s
Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση; - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 57
  1. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    106

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Απλα ενα σχολιο...

    το εχω ψαξει αρκετα ως θεμα (πεφτει στα γενεθλια μου τρομαρα μου!!!) και απο οσο καταλαβα ειναι λιγο ασαφες πώς θα μας επηρεασει ολους η συνοδος αυτη. Απο το να πραγματοποιηθει καθε απιστευτο ονειρο μας μεχρι να φαμε εντελως τα μουτρα μας. Κρατηστε σημειωσεις, κανετε παρατηρησεις ωστε σε καμια εβδομαδα να πουμε ολοι τι παρατηρησαμε. Οχι τιποτα αλλο, για να ειμαστε προετοιμασμενοι τις αλλες 2 φορες που θα γινει η συνοδος φετος!:blink:

  2. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Όνομα:
    Wind
    Location
    Αθηνα
    Posts
    35

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Καλησπερα και απο εμενα. Παρα πολυ καλο το άρθρο σας αλλα μιας και ειναι τόσο περιπλοκη η αναλυση μηπως μπορει να μου πει κι εμενα κάποιος τι μπορει να φερει αυτη η συνοδος που γινεται στον 6ο μου σε συνοδο με τον γενεθλιο Δία και Σεληνη και τρίγωνο με τον Ηλιο μου;;;;;;;;Εδω σας θελω!!!! (Ειμαι Ζυγος με ωροσκοπο Παρθενο για οσους δεν καταλαβαν) Ευχαριστω
    Wind
    Ο χρόνος φανερώνει τα πάντα..... Είναι ένας γεροφλύαρος που μιλάει συνέχεια, ακόμα κι όταν δεν τον ρωτάνε........
    Ευριπίδης

  3. #23

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Καλημέρα κι από μένα!

    Διάβασα προσεκτικά τις παραπάνω απαντήσεις αλλά δυστυχώς κάτι δεν καταλαβαίνω... Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Καρκίνο και η τριπλή σύνοδος γίνεται στον 8ο οίκο μου, η ακμή του οποίου είναι στις 14ο Υδροχόου. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κοιτάξω στις ερμηνείες τον Τοξότη ως ηλιακό και τον Υδροχόο ως ακμή αντί για τον Καρκίνο ως ωροσκοπο;;;

  4. #24
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Αφού γίνεται στον 8° οίκο σου θα κοιτάξεις και τον Καρκίνο, δηλαδή τον κανονικό σου ωροσκόπο.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    γιατί τους διδύμους? αν είναι σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο, τότε ο ένατος οίκος του είναι ο υδροχόος, έτσι δεν είναι?

  6. #26
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Στον Υδροχόο είναι η «φυσική» θέση των πλανητών στον ουρανό αυτή τη στιγμή. Εκεί βρίσκονται, και βρίσκονται για όλους. Εμάς για την ατομική πρόβλεψη μας ενδιαφέρει πώς επιδρούν επάνω στον προσωπικό μας γενέθλιο χάρτη. Θα κοιτάξεις λοιπόν το κανονικό, ηλιακό σου ζώδιο, και για συμπληρωματικές πληροφορίες θα βρεις τον οίκο από τον οποίο διελαύνουν στον χάρτη σου (κοιτώντας την εφαρμογή με τις διελεύσεις) ώστε να δεις πώς επηρρεάζουν και τον εν λόγω τομέα. Θα είναι ή το ζώδιο του ωροσκόπου σου, ή, εάν έχεις ωροσκόπο στις τελευταίες μοίρες κάποιου ζωδίου, το επόμενο από τον ωροσκόπο. Σε πολλά ζώδια στο άρθρο αναφέρονται οι οίκοι, π.χ. Κριός 11ος, Ταύρος 10ος, Δίδυμοι 9ος, Σκορπιός 4ος, Αιγόκερως 2ος κλπ. οπότε εάν κάπου δεν λέει το βρίσκεις εύκολα.

    Δηλαδή ένας Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο αλλά που η σύνοδος στον χαρτη του γίνεται στον ένατο οίκο, θα διαβάσει τον Σκορπιό σαν το Ηλιακό και τους Διδύμους σαν το ωροσκοπικό του ζώδιο. Οι προβλέψεις για τον Ταύρο σε αυτή την περίπτωση δεν τον αφορούν.
    γιατί δίδυμος? αν έχει ωροσκόπο ταύρο όπως γράφεις, τότε ο ένατος οίκος του είναι ο υδροχόος, έτσι δεν είναι? εγώ είμαι ταύρος με σκορπιο αλλά η σύνοδος γίνεται στην 20' του υδροχόου στον τρίτο οίκο. διαβάζω τον ταύρο σαν το ηλιακό & τον υδροχόο λόγω του οίκου?

  7. #27

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Αφού γίνεται στον 8° οίκο σου θα κοιτάξεις και τον Καρκίνο, δηλαδή τον κανονικό σου ωροσκόπο.
    Ευχαριστώ πολύ!!!!!

    :bigsmile:

  8. Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο...
    Η σύνοδος πραγματοποιέιται στον 4ο οίκο μου και τόσο οι ερμηνείες του ζωδίου όσο και του ωροσκόπου μου πέφτουν διάνα!!
    "Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του. Ο ανόητος, κυβερνάται από αυτά..."

    Ναι, είμαι ιχθύς με Σελήνη και asc στο Σκορπιό ..... Αν με δείτε να θυμώνω/ ερωτεύομαι ... τρέξτε από την αντίθετη !!!

  9. #29

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Στον Υδροχόο είναι η «φυσική» θέση των πλανητών στον ουρανό αυτή τη στιγμή. Εκεί βρίσκονται, και βρίσκονται για όλους. Εμάς για την ατομική πρόβλεψη μας ενδιαφέρει πώς επιδρούν επάνω στον προσωπικό μας γενέθλιο χάρτη. Θα κοιτάξεις λοιπόν το κανονικό, ηλιακό σου ζώδιο, και για συμπληρωματικές πληροφορίες θα βρεις τον οίκο από τον οποίο διελαύνουν στον χάρτη σου (κοιτώντας την εφαρμογή με τις διελεύσεις) ώστε να δεις πώς επηρρεάζουν και τον εν λόγω τομέα. Θα είναι ή το ζώδιο του ωροσκόπου σου, ή, εάν έχεις ωροσκόπο στις τελευταίες μοίρες κάποιου ζωδίου, το επόμενο από τον ωροσκόπο. Σε πολλά ζώδια στο άρθρο αναφέρονται οι οίκοι, π.χ. Κριός 11ος, Ταύρος 10ος, Δίδυμοι 9ος, Σκορπιός 4ος, Αιγόκερως 2ος κλπ. οπότε εάν κάπου δεν λέει το βρίσκεις εύκολα.

    Δηλαδή ένας Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο αλλά που η σύνοδος στον χαρτη του γίνεται στον ένατο οίκο, θα διαβάσει τον Σκορπιό σαν το Ηλιακό και τους Διδύμους σαν το ωροσκοπικό του ζώδιο. Οι προβλέψεις για τον Ταύρο σε αυτή την περίπτωση δεν τον αφορούν.
    Για να καταλάβω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί πολύ ...εγώ που είμαι Ζυγός με ωροσκόπο Ταύρο και γίνετε η σύνοδος στον 5ο οίκο που είναι στον Λέων τι κοιτάω ..?
    Ζυγό με Ταύρο ?
    Ζυγό με Διδυμο ?
    Ζυγό με Λέων ?
    Ευχαριστώ

  10. #30
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by cymbalta View Post
    Για να καταλάβω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί πολύ ...εγώ που είμαι Ζυγός με ωροσκόπο Ταύρο και γίνετε η σύνοδος στον 5ο οίκο που είναι στον Λέων τι κοιτάω ..?
    Ζυγό με Ταύρο ?
    Ζυγό με Διδυμο ?
    Ζυγό με Λέων ?
    Ευχαριστώ
    O 5oς οίκος για όλους του Ζυγούς όταν μιλαμε για γενικη δηλαδή πρόβλεψη, είναι ο Υδροχόος ( Μετρώντας απο το ζώδιο που εχουμε τον Ήλιο + όσους οίκους χρειάζεται για να φτάσουμε στον Υδροχόο, βλέπουμε σε ποιον τομέα ΓΕΝΙΚΑ θα εχει το κάθε ζώδιο επιρροή. Επειδή στον Υδροχόο γινεται η συνοδος, λέμε λοιπόν οτι για ΟΛΟΥΣ τους Ζυγους αφορά τον 5ο οίκο τους ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΑ. Ειδικά όμως όχι! Γι' αυτό και οι γενικές προβλέψεις δεν βγαινουν επακριβώς σε όλους. Για τα γενικά λοιπόν, θα κοιτάξεις αυτα που λέει το αρθρο παραπάνω για τους Ζυγούς.

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads