s
Πόσο επηρεάζει ο Ωροσκόπος; - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 23 of 23
  1. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Πόσο επηρεάζει ο Ωροσκόπος;

    Για το Ηλιακό έχω και εγώ απο εμπειρίες φίλων την άποψη ότι δουλεύει αρκετά καλά εξ΄άλλου υπάρχουν και οι όψεις που φέρνουν γεγονότα ιδιαίτερα με τους εξωκρόνιους πλανήτες

  2. #22

    Re: Πόσο επηρεάζει ο Ωροσκόπος;

    Quote Originally Posted by GIRL View Post
    Για το Ηλιακό έχω και εγώ απο εμπειρίες φίλων την άποψη ότι δουλεύει αρκετά καλά εξ΄άλλου υπάρχουν και οι όψεις που φέρνουν γεγονότα ιδιαίτερα με τους εξωκρόνιους πλανήτες
    Δεν βλέπω το λόγο γιατί να χρησιμοποιούμε έναν υποθετικό Ωροσκόπο και να μην στηριζόμαστε αποκλειστικά στους αστρολογικούς παράγοντες που παραμένουν αμετάβλητοι ανεξαρτήτως της ώρας γέννησης. Δεν είναι και λίγοι. Τα ζώδια στα περιοδικά θα μπορούσαν να γράφονταν πιο επιτυχημένα αν οι Αστρολόγοι έλεγαν ότι οι Σκορπιοί του α δεκαημέρου θα έχουν εκείνη την τάση από το να έλεγαν ότι η Σελήνη σήμερα είναι στον 3ο σας οίκο εννοώντας τον φυσικό οίκο που είναι φαντασία. Απορώ ακόμα πως έχει επικρατήσει αυτή η τόσο επικίνδυνη αντίληψη τόσα πολλά χρόνια. Ακόμα και οι ετήσιες προβλέψεις γίνονται με βάση τους φυσικούς οίκους. Ενώ δεν χρειαζόταν ώρα γέννησης για να δούμε ότι το 1998 για παράδειγμα ο Πλούτωνας τσάκισε πολλούς Παρθένους του α' δεκαημέρου ή ότι ο 'Αρης σήμερα είναι στην τάδε μοίρα, άρα κάνει αντίθεση με κάποιους από τους εκπροσώπους του α' ή του β' δεκαημέρου και τους κάνει νευρικούς και εριστικούς.

  3. Re: Πόσο επηρεάζει ο Ωροσκόπος;

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    Δεν βλέπω το λόγο γιατί να χρησιμοποιούμε έναν υποθετικό Ωροσκόπο και να μην στηριζόμαστε αποκλειστικά στους αστρολογικούς παράγοντες που παραμένουν αμετάβλητοι ανεξαρτήτως της ώρας γέννησης. Δεν είναι και λίγοι. Τα ζώδια στα περιοδικά θα μπορούσαν να γράφονταν πιο επιτυχημένα αν οι Αστρολόγοι έλεγαν ότι οι Σκορπιοί του α δεκαημέρου θα έχουν εκείνη την τάση από το να έλεγαν ότι η Σελήνη σήμερα είναι στον 3ο σας οίκο εννοώντας τον φυσικό οίκο που είναι φαντασία. Απορώ ακόμα πως έχει επικρατήσει αυτή η τόσο επικίνδυνη αντίληψη τόσα πολλά χρόνια. Ακόμα και οι ετήσιες προβλέψεις γίνονται με βάση τους φυσικούς οίκους. Ενώ δεν χρειαζόταν ώρα γέννησης για να δούμε ότι το 1998 για παράδειγμα ο Πλούτωνας τσάκισε πολλούς Παρθένους του α' δεκαημέρου ή ότι ο 'Αρης σήμερα είναι στην τάδε μοίρα, άρα κάνει αντίθεση με κάποιους από τους εκπροσώπους του α' ή του β' δεκαημέρου και τους κάνει νευρικούς και εριστικούς.
    Αν έπαιρνες το Ζωή & Ζώδια, θα έβλεπες ότι όταν υπάρχουν αξιοσημείωτες όψεις στα Δεκαήμερα παρουσιάζονται, γιατί με βάση αυτά αναλύονται οι προγνώσεις. Από την άλλη, αποφεύγουμε να ...ξεχειλώνουμε τις προγνώσεις όταν, αντικειμενικά, οι όψεις είναι επουσιώδεις (σε αντίθεση με άλλους, που προκειμένου να παρουσιάσουν ...έργο γράφουν έως και "μυθιστορήματα" ).
    Όσον αφορά την "επικίνδυνη αντίληψη", αυτή εντάσσεται στο πλαίσιο της διατήρησης της άγνοιας, ηθελημένα ή όχι, με σκοπό την δημιουργία εντυπωσιασμού και κατ' επέκταση την άγρα πελατών :bigsmile:
    Όποιο μέλλον και να ζήσω, πάντα βρίσκω παρελθόν μπροστά μου...

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads