s
ΑΧ ΕΡΩΤΑ - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 32

Thread: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

  1. #21

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by gold soul View Post
    Kαλησπέρα, μπορείς να διαβάσεις τα σχετικά άρθρα στο forum, ξεκινώντας από τα βασικά για αρχή όπως για παράδειγμα τι είναι η συναστρία, το ηλιοσεληνιακό δίπολο σε ζώδιο, οίκο και όψεις κοκ.

    Να ξέρεις όμως πως για να βγάλεις ένα σωστό συμπέρασμα για την συναστρία σας, θα πρέπει πρώτα να έχεις μελετήσει και κατανοήσει τους χάρτες σας μεμονωμένα ως προς το πώς θα δεχτεί ο καθένας την αλληλεπίδραση της σχέσης..
    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!
    ομολογω πως συνειδητοποιω πως θελω παααρα πολυ δουλεια...δλδ σε σημειο που δεν καταλαβαινω τπτ στην αναλυση του χααρτη αν δε γραφει κτ...τι θα κανω?????

  2. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Λατρεύω Κούκι! Τυχαίο; Δεν νομίζω… leasantry::respect:Perfect
    χαχαα!!να εισαι καλα Κατια

    εγω Κατια μου που λες ερωτευτηκα το :horoscope:
    κανενα αντιδοτο δεν υπαρχει...και δεν θελω εδω που τα λεμε...
    γιατι με αγκαλιαζει,γιατι με προσεχει,γιατι με μαθαινει..[ οπως κανει για ολα τα μελη εδω..]
    και πανω απο ολα γιατι με κανει και αισθανομαι ομορφα με γεμιζει
    γιατι ξερω να παιρνω αλλα ξερω και να δινω ...:bigsmile:ειναι το σημαντικοτερο ξερεις..
    αγαπω καθε σελιδα του και χαιρομαι για ολα τα μελη που ειστε μερος της αγαπης μου
    αχ ερωτα!!:bigsmile:
    καλε τωρα αυτο λεγεται πλατωνικος ερωτας:nuts:


    υ.γ αγαπημενη μου διαχειρηση μην το ριξετε στην μαυρη τρυπα το ποστ μου

    κουκακι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by katerina01091988 View Post
    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!
    ομολογω πως συνειδητοποιω πως θελω παααρα πολυ δουλεια...δλδ σε σημειο που δεν καταλαβαινω τπτ στην αναλυση του χααρτη αν δε γραφει κτ...τι θα κανω?????
    Πρώτα απ' όλα θα κάνεις.. υπομονή!:bigsmile:
    Μετά θα κάνεις πολύ πολύ πολύ διάβασμα..:bigsmile:
    Επίσης είναι απαραίτητη η αγάπη για την αστρολογία και το πείσμα για να μάθεις..:bigsmile:
    Μετά θα κάνεις κουράγιο διότι όσο διαβάζεις τόσο θα leasantry:απελπίζεσαιleasantry: που δεν ξέρεις όσα θα ήθελες και συνεχώς θα ανακαλύπτεις καινούργιες πληροφορίες..:bigsmile:

    Αν έχεις διάθεση και θέληση όμως να μάθεις, είναι θέμα χρόνου, μελέτης και εξοικείωσης με το αντικείμενο, σιγά σιγά..

  4. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Συμφωνώ πολύ με την Κάτια για τους ανεκπλήρωτους έρωτες πλατωνικούς ή όχι. Γιατί μπορεί να έχουν υπάρξει για λίγο, να σου έχουν αφήσει δυνατά συναισθήματα που τα κρατάς μέσα σου και μετά να χάνονται για πολλούς και διάφορους λόγους. Τι ουσία έχει να κάθεσαι και να κολλάς και να ελπίζεις και να φαντάζεσαι?? όλα στο μυαλό μας είναι τελικά! Στα παραμύθια καλοί είμαστε όλοι..και ακόμη καλύτεροι στο να τα διατηρούμε..

    Όμως συμφωνώ και με εσένα Τίνα ότι τελικά ίσως τη μεγαλύτερη προσκόλληση τη φέρνει εντέλει ένας Πλούτωνας..ο Ποσειδώνας δυνατός πολύ δε λέω, αλλά κάτι τετράγωνα Πλούτωνα Αφροδίτης σε προσωπικό αλλά και σε συναστρία φέρνουν καλά κολλήματα σε συνδυασμό ας πούμε με συνόδους ποσειδώνα του ενός με προσωπικούς του άλλου ήλιο, αφροδίτη και ωροσκόπο. Η φαντασία σε όλο της το μεγαλείο, η εξιδανίκευση και στο τέλος η απομυθοποίηση..και η συνειδητοποίηση με τα χρόνια και την ωρίμανση, ότι όλα αυτά είναι βλακείες και στη σφαίρα της φαντασίας μας! Κρατιόμαστε απο κάτι που δεν έκανε τον κύκλο του και που άφησε δυνατά αισθήματα γιατί μας βολεύει πολλές φορές και μας κρατά ξύπνιους, μας βγάζει απο τη ρουτίνα μας όποτε μας βολεύει. Και δεν μιλάω απαραίτητα για πλατωνικούς μόνο έρωτες, αλλά και για έρωτες που βιώθηκαν για λίγο, αλλά μετά σταμάτησαν ίσως απότομα. Δεν είναι έτσι όμως, περνάνε τα χρόνια και χάνουμε όμορφες αληθινές στιγμές πιασμένοι απο εικονικές πραγματικότητες και όνειρα!

    Ο περσινός διελαύνων Κρόνος μου έβγαλε παλιές προσκολλήσεις και χαζομαρίτσες στη φόρα όταν έπιασε Ήλιο, ωροσκόπο, αφροδίτη, 7ο οίκο και τώρα πιάνει προοδευμένο ωροσκόπο σιγά σιγά. Αναρωτιέμαι τι ακόμη έχει να μου φέρει η αντίθεση κρόνου με προοδευμένο ήλιο, άφρο, άρη, και αντίστοιχα πάνω κάτω και στο ηλιακό τόξο ίδιες όψεις. Απο την άλλη ο Ουρανός σιγά σιγά θα συνοδέψει αντίστοιχα τους παραπάνω προοδευμένους πλανήτες και την ακμή του προοδευμένου 7ου και θα κάνει αντίθεση με προοδευμένο ωροσκόπο. Πολλές εσωτερικές αλλαγές που εύχομαι να είναι για καλό! Και αν είναι να μας ξεκολλήσει και άλλο απο τέτοιου είδους εξωπραγματικά κολληματάκια καλοδεχούμενοι να είναι!

    Πάντως πιστεύω ότι τελικά μέσα μας ξέρουμε μια χαρά αν κάτι είναι αληθινό ή όχι και αν απλώς πιανόμαστε απο αυτό για να δώσουμε μια νότα στη ζωούλα μας, όταν δεν μας συμβαίνει κάτι νέο, όμορφο και δυνατό να μας ταράξει τα νερά! Απλώς συνήθως πολλοί δεν το παραδέχονται ούτε στον εαυτό τους πολλές φορές, γιατί μια χαρά βολεύουν αυτές οι καταστάσεις όταν βαριέσαι να ξεκουνηθείς και να προχωρήσεις παρακάτω!
    Ώρα για ξύπνημα !! Αλλού είναι η ζωή! Όχι στους πλατωνικούς έρωτες πάντως...
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  5. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by MrGalaxy View Post
    Λοιπόν..... Σαν Ιχθύς και γω!! Με λίγα Κρόνια χαρακτηριστικα!! Θα πω...... Πως Κάτια μου κατά τη γνώμη μου έχεις και δίκιο και αδικο..... Η βάση είναι.. Το να δούμε γιατί δεν εκπληρώθηκε ποτέ!! Μπορεί και οι δυό να μην μπορούσαν να είναι αρκετά ειλικρινής αλλά δεν είναι πάντα αυτό....... Μερικές φορές είναι τόσο λίγος ο χρόνος που μεχρι να καταλάβεις τι νιώθεις, μέχρι να μπορέσεις να το εκφράσεις.. Εχει πέράσει ο χρόνος και έχει σαρώσει τα πάντα.... Εσυ έχεις μείνει στο τι θα γινόταν αν.... Αλλα όταν ξέρεις πως ο άλλος θα φύγει είναι απλά ανόητο να πεις το οτιδήποτε γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κάνεις τα πράγματα χειρότερα.. Όπως ξέρουν οι περισσότεροι... Οι άνθρωποι πάνε και έρχονται..... Περνάνε απ'τη ζωή μας,μας δίνουν κατι και μας παιρνουν και μέτα μην τους είδατε..... Αλλά το ότι έχει φύγει απ'τη ζωή σου... Δεν σημαίνει πως έχει σταματήσει να σου λείπει..... Έτσι δεν είναι..?!
    Νάσο μου έχεις κι εσύ κάποια δίκια κατά μία έννοια. Υπάρχουν άνθρωποι που τους θυμάσαι για κάποιους λόγους που συνήθως είναι τα έντονα συναισθήματα, μια και γι’ αυτά μιλάμε. Από όλους μαθαίνουμε και εκείνοι από εμάς αντίστοιχα. Κάποιους έρωτες τους θυμάμαι και θα τους θυμάμαι για όσο ζω, αλλά δεν θα μου λείπουν. Όχι πια. Κάποτε είχα τέτοια ευαισθησία που ήμουν μόνιμα στα «πατώματα». Έμαθα πια να προστατεύω τον εαυτό μου από όλα όσα με πάνε πίσω. Δεν έπαψα να αισθάνομαι βαθιά και δυνατά. Έπαψα να σκορπίζομαι!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #26
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Κάτια μου, τρελαίνομαι για την Αφροδίτη και τον ¶ρη σου, γιατί άραγε???

    Από αυτά που αναφέρεις όντως θα γίνουν πολλά ξεκαθαρίσματα στην ζωή σου, οι απομυθοποιήσεις θα είναι τόσες πολλές που δεν θα προλαβαίνεις να διώχνεις κόσμο.
    Όμως ο κυνισμός (όχι ότι είναι αυτό το θέμα μας, απλά κάνω αναφορά ) δεν νομίζω πως οφείλεται στο τετράγωνο του ¶ρη Πλούτωνα αλλά στο τετράγωνο του Ερμή με τον Κρόνο και στον ίδιο τον Κρόνο που βρίσκεται στον 3ο οίκο.
    Με αυτά τα στοιχεία κάποια στιγμή βλέπεις την αλήθεια κατάματα, συμβάλλει κι ο προοδευμένος Ήλιος στον Ωροσκόπο που σε κάνει περισσότερο δυναμική και οι καταστάσεις ξεδιαλύνονται, βάλε και τον διελαύνοντα Κρόνο μέσα στον 7ο και ........προχώρα.
    Όπως και να χει, για εμένα τουλάχιστον, είσαι περισσότερο Κρόνια απ' ότι Ποσειδώνια, κάτι που αρέσει γιατί ο Κρόνος μαζεύει τον Ποσειδώνα και το αντίστροφο.

    Καλά ξεκαθαρίσματα!
    Τίνα μου σε ευχαριστώ πολύ για την τοποθέτησή σου και θα συμφωνήσω για τον Κρόνο στον 3ο . Καλά έκανες και μου τα έγραψες αυτά γιατί δεν τα είχα σκεφτεί έτσι για τον Κρόνο μου στον 3ο. Τον ερμήνευα μόνο σαν Κρόνο τετράγωνο Ερμή . Δεν του είχα δώσει τόση σημασία γιατί θεωρούσα την θέση του λογική αφού το επάγγελμά μου σχετίζεται άμεσα με το γράψιμο (σεναριογράφος) και τα διάφορα προβλήματα γύρω από αυτό… Δύσκολα σχολικά χρόνια κτλ. Απορώ τώρα που το έθιξες, πως τόσο καιρό δεν τον είχα λάβει υπόψιν μου πιο σοβαρά. Θα ασχοληθώ όμως. Θα τον διερευνήσω γιατί έχεις δίκιο. Να ΅σαι καλά.
    Υ.Γ Έπεσες μέσα για τον έντονο Κρόνο σε σχέση με τον Ποσειδώνα. Έχω μια ανοιχτή αντίθεση Κρόνου -Ποσειδώνα. στον χάρτη μου.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #27
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Κάτια μου χαίρομαι που σε βοήθησα να δεις κι από διαφορετική πλευρά τον Κρόνο σου στον 3ο. Να συμπληρώσω αφού μας αναφέρεις το επάγγελμα σου, ότι ο έντονος Κρόνος αλλά και ο Ποσειδώνας είναι ότι καλύτερο. Από την μια έχεις το χάρισμα της έμπνευσης και της φαντασίας κι από την άλλη τον καλά δομημένο τρόπο σκέψης και γραφής.
    Καλή επιτυχία σε ότι γράφεις ή σκοπεύεις να γράψεις.

    Υγ Αχ βρε έρωτα (πλατωνικέ ή όχι ) σε έφαγαν τα επαγγελματικά και η κοινωνική καταξίωση.

    Νάσο μου διαφωνώ μαζί σου, ποτέ δεν είναι ανοησία να πεις στον άλλον τι νιώθεις ακόμη κι αν καταλαβαίνεις ότι πρόκειται να φύγει.
    Ανασφάλεια ναι, ανοησία όμως όχι.
    Τα βγάζεις από μέσα σου για να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου, τουλάχιστον έτσι ξέρεις πως έκανες τις προσπάθειες που έπρεπε να κάνεις και σου μένει μόνο το απωθημένο του τι θα γινόταν αν......ενώ στην άλλη περίπτωση μετανιώνεις που δεν προσπάθησες.
    Κι επειδή το θέμα έγινε λίγο μονόπλευρο και όλων μας το μυαλό πηγαίνει σε φυσιολογικές σχέσεις, σκεφτείτε πως ο έρωτας δεν γεννιέται μόνο ανάμεσα σε δυο αδέσμευτους ανθρώπους. Μπορεί να γεννηθεί ανάμεσα σε δεσμευμένους ή να είναι ο ένας εκ των δυο δεσμευμένος, σε ανθρώπους που έχουν διαφορετική σεξουαλικότητα και ακόμη σε περιθωριοποιημένα άτομα όπως είναι τα εξαρτημένα από χημικές ουσίες.
    Καταλαβαίνετε λοιπόν πως σε τέτοιους είδους σχέσεις το πλατωνικό κι ανεκπλήρωτο παίζει πολύ περισσότερο απ΄ότι ανάμεσα σε δύο ελεύθερους ανθρώπους και είναι δυσκολότερο να βιωθεί και φυσικά σε τέτοιου είδους σχέσεις εμπλεκόμενος δεν είναι μόνο ο Ποσειδώνας αλλά και ο Ουρανός, αντίστοιχα ο 11ος και 12ος οίκος.

    Υγ. Σε αυτούς τους ανθρώπους τι λέμε Δέσποινα μου, ζήσε τον έρωτα σου?
    Δεν πειράζει που είσαι παντρεμένος, μπορείς να φλερτάρεις ακόμη και την κόρη μου που είναι ελεύθερη?

  8. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Όνομα:
    Νασος
    Location
    Σαλαμινα
    Posts
    81

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Πρέπει να χεις δίκιο Κάτια μου!! Κάτι τέτοιο θα πρέπει να μάθω κι εγω!!!

    Τίνα μου...!! Δεν θα πλήγωνε και τους δύο άμα ήξεραν πως θα έχαναν κάτι παραπάνω φεύγοντας..? Και φυσικά δεν θα μάθεις τι θα γινόταν αν... Αλλα από το να πληγώσεις τον αλλο..........:weird:

  9. #29
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post

    Υγ. Σε αυτούς τους ανθρώπους τι λέμε Δέσποινα μου, ζήσε τον έρωτα σου?
    Δεν πειράζει που είσαι παντρεμένος, μπορείς να φλερτάρεις ακόμη και την κόρη μου που είναι ελεύθερη?
    Αγαπημενη μου δεν καταλαβαινω τι εννοεις;
    αν καταλαβα καλα λες για τις περιεργες και μη φυσιολογικες σχεσεις ειναι δυσκολα το ξερω....
    και εχεις δικιο!
    εγω μιλαω για φυσιολογικες σχεσεις Τινα μου
    και σιγουρα ειμαι εναντια σε σχεση δεσμευμενου με ελευθερη η'' το αντιθετο
    και αν η κορη μου ερωτευοταν εναν παντρεμενο
    και χαλουσε την ζωη της θα την εσκιζα στα δυο
    ευχη και καταρα τις εχω δωσει και τις δυο μακρια απο τετοια πραγματα
    και μακρια απο τετοιους ερωτες..............
    οτι αλλο θελουν ας κανουν...

    με αγαπη η κουκι σου
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  10. #30
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Δέσποινα μου, η ερώτηση ήταν ρητορική, γνωρίζω πολύ καλά τι θα έλεγες στα κορίτσια σου.

    Όμως ο έρωτας ....δεν έχει λογική και κυρίως δεν είναι ρατσιστής.
    Χτυπά την πόρτα της αδέσμευτης για τον παντρεμένο, του παντρεμένου για την παντρεμένη, ενός ανήλικου κοριτσιού για τον καθηγητή του, του μεσήλικα για μια πιτσίρικα, του ομοφυλόφιλου για κάποιον που δεν έχει τις ίδιες σεξουαλικές προτιμήσεις με εκείνον, του ασθενή, του Χριστιανού για μια όμορφη Μουσουλμάνα και πάει λέγοντας.

    Σχέσεις οι οποίες κατά βάση όχι μόνο δεν έχουν μέλλον αλλά ούτε και παρόν για ευνόητους λόγους.
    Σχέσεις δύσκολες που μόνο οι άκρως τολμηροί θα επιχειρήσουν να ζήσουν, οι υπόλοιποι καλώς ή κακώς τέτοιους έρωτες τους ζουν στην σφαίρα της φαντασία τους, πλάθοντας ένα όμορφο παραμυθάκι, συντηρώντας άλλοτε την ευτυχία και άλλοτε την δυστυχία που επιφέρουν τέτοιου είδους έρωτες.

    Φυσικά και δεν είμαι υπέρ των πλατωνικών δεσμών παρόλο που ο καλος μου Δίας βρίσκεται σε σύνοδο με τον Ποσειδώνα στον 5ο, όμως στο σάιτ μπαίνουν χιλιάδες μέλη τα οποία δεν είναι όλα ελεύθερα να ακολουθήσουν την καρδιά τους και κατά συνέπεια, τις συμβουλές τις δικές σου ή της Κάτιας (χωρίς παρεξήγηση).

    Ουσιαστικά σε εκείνους απευθυνόμουν όταν έγραψα στην Κάτια πως δεν μπορώ να υποτιμήσω τα συναισθήματα που προκαλεί ένας παλτωνικός/ανεκπλήρωτος έρωτας.
    Πιστεύω ακράδαντα πως για να ξεπεραστεί μια ερωτική απογόητευση, ότι συμβουλές του τύπου "ξέχασε τον/την, δεν κάνει για εσένα, σταμάτα όσο είναι νωρίς κτλ " δεν χρειάζονται, διότι στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.

    Αν ο άλλος δεν αισθάνεται έτοιμος να προχωρήσει, δεν θα προχωρήσει ότι κι αν ακούσει, γι αυτό δίνουμε χρόνο στα πράγματα και περιμένουμε να έρθει εκείνη η ¶για ημέρα που ο πλατωνικός και ανεκπλήρωτος έρωτας μας θα ανήκει στο παρελθόν, ακόμη κι αν έχει κλέψει πολύτιμο χρόνο από την ζωή μας.

    Κατά τ' άλλα οι υπόλοιποι χαρείτε τον έρωτα όπως ακριβώς σας συμβούλεψε η Δέσποινα και μην συμβιβαστείτε με τίποτα λιγότερο.

    ΥΓ Βλέπω ο Ερμής ο ανάδρομος σε έπιασε για τα καλά, διαφορετικά θα είχες απαντήσει νωρίτερα

    Νάσο μου δεν είμαι σίγουρη πως κατάλαβα την ερώτηση σου :embarrest

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads