s
5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 31
  1. #21

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Quote Originally Posted by magikal View Post
    σύμφωνα με τον αστρολογικο χαρτη, ο 5ος οίκος μου , εινα στο ζυγό, πως γίνεται?? μπερδεύτηκα!!!
    Τι δεν καταλαβαίνεις; Ο 5ος σου οίκος είναι στον Ζυγό, άρα έχεις ωροσκόπο στους Διδύμους. Οπότε διαβάζεις το παρακάτω κομμάτι

    ο 5ος οίκος σας είναι στον Ζυγό

    Έχετε μεγάλο καλλιτεχνικό ταμπεραμέντο και υψηλή αισθητική αντίληψη. Η επικοινωνία είναι το δυνατό σημείο σας.
    Είστε πολύ κοινωνικοί και συνήθως περιβάλλεστε από πολλούς φίλους. Θέλετε με όλες τις σχέσεις σας – αισθηματικές, φιλικές, επαγγελματικές – να αναπτύσσετε αληθινά συναισθήματα. Επειδή είστε αρκετά δημοφιλείς, καταφέρνετε να είστε η «ψυχή» της παρέας αλλά και να ασκείτε μεγάλη έλξη στο άλλο φύλο. Η φιλία αλλά και ο έρωτας αποτελούν τους πιο σημαντικούς τομείς της ζωής σας. Σας αρέσουν οι ευγενικοί τρόποι, το αρμονικό περιβάλλον και το ήρεμο κλίμα.
    Είστε τυχεροί στην αγάπη και θέλετε πάντοτε να βιώνετε τη συντροφική σχέση. ΠαρΆ όλα αυτά, οι Δίδυμοι παραμένουν αδέσμευτοι για μεγάλο χρονικό διάστημα και αποφασίζουν να παντρευτούν σε μεγάλη ηλικία. Ο γάμος είναι η φυσική κατάληξη μιας αγάπης, αλλά πολλές φορές έρχεται και μετά τη γέννηση ενός παιδιού.
    Αγαπάτε τα παιδιά, αλλά τα απολαμβάνετε περισσότερο όταν μεγαλώσουν, τότε που μπορείτε μαζί να ασχοληθείτε με παιχνίδια πνευματικής άσκησης.
    Περιστασιακά, παίζετε τυχερά παιγνίδια και η τύχη σας ευνοεί. Επενδύσεις σε αντικείμενα πολυτελείας, όπως γούνες ή κοσμήματα, θα μπορούσαν να σας αποφέρουν οφέλη, αλλά και η ενασχόληση με τον τομέα της ψυχαγωγίας, θα ήταν επικερδής για σας.

  2. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Οπως λέει και η κα Σίμου παραπάνω, επειδή οι οίκοι δεν είναι ίσοι, μπορεί να έχεις ωροσκόπο Δίδυμο, αλλά ή ακμή του 5ου να είναι στην Παρθένο και όχι στο Ζυγό. Κοιτάς αυτό που σε ενδιαφέρει
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  3. #23

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Ακριβώς! Για να μην υπάρξει παρανόηση, κοίτα που είναι η ακμή του 5ου σου

  4. #24

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Εγώ έχω τον 5ο οίκο στον τοξότη κ στον 5ο έχω επίσης Ποσειδώνα, ο οποίος κάνει τρίγωνο με Δία κ τετράγωνο με Κρόνο. Υποθέτω ότι το τρίγωνο με Δία είναι καλό αλλά το τετράγωνο με Κρόνο θα με ταλαιπωρήσει λίγο ε..?
    when there is a will..there is a way...

  5. #25

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    αγαπητοί μου, σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση΄σας, ο ωροσκοπος μου, συμφωνα με το χάρτη, ειναι ομως Καρκίνος!!!
    τί ισχύει τελικά???:blink:

  6. #26

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Δες λοιπόν, σε ποιο ζώδιο είναι η ακμή του 5ου σου οίκου.

  7. #27
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Smile Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Για την κατανόηση των παραμέτρων του άρθρου θα πρέπει να έχετε μια βασική γνώση της οικοθεσίας και του χάρτη σας.
    Με σύστημα ίσων οίκων(οπου κάθε οίκος εκτείνεται 30 μοιρες) - η ακμή του 5ου σας οίκου θα είναι στον σκορπιό, όπως γράφει και στο άρθρο.
    Με σύστημα άνισων οίκων(καθε οίκος εκτείνεται σε διαφορετικες μοίρες) η ακμή μπορεί να είναι σε άλλο ζώδιο, πχ όπως έχετε αναφέρει στον Ζυγό. Σε αυτή την περίπτωση όπως αναφέρθηκε και πρίν θα διαβάσετε περί ακμής στο ζώδιο του ζυγού.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  8. #28
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    στον κωσμο μου=))
    Posts
    58

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Με Ήλιο ή Ωροσκόπο στον Κριό
    Ο 5ος σας οίκος είναι στον Λέοντα
    Στο δικο μου χαρτη ομως λεει οτι εχω το Καρκκινο στον 5 ο οικο.Εχω ομως τον οροσκοπιο στο Κριο.Δειτε και εσεις αν κανω λαθος.28/12/73 ωρα 12.10 Βουκουρεστη Ρουμανια.Και αν ειναι οντος στον Καρκκινο τι σειμενει τελικα?.Ευχαρηστω

  9. #29
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Quote Originally Posted by gluka View Post
    Με Ήλιο ή Ωροσκόπο στον Κριό
    Ο 5ος σας οίκος είναι στον Λέοντα
    Στο δικο μου χαρτη ομως λεει οτι εχω το Καρκκινο στον 5 ο οικο.Εχω ομως τον οροσκοπιο στο Κριο.Δειτε και εσεις αν κανω λαθος.28/12/73 ωρα 12.10 Βουκουρεστη Ρουμανια.Και αν ειναι οντος στον Καρκκινο τι σειμενει τελικα?.Ευχαρηστω
    Αγαπητή φίλη,
    είναι πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό που λέτε μιας και πρόκειται για άνισους οίκους. Οπότε διαβάστε το αντίστοιχο κομμάτι για τον Καρκίνο στον 5ο!:bigsmile:

  10. #30
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    κατα τη γνωμη μου το αρθρο εχει ενα ΠΡΩΤΟ σημαντικο λαθος..
    αλλο ο ηλιος, και αλλο ο ωροσκοπος. Δε μπορει να εχουν τον ιδιο 5ο οικο!!
    και ενα δευτερο.. δε με βρισκει πουθενα..

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads