s
Οψεις προοδευτικου χαρτη - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 105
  1. #21

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Είναι γόνιμο και θετικό να αναζητάτε κάποια θέση στον κόσμο, λίγο ναρκισσιστικό να είστε το επίκεντρο της προσοχής, κατά τη δική μου άποψη που δεν χρειάζεται να την υπολογίσετε καν.





    Αυτό προσπαθώ να σας πω. Σκεφτείτε από πριν τις επιπτώσεις μιας άκρως εγωκεντρικής συμπεριφοράς.


    ''Επικεντρο'' οχι μονο λογω εμφανισης αλλα και προσωπικοτητας εννοω επειδη εκφραζω αβιαστα τον εαυτο μου και κανω αυτο που θελω (μου βγαινει πολυ ο σαρκασμος και το χιουμορ και αυτο το παιχνιδιαρικο του Διδυμου )..Εχετε δικιο σ' αυτο που λετε οτι δεν χρειαζεται να υπολογιζω την γνωμη των αλλων αλλα εγω επειδη εχω σεληνη στον Ζυγο και στον 5ο παντα ηθελα να ειμαι αρεστη ,και αποδεκτη απο τους αλλους και συνεπως το επικεντρο της προσοχης.. Πολλες φορες προσεχα ,τι θα εκανα ,τι θα ελεγα ,γενικως ημουν λιγο μπλοκαρισμενη ''παλευα''με τον εαυτο μου με τους αλλου, και τωρα αισθανομαι πιο ελευθερη στο να κανω αυτο που θελω χωρις να μην νοιαζει η γνωμη των αλλων τουλαχιστον τοσο εντονα οσο παλιοτερα!

    Ναι ξερω ισως βρηκα τον εαυτο μου αλλα μπορει να τα χαλασω με τους αλλους, θελει μια ισορροπια ολο αυτο πως θα το χειριστω
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  2. #22
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    ''Επικεντρο'' οχι μονο λογω εμφανισης αλλα και προσωπικοτητας εννοω επειδη εκφραζω αβιαστα τον εαυτο μου και κανω αυτο που θελω (μου βγαινει πολυ ο σαρκασμος και το χιουμορ και αυτο το παιχνιδιαρικο του Διδυμου )..Εχετε δικιο σ' αυτο που λετε οτι δεν χρειαζεται να υπολογιζω την γνωμη των αλλων αλλα εγω επειδη εχω σεληνη στον Ζυγο και στον 5ο παντα ηθελα να ειμαι αρεστη ,και αποδεκτη απο τους αλλους και συνεπως το επικεντρο της προσοχης.. Πολλες φορες προσεχα ,τι θα εκανα ,τι θα ελεγα ,γενικως ημουν λιγο μπλοκαρισμενη ''παλευα''με τον εαυτο μου με τους αλλου, και τωρα αισθανομαι πιο ελευθερη στο να κανω αυτο που θελω χωρις να μην νοιαζει η γνωμη των αλλων τουλαχιστον τοσο εντονα οσο παλιοτερα!

    Ναι ξερω ισως βρηκα τον εαυτο μου αλλα μπορει να τα χαλασω με τους αλλους, θελει μια ισορροπια ολο αυτο πως θα το χειριστω
    Το υπερβολικό με χαλάει εμένα προσωπικά.
    Φανταστείτε ότι κάποιος γνωστός ή φίλος σας συμπεριφέρεται σαν και σας. Τί συμβουλή θα του/της δίνατε ?
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  3. #23
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    ...

    Ναι θυμαμαι που μου το ειχες πει οχι ο προοδευτικος του Ηλιακου τοξου ο Ερμης εννοουσα

    ...
    Θέλει λίγα χρόνια για να φτάσει και ο Ερμής του Ηλιακού Τόξου στον Ωροσκόπο.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  4. #24
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by mersini1 View Post
    Στο ηλιακο τοξο εχω την οψη δια εξαγωνο με κρονο.Ο διας βρισκεται στον 5ο οικο τοξου 28΄΄17 και ο κρονος 28΄΄18. στο 4ο γενεθλιο με ανοχη αυτη τη στιγμη 0.01.Ο διας κυβερνητης του 5ου οικου μου βρισκεται στον 4ο γενεθλιο και ο κρονος κυβερνητης του 6ου γενεθλιου στον 4ο γενεθλιο επισης.Δηλαδη θα με επηρεασει ως προς θεματα του 4ου σπιτιου,οικογενειας (περιοριστικα παντα) ,κai o διας στο τελος θα ριξει και μια αχτιδα φωτος για να με γλιτωσει καπως απο τον κρονο;_
    Το Ηλιακό Τόξο δεν λειτουργεί σαν τις διελεύσεις. Δίνει γεγονότα σημαντικά στη ζωή του ατόμου.

    Πρώτα-πρώτα έχετε δύο πλανήτες το Δία και τον Κρόνο σε όψη στο Ηλιακό Τόξο.
    Βρίσκονται σε όψη στο γενέθλιο ? Αν όχι, τότε ισχύει το εξάγωνο μεταξύ τους.
    Τί κυβερνά ο Δίας (5ος) που θα ευνοήσει τον Κρόνο (6ος) ? Σε ποια ζώδια βρίσκονται στο γενέθλιο ο Δίας και ο Κρόνος ?

    Μπορούμε να συνδυάσουμε στοιχεία του 5ου με του 6ου και να βρούμε κάποια πιθανά γεγονότα ευχάριστα(εξάγωνο), αρκεί να είμαστε σίγουροι για την ώρα γέννησης.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  5. #25

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Το υπερβολικό με χαλάει εμένα προσωπικά.
    Φανταστείτε ότι κάποιος γνωστός ή φίλος σας συμπεριφέρεται σαν και σας. Τί συμβουλή θα του/της δίνατε ?
    Eπειδη εχω πολλα ψωνια στον κυκλο μου και τωρα ξυπνησα και εγω, τοσα χρονια κομπλαρα ,εχω δεχτει και τετοιες συμπεριφορες..Και αν καποιος φιλος μου μου ελεγε ολα αυτα ,θα του ελεγα να συμπεριφερετε οπως του αρεσει και τον εκφραζει, και οπως θεωρει εκεινος καλυτερα ,με αξιοπρεπεια και οχι να ναι δουλοπρεπης ,ουτε να προσβαλει τους αλλους με την συμπεριφορα του εκτος και αν τον προκαλουν..!

    Αλλα απο μικρη το συζηταγα και με την μαμα μου οτι εχω την εντυπωση οτι αυτοι οι ανθρωποι που το παιζουν καπως ,παραδοξως εχουν περαση..! Μπορει να τους αντιπαθουν αλλα τους εχουν σε εκτιμιση δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  6. #26
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Eπειδη εχω πολλα ψωνια στον κυκλο μου και τωρα ξυπνησα και εγω, τοσα χρονια κομπλαρα ,εχω δεχτει και τετοιες συμπεριφορες..Και αν καποιος φιλος μου μου ελεγε ολα αυτα ,θα του ελεγα να συμπεριφερετε οπως του αρεσει και τον εκφραζει, και οπως θεωρει εκεινος καλυτερα ,με αξιοπρεπεια και οχι να ναι δουλοπρεπης ,ουτε να προσβαλει τους αλλους με την συμπεριφορα του εκτος και αν τον προκαλουν..!

    Αλλα απο μικρη το συζηταγα και με την μαμα μου οτι εχω την εντυπωση οτι αυτοι οι ανθρωποι που το παιζουν καπως ,παραδοξως εχουν περαση..! Μπορει να τους αντιπαθουν αλλα τους εχουν σε εκτιμιση δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου
    Προσωπικά θα άφηνα τα ψώνια να συγχρωτίζονται μεταξύ τους και θα έψαχνα για άλλους ορίζοντες. Κάπου εδώ πρέπει να το σταματήσουμε, γιατί έχουμε βγει off-topic.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  7. #27
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Πρώτα-πρώτα έχετε δύο πλανήτες το Δία και τον Κρόνο σε όψη στο Ηλιακό Τόξο.
    Βρίσκονται σε όψη στο γενέθλιο ? Αν όχι, τότε ισχύει το εξάγωνο μεταξύ τους.


    Μπορείτε να μου εξηγήσετε κι εμένα πως γίνεται δύο πλανήτες να είναι σε όψη στο Ηλιακό τόξο χωρίς να είναι στο γενέθλιο χάρτη;
    Από τα λίγα που γνωρίζω, στο Ηλιακό τόξο οι πλανήτες μετακινούνται με την ίδια ταχύτητα (αυτήν της προόδου του Ήλιου). Συνεπώς αν έχουμε ένα εξάγωνο ακριβείας στο γενέθλιο, αυτό θα παραμείνει εξάγωνο όσο κι αν τους μετακινήσουμε. Αν δεν έχουμε εξάγωνο στο γενέθλιο, δεν πρόκειται να σχηματιστεί ποτέ στο Ηλιακό τόξο.
    Εκτός κι αν μιλάτε για κάτι άλλο.

  8. #28
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Μπορείτε να μου εξηγήσετε κι εμένα πως γίνεται δύο πλανήτες να είναι σε όψη στο Ηλιακό τόξο χωρίς να είναι στο γενέθλιο χάρτη;
    Από τα λίγα που γνωρίζω, στο Ηλιακό τόξο οι πλανήτες μετακινούνται με την ίδια ταχύτητα (αυτήν της προόδου του Ήλιου). Συνεπώς αν έχουμε ένα εξάγωνο ακριβείας στο γενέθλιο, αυτό θα παραμείνει εξάγωνο όσο κι αν τους μετακινήσουμε. Αν δεν έχουμε εξάγωνο στο γενέθλιο, δεν πρόκειται να σχηματιστεί ποτέ στο Ηλιακό τόξο.
    Εκτός κι αν μιλάτε για κάτι άλλο.
    Πολύ ευχαρίστως ! Όταν η Μυρσίνη έγραψε τις όψεις της ανέφερε ότι ο Δίας είναι του Ηλιακού Τόξου και ο Κρόνος στο γενέθλιο.

    Δεν ωφελεί να ελέγχουμε τις όψεις στο Ηλιακό μεταξύ των πλανητών του Ηλιακού, γιατί δεν παίρνουμε καμία απάντηση, απλά μια επανάληψη των γενέθλιων όψεων.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  9. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Δημήτρη, αν έχω καταλάβει καλά, η Αλκμήνη προφανώς μπερδεύτηκε και από κεκτημένη ταχύτητα απάντησε σαν να πρόκειται για όψεις προόδου , ενώ το ερώτημα ήταν για Ηλιακό Τόξο.
    Αν μιλούσαμε για όψεις προόδου, κατά τα άλλα η παρατήρησή της ήταν σωστή. Πράγματι όταν υπάρχει μια όψη στον γενέθλιο και τονίζεται από κάποια επανάληψη στις προόδους, τότε σαφώς και περιμένουμε ενεργοποίηση της εν λόγω όψης (την διευκρίνιση την έκανα μόνο για να μην υπάρχουν παρανοήσεις για τους αρχάριους).
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #30
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Οψεις προοδευτικου χαρτη

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Πολύ ευχαρίστως ! Όταν η Μυρσίνη έγραψε τις όψεις της ανέφερε ότι ο Δίας είναι του Ηλιακού Τόξου και ο Κρόνος στο γενέθλιο.


    Συγνώμη alkmini αλλά αν αυτό έγραψε η Μυρσίνη (που για μένα δεν είναι ξεκάθαρο έτσι όπως διαβάζω το ποστ της) εσύ γιατί συμπέρανες ότι

    «έχετε δύο πλανήτες το Δία και τον Κρόνο σε όψη στο Ηλιακό Τόξο»;

    Εκτός αν αυτό εννοούσες κι εσύ έτσι όπως το έγραψες οπότε μάλλον εγώ έχω πρόβλημα κατανόησης.

 

 
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads