s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 60
  1. #21

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by maria777 View Post
    ναι συγνώμη απλά δεν ηθελα να βγει ως προσωπικη ερωτηση, θα το θέσω αλλιως στην συναστρία προκείπτει ότι η σελήνη μου και ο άρης μου πέφτουν στον 7ο οίκο του ατόμου που με ενδειαφέρει και ο κρόνος είναι κυβερνήτης του 7ο μου οίκου. Στην προοδευτική συναστρία λοιπόν ο κυβερνήτης του 7ου μου ο κρόνος κανει όψη τριγώνου με τον άρη του που είναι κυβερνήτης του 7ου του. Αυτο τι δείχνει είναι μια ενδειξη επισημοποιησης τησ σχεσης? ελπιζω να το έθεσα πιο ορθα αυτη τη φορα ευχαριστω πάντως
    Χωρίς να ξέρω και πολλά, προφανώς και είναι μια ευνοϊκή ένδειξη :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #22
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Σε ευχαριστω παρα πολυ τουλαχιστον που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις να εισαι πάντα καλά και δεν πειραζει και εγω μέσα απο αυτα προσπαθώ να μάθω........

  3. #23

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    συγνωμη,θα ηθελα μια διευκρινιση.οταν λεμε συνοδο εννουμε το ιδιο ζωδιο?

  4. #24
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by annaele View Post
    συγνωμη,θα ηθελα μια διευκρινιση.οταν λεμε συνοδο εννουμε το ιδιο ζωδιο?
    Όταν λέμε σύνοδο εννοούμε πως δυο πλανήτες ή και περισσότεροι βρίσκονται στο ίδιο ζώδιο σε πολύ κοντινή απόσταση μεταξύ τους. Σύνοδο μπορεί να έχουμε και σε διαφορετικά ζώδια, αρκεί ο ένας πλανήτης να βρίσκεται στις τελευταίες μοίρες ενός ζωδίου και ο άλλος πλανήτης στις πρώτες του άλλου . Πχ 28 Κριού ο Ηλιος και η Σελήνη στις 4 μοίρες του Ταύρου. Αυτή είναι μια σύνοδος που ονομάζεται ασύμβατη και έχει ανοχή έξι μοίρες.

  5. #25
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by annaele View Post
    συγνωμη,θα ηθελα μια διευκρινιση.οταν λεμε συνοδο εννουμε το ιδιο ζωδιο?
    Για περισσότερα κοίταξε εδώ:

    http://www.myhoroscope.gr/21-%FC%F8%...%E5%E9%F2.html


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  6. #26
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Θα ήθελα και άλλη μια ερώτηση να κάνω. Αυτές οι ενδείξεις που αναφέρονται παραπάνω αφορούν μόνο πρόοδο η μπορεί να φαίνονται και στην ηλιακή επιστροφή και στο ηλιακό τόξο. Εννοώ μπορούμε να τα κοιτάμε όλα μαζί και να βγάζουμε ένα συμπέρασμα?

  7. #27

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by maria777 View Post
    Θα ήθελα και άλλη μια ερώτηση να κάνω. Αυτές οι ενδείξεις που αναφέρονται παραπάνω αφορούν μόνο πρόοδο η μπορεί να φαίνονται και στην ηλιακή επιστροφή και στο ηλιακό τόξο. Εννοώ μπορούμε να τα κοιτάμε όλα μαζί και να βγάζουμε ένα συμπέρασμα?
    Στο άρθρο αναφέρονται ευκρινώς ποιες όψεις αφορούν γενέθλιο και ποιες αφορούν προοδευτικά συστήματα:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Ευχαριστώ πολύ απλά δεν ήξερα αν το ηλιακό τόξο και η ηλιακή επιστροφη ανήκουν στα προοδευτικά συστήματα! ειμαι λίγο άσχετη αλλα το προσπαθώ!

  9. #29
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    11

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    παρα πολυ καλο το αρθρο!!! με ενδιαφερει πολυ αυτον τον καιρο!!

    αλλα εχω πολλες αποριες!! οταν λεμε καποιο πλανητη προοδευτικο τι εννοουμε??

    μονο αφροδιτη τετραγωνο με αρη εχω... και σεληνη τετραγωνο δια... δειχνει κατι καλο αυτο?

  10. #30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Δεν θα γκρινιαξω ,απλα θα παραθεσω την εμπειρια μου .Λοιπον εχουμε και λεμε απο τα τελη γεναρη εχω συνοδο προοδευτικη αφροδιτη με γενεθλιο αρη στον 6ο γενεθλιο οικο ,(5ο προοδευτικο) αλλα μεχρι στιγμης τιποτα ,ουτε γαμος ,ουτε σχεση ,ουτε "πουλι πεταμενο δεν βρισκεται μπροστα μου " ..αν και αυτο ακουγεται καπως πονηρο αγαπητε κυριε διαχειριστα ειναι χιουμορ .
    Ωστοσο απο τα τελη δεκεμβρη του 2011 ο προοδευτικος ηλιος κυβερνητης του ωροσκοπου μου θα συναντησει τον γενεθλιο ουρανο κυβερνητη του γενεθλιου 7ου στον 5ο γενεθλιο οικο (στον προοδευτικο 4ο οικο),θα ειδοποιησω αμα δω αλλαγη .
    Αν οχι υπαρχει και η συνοδος προοδευτικου ηλιου με την αφροδιτη το 2016. παλι στον γενεθλιο 5ο,η τελευταια κυβερνητης του 4ου γενεθλιου (στον 4ο προοδευτικο οικο).
    Αμα καταφερω να ακυρωσω τοσες οψεις ,θα μπορουσα να παρω τιμητικη πλακετα απο την ομαδα του σαιτ ως "γκαντεμω" και κατασκευη ειδικου ραφιου απο ξυλο καρυδιας ??ευχαριστω

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads