s
«Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο» - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 54
  1. #21

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Ευχαριστώ για την άμεση και κατατοπιστική απάντηση. Κατάλαβα ότι πρέπει να προσέξω, όσο γίνεται βέβαια, τις ουτοπικές περιπέτειες του Ποσειδώνα. Καλημέρα!

  2. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Κατια μου αγαπημενη
    Θελω να ονειρευτω μα φοβαμαι...
    πολλες δυσκολιες ,κακουχιες ,προδοσιες ,
    ναι...και ανταμοιβη στο τελος μεσα απο δοκιμασιες
    αλλα μεχρι να πεθανω θα φοβαμαι μην γυρισουν τα πραγματα και ζησω παλι δυσκολιες
    θελω να ονειρευτω να αφεθω μα ο γενεθλιος Κρονος δεν με αφηνει .
    Ποσειδωνας 1ος οικος 16η Σκορπιου [25η ζυγου ωροσκοπος]
    Κρονος 4ος 17η Υδροχοου εμπεριεχωμενος
    ακμη 4ου 29, 54 στον Αιγωκερο
    τι θα μου φερει παλι ποιος ξερει...οταν ο Κρονος ταρακουνησει το γενεθλιο τετραγωνο..
    --------------------
    Θελω να ευελπιστω στο μεγαλο τριγωνο Κρονου -Ποσειδωνα και οταν ο Διας μπει στον Καρκινο
    να μου δωσει χαρα απο τα παιδια μου
    αυτο το μεγαλο τριγωνο στα ζωδια του νερου γινεται στους 1ο-5ο-9ο μου
    ξερεις εχω γενεθλιο μεγαλο τριγωνο Ποσειδωνα -1ο- Σκορπιο
    Χειρωνα 5ο-Ιχθυ 10η
    Β.Δ 9ο στα νερα Καρκινο 11η
    θελω να ονειρευτω αλλα φοβαμαι το γενεθλιο τετραγωνο ΠοΣΕΙΔΩΝΑ-ΚΡΟΝΟΥ
    θελω να δω χαρα απο την κορη μου
    θελω τοσο πολυ ο 9ος να μου δωσει παιδια απο τα παιδια μου
    θελω να ονειρευτω αλλα νιωθω ενα αδειασμα μεσα μου οτι εγω δεν θα ζησω αυτην την χαρα..
    ασε που ζηλευω οταν βλεπω τα εγγονια των αλλων...
    και βγαζω αυτη την πιεση προς την μεγαλη μου κορη τα παραδεχομαι
    γερα να ειναι τα κοριτσια μου αλλα αυτη η αναγκη μου το ονειρο μου
    η λαχταρα μου να δωσω αγαπη στα παιδια τους ειναι μεγαλη..

    Σε ευχαριστουμε για το υπεροχο αρθρο σου

    με αγαπη παντα Κουκι


    Υ.Γ [Δεν θελω υπαινιγμο απο τον Σκρ ]
    Last edited by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ; 13-08-2012 at 12:28 AM.
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #23

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Με βοηθησες αρκετά κι απ ότι καταλαβαίνω οι πλανήτες αυτοί την περίοδο μάλλον με χτυπάνε στον τομέα των σχέσεων και συνεργασιών/επαγγελματικών.
    Η Σελήνη μου βρίσκεται στον 5ο και κι έχω Καρκίνο ακμή στον 10ο! Η γενέθλια Σελήνη (εκτός από τη σύνοδο με τον Ερμή) κάνει ένα ωραιότατο τετράγωνο με τον Άρη μου που αυτή τη στιγμή τον τριγωνίζει (ευτυχώς) ο διελ. Ουρανός από τον 6ο! Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξω επάγγελμα λες;

  4. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Γεια σου Δέσποινα με τις καρδούλες σου!
    Τελικά φοβάμαι πως το γενέθλιο τετράγωνο Ποσειδώνα \Κρόνου δεν σε κάνει να φοβάσαι να ονειρευτείς. Απλώς τα όνειρά σου είναι μονότονα πια και όλοι γνωρίζουμε πως θέλεις να γίνεις γιαγιά …. Έλα, πλάκα κάνω….

    Έτσι που μας τα γράφεις, δεν βλέπω τον λόγο να μην περιμένεις μια τέτοιου είδους εύνοια , αλλά εσύ έχεις μάθει πλέον να κοιτάς τον χάρτη σου και να αξιολογείς τα δεδομένα. Είσαι μια μαθήτρια είπαμε! Τώρα , για τον Χείρωνα, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου , αλλά πολλοί αστρολόγοι τον λαμβάνουν σοβαρά υπόψη τους και δεν μπορώ παρά να τον παρατηρώ στενά , μέχρι να σχηματίσω μια προσωπική άποψη.
    Πάντως, ο Καρκίνος και ο Β.Δ εκεί στον 5ο παράγωγο , ανοίγει ένα παράθυρο στις προσδοκίες σου. Ωστόσο για κάτι τόσο σημαντικό θα έπρεπε να υπάρχει συμμετοχή των φώτων ή των Ωροσκόπος\μεσουράνημα και αυτό το ξέρεις κι εσύ, γι’ αυτό άσε τις Ποσειδώνιες υπεραναπληρώσεις και δες το πιο διεξοδικά!

    Να συμπληρώσω ότι το γενέθλιο τετράγωνο Ποσειδώνα \Κρόνου που έχεις, δεν σημαίνει ότι πρέπει να φοβάσαι να ονειρευτείς. Έτσι που τα γράφεις, δεν βλέπω κάποια ενεργοποίηση. Αντίθετα θα σου έλεγα ότι αφού ο Κρόνος είναι ο κυβερνήτης του 4ου οίκου σου, ίσως θα έπρεπε από εκεί να περιμένεις περισσότερα, μια και η στάση του Δία στους Διδύμους θα είναι στην 16η μοίρα περίπου και θα κάνει τρίγωνο με τον Κρόνο σου για πολύ καιρό! Γιατί αυτός ο Δίας να μην επεκτείνει την οικογένειά σου;

    Amarige , είναι πολύ επικίνδυνο να αποφαινόμαστε για κάτι που συμβαίνει μέσα στον προσωπικό σου χάρτη χωρίς να ξέρουμε το σύνολο του ωροσκοπίου σου.
    Ο σκοπός του φόρουμ είναι να σε βοηθήσουμε να βάλεις σε τάξη όσα γνωρίζεις και να αρχίσεις σιγά-σιγά να μαθαίνεις πως λειτουργεί η αστρολογία. Έτσι, θα αποφύγω να σου γράψω μια πιθανή εκδοχή γιατί θα ήταν εντελώς αβάσιμη.
    Αυτό που θα σου πω, είναι ότι στην περίπτωσή σου δεν εξετάζουμε την Σελήνη ανεξάρτητα, αλλά σαν έναν μηχανισμό που τα επί μέρους εξαρτήματά του είναι η Σελήνη, ο Ερμής και ο Άρης. Αφού οι πρώτοι δύο είναι σε σύνοδο και τετράγωνο με τον Άρη, τότε ο Ποσειδώνας ενεργοποιεί αυτό το σημαντικό –νευραλγικό σημείο του χάρτη σου , με ότι μπορεί αυτό να σημαίνει, κάτι που θα έπρεπε να το δει κάποιος υπεύθυνα για να σου πει κάτι.

    Ωστόσο, αφού μου λες ότι αυτή η σύνοδος τράνζιτ Ποσειδώνα με γενέθλια Σελήνη\Ερμή γίνεται μέσα στον 5ο οίκο σου και όλα μαζί τετραγωνίζουν τον Άρη σου, θα σε συμβούλευα να διατηρήσεις τον ρεαλισμό σου στις αισθηματικές σου υποθέσεις (κάτι πολύ δύσκολο για Ιχθύ!!!!!!!!!) . Δεν θέλω να σε ταράξω αλλά η απογοήτευση και η απομυθοποίηση στήνει ξόβεργες κάτω από τη μύτη μας . Αν είσαι καλλιτέχνης έχεις δύο καλά. Το ένα είναι ότι θα έχεις έμπνευση και το άλλο ότι αν συμβεί κάτι δυσάρεστο, θα βρεις τρόπο να το ξεπεράσεις μετουσιώνοντάς το σε καλλιτεχνική έκφραση.

    Όπως και να έχει, δώσε σημασία στον οίκο που βρίσκεται ο Άρης και στον οίκο με τον Κριό στην ακμή του, καθώς και τους οίκους που κυβερνά ο Ερμής , εκτός από τον 10ο που κυβερνιέται από την Σελήνη. Σε κάθε περίπτωση , ζώντας τόσα χρόνια με αυτό το τετράγωνο στον γενέθλιο χάρτη σου, έχεις αντιμετωπίσει ήδη την ενέργειά του και θέματα που προκύπτουν από αυτή την σχέση τους. Το μόνο που απαγορεύεται για όσο καιρό δέχεσαι την επίδραση του Ποσειδώνα, είναι να κλείνεις τα μάτια σου στην αλήθεια και να πάρεις κόκκινα γυαλιά… Το νου σου!!!!!!!!!!!

    Καλές διακοπές σε όλους παιδιά!

    Αφιερωμένο σε όσους έχουμε γεννηθεί με τα κόκκινα γυαλιά του Ποσειδώνα στα μάτια….
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Αμην Παναγια μου ο Διας ειναι και ο πιο δυνατος πλανητης μου!!
    Επεκταση !!!
    Εγω ποτε ειπα οτι θελω να γινω γιαγια ε; πες μου;;;;ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΛΕΩ
    χεχεχε!!!

    Σε ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση
    καλες διακοπες σου ευχομαι
    σε αγαπω πολυ
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  6. #26

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Και πάλι σ ευχαριστώ που ασχοληθηκες. Το είχα δει κι εγώ και το ξέρω και το βιώνω ήδη, ο Κριός είναι στην ακμή του 7ου οίκου μου οπότε... καταλαβαινόμαστε! Εγώ παραμυθιάζω τον εαυτό μου και το ξέρω, ήδη έχω δώσει τέλος σε σχέσεις που δεν είχαν κανενα νοημα για μενα κ είμαι πολύ προσεκτική στις καινούριες. Αυτή η σύνοδος που κάνει με την Αφροδίτη μου ο Κρόνος στον Κριό στον 7ο τη θεωρούσα ως κατι αρνητικό (λόγω του αταιριαστου του ζωδίου με τη φύση των πλανητών), αλλά τώρα έχω αρχίσει να αναθεωρώ. Κάτια τα κόκκινα γυαλιά τα... πεταξα! Καμιά φορά βεβαια απλώνω το χέρι και πάω να τα ξαναβάλω αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ! Αν δω ότι δυσκολεύομαι παντως το σκεφτομαι σοβαρά να πάρω τη γνωμη ενός ειδικού, εγώ είμαι πολύ ερασιτέχνης ακόμα.
    Καλές διακοπές!

  7. #27
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Κάτια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά για το άρθρο σου και τον υπέροχο τρόπο που γράφεις.
    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον Ποσειδώνα, ο οποίος θα κάνει στην 9η μοίρα των Ιχθύων σύνοδο με τη γενέθλια Σελήνη μου(3ος),αλλά θα ενεργοποιήσει ταυτόχρονα γενέθλιο Ταυ με Κρόνο στους Διδύμους (6ος) και Ερμή στην Παρθένο(9ος).Ο Έρμής είναι και ο κυβερνήτης του 7ου, ενώ στον γενέθλιο γλιτώνω το τετράγωνο Σελήνης -Ποσειδώνα λόγω διαφοράς 9 μοιρών. Τον γενέθλιο Ποσειδώνα στον 12ο παρά το ότι βρίσκεται στο "σπίτι" του τον φοβάμαι αρκετά γιατί πάντα με ρίχνει σε ουτοπίες, οι οποίες σε έκταση είναι ατελείωτες λόγω συνόδου με Δία.
    Πραγματικά φοβάμαι πάρα πολύ, γιατί γενικά οι λάθος εκτιμήσεις είναι το φόρτε μου.

    Όποτε έχεις χρόνο απάντησέ μου!!

    Καλές διακοπές σε όλους!!!!

  8. #28
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Quote Originally Posted by Lilapause View Post
    Κάτια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά για το άρθρο σου και τον υπέροχο τρόπο που γράφεις.
    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον Ποσειδώνα, ο οποίος θα κάνει στην 9η μοίρα των Ιχθύων σύνοδο με τη γενέθλια Σελήνη μου(3ος),αλλά θα ενεργοποιήσει ταυτόχρονα γενέθλιο Ταυ με Κρόνο στους Διδύμους (6ος) και Ερμή στην Παρθένο(9ος).Ο Έρμής είναι και ο κυβερνήτης του 7ου, ενώ στον γενέθλιο γλιτώνω το τετράγωνο Σελήνης -Ποσειδώνα λόγω διαφοράς 9 μοιρών. Τον γενέθλιο Ποσειδώνα στον 12ο παρά το ότι βρίσκεται στο "σπίτι" του τον φοβάμαι αρκετά γιατί πάντα με ρίχνει σε ουτοπίες, οι οποίες σε έκταση είναι ατελείωτες λόγω συνόδου με Δία.
    Πραγματικά φοβάμαι πάρα πολύ, γιατί γενικά οι λάθος εκτιμήσεις είναι το φόρτε μου.

    Όποτε έχεις χρόνο απάντησέ μου!!

    Καλές διακοπές σε όλους!!!!
    Lilapause , παρά το γεγονός ότι η 9η μοίρα δεν είναι μέσα στη σφαίρα επιρροής των όψεων που συζητάμε, σου γράφω μερικά πράγματα.

    Έχεις ένα γενέθλιο ταυ τετραγώνου Σελήνης \Κρόνου\ Ερμή, που στην κορυφή του βρίσκεται ο Κρόνος. Θα πρέπει να σου πω ότι το πρόσφατο πέρασμα του Δία από τον Κρόνο σου, θα πρέπει να ταρακούνησε, να ανέδειξε το όποιο μπλοκάρισμα προκύπτει από την σχέση αυτού του ταυ τετραγώνου. Μια ιδέα των πιθανών προβλημάτων θα πρέπει να την πήρες λογικά, μια και ο Δίας είναι κυβερνήτης του ωροσκόπου σου.
    Σχετικά με την Σελήνη, δεν ξέρω πόσο ασφαλείας είναι η ανοχή 9ο μοιρών ώστε να μην το θεωρούμε ένα τετράγωνο. Μόνο επειδή μιλάμε για Σελήνη (φώτα) και όχι για κάποιο άλλο πλανήτη, προσωπικά θα το εκλάμβανα σαν ένα τετράγωνο μικρότερης έντασης. Όμως, η σύνοδος του Ποσειδώνα με την Σελήνη αυτή, ενεργοποιεί την γενέθλια σχέση Σελήνης \Ποσειδώνα, ακόμα κι αν θεωρήσουμε ότι τον υπόλοιπο καιρό « κοιμάται». Μην ξεχνάς ότι είναι και ο κυβερνήτης της, αφού η Σελήνη βρίσκεται στον Ιχθύ.

    Ο λόγος που φοβάσαι τον Ποσειδώνα , είναι γιατί είναι τόσο έντονος στον χάρτη σου. Αρχικά είναι κυβερνήτης του γωνιακού 4ου οίκου σου και είναι στον 12ο , αλλά σε σύνοδο με τον κυβερνήτη του ωροσκόπου σου (Δία) και όπως σου είπα πιο πάνω, σε τετράγωνο με την Σελήνη σου. Αρκετά ενεργός θα έλεγα. Επειδή η Σελήνη σου είναι στον 3ο , η σχέση αυτή «θολώνει» την επικοινωνία σου και τον τρόπο που επεξεργάζεσαι τις πληροφορίες. Μια Σελήνη στον Ιχθύ και στον 3ο οίκο, είναι σαν να της ζητάς να λειτουργήσει με ιδιότητες εντελώς διαφορετικές από αυτές που έχει. Η Σελήνη είναι καλή στο να νιώθει και όχι να σκέφτεται. Πολύ περισσότερο όταν της κάνει τετράγωνο ο Ποσειδώνας, ο κυβερνήτης της στην προκειμένη περίπτωση.

    Όλο αυτό , κατά μία έννοια είναι καλό, γιατί σημαίνει ότι είσαι εξοικειωμένη με την ενέργεια και τους τρόπους που εκδηλώνονται όλες αυτές οι γενέθλιες πλανητικές σχέσεις. Τα κακά νέα, είναι ότι ο Ποσειδώνας με τον Κρόνο σου κάνουν αντίθεση και τελικά μιλάμε για έναν σταυρό στον χάρτη σου και όχι μόνο για ταυ-τετράγωνο. Ένας σταυρός που η ανοχή του Ποσειδώνα είναι με όλους οριακή, αλλά ο σταυρός αυτός μπορεί να «κοιμάται» και να «ξυπνά» , όπως σε περιπτώσεις σαν αυτή, όπου ο Ποσειδώνας με την θέση του μηδενίζει το κοντέρ των ανοχών.

    Αυτό που πρέπει να κάνεις, είναι να δεις που βρίσκεται και τι κυβερνά ο κάθε πλανήτης για να πάρεις μια ιδέα για τις υποθέσεις και τους τομείς της ζωής σου που πρέπει να προσέξεις. Για να μην λέω ψέματα, δεν βρίσκω την κατάσταση του χάρτη σου ζηλευτή, αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Δεν θέλεις να ξέρεις τι γίνεται στον δικό μου χάρτη! Το ότι δεν συμμετέχουν οι γωνιακές σου ακμές και οίκοι σε αυτό το «παιχνίδι» , θα πει ότι δεν προβλέπετε κάτι ικανό να σου αλλάξει τη ζωή.
    Ωστόσο , θα πρέπει πράγματι να έχεις τα μάτια σου 14 και να μην εμπιστεύεσαι απόλυτα την διαίσθησή σου αυτό τον καιρό. Είναι πιθανό να δοκιμάσεις απογοητεύεις και απομυθοποιήσεις , αλλά όπως θα διάβασες και πιο πάνω, τίποτα δεν μπορούμε να πούμε χωρίς την μελέτη του συνόλου του ωροσκοπίου.

    Σε κάθε περίπτωση , οι δύσκολες αυτές ενεργοποιήσεις είναι απαραίτητες για να πάμε την ζωή μας στο επόμενο στάδιο. Δεν σου χρυσώνω κάποιο χάπι. Πάντα οι φόβοι μας είναι μεγαλύτεροι από την πραγματικότητα. Ούτε εγώ έχω ξεπεράσει τους φόβους μου. Πολλές φορές βλέπω κάτι στο χάρτη μου και ανησυχώ, τις περισσότερες χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Κάποιες άλλες φορές δικαίως. Η ζωή όμως είναι εντελώς απρόβλεπτη και αυτό που φέρνει δεν το φανταζόμαστε, ακόμα κι αν έχουμε εντοπίσει τον τομέα.
    Όταν έβλεπα Ουρανό και Πλούτωνα να συντονίζονται σε τετράγωνο και αντίθεση με την Σελήνη μου που κυβερνά 4ο , περίμενα κάτι πολύ κακό για την οικογένειά μου(ο Πλούτωνας σε μένα κυβερνά τον 8ο και είναι σε γενέθλια σύνοδο με Σελήνη). Τα χειρότερα. Αρρώστιες, θανάτους και ότι άλλο φοβικό θες. Το σενάριο που δεν είχα σκεφτεί , ήταν ότι η κρίση που υπάρχει στη χώρα θα έκανε δύο από τα αδέλφια μου να φύγουν από την χώρα αναζητώντας τους καλύτερες όρους εργασίας. Αυτό ήταν πράγματι μια σημαντική αλλαγή στην οικογένειά μου , μάλλον δυσάρεστη κατά μία έννοια, αλλά δεν ήταν θάνατος ή αρρώστια ή οι δέκα πληγές του Φαραώ. Βέβαια, είμαι ακόμα κάτω από την πλανητική αυτή επιρροή, αλλά μετά από τόσο καιρό που με ταλανίζει, έχω καταλάβει τι θέλει να πει ο ποιητής!

    Καλές διακοπές και σε σένα. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χρόνια πολλά.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #29

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Καλησπερα Κάτια,για ακόμη μια φορα γοητευμενος από την συγγραφική σου δεινότητα,δεν χορταίνω να το διαβάζω ξανά και ξανά ωστε να ρουφήξω μεχρι και την τελευταία σταγόνα γνώσης.Προσωπικά θα ήθελα να σε ρωτήσω πώς βλέπεις να επηρεαζει το τριγωνο αυτό το MC στην 2 μοίρα της παρθένου καθώς ταυτόχρονα ενεργοποιείται το γενέθλιο τριγωνο με Κρόνο(2),Ουρανό(2),Ποσειδώνα(2 ), αλλά και το τετράγωνο με τον Δία(7).Ευχαριστώ!!

  10. #30
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: «Ποσειδώνας τρίγωνο Κρόνος: Χτίζοντας το όνειρο»

    Quote Originally Posted by ALEXVOUT123 View Post
    Καλησπερα Κάτια,για ακόμη μια φορα γοητευμενος από την συγγραφική σου δεινότητα,δεν χορταίνω να το διαβάζω ξανά και ξανά ωστε να ρουφήξω μεχρι και την τελευταία σταγόνα γνώσης.Προσωπικά θα ήθελα να σε ρωτήσω πώς βλέπεις να επηρεαζει το τριγωνο αυτό το MC στην 2 μοίρα της παρθένου καθώς ταυτόχρονα ενεργοποιείται το γενέθλιο τριγωνο με Κρόνο(2),Ουρανό(2),Ποσειδώνα(2 ), αλλά και το τετράγωνο με τον Δία(7).Ευχαριστώ!!
    Alexvout123, τα σχόλιά σου για το άρθρο είναι κανονικά κομπλιμέντα ! Αντιπαρέρχομαι την συστολή μου και σε ευχαριστώ πολύ.

    Σχετικά με την ερώτηση που θέτεις, δυστυχώς, ο τρόπος που τη θέτεις είναι ελλιπής και δεν θα μπορούσα να σου γράψω κάποιες βοηθητικές κατευθύνσεις ώστε να οργανώσεις μία κατεύθυνση κατανόησης της επιρροής στον χάρτη σου.
    Από την άλλη, μέσα στο άρθρο αναφέρω την περίπτωση της Παρθένου ως μία από τις εξαιρέσεις στον τρόπο επιρροής του εν λόγω τριγώνου. Η Παρθένος βρίσκεται απέναντι από την θέση του Ποσειδώνα στους Ιχθείς και εξάγωνο με την θέση του Κρόνου στον Σκορπιό. Εδώ λοιπόν, δεν μιλάμε για ένα τρίγωνο , αλλά για μία αντίθεση και ένα εξάγωνο.

    Η γενέθλια θέση των Κρόνου\Ουρανού\Ποσειδώνα , στην οποία αναφέρεσαι, δεν έχει ζώδιο και μοίρες . Εμπειρικά εικάζω ότι μάλλον όλα αυτά βρίσκονται στον Αιγόκερω . Ωστόσο, δεν μπορώ να βασιστώ σε δικές μου εικασίες. Το σημαντικό είναι ότι ο τράνζιτ Ποσειδώνας πέρασε στον 4ο οίκο σου και είναι κυβερνήτης του 4ου , αφού η ακμή βρίσκεται στους Ιχθείς, κάτι που κάνει την διέλευση του από εκεί σημαντικότατη!
    Όπως κι αν λειτουργεί αυτό, βάσει του γενέθλιου χάρτη σου, ο άξονας 4ου\10ου –οικογένεια\καριέρα και ότι άλλο μπορεί να σημαίνει ο άξονας σύμφωνα με την ηλικία και την κατάσταση του καθενός, είναι ένας από τους άξονες που θα σε απασχολήσουν για τα επόμενα χρόνια.
    Αν όπως αφήνεις να εννοηθεί από τα γραφόμενά σου, ο Ποσειδώνας και ο Κρόνος βρίσκονται σε γενέθλια σύνοδο και το εν λόγω τρίγωνο ενεργοποιεί τη σύνοδο αυτή, τότε ο οίκος της συνόδου και οι οίκοι που κυβερνούν ο Κρόνος, ο Ουρανός και ο Ποσειδώνας στον χάρτη σου, είναι εξίσου σημαντικοί. Αν όμως το ζώδιο της συνόδου είναι ο Αιγόκερως και οι πλανήτες είναι στις αρχικές μοίρες, τότε θα πρέπει να αξιολογήσεις και την επιρροή που δέχεσαι από τον Πλούτωνα στον Αιγόκερω. Μην ξεχνάς πως ζούμε υπό την επιρροή του τετραγώνου Πλούτωνα\Ουρανού , αλλά στον δικό σου χάρτη ο τράνζιτ Πλούτωνας θα κάνει σύνοδο με τον Ουρανό σου (αν δεν έχει κάνει) , ενώ ο τράνζιτ Ουρανός θα κάνει το πρώτο τετράγωνο με την γενέθλια θέση του, λογικά(αν δεν το έχει ήδη κάνει). Μήπως είναι καιρός να δεις με ποιους περιορισμούς δεν συμβιβάζεσαι πια και να κάνεις την επανάστασή σου; Ποιος οίκος έχει στην ακμή του τον Υδροχόο;

    Σε κάθε περίπτωση , τίποτα δεν λειτουργεί ανεξάρτητα από το γενικότερο πλαίσιο της τρέχουσας κατάστασης του συνόλου του ωροσκοπίου μας και η τριπλή σύνοδος Ουρανού\Κρόνου\Ποσειδώνα στον χάρτη σου, είναι και ο κορυφαίος κόμβος ενεργοποίησης αυτή τη στιγμή. Το καλό είναι ότι τόσο ο τράνζιτ Ποσειδώνας, όσο και ο τράνζιτ Κρόνος, θα είναι σε ευνοϊκή θέση για την δύσκολη τριάδα στο χάρτη σου.

    Σε γενικά πλαίσια, αυτό που μπορώ να ψυχανεμιστώ είναι ότι η ζωή σου έχει μπει σε μια διαδικασία που σε οδηγεί να εδραιώσεις την θέση σου στην οικογένεια και την κοινωνία, καθώς αντιδράς και αμφισβητείς το σύστημα αξιών που σε έφερε μέχρι εδώ (2ος), πιθανότατα αντικαθιστώντας το με ένα σύστημα αξιών, έτσι όπως το ζεις και το κατανοείς εσύ. Πιθανότατα η πορεία της χώρας μας να έχει διαδραματίσει έναν ενεργό ρόλο στους στόχους και τα όνειρά σου , ανεβάζοντας τον πήχη των προσπαθειών σου πολύ ψηλά. Με λίγα λόγια, καταστάσεις έξω από τη σφαίρα επιρροής σου, άρα γεγονότα που δεν μπορούσες να προβλέψεις ή να κάνεις κάτι γι’ αυτά.

    Μην ξεχνάς ότι ανήκεις στην γενιά με τον Πλούτωνα στον Σκορπιό και τον Κρόνο στον Αιγόκερω, σε θέση κυριαρχίας και οι δύο. Η δύσκολη αμοιβαία υποδοχή των τράνζιτ Πλούτωνα \Κρόνου , έχει να διαδραματίσει έναν ιδιαίτερο ρόλο για τα παιδιά της γενιάς σου. Η προσωπική μου άποψη είναι πως η δική σας γενιά έχει να διαδραματίσει έναν πρωταγωνιστικό ρόλο στα επόμενα χρόνια που έρχονται.

    Θα σε συμβούλευα να μην χωρίζεις τον χάρτη σου σε μεμονωμένα κομμάτια ενεργοποιήσεων και να τον μελετήσεις συνολικά. Έχει πολλά να σου πει.
    Last edited by katiakiss; 18-08-2012 at 05:17 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads