s
[Συζήτηση] Ο κλήρος της τύχης - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 29 of 29
  1. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    το άρθρο με κάλυψε,έχω τον κλήρο της τύχης στον Σκορπιό και στον 3ο οίκο τι σημαίνει αυτό ως προς τον οίκο θα ήθελα να ρωτήσω ή δεν παίζει ρόλο ο οίκος

  2. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    33

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    η σημασια του κλήρου της τυχης στους οίκους;εγώ έχω κληρο της τύχης στον 4 οίκο .ευχαριστώ

  3. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    Αγαπητή adora

    Θα υπάρξει θέμα για τους οίκους το επόμενο διάστημα. Αλλά σε σύνοψη θα έλεγα πως λειτουργεί ως εύνοια στα πρώτα μας χρόνια, ως πληρότητα στη βάση για να ανοιχτούμε και να αγγίξουμε τους στόχους μας στην ώριμη ηλικία. Ανάγκη να είστε φυσική και απλή, αθώα και να διατηρείτε τις πρώτες αξίες που κληρονομήσατε.

    Συνδυάστε τα με το ζώδιο.

    Αυτό είναι ασφαλώς ενδεικτικό. Ο Κλήρος βέβαια λειτουργεί ως μέρος της προσωπικότητας. Ως εύνοια μεγάλη ή μικρή δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς να δούμε όψεις και άλλα στοιχεία του χάρτη.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  4. #24

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    Γεια σε όλους, από ένα πολύ νέο (και ψιλοάσχετο) μέλος.

    Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο, αν και λίγο μπερδεμένο όσον αφορά τον υπολογισμό του σημείου. Κάπου διάβασα τον εξής τρόπο:
    οι γεννημένοι ημέρα:
    Μοίρες Ωροσκόπου + μοίρες Σελήνης - μοίρες Ήλιου
    οι γεννημένοι νύχτα:
    Μοίρες Ωροσκόπου + Μοίρες Ήλιου - μοίρες Σελήνης
    Προσθέτοντας +360 σε περίπτωση που βρούμε αρνητικό αριθμό στην παραπάνω πράξη.

    Είναι "καθόλου" σωστό?
    Μάρω

  5. #25

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    Ισχύει... Έχω κάνει υπολογισμούς σε μερικά ωροσκόπια και όντως είναι σωστό.

    Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι άλλο. Ωραία, βρίσκουμε τις μοίρες για τον Κλήρο της Τύχης... Όμως, την ζωδιακή του θέση πως την βρίσκουμε; Ο Κλήρος της Τύχης δεν είναι ένα σταθερό σημείο όπως πχ οι Απλανείς Αστέρες που βρίσκονται σε συγκεκριμένη θέση.

    Αν και στο άρθρο αναφέρεται το εξής
    Quote Originally Posted by retrograde
    Με δυο λόγια, και σε γενικές γραμμές, για να προσδιορίσουμε τον Κλήρο της Τύχης ενός Ωροσκοπίου θα λάβουμε υπ' όψη μας το ακόλουθο:
    Σε Νέα Σελήνη ο Κλήρος της Τύχης είναι σε Σύνοδο με τον Ωροσκόπο ή την ακμή του 1ου οίκου.
    Σε Πρώτο τέταρτο σε Σύνοδο με το Ναδίρ ή την ακμή του 4ου οίκου.
    Σε Πανσέληνο σε Σύνοδο με τον Λέοντα ή την ακμή του 7ου οίκου και σε Τελευταίο τέταρτο σε Σύνοδο με το Ζενίθ ή την ακμή του 10ου οίκου.
    Απλά σε αυτή την περίπτωση, πρέπει να γνωρίζουμε τις φάσεις της Σελήνης.

  6. #26

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    Όσον αφορά στη λειτουργία του κλήρου τύχης μέσα στον κάθε οίκο, τί έχετε να πείτε??

  7. #27

    Re: Ο κλήρος της τύχης

    Quote Originally Posted by elchris View Post
    Όσον αφορά στη λειτουργία του κλήρου τύχης μέσα στον κάθε οίκο, τί έχετε να πείτε??
    Ότι θα "λειτουργεί" στα θέματα του κάθε Οίκου με τον τρόπο που υποδηλώνει το ζώδιο στο οποίο βρίσκεται η ακμή (=αρχή) του Οίκου.
    Αυτό έχω να πω εγώ. :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #28

    Ο ΚΛΗΡΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΚΑΙ Η ΕΡΜΗΝΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ

    ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΕΡΜΗΝΕΥΕΤΑΙ Ο ΚΛΗΡΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΣΤΟΝ 6. ΟΙΚΟ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ;

  9. #29
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads