θεμα το οποιο με απασχολει εχει να κανει με τον ωροσκοπο, αλλα οχι ακριβως για αυτα που συζητησατε(τα οποια ηταν ακρως ενδιαφεροντα).Ο ηλιος μου ειναι στον Καρκινο, κ εχω ωροσκοπο Σκορπιο στην 3 μοιρα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κοιταζοντας ολες τις αναλυσεις για τα χαρακτιριστικα του ηλιακου ζωδιου μου, δεν βλεπω κανενα που να "ταιριαζει" στην ιδιοσυγκρασια μου.Αντιθετως τα χαρακτηριστικα του ωροσκοπου "βγαινουν" παντα στην επιφανεια, σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μου.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποια απο τις οψεις που σχηματιζει ο ωροσκοπος μου με τους πλανητες μου, εχουν μεγαλυτερη ισχυ κ κατα συνεπεια με επηρεαζουν πολυ στην καθημερινοτητα μου.

    Αγαπητή Conc
    Αν και δεν μπορώ να γνωρίζω τι όψεις κάνει ο Ήλιος σας εκτιμώ ότι ο ωροσκόπος σας πιέζεται να εκδηλωθεί λόγω της αντίθεσης του με τον ¶ρη. Για αυτό το θέμα όμως θα σας παραπέμψω σε ένα δικό μου ποστ κάτω από το άρθρο " ¨Ηλιος, Σελήνη, Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα'" δημοσιευμένο από Retrograde
    Η εμμονή στην αστρολογική πρόβλεψη είναι το άλλοθι της ασυνειδητότητας

  3. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    nantia
    Location
    αθηνα
    Posts
    6

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    [QUOTE=Γιάννης Ριζόπουλος;83167]
    Quote Originally Posted by conc View Post
    Καλησπερα σε ολους! Το θεμα το οποιο με απασχολει εχει να κανει με τον ωροσκοπο, αλλα οχι ακριβως για αυτα που συζητησατε(τα οποια ηταν ακρως ενδιαφεροντα).Ο ηλιος μου ειναι στον Καρκινο, κ εχω ωροσκοπο Σκορπιο στην 3 μοιρα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κοιταζοντας ολες τις αναλυσεις για τα χαρακτιριστικα του ηλιακου ζωδιου μου, δεν βλεπω κανενα που να "ταιριαζει" στην ιδιοσυγκρασια μου.Αντιθετως τα χαρακτηριστικα του ωροσκοπου "βγαινουν" παντα στην επιφανεια, σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μου.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποια απο τις οψεις που σχηματιζει ο ωροσκοπος μου με τους πλανητες μου, εχουν μεγαλυτερη ισχυ κ κατα συνεπεια με επηρεαζουν πολυ στην καθημερινοτητα μου.

    Αγαπητή Conc
    Αν και δεν μπορώ να γνωρίζω τι όψεις κάνει ο Ήλιος σας εκτιμώ ότι ο ωροσκόπος σας πιέζεται να εκδηλωθεί λόγω της αντίθεσης του με τον ¶ρη. Για αυτό το θέμα όμως θα σας παραπέμψω σε ένα δικό μου ποστ κάτω από το άρθρο " ¨Ηλιος, Σελήνη, Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα'" δημοσιευμένο από Retrograde
    Σας ευχαριστω πολυ κ.Ριζοπουλε!Καλο σας βραδυ:embarrest

  4. #24
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Quote Originally Posted by conc View Post
    Καλησπερα σε ολους! Το θεμα το οποιο με απασχολει εχει να κανει με τον ωροσκοπο, αλλα οχι ακριβως για αυτα που συζητησατε(τα οποια ηταν ακρως ενδιαφεροντα).Ο ηλιος μου ειναι στον Καρκινο, κ εχω ωροσκοπο Σκορπιο στην 3 μοιρα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κοιταζοντας ολες τις αναλυσεις για τα χαρακτιριστικα του ηλιακου ζωδιου μου, δεν βλεπω κανενα που να "ταιριαζει" στην ιδιοσυγκρασια μου.Αντιθετως τα χαρακτηριστικα του ωροσκοπου "βγαινουν" παντα στην επιφανεια, σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μου.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποια απο τις οψεις που σχηματιζει ο ωροσκοπος μου με τους πλανητες μου, εχουν μεγαλυτερη ισχυ κ κατα συνεπεια με επηρεαζουν πολυ στην καθημερινοτητα μου.Να αναφερω τις οψεις.
    Ωροσκόπος Χιαστί Σελήνη (εχω σεληνη στον Κριο)
    Ωροσκόπος Τετράγωνο Ερμής (ο ερμης μου ειναι στον Λεων)
    Ωροσκόπος Αντίθεση Αρης (ο αρης μου ειναι στον Ταυρο)
    Ωροσκόπος Εξάγωνο Ουρανός (ουρανος στον αιγοκερω)
    Ωροσκόπος Τετράγωνο Μεσουράνημα(μεσουρανημα στον λεοντα)


    Ειναι ενα θεμα που με απασχολει κ το εχω ψαξει αρκετα, αλλα ισως ακομα δεν εχω βρει καποια πειστικη απαντηση πανω σε αυτο το θεμα. Ειμαι σιγουρη οτι εσεις μπορειτε να μου απαντησετε!:embarrest
    Με εκτιμηση

    Αγαπητη conc,οσο καλα κ να εχεις ψαξει το θεμα που σε απασχολει,ο λογος που δεν εχεις παρει πειστικη απαντηση δεν ειναι γιατι δεν υπαρχει αλλα λογω του νεαρου της ηλικιας σου,εισαι μολις 18 ετων,τι σε κανει να πιστευεις οτι μεχρι αυτη την ηλικια θα πρεπει να εχουν εκδηλωθει ολες οι τασεις του γενεθλιου χαρτη? εχεις πολλα χρονια μπροστα σου για να ανακαλυψεις ολο κ περισσοτερα στοιχεια που αλλοτε θα σου ταιριαζουν κ αλλοτε οχι.Θα μου πεις οτι μεχρι τα 18 δεν θα επρεπε να εχει δωσει στοιχεια ο Ηλιος? φυσικα κ θα επρεπε να εχει δωσει,οπως πιστευω οτι σου εχει δωσει αλλα μαλλον τα εχεις προσδωσει ολα στον Σκορπιο που τυχαινει να εχει πολλα κοινα με τον καρκινο,ξερεις τι λενε πολλοι,οτι ο καρκινος ειναι το μικρο αδερφακι του σκορπιου, επιπλεον να σου πω πως οσο περνουν τα χρονια τοσο πιο πολυ θα ανακαλυπτεις τον Ηλιο σου κ αυτο γιατι βρισκεται σε αντιθεση σχεδον ακριβειας με τον γενεθλιο κρονο,που σημαινει οτι η προσωπικοτητα σου περιοριζεται-μπλοκαρεται (πιθανον απο τους αλλους) με αποτελεσμα οι ιδιοτητες του ηλιου να μην εκφραζονται,
    Αυτο για εμενα ειναι μια σαφης ενδειξη αυτου που περιγραφεις,οπως κ να χει παντως ο χρονος θα δειξει.

  5. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    nantia
    Location
    αθηνα
    Posts
    6

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Αγαπητη conc,οσο καλα κ να εχεις ψαξει το θεμα που σε απασχολει,ο λογος που δεν εχεις παρει πειστικη απαντηση δεν ειναι γιατι δεν υπαρχει αλλα λογω του νεαρου της ηλικιας σου,εισαι μολις 18 ετων,τι σε κανει να πιστευεις οτι μεχρι αυτη την ηλικια θα πρεπει να εχουν εκδηλωθει ολες οι τασεις του γενεθλιου χαρτη? εχεις πολλα χρονια μπροστα σου για να ανακαλυψεις ολο κ περισσοτερα στοιχεια που αλλοτε θα σου ταιριαζουν κ αλλοτε οχι.Θα μου πεις οτι μεχρι τα 18 δεν θα επρεπε να εχει δωσει στοιχεια ο Ηλιος? φυσικα κ θα επρεπε να εχει δωσει,οπως πιστευω οτι σου εχει δωσει αλλα μαλλον τα εχεις προσδωσει ολα στον Σκορπιο που τυχαινει να εχει πολλα κοινα με τον καρκινο,ξερεις τι λενε πολλοι,οτι ο καρκινος ειναι το μικρο αδερφακι του σκορπιου, επιπλεον να σου πω πως οσο περνουν τα χρονια τοσο πιο πολυ θα ανακαλυπτεις τον Ηλιο σου κ αυτο γιατι βρισκεται σε αντιθεση σχεδον ακριβειας με τον γενεθλιο κρονο,που σημαινει οτι η προσωπικοτητα σου περιοριζεται-μπλοκαρεται (πιθανον απο τους αλλους) με αποτελεσμα οι ιδιοτητες του ηλιου να μην εκφραζονται,
    Αυτο για εμενα ειναι μια σαφης ενδειξη αυτου που περιγραφεις,οπως κ να χει παντως ο χρονος θα δειξει.

    Eχετε απολυτο δικιο.Ο πλουτωνας που εχω στον Σκορπιο και βρισκεται στον 1ο οικο μου παιζει καποιο ρολο σε ολα αυτα?

  6. #26
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Quote Originally Posted by conc View Post
    Eχετε απολυτο δικιο.Ο πλουτωνας που εχω στον Σκορπιο και βρισκεται στον 1ο οικο μου παιζει καποιο ρολο σε ολα αυτα?

    Φυσικα κ παιζει ρολο κ μαλιστα καθοριστικο, ολη σου η ενεργεια,η εκφραση κ γενικοτερα αυτο που προβαλλεις προς τα εξω ειναι Σκορπιστικο,ερχεται κ ο πλουτωνας σε κυριαρχια κ σε γωνιακο οικο να μεγεθυνει αυτα τα χαρακτηριστικα.
    Μετα απο ολα αυτα το περιεργο θα ηταν να μην νιωθεις Σκορπιος,ακομη κ αν ειχες αλλο Ωροσκοπο με τον Πλουτωνα στον 1ο οικο παλι θα ενιωθες εντονα την επιρροη του.

  7. #27
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    nantia
    Location
    αθηνα
    Posts
    6

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Φυσικα κ παιζει ρολο κ μαλιστα καθοριστικο, ολη σου η ενεργεια,η εκφραση κ γενικοτερα αυτο που προβαλλεις προς τα εξω ειναι Σκορπιστικο,ερχεται κ ο πλουτωνας σε κυριαρχια κ σε γωνιακο οικο να μεγεθυνει αυτα τα χαρακτηριστικα.
    Μετα απο ολα αυτα το περιεργο θα ηταν να μην νιωθεις Σκορπιος,ακομη κ αν ειχες αλλο Ωροσκοπο με τον Πλουτωνα στον 1ο οικο παλι θα ενιωθες εντονα την επιρροη του.
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!! Νομιζω οτι με βοηθησαν αρκετα!
    Με εκτιμηση

  8. #28

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Γεια σας...θα μπορούσατε να μ διευκρινήσετε τν ωροσκόπο μ??Κάποιοι μ τν βρίσκουν αιγόκερω κ κάποιοι άλλοι όπως κ εγώ υδροχόο.Τα φώτα σας παρακαλώ!!!!!!!!! 25\06\85 21:30 Μαρούσι Αττικής γυναίκα........

  9. #29
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Quote Originally Posted by *dark angel* View Post
    Γεια σας...θα μπορούσατε να μ διευκρινήσετε τν ωροσκόπο μ??Κάποιοι μ τν βρίσκουν αιγόκερω κ κάποιοι άλλοι όπως κ εγώ υδροχόο.Τα φώτα σας παρακαλώ!!!!!!!!! 25\06\85 21:30 Μαρούσι Αττικής γυναίκα........


    Γιατι μόνο τον ωροσκόπο? Αν βάλεις εδώ τα στοιχεία σου θα δεις όλο το γενέθλιο χάρτη σου!


    btw αιγόκερως είσαι! :embarrest

  10. #30

    Re: Το ζήτημα του Ωροσκόπου

    Και εγω προβλημα με τον ωροσκοπο μου..Αν και εχω διδυμισια χαρακτηριστικα αισθανομαι μια εσωτερικη συγκρουση αλλο ειμαι αλλο δειχνω αλλο θελω να δειξω..Ο Ηλιος και ο ωροσκοπος μου δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους και δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα αλλα ειναι και το θεμα του δωδεκατου οικου που βρισκεται ο Ηλιος και ο Ερμης και σημειωτεον ο Ερμης ειναι και κυβερνητης του Ωροσκοπου μου.. Οψεις Ωροσκοπου Εξάγωνο Αφροδίτη , Τετράγωνο Αρης, Χιαστί Ουρανός , Χιαστί Κλήρος της τυχης και τριγωνο με τον Βορειο Δεσμο..Τα φωτα σας παρακαλω..Ειδικα για την οψη με τον Βορειο Δεσμο που δεν την λεει το υπολογιστικο συστημα και αν ο κυβερνητης του Ωροσκοπου με τον Ηλιο δειχνουν προβληματα γενικα στην ζωη, η αφανεια..

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads