s
...Παρθενακια.... - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 111
  1. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: ...Παρθενακια....

    Kάθε τελειότητα (Παρθένος) έχει και μια μικρή ατέλεια (να βλέπει πανεύκολα την αδυναμία των άλλων και αυτό να τον ενοχλεί).
    Θα αλλάξει όμως να τον ενοχλεί και θα αποδεχθεί την τελειότητα

    Παρεπιπτόντως εσύ αγαπητή μου skorpion μόνο Σκορπιός δεν είσαι με τόσο έντονο Δίδυμο στο χάρτη σου :toung:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: ...Παρθενακια....

    Αντε καλε μια σεληνουλα και εναν ωροσκοπο εχω στους Διδυμους μονο! μαλλον Tοξοτη εννοουσες εκει εχω πολλους (4), ναι αλλα ο ηλιος ειναι ηλιος οπως και να το κανουμε, απλα μαλλον ειμαι η καλυτερη σκορπιος απ ολους:toung:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  3. #23

    Re: ...Παρθενακια....

    Την απάντηση για το τι κουμάσια είναι οι Παρθένοι μπορείς να την δεις στο θέμα ''Η υπερβολή πληροφορίας και η αντίφαση στην Αστρολογία'' στο topic Συζητήσεις Aστρολογίας. Ο γράφων είναι Παρθένος
    5 σελίδες Α4 αστεροειδείς και υποθετικοί πλανήτες, μόνο η διαστροφή ενός Παρθένου θα μπορούσε να αντέξει. Και γράφει για το θέμα Υπερβολή αλλά με υπερβολικό τρόπο πάλι. Υπερβολικά λεπτολογικός. Κάτι σαν τον Φάιμπς, εκείνο τοn τρελλό επιστήμονα που υποδυόταν ο Βίνσεντ Πράις, ή την συνάδελφο Αγκάθα Κρίστι, Παρθένο κι αυτή Θα μας αντέξετε, καλά κουράγια και πάλι. :bigsmile:

  4. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: ...Παρθενακια....

    Πράγματι η Παρθένος έχει να κάνει με την (υπερβολική) ανάλυση -σε βαθμό που βλέπει το δέντρο και χάνει το δάσος -και φυσικά με την αιώνια αναζήτηση
    της τελειότητας.
    Η κριτική που ασκούν μπορεί να είναι από χαριτωμένη εώς «σαρκοβόρα» (αναλογως του χάρτη υποθέτω) , αλλά θαυμάζω το γεγονός ότι έχουν το θάρρος της γνώμης τους.:bigsmile:
    Με την κριτική τους ικανότητα, που είναι συνήθως σωστή (όταν ο Ερμής βρίσκεται σε καλή θέση) θεωρούν ότι θα διορθώσουν τους γύρω τους, κάτι που διαπιστώνουν ότι είναι ανέφικτο καποιες στιγμές. Ως προς τον εαυτό τους είναι αρκετά σκληροί επίσης, αυτολογοκρίνονται και συγκρατούν τον εαυτό τους από το να βιώσει «θνητές» καταστάσεις.
    Εξαιτίας αυτής της τάσης να κρατάνε πάντα τον έλεγχο του εαυτού τους ώστε να φαίνονται τέλειοι τελικά έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα καθώς προβάλλουν μια εικόνα ψυχρή και πολύ συχνά το απωθημένο συναίσθημα τους βγαίνει σε ψυχοσωματικά προβλήματα.

    Για να τους αντέξει κάποιος πρέπει, εκτός από ωτοασπίδες και τεχνικές αυτοελέγχου, να διαθέτει 3 μαστερ ψυχολογίας, διόραση και άλλες εξωαισθητήριες ικανότητες, να εχει βρεί το Ζεν και να κάνει διαλογισμό 5 φορές την εβδομάδα.:toung:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  5. #25
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Για να τους αντέξει κάποιος πρέπει, εκτός από ωτοασπίδες και τεχνικές αυτοελέγχου, να διαθέτει 3 μαστερ ψυχολογίας, διόραση και άλλες εξωαισθητήριες ικανότητες, να εχει βρεί το Ζεν και να κάνει διαλογισμό 5 φορές την εβδομάδα.:toung:
    ή να είναι και ο άλλος Παρθένος
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  6. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: ...Παρθενακια....

    Μπα Παρθένος με Παρθένο είναι λίγο δύσκολο... Τουλάχιστον εμένα μου έχει τύχει αντρας ζυγός με ωροσκόπο ζυγό βέβαια και αφροδίτη, άρη, ερμή στην παρθένο και είναι οτι χειροτερο είχα πετυχει... μου είχε βγάλει την πιστη!(και εγω ήμουν αυτή που έκανε την υπομονη σε θέματα γκρινιας και κριτικής..) Ηθελε συνεχως να με αλλάξει και ήταν υπερβολικά συντηρητικος...
    Εγώ σε σχέσεις μου ποτέ δεν έκανα κριτική στον άλλο, και μάλλον αυτο είναι το λάθος μου οτι δεχομουν τα πάντα... Τώρα τελευταία έχω χαλάσει...και μου βγαίνουν κάτι γκρίνιες... αλλά είναι (μαλλον, ελπιζω..) επειδή τον τελευταίο καιρό μου έχουν πέσει ολα τα μπερδεμενα μαζεμένα(συναισθηματικα και με τη σχολή μου αλλά και πραγματα σχετικά με την καθημερινότητα μου..) Και πάλι μόνο η μητέρα μου με ανέχεται κάποιες ώρες...στους αλλους δεν εκδηλώνομαι,σχεδον ποτε...

  7. #27

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by panther View Post
    ή να είναι και ο άλλος Παρθένος
    Είσαι σίγουρη ; Μόνο πνευματικά ερεθιστική και ενδιαφέρουσα είναι η σχέση, αλλά πολύ δύσκολη σχέση από κοντά. Αν και ομολογώ ότι δεν υπάρχει πιο διασκεδαστικό θέαμα δυο Παρθένων να συζητάνε ή να είναι παρέα. Οι διάλογοι είναι μυθικοί Πετάει ο ένας το μπαλάκι και το πιάνει ο άλλος. Αλλά μέχρι εκεί, μετά το απόλυτο χάος. Θυμάμαι ότι κάποτε παραλίγο να σκίσουμε έναν κατάλογο σε εστιατόριο τραβώντας τον. omg απολαυστικές καταστάσεις, γελάω ακόμα. Ειδικά αν και οι δυο έχουν πολλά αντιπαρθενίσια στοιχεια στους χάρτες τους είναι πολύ διασκεδαστική η επικοινωνία.

  8. #28
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: ...Παρθενακια....

    Δεν γεννιεται κανεις τελειος: γινεται!!
    Αυτο βρισκεται πισω απο την μανια για τελειοτητα και την γκρινια που στοχευει στο ατελες!!
    Προσωπικα ειμαι πιο σκληρη και ατεγκτη με τον εαυτο μου παρα με τους αλλους.
    Για αγνωστους λογους, αναγνωριζω το δικαιωμα στην ατελεια σε ολους πλην εμου! Και αγαπω τους αλλους οπως ειναι [οχι οτι δεν μου τη δινουν καποια πραγματα, οπως ομως θα συνεβαινε στον καθενα].
    Ειναι αυτη η εμφυτη ικανοτητα να διακρινεις την λεπτομερεια, σαν με μεγεθυτικο φακο. Το λαθος στη λεπτομερεια μπορει να καταστρεψει ολη την εικονα, κι εκει ειναι που χανουμε το παιχνιδι....
    Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #29
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Δεν γεννιεται κανεις τελειος: γινεται!!
    Αυτο βρισκεται πισω απο την μανια για τελειοτητα και την γκρινια που στοχευει στο ατελες!!
    Προσωπικα ειμαι πιο σκληρη και ατεγκτη με τον εαυτο μου παρα με τους αλλους.
    Για αγνωστους λογους, αναγνωριζω το δικαιωμα στην ατελεια σε ολους πλην εμου! Και αγαπω τους αλλους οπως ειναι [οχι οτι δεν μου τη δινουν καποια πραγματα, οπως ομως θα συνεβαινε στον καθενα].
    Ειναι αυτη η εμφυτη ικανοτητα να διακρινεις την λεπτομερεια, σαν με μεγεθυτικο φακο. Το λαθος στη λεπτομερεια μπορει να καταστρεψει ολη την εικονα, κι εκει ειναι που χανουμε το παιχνιδι....
    Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]
    Πραγματικά ακριβώς τα ίδια αισθάνομαι!!!! Λες κι ακούω τον εαυτό μου!!
    Η αξία των ανθρώπων δεν κρίνεται από τα προσόντα τους, αλλά από την χρήση των προσόντων τους

  10. #30

    Re: ...Παρθενακια....

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Κι οταν μιζεριαζουμε, φοβαμαι οτι συμβαινει τις περιοδους που επικρατουν οι "νερενιες" ή οι "αερινες" επιρροες μας [με το συμπαθειο..:toung:]
    Μήπως εννοείς όταν ΔΕΝ μιζεριάζουμε με το αέρινο ; Γιατί το αέρινο στοιχείο μέσα μου (αρκετοί πλανήτες) είναι που με βοηθά να μην χαρακτηρίζομαι μίζερος θέλω να πιστεύω. Συγκρατημένος σε πρώτη φάση ναι, αλλά Παρθένος όχι. Είμαι τελείως φευγάτος, τελείως άτακτος, καθόλου φιλοχρήματος και καθόλου τσιγγούνης. Και κυρίως δεν τα έχω καλά με την λογική της Παρθένου. Ούτε στα μαθηματικά δεν είμαι καλός όπως οι περισσότεροι. Αυτό το πολύ ορθολογικό τους δεν το πολυδέχομαι, γι'αυτό άλλωστε είχα και υπογραφή με το ρητό του Αντρέ Μπρετόν. :bigsmile:

 

 
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads