s
Μεσοδιάστημα ύψους - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 22 of 22
  1. #21
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Εγώ πάντως βρε παιδιά θα πρότεινα η φίλη μας να κάνει υπομονή, άσχετα από τις αστρολογικές της ανησυχίες. Στα 15 μου ήμουν 1.60 και από τις πιο κοντές μέσα στην τάξη μου και στα 17.5 που τελείωσα το Λύκειο ήμουν 1.70. Στις παρελάσεις ήμουν πάντα στην προτελευταία σειρά .

    Και τώρα μου ήρθε μια απορία και θέλω τη γνώμη σας. Συνήθως τα κορίτσια ψηλώνουν όταν τους έρθει η έμμηνος ρύση γι αυτό και θεωρητικά ψηλώνουν ως τα 15 με 16 αφού μέχρι εκείνη την ηλικία το έχουμε δει κι αυτό το εργάκι .

    Μήπως ειδικά για τα κορίτσια παίζει σημαντικό ρόλο και η Σελήνη αλλά και πάλι, γιατί η Σελήνη να αφορά μόνο τα κορίτσια, αφού το ύψος οφείλεται σε γονιδιακούς παράγοντες, σε διατροφικές συνήθειες αλλά και κάποιες ορμόνες, στο θυρεοειδή αδένα, την αυξητική ορμόνη κτλ. που ανάφερε η Χρυσάνθη που δεν είναι προνόμια μόνο των κοριτσιών;

    Η θέση του Κρόνου επίσης, δεν πρέπει να είναι σημαντική αφού το ύψος καθορίζεται κι απ' το πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα κόκαλα μας; Για παράδειγμα, όταν αυξάνεται η θυρεοτρόπος ορμόνη, έχουμε έλλειψη ασβεστίου με αποτέλεσμα η θυροειδής αδένας να μην λειτουργεί σωστά. Η έλειψη ή όχι του ασβεστίου σχετίζεται με την αυξητική ορμόνη και τα οστά, κρόνια πράγματα δηλαδή. Οταν υπάρξει δυσλειτουργία σε νεαρές ηλικίες δεν είναι λογικό να επηρέαζεται το ύψος;

    Μήπως τελικά πέρα από Ήλιο, ωροσκόπο κι όλα όσα είπατε πρέπει να κοιτάμε κι αυτά; Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ασχοληθεί με το ύψος όμως νομίζω πέραν του Δία πως ο Αιγόκερως και ο Κρόνος έχουν να πουν πολλά. Ένας Κρόνος για παράδειγμα στον ωροσκόπο θα λέγαμε ότι περιορίζει το ύψος ωστόσο έχω δει πολλά άτομα με Κρόνο στον 1ο που είναι αρκετά ψηλά , δεν ξέρω, μπερδεύτηκα, αυτό με το θέμα του ύψους δεν με είχε απασχολήσει ποτέ ιδιαίτερα, ούτε καν ως στατιστική.
    Last edited by Τίνα Ζαχαριάδου; 24-04-2012 at 02:34 PM. Reason: Αχ αυτή η δυσλεξία....

  2. #22

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    [QUOTE=taurine;143533]Οι μόνοι που είδα, από όσους προανάφερα,που έχουν Δία στον 1ο οίκο είναι τα ξαδέλφια μου, οι οποιοι βέβαια είναι και αθλητές του βόλευ, αλλά ..πετσί και κόκκαλο,καμία σχέση με πάχος.

    Οι υπόλοιποι έχουμε το Δία σε 5ο και 6ο οίκο, και στους Διδύμους (αδύναμος). Με τα κιλά κανείς μας δεν είχε ποτέ πρόβλημα, πλην της μαμάς.(φορτωμένος 4ος-8ος)

    Για τα κιλα εκτος απ τον Δια στον ωροσκοπο, φαινονται και απο τον 6ο οικο η απ τον 2ο οικο??Εγω με δια στον 2ο μπορει να παρω κιλα??Αυτο που ειπατε περι 4ου και 8ου οικου τι ειναι?Εχω μια φιλη της μαμας μου που εχει δια στους Ιχθυεις στον ωροσκοπο και ειναι πετσι και κοκαλο (και ειναι και ταυρινα και αυτη) και η μαμα μου δεν εχει Δια στον ωροσκοπο και εχει κιλα..Αλλα ειναι αρμονικα πανω της εχει κατι το αρχοντικο, το νταρντανε ,και της παει ειναι το καλουπι της αυτο..Η Μαμα μου ειναι υδροχοος με ωροσκοπο υδροχοο και εχει τον ηλιο στο 12ο αλλα σε συνοδο με τον ωροσκοπο ,τον ερμη πανω στον ωροσκοπο την Αφροδιτη στον 1ο οικο και τον κυβερνητη Ουρανο στον Λεοντα και στον 7ο οικο και την σεληνη επεισης στον Λεοντα στον 6ο οικο...Η Κορη της φιλης της μαμας μου (μου που ειναι αδυνατη) ειναι επισης υδροοχοινα εχει και αυτη θεμα με τα κιλα (και δεν εχει δια στον 1ο οικο) και εχει πολλους πλανητες στον 4ο οικο και στον τοξοτη..
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads