s
Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις] - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 42
  1. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    στον κωσμο μου=))
    Posts
    58

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Κλαησπερα σας,μπορει να μου πει κανεις τι σειμενη αυτος ο χιασμος Αφροδιτη Ουρανου του φιλο μου?Πουθενα δεν γραφει για χιασμο.Ευχαρηστω παρα πολυ.

  2. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    ok...καλα ολα αυτα αλλα οταν χρωματιζεται απο οψεις με πολλους πλανητες τοτε ποια χαρακτηριστικα ειναι πιο εκδηλα??Ειμαι γεννημενη 17 12 1990 20:40 Αθηνα η Αφροδιτη μου κανει συνοδο σεληνη,ουρανο,ποσειδωνα,ερ η παραλληλια με ηλιο τριγωνο με μεσουρανημα,πενταγωνο με Αρη...ολα στον Αιγοκαιρω και στον 5 οικο!(εκτος του ποσειδωνα στον 6 οικο)...

  3. #23

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    καλησπερα σε ολους ,
    ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τον γενεθλιο χαρτη μου .Ειμαι γεννημενη 2/12/88.Εχω την αφροδιτη και τον πλουτωνα στον σκορπιο στον 1 οικο και στα δυο ,με συνοδο αφροδιτη πλουτωνα και αφροδιτη εξαγωνο με ποσειδωνα αλλα δεν καταλαβαινω και πολυ τη σημασια της οψησ αυτης ,μπορει κανεισ που γνωριζει να μου την εξηγησει.Επισης κατι ακομα ,ο ουρανος μου βρισκεται στον τοξοτη στον 3 οικο οπως και ο κρονοσ οπως και ο ποσειδωνασ ειναι καλο που 3 πλανητεσ βρισκονται στουσ διδυμουσ και ιδιαιτερα ο ουρανοσ.?
    ευχαριστω

  4. #24

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    λαθος βιασυνης γεννημενοσ ηθελα να πω

  5. #25
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Εγω παλι διακρινω ενα αγχος για το αν ειμαστε σεξουαλικοι, αν ειμαστε τρυφεροι,αν αν αν...Καθε ανθρωπος αγαπιετε με τις χαρες του.Εχω εναν αρκετα δυσκολο χαρτη που παλιοτερα μου δημιουργουσε μεγαλα προβληματα καθοτι συναναστρεφομαι σε προσωπικο και επικοινωνιακο επιπεδο με πολυ κοσμο.Παρολα αυτα εχω ανθρωπους που με εμπιστευοντε παρα πολλα χρονια και εχω καταφερει να ειμαι με εναν ανθρωπο για 10 χρονια σχεδον και περναω πολυ καλα.
    Δεν μας κανουν ολοι και δεν κανουμε σε ολους.Σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω που νιωθουν και αγαπανε οπως και εμεις και σιγουρα μπορουμε να δειξουμε την αγαπη μας ειτε με "ζουζουνιες" ειτε με οποιδηποτε αλλο τροπο.
    Λιγη χαλαροτητα θελει και να ξερεις τι θελεις και τι μπορεις να δωσεις.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  6. #26

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    gianna πολύ μ'αρέσει η απάντησή σου και ομολογώ ότι όλοι έτσι αισιόδοξοι πρέπει να 'μαστε όλοι..έτσι κι αλλιώς τα ζώδια,απ'ο,τι έχω καταλάβει,δείχνουν την τάση πάνω στην οποία μπορούμε να κινηθούμε βελτιώνοντας,"δουλεύοντας" και μαθαίνοντας σιγά σιγά τον εαυτό μας..οπότε όπως είπες κι εσύ αγαπητό μέλος,ψυχραιμία και να μην παίρνουμε το καθετί τοις μετρητοίς,γιατί δεν αρέσουμε σε όλους ούτε και αξίζει να αγχωνόμαστε για πράγματα που μπορούμε να καλυτερεύσουμε,εαν έχουμε πραγματικά τη θέληση να προσπαθήσουμε..!!
    Αυτά τα ολίγα...
    Φιλιά σε όλους!

  7. #27
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    dnaki
    Location
    οριακά
    Posts
    228

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    καλησπερα σε ολους ,
    ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τον γενεθλιο χαρτη μου .Ειμαι γεννημενη 2/12/88.Εχω την αφροδιτη και τον πλουτωνα στον σκορπιο στον 1 οικο και στα δυο ,με συνοδο αφροδιτη πλουτωνα και αφροδιτη εξαγωνο με ποσειδωνα αλλα δεν καταλαβαινω και πολυ τη σημασια της οψησ αυτης ,μπορει κανεισ που γνωριζει να μου την εξηγησει.Επισης κατι ακομα ,ο ουρανος μου βρισκεται στον τοξοτη στον 3 οικο οπως και ο κρονοσ οπως και ο ποσειδωνασ ειναι καλο που 3 πλανητεσ βρισκονται στουσ διδυμουσ και ιδιαιτερα ο ουρανοσ.?
    ευχαριστω
    Καλημέρα :bigsmile:Αν πάς στην αρχική σελίδα,στην επιλογή ΓΕΝΕΘΛΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ και δώσεις τα στοιχεία σου,θα σου λυθούν όλες οι απορίες .Μετά το χάρτη και τις όψεις επιγραμματικά,τα γράφει κ αναλυτικά:bigsmile:
    What goes around comes around

  8. #28
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    καλησπερα σε ολους ,
    ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τον γενεθλιο χαρτη μου .Ειμαι γεννημενη 2/12/88.Εχω την αφροδιτη και τον πλουτωνα στον σκορπιο στον 1 οικο και στα δυο ,με συνοδο αφροδιτη πλουτωνα και αφροδιτη εξαγωνο με ποσειδωνα αλλα δεν καταλαβαινω και πολυ τη σημασια της οψησ αυτης ,μπορει κανεισ που γνωριζει να μου την εξηγησει.Επισης κατι ακομα ,ο ουρανος μου βρισκεται στον τοξοτη στον 3 οικο οπως και ο κρονοσ οπως και ο ποσειδωνασ ειναι καλο που 3 πλανητεσ βρισκονται στουσ διδυμουσ και ιδιαιτερα ο ουρανοσ.?
    ευχαριστω
    Αγαπητέ melchiar

    Φοβάμαι ότι τα'χεις μπερδέψει λίγο: αφενός δεν έχεις πλανήτες στους Διδύμους, αφετέρου ο Κρόνος και ο Ποσειδώνας σου βρίσκονται στον Αιγόκερω, ενώ ο Ουρανός στην τελευταία μοίρα του Τοξότη.

    Για την ένωση Αφροδίτης-Πλούτωνα μπορείς να πάρεις πληροφορίες σε άρθρο του φίλτατου μέλους cancerian που υπάρχει στο site http://www.myhoroscope.gr/88-%DC%F1%...%F9%ED%E1.html.

    Όσον αφορά το εξάγωνο Αφροδίτης-Ποσειδώνα, είναι μια αρκετά δημιουργική όψη στον καλλιτεχνικό τομέα, αν φυσικά το κυνηγήσεις λιγάκι και καλλιεργήσεις τα όποια ταλέντα έχεις. Στον τομέα των σχέσεων δείχνει ένα άτομο που τα πάει καλά με τους άλλους, είναι ζεστό και εγκάρδιο, καμμιά φορά λίγο απρόσωπο (βέβαια το τελευταίο το ακυρώνει η σύνοδος της Αφροδίτης με τον Πλούτωνα, που αναζητά βαθύτερες σχέσεις). Ο Ποσειδώνας όμως μας φοράει ροζ γυαλάκια, με αποτέλεσμα είτε να αναζητούμε τον ιδανικό σύντροφο είτε να εξιδανικεύουμε το αντικείμενο του έρωτά μας και σαν συνέπεια να τρώμε τα μούτρα μας πάνω στην σκληρή πραγματικότητα.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  9. #29

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    konstantina318 και leoma ευχαριστω για τις απαντησεις και απο τον γενεθλιο βρηκα αρκετες πληροφοριες αλλα και απο το αρθρο για τη σχεση πλουτωνα-αφροδιτη.
    leona μια λεπτομερεια ο κρονοσ και ο αιγοκερως γνωριζω οτι ειναι στον αιγοκερω απλως ηθελα να γνωριζω τη σημασια οταν και οι τρεισ πλανητεσ βρισκονται στον 3 οικο τη επιρροη εχουν,αν γνωριζεισ κατι περισσοτερο για αυτο θα ηθελα παρα πολυ να μαθω .
    Κατι ακομα μου ειχαν πει καποτε οτι οταν η αφροδιτη και ο πλουτωνασ σε εναν γενεθλιο χαρτη βρισκονται στον σκορπιο ,υπάρχει μια κακοτυχια στον ερωτικο τομεα,την οποια τη διακρινω και εγω ,αν φανταστεισ οτι τους ανθρωπουσ που αγαπω δεν μπορω να τους εχω στο τελος και αυτο γιατι οπως με πληροφορησαν ,σε προηγουμενεσ ζωεσ πατησα μερικουσ και τους πληρωνω τωρα(χαχα).Ειμαι ο ανθρωπος εκεινοσ που θελει οι ανθρωποι γυρω του να νιωθουν ελευθεροι αλλα στον ερωτα τα πραγματα διαφερουν ,καταληγω να νιωθω μονοσ στο τελος γιατι δεν θελω με την συμπεριφορα μου να πληγωνω τουσ ανθρωπουσ που εχω διπλα μου.Εχω λοιπον 2 ερωτησεισ να κανω:πωσ ισορροπει κανεισ την αναγκη ,του να θελει να ειναι ελευθερος καποιος αυτος αλλα και οι γυρω του?και πωσ μπορει να εξοφλησει κανεισ παλιους λογαριασμουσ απο προηγουμενεσ ζωεσ ,οπωσ ειναι αυτη η οψη στον γενεθλιο χαρτη μου μεταξυ αφροδιτησ -πλουτωνα.
    Συγχωρεστε τη φλυαρια μου ,αλλα ψαχνω για απαντησεισ που θα μου δωσεισ οχι την ικανοποιηση της ιδιας της απαντησης ,οσο τη γνωση του να μπορω να γινω καλυτερος ανθρωπος και να μην κανω παλι τα ιδια λαθοι.....

  10. #30

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    ο κρονος και ο ποσειδωνας ηθελα να πω

 

 
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads