s
εγκυμοσυνη και διελευσεις - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 40
  1. #21
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    Νομίζω ότι θέλεις σώνει και καλά να μείνεις έγκυος! Απ’ όσα έχεις γράψει καταλαβαίνω ότι είσαι γύρω στα 35 και ο χρόνος έχει αρχίσει να πιέζει αλλά δεν χρειάζεται πανικός.

    Λοιπόν έχεις έναν 5ο οίκο με Ζυγό στην ακμή και την Αφροδίτη στους Ιχθείς / 9ο. Εμπεριεχόμενος στον 5ο είναι ο Σκορπιός με τον Ουρανό. Ο Δίας πράγματι ενεργοποιεί το Μεγάλο Τρίγωνο στο Νερό με αντίθεση στον Ουρανό και ο Πλούτωνας σχηματίζει εξάγωνο με Ουρανό / Αφροδίτη.

    Επίσης θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι ο Πλούτωνας μπαίνει ή έχει μπει ήδη στον 7ο οίκο σου ενώ και ο Κρόνος θα βρίσκεται κάπου κοντά στην ακμή του 5ου οίκου σου. Ο Ουρανός είναι μάλλον στον 10ο οίκο σου. Κοίταξε και τις προόδους να δεις που είναι Αφροδίτη και Σελήνη.

    Λοιπόν πιστεύω ότι η ενεργοποίηση του τριγώνου του Νερού από το Δία είναι καλή αρκεί να μη σου δημιουργήσει υπερβολικές ελπίδες ότι το παιδί θα στο φέρει ο πελαργός. Ο Δίας είναι στον Ταύρο και απαιτεί ρεαλιστική προσέγγιση. Επίσης Κρόνος και Πλούτωνας που σχετίζονται με τον 5ο οίκο σου δεν συγχωρούν λάθη. Το ότι βρίσκονται κοντά ή μέσα σε 5ο και 7ο οίκο αντίστοιχα είναι μια ένδειξη ότι πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά τη σχέση σου και κατ’ επέκταση την μητρότητα. Η ενεργοποίηση του Ουρανού από Δία και Πλούτωνα μπορεί να φέρει θεαματικές αλλαγές αλλά ίσως αυτό ακριβώς να χρειάζεσαι αυτήν την εποχή.

    Κοίταξε λοιπόν το ωροσκόπιό σου αλλά μίλησε με ειλικρίνεια και με τον σύντροφο σου για να δείτε τι θα κάνετε.

    Περαστικά!

  2. #22

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    Ευχαριστω! Οσο για τις αλλαγες που ανεφερες να σου πω επισης πως ο διελαυνων ουρανος κανει συνοδο με τον ηλιο μου στον δεκατο [με τις υγειες μου! ευτυχως που δεν με φοβιζουν οι αλλαγες!]. Με βοηθησες παρα πολυ στην αναλυση!

  3. #23
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    οταν στην ηλιακη εχεις τον ηλιο στον 8 οικο και την σεληνη στον 4
    ωροσκοπο ζυγο και τον κρονο σε συνοδο με ωροσκοπο??
    τον κυβερνητη του 5 απο γεννεθλιο στον 7οικο της ηλιακης σε συνοδο με αρη ηλιακο..
    και δια στον 7 ηλιακης
    (Η)ηλιο σε τριγ με σεληνη(Γ)
    (Η)σεληνη τριγωνο με σεληνη(Γ)
    (Η)κρονος σε τετραγωνο αφροδιτη(Γ)


    να συμπληρωσω και να πω οτι το 2004 που ημουν εγκυος στο 1 μου παιδι
    ειχα ηλιακη σεληνη στον 5, αφροδ κυβερνητη του 5 απο γεννεθλιο στον 6της ηλιακης., ηλιακο ηλιο στον ηλιακο δια στον 8, ωροσκοπο ηλιακηςστον αιγοκερω με ηλιακο κρονο στον καρκινο, ηλιακο ηλιος σε τριγωνο με σεληνη(Γ)
    ηλιακη αφροδιτη τετραγωνο με σεληνη(Γ), ηλιακη αφροδιτη σε τριγωνο με κρονο (Γ)
    ηλιακο δια εξαγωνο με αφροδιτη(Γ)

    αν και κοιτωντας την αμεσως επομενη χρονια απο το 11 το 2012 στην ηλιακη ο ηλιος στον 5 , η σεληνη στον 5 , ο δια στον 5, η αφροδιτη στον 7
    ο ερμης στον 5
    να πω οτι η οικοθεσια ειναι ιδια με την γεννεθλια μου επισης με 3 μοιρες διαφορα ο ωροσκοπος
    εχουμε ωροσκοπο.. τοξοτη
    συνοδο ηλιου-ερμη-σεληνης στην ηλιακη
    (Η)αφροδ τετραγ με σεληνη(Γ)
    (Η)ηλιο τριγ με σεληνη(Γ), (Η)σεληνη συνοδο ηλιο(Γ)
    (Η)σεληνη τριγ σεληνη(Γ), (Η)δια συνοδο ηλιο(Γ)
    και (Η)δια τριγ σεληνη(Γ)
    στην ηλιακη κυβερνητης του 8 ειναι η σεληνη μαζι με τον ηλιο
    και του 6,7 ο ερμης

    ισως το 12 να ναι πιο επικρατεστερη χρονια απο το 11
    τι λετε???:toung:

  4. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    οταν στην ηλιακη εχεις τον ηλιο στον 8 οικο και την σεληνη στον τεταρτο
    ωροσκοπο ζυγο και τον κρονο σε συνοδο με ωροσκοπο??
    τον κυβερνητη του 5 στον 7οικο σε συνοδο με αρη..
    θα ρθει ο πελαργος??
    Κανείς δεν μπορεί να στο πει αυτό αν δεν το δει σε συνάρτηση με τον γενέθλιο χάρτη. Ας υποθέσουμε ότι ο Ήλιος είναι στον 8ο της Ηλιακής. Αν από εκεί κάνει μερικές δυσαρμονικές όψεις, ποιος σου λέει ότι το πρόβλημα της χρονιάς δεν θα είναι οι οικονομικοί πόροι, τα δάνεια και τα χρέη;
    Η Σελήνη στον 4ο μπορεί να σημαίνει σύσφιξη των οικογενειακών δεσμών, μετακόμιση ή για κάποιο λόγο, έντονη ενασχόληση με το σπίτι και την οικογένεια γενικότερα.
    Ο Κρόνος στον ωροσκόπο υπόσχετε περισσότερο περιορισμούς, παρά αύξηση.
    Όλα πρέπει να διαβάζονται σε συνάρτηση και όχι αποσπασμένα. Η ηλιακή μου φέτος, έχει έναν 8ο πιο γεμάτο και από την γραμμή Σύνταγμα \Αεροδρόμιο συμπεριλαμβανομένου και του Ήλιου. Ετήσιος ωροσκόπος Καρκίνος! Ηλιακής επιστροφής 5ος στον γενέθλιο 8ο . Να είσαι σίγουρη πως ακόμα και αν ερχόταν ο πελαργός, θα τον πυροβολούσα και θα έκανα τα πούπουλά του μαξιλάρι, γιατί με τέτοιο 8ο Ηλιακής, δεν αφήνω τίποτα να πάει χαμένο!:bigsmile:
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #25
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    Γεια σου Στελλίτσα.

    Μακάρι τα πράγματα να ήταν τόσο απλά.

    Με τον Ήλιο στον 8ο οίκο της ηλιακής είναι φυσικό το άτομο να ασχοληθεί με τέτοιους είδους θέματα, ωστόσο δεν προεξοφλεί μια εγκυμοσύνη. Θα πρέπει να δούμε τις όψεις του, τη σχέση του με τον 5ο οίκο, το ίδιο επίσης και της Σελήνης. Για παράδειγμα, μια Σελήνη μόνη της γιατί να φέρνει εγκυμοσύνη στον 4ο οίκο, επειδή είναι γωνιακή;; Βρίσκεται σε γόνιμο ζώδιο ή ενεργοποιεί κάτι σχετικό στον γενέθλιο χάρτη;; Χίλια δυο άλλα πράγματα θα μπορούσε να δείχνει. Αν όμως είναι κυβερνήτης του 5ου οίκου τότε έχουμε περισσότερες ενδείξεις.

    Ο ωροσκόπος που αναφέρεις ή ο κυβερνήτης του σχετίζεται καθόλου με τον 5ο ή τον 8ο οίκο;;
    Ο Κρόνος στον ωροσκόπο τώρα, δεν συγκατελέγεται στις κλασικές ενδείξεις εγκυμοσύνης, έχει όμως παρατηρηθεί πως γυναίκες με Κρόνο στον ωροσκόπο μένουν έγκυοι ή γεννούν με αποτέλεσμα να αναλαμβάνουν περισσότερες ευθύνες και να ωριμάζουν μέσα από την μητρότητα. Κι εγώ όταν γέννησα το πρώτο μου παιδί είχα Κρόνο στον ωροσκόπο, όμως είχα πολλές περισσότερες ενδείξεις από τον Κρόνο στον ωροσκόπο. Όλο το χειμώνα εφέτος ο Κρόνος "έπιανε" τον ωροσκόπο μου και τώρα "πάει" για όψη ιδιομοιρίας και ούτε πρόκειται να μείνω έγκυος ούτε και να γεννήσω.

    Επίσης, μια εγκυμοσύνη ή μια γέννα θα πρέπει να σχετίζονται και με τον 10ο οίκο και ακόμη, μην παίρνετε μεμονωμένα τα στοιχεία της ηλιακής. Πάντα θα την συνδυάζετε με τον γενέθλιο χάρτη καθώς επίσης και με τα προοδευτικά συστήματα.

  6. #26
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    στην ηλιακη τινα μου-κατια μου

    ο ηλιος κανει τριγωνο με την σεληνη η οποια ειναι στον 4 και στον αιγοκερω
    ο ουρανος ειναι στον 6 οικος της υγειας και ειναι και κυβερνητης του 5 στην ηλιακη κανει εξαγωνο με την σεληνη
    η σεληνη στην ηλιακη κανει τετραγωνο με τον δια στον κριο-7 οικο
    αλλες οψεις δεν εχει
    ο ωροσκοπος της ηλιακης ειναι η αφροδιτη στον 7 στον ταυρο εχει σχεση με τον 5 απο την αποψη οτι ειναι ιδια με τον κυβερνητη του 5 στον γεννεθλιο γιατι ο γεννεθλιος εχει ακμη 5 στον ταυρο
    η αφροδιτη στην ηλιακη κανει συνοδο με αρη(7 )ταυρο
    εξαγωνο με ποσειδωνα ιχθυς και 5 οικο
    τωρα συνδυαστικα αν δουμε τον γεννεθλιο με ηλιακη..
    ηλιος συνοδο με γεννεθλ ηλιο
    οπου ηλιος ειναι συνκυβερνητης του 8 απο γεννεθλιο και σεληνη επισης κυβερνητης του 8 απο γεννεθλιο λογω ακμης 8
    ηλιος ηλιακης σε τριγ με σεληνη γεννεθλια
    οσο για τον 10 της ηλικαης εχουμε ακμη 10 στον καρκινο με σεληνη κυβερνητη οποτε..

    ευχαριστω για την αμεση απαντηση..

  7. #27

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    Αν δεν κανω λαθος ,αναφερεσαι στην ηλιακη επιστροφη .Στην ηλιακη επιστροφη ,καταρχην ,δεν εχει νοημα να κοιταμε τις οψεις του ηλιου γιατι θα ειναι ιδιες με του γενεθλιου μας.

    Κοιταμε ,μονο σε ποιον οικο πεφτει ο ηλιος μας στην ηλιακη επιστροφη και ποιος οικος αντιστοιχει στο γενεθλιο.

    Απο εκει και υστερα δεν μπορεσα ν ακαταλαβω κανενα στοιχειο που δινεις και αυτο γιατι μου φαινεται οτι δεν εχεις καταλαβει ακομα την τεχνικη αναλυσης της ηλιακης επιστροφης.

    Λες ας πουμε οτι "ο ωροσκοπος της ηλιακης ειναι η αφροδιτη στον 7 στον ταυρο εχει σχεση με τον 5 απο την αποψη οτι ειναι ιδια με τον κυβερνητη του 5 στον γεννεθλιο γιατι ο γεννεθλιος εχει ακμη 5 στον ταυρο"

    Καταρχην ο ωροσκοπος της ηλιακης ειναι ο Ζυγος που εχει κυβερνητη την Αφροδιτη η οποια βρισκεται στον 7ο οικο του Ταυρου της ηλιακης επιστροφης που αντιστοιχει στον 5ο οικο γενεθλιο.Αρα η Αφροδιτη της ηλιακης απο το 7ο οικο πεφτει στον 5ο γενεθλιο.Και γιατι να ειναι ενα παιδι και οχι κερδη απο στενες συνεργασιες?

    "ηλιος συνοδο με γεννεθλ ηλιο
    οπου ηλιος ειναι συνκυβερνητης του 8 απο γεννεθλιο και σεληνη επισης κυβερνητης του 8 απο γεννεθλιο λογω ακμης 8
    ηλιος ηλιακης σε τριγ με σεληνη γεννεθλια"

    Το τριγωνο μεταξυ ηλιο σεληνης το εχει ετσι και αλλοιως στο γενεθλιο σου .Απο εκει και υστερα καταλαβα οτι γενεθλιος 8ος εχει κυβερνητη την σεληνη και η ακμη βρισκεται στον καρκινο ενω εμπεριεχεται ΟΛΟ το ζωδιο του λεοντα στον 8ο οικο ΩΣΤΕ να τον παρουμε συγκυβερνητη του 8ου αν λειπει εστω και μια μοιρα ΔΕΝ ειναι συγκυβερνητης του 8ου (το λεω μηπως δεν το εχεις προσεξει καλα).Στην ηλιακη επιστροφη εχεις το 10ο οικο να αντιστοιχει με τον 8ο οικο σου.


    Γραψε πιο καθαρα τα στοιχεια σου ,με ηρεμια ωστε να μπορουμε να βγαλουμε καποια ακρη.

  8. #28
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    hattie μου θα προσπαθησω να γινω πιο κατανοητη ελπιζω να τα καταφερω..
    στον γεννεθλιο χαρτη εχω ακμη 5 στον ταυρο(κυβερνητη αφροδ)
    ακμη 8 στον καρκινο και ολο μεσα τον λεοντα αρα (κυβερνητες σεληνη και αφροδ)
    τωρα στην ηλιακη..
    εχουμε ακμη 5 στον υδροχοο αρα κυβερνητη(ουρανο)
    ακμη 8 ταυρο (αφροδ κυβερν)
    ωροσκοπο ζυγο(κυβερν αφροδ)
    ακμη 4 στον αιγοκερω(κυβ κρονος)
    και ακμη 10 στον καρκινο(σεληνη)
    ηλ.ουρανος ειναι στον κριο και στον 6 οικο της ηλιακης
    ο οποιος κανει εξαγωνο με τον ηλ.ηλιο στον( 8 στους διδυμους)
    η ηλ.αφροδιτη ειναι στον 7 οικο ηλιακης στον ταυρο
    σε συνοδο με ηλ αρη
    ο ηλ ποσειδωνας στους ιχθυς(5 οικο ηλιακης)
    κανει εξαγωνο με ηλ.αφροδιτη
    η γενεθλια σελ.κανει τριγωνο με ηλ.ηλιο
    η ηλ.σεληνη τετραγωνο με ηλ.δια(κριο 7 οικο-ηλιακης)
    ο κρονος κυβερνητης του 4 οικου της ηλιακης ειναι στον ζυγο και ακνει συνοδο με τον ωροσκοπο της ηλιακης

    οσο αφορα τις αποριες για το γεννεθλιο..σε συνδυασμο με την ηλιακη..
    η ηλ αφροδιτη πεφτει μεσα στον 4 γεννεθλιο
    η ηλ.σεληνη στον 1 γεννεθλιο
    η ηλ αφροδιτη ο ηλ αρης και ο ηλ ερμης κανουν συνοδο μεσα στον 4 γεννεθλιο...
    αυτα ελπιζω να βοηθησα αν κατι παραπανω χρειαζεται πες μου...
    ναι η αληθεια ειανι οτι πειραματιζομαι στην ηλιακη ακομα..
    ευχαριστω για την κατανοηση..:toung:

  9. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    Αν δεν κανω λαθος ,αναφερεσαι στην ηλιακη επιστροφη .Στην ηλιακη επιστροφη ,καταρχην ,δεν εχει νοημα να κοιταμε τις οψεις του ηλιου γιατι θα ειναι ιδιες με του γενεθλιου μας.

    Κοιταμε ,μονο σε ποιον οικο πεφτει ο ηλιος μας στην ηλιακη επιστροφη και ποιος οικος αντιστοιχει στο γενεθλιο.
    Στέλλα μην μπερδεύεσαι από αυτό που διάβασες. Εννοείται ότι στον χάρτη της Ηλιακής επιστροφής κοιτάζουμε τις όψεις που κάνει ο Ήλιος. ¶λλωστε για χάρτη Ηλιακής επιστροφής μιλάμε. Αν υπάρχει κάτι με το οποίο ασχολούμαστε πιο πολύ από όλα, αυτό είναι ο Ήλιος.
    Αξιολογούμε τόσο τον οίκο στον οποίο βρίσκεται στον χάρτη της επιστροφής, όσο και με τις όψεις που κάνει με τους πλανήτες της επιστροφής. Αυτές είναι που θα δώσουν και την απόχρωση του κλίματος που θα κινηθεί η χρονιά.
    Σαφώς και στον γενέθλιο χάρτη μας κάνει τις ίδιες όψεις με τον γενέθλιο Ήλιο μας, αφού ο χάρτης αυτός καταστρώνεται για την στιγμή που ο ετήσιος Ήλιος βρίσκεται ακριβώς στην ίδια θέση που βρισκόταν ο γενέθλιος , κατά την στιγμή της γέννησής μας. Μόνο που τις κάνει από άλλο οίκο, υπό το κράτος άλλων πλανητικών επιρροών και με την ανάγκη να εκφράσει άλλο ωροσκόπο.

    Πολύ βασική προϋπόθεση κατανόησης για να ασχοληθούμε με το σύστημα πρόγνωσης που λέγεται Ηλιακή επιστροφή.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #30

    Re: εγκυμοσυνη και διελευσεις

    καλησπερα ηθελα μια βοηθεια για το ιδιο θεμα..διαβαζω απο δω διαβαζω απο κει αλλα ακρη δεν μπορω να βρω. λοιπων εχω 5ο στους ιχθεις 7ο στον ταυρο η σεληνη μου ειναι στον 3ο οικο αιγοκερω, αφροδιτη στο ζυγο γενεθ.ηλιο και ηλιο ηλιακησ επιστοφης στον σκορπιο και ωροσκοπο σκορπιο.διας ουρανος ποσειδωνας στον τοξοτη.Μια αστρολογος μου ειχε πει οτι τον μα'ι'ο μου βγαινει εγκυμοσυνη αλλα τιποτα ακομη ηρθε και ο αυγουστος! ευχαριστω εκ των προτερων

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads