s
Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 30 of 30
  1. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    52

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Πoλύ καλή δουλειά αλήθεια Kia. Ξέρω κι εγώ μια ευχή που μου την είπε άνδρας και μεγάλη Πέμπτη γιατι έτσι πιάνει και όντως πιάνει και δεν επιτρέπεται να την πει γυναίκα προς γυναίκα η άνδρας προς άνδρα.
    Η βασκανία είναι παραδεκτή και έχω δει τη μητέρα μου να γίνεται άσπρη σαν πανί να κοντεύει να πνιγεί και να ανεβάζει πυρετό σε ένα τέταρτο της ώρας και να ξαπλώσει και να μήν μπορεί να σηκωθεί παρα μόνο αφού μία γειτόνισσα την ξεμάτιασε και η γειτόνισσα αμέσως μετα τα ''έβγαλε'' όλα ξανά και ξανά επί 6 φορες.
    Και η μητέρα μου ήταν αμέσως καλά....αλλά τις ευχές της ξεματιάστρας εκείνης δεν τις έμαθα δυστυχώς. Υπάρχει θέμα όμως..:nuts:

  2. #22
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    συνφωνώ με το ότι ορισμένα άτομα ειναι επιρεπίς στο μάτιασμα άλλωστε πάσχω συχνά απο αυτό
    όντως ορισμένα άτομα ίσως χωρίς να το θέλουν τραβάανε όλη σου την ενέργεια και όχι μόνοαπο ανθρώπους μα και απο ζωα ή λουλούδια
    είχα κάποτε κάτι γαρυφαλλιές κακακοκκινες και μυριζαν έντονα δεν έχω βρει ίδιές ,και της είχα χρόνια ,κάποια που είρθε σπίτι μου της θαυμασε την άλλη μέρα ξεράθηκαν
    αν δεν ήταν ματι τη άλλο ήταν

  3. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    108

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    συνφωνώ με το ότι ορισμένα άτομα ειναι επιρεπίς στο μάτιασμα άλλωστε πάσχω συχνά απο αυτό
    όντως ορισμένα άτομα ίσως χωρίς να το θέλουν τραβάανε όλη σου την ενέργεια και όχι μόνοαπο ανθρώπους μα και απο ζωα ή λουλούδια
    είχα κάποτε κάτι γαρυφαλλιές κακακοκκινες και μυριζαν έντονα δεν έχω βρει ίδιές ,και της είχα χρόνια ,κάποια που είρθε σπίτι μου της θαυμασε την άλλη μέρα ξεράθηκαν
    αν δεν ήταν ματι τη άλλο ήταν


    Στις 18/03/2007 ήρθε σπίτι μου μια "φίλη", που είχα να τη δω γυρω στα 5 χρόνια.
    Μόλις είδε την πιτμπουλίτσα μου, επαθε πλακα. "Τι όμορφφη σκυλίτσα, πόσο χαρούμενη, πόσο παιχνιδιάρα είναι κλπ κλπ."
    Τα ξημερώματα η Φριντούλα μου πέθανε, χωρίς λόγο, χωρίς αιτία μόλις 4 ετων.

    Είπατε τίποτε για το κακό "μάτι"?

  4. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    πολύ καλό το δημοσίευμα
    οταν ημουν παιδί είχαμε μια γειτόνισα η οποία μάτιαζε να φανταστείτε μια μέρα πήγε επίσκεψη σε διπλανό σπίτι είδε ενα καναρίνι που μολις το είχαν πάρει και μέτά απο μία ώρα το καναρίνι έσκασε

    αυτό είναι ενα απο τα πολλά περιστατικά που θυμάμαι και έζησα απο τη συγκεκριμένη γυναίκα

    πιστεύω ότι σε κάποιες στιγμές της ζωής μας είμαστε πιό επιρρεπείς στη βασκανία

    μου έχει πει φίλη ότι αυτό τον καιρό λόγω τρανς Πλούτωνα τετράγωνο με γενέθλιο Ηλιο μου θα είμαι πιο δεκτική στη βασκανία και νομίζω ότι έχει δίκιο γιατί τον τελευταίο καιρό έχω πρόβλημα με το μάτιασμα

  5. #25

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Quote Originally Posted by GIRL View Post
    μου έχει πει φίλη ότι αυτό τον καιρό λόγω τρανς Πλούτωνα τετράγωνο με γενέθλιο Ηλιο μου θα είμαι πιο δεκτική στη βασκανία και νομίζω ότι έχει δίκιο γιατί τον τελευταίο καιρό έχω πρόβλημα με το μάτιασμα
    Να προσέχεις :weird:
    κρατάει πολύ αυτή η όψη :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  6. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Quote Originally Posted by dominia77 View Post
    ο Κρόνος στο Σκορπιό συμπλεγματα πάσης φυσεως! Απαπαπα!
    Ο κρονος στο σκορπιο απο μονος του τα δινει τα συμπλεγματα??? Δε νομιζω.....Γιατι ειμαστε πολλοι με κρονο στο σκορπιο ...και νεωτεροι!(και πλουτωνας και ηλιος εκει ειναι...ασχετο:toung Αναθεωρηστε παρακαλω!!!!:nuts:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #27
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Πιστεύω στο "μάτι". Νομίζω ότι είναι περισσότερο η κακή κουβέντα, η ζήλια, κρύβει μίσος και φθόνο και μπορεί να "πιάσει" τον δέκτη από λίγο έως πολύ. Παίζει ρόλο και ο "πομπός". Υπάρχουν άτομα που είναι ικανά να σε θέσουν (που λέμε και στο χωριό μου) μέσα σε λίγα λεπτά, ευτυχώς υπάρχουν και άλλα που δεν είναι ικανά να περάσουν την αρνητική τους ενέργεια μέσα σου. Η συγχωρεμένη η γιαγιά μου, μου έλεγε να φοράω το εσώρουχό μου ανάποδα για να μη με πιάνει το μάτι.. τώρα πόσο εύκολο είναι αυτό να το κάνει κάνεις είναι υποκειμενικό. Πάντως έχω βρεθεί σε πολύ άσχημη κατάσταση καμια δεκαριά φορές στη ζωή μου και αν δεν ήταν η μάνα μου και ο πατέρας μου να με "ξεματιάσουν" νομίζω ότι θα λυποθυμούσα.
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

  8. #28
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Ευτυχώς που δε γεννήθηκα όμορφη

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  9. #29
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Ευτυχώς που δε γεννήθηκα όμορφη
    Εισαι ομορφη μαυρομαλλουσα κοπελια
    Ασχημος η ομορφος η κακη ενεργεια του αλλου μπορει να σε κανει χωμα....:nuts:
    με αγαπη Δεσποινα

  10. #30
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Βασκανία: μια ιστορία από τα πολύ παλιά

    Καλή μου Δέσποινα θέλω απλώς να πω πως δε μπορούμε να αποδίδουμε διάφορα πράγματα στο κακό το μάτι ή στη μαύρη μας τη μοίρα και το κάρμα...Και η κακή ενέργεια του άλλου είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας(δεν έχεις ακούσει ποτε "αρρωσταίνω μόνο που το σκέφτομαι;")Τι να πω;Εμένα όταν μου συμβαίνει κάτι είτε το αποδίδω στις δικές μου τις βλακείες είτε θεωρώ πως είναι αυτό που λέμε ατυχία...Κατά τα άλλα,δε με έχουν ματιάξει ποτέ,δεν έχω κάτι το αξιοζήλευτο:nuts:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads