s
Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση; - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 56
  1. #21
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Καταρχάς όπως γράφει και στην αρχή του αρθρου, η αποδοχή του όρου αδελφή ψυχή σημαινει αποδοχή του νόμου του κάρμα.
    Διαφορετικά αν δεν αποδεχομαστε την μετενσάρκωση ο ορος αδελφη ψυχη ειναι αδόκιμος.:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  2. #22

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    προφανώς.... και για τα δύο...
    δεν θυμάμαι να μίλησε κανείς για μια " φαινομενική τελειότητα" που αφενός δεν υπάρχει αφετέρου δεν είναι καν θεμιτή...

  3. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Για να σας βοηθήσω...

    Όμως ο όρος «αδελφή ψυχή» λανθασμένα συγχέεται με το ιδανικό ταίρι που έχουμε πλάσει με την φαντασία μας. Κι αυτό γιατί η αδελφή ψυχή σημαίνει πολλά περισσότερα από έναν απλό ερωτικό σύντροφο. Μπορεί να είναι ένας δάσκαλος, ένας φίλος, ο γονέας μας, οποιοσδήποτε θα επηρεάσει την ζωή μας κατά τέτοιον τρόπο ώστε να υπάρξει πνευματική εξέλιξη.
    Σχετικά με την καρμική αστρολογία θα βρείτε πολλά ενδιαφέροντα άρθρα στην αναλογη ενότητα:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Katsavraxa
    Posts
    13

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Συνήθως μπερδευόμαστε γύρω απο την αίσθηση του γνωρίζω κάποιον και ξαφνικά νιώθω οικία μαζί του - έστω και απο απόσταση - ακόμη και αν κάποιος μας βγάζει αντιπάθεια ή οχι χωρίς προφανείς λόγουσ η' πράξεις του, και τα συσχετίζουμε όλα αυτά ντε και καλά με τις προηγούμενες ζωε΄σ η' εν πασει περιπτώσει με οτιδήποτε το καρμικό.Τελικά πιστεύω πωσ δεν είναι θέμα προηγούμενων ζωών. Παλαιότερα αυτό πίστευα και εγω αλλα αφου το καλοσκέφτηκα διαβαζοντασ παράλληλα διάφορα συνειδητοποίησα πω πολλές φορέσ στο παρελθόν μας, μασ έχουν πληγώσει η΄χαροποιήσει συγκεκριμένα άτομα με συγκριμένες φιγούρες (είτε στο πρόσωπο είτε σαν σύνολο του σώματος) είτε σαν συμπεριφορά γενικότερη, οπότε κάθε φορά που συναντάμε παραπλήσια χαρακτηριστικά σε ορισμένους ανθρώπουσ, ακόμη και αν τους βλέπουμε για πρώτη φορά τίνουμε να τα συνδέουμε με τισ παλαιότερες μας αυτέσ εμπειρίες και ασυνείδητα επανέρχονται στο νου μας όλα αυτά τα συναισθήμτα τα οποία μας είχαν δημιουργηθεί τότε στο τώρα . Συγνώμη αν πλάτιασα αλλά ολα αυτά τα θέματα εχουν την τάση να αλληλομπλέκονται..:P
    Και για να τελειώσω, δεν πιστεύω πια σε αδελφή ψυχή...Σε αδελφές ψυχές maybe..:P Εν ολίγοις, αυτό ουσιαστικά που συμβαίνει κατ εμέ είναι η "αντάμωση" πολλών οικίων προσώπων μας τυχόν προηγούμενων ζωών, δεν ειναι δυνατό να έχουμε ερωτευτεί μονάχα μια φορά...Οπότε μάλλον το ονειρκό και το ιδεατό δεν είναι το να βρείς την αδελφή ψυχή σου, αλλα περισσότερο το να βρείς τον άνθρωπο εκείνο με τον οποίο θα ταιριάξεις οσο το δυνατό περισσότερο σε συγκεκριμένες χρονικές φασεισ της δικής σου και της δικής του ζωής. Ειναι θέμα timing! to timing ειναι στο σημείο που θα πρέπει να εστιαστούμε
    Φαντάζεστε να μου ρθει εμένα η αδελφή ψυχή φάντης μπαστούνι μπροστά μου, και εγώ να να έχω τα χίλια μύρια προβλήματα να αντιμετωπίσω σε εκείνη την φάση της ζωής μου...
    Πάει το παλικάρι πάει! χεχεχ...

  5. #25
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Quote Originally Posted by Taurus F View Post
    Φαντάζεστε να μου ρθει εμένα η αδελφή ψυχή φάντης μπαστούνι μπροστά μου, και εγώ να να έχω τα χίλια μύρια προβλήματα να αντιμετωπίσω σε εκείνη την φάση της ζωής μου...
    Πάει το παλικάρι πάει! χεχεχ...
    Στο υπόσχομαι ότι αν όντως είναι ο "αδελφή ψυχή" δε θα σε αφήσει στα χίλια μύρια προβλήματα. Απλά λίγη υπομονή θέλει για να τον βρεις!!!! :bigsmile:

  6. #26
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Να επισημάνουμε ακόμα μία φορά, πως αδελφή ψυχή δεν είναι Ο ή Η, μπορεί να είναι μία φίλη, ένας φίλος, ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ. Θα ήταν καλό για όλους μας να μην περιορίζουμε την αναζήτηση της αδελφής ψυχής στους (συνήθως εκάστοτε)συντρόφους μας....
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  7. #27
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Katsavraxa
    Posts
    13

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Μακάρι βρε παιδιά μακάρι!
    Verneigung
    Ας είμαι optimistic!

  8. #28
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Quote Originally Posted by Taurus F View Post
    Μακάρι βρε παιδιά μακάρι!
    Verneigung
    Ας είμαι optimistic!
    Παντως το να περιμενεις την αδελφη ψυχη στον ερωτικο τομέα, ειναι πρωτης ταξεως δικαιολογια για μια μεγαλη γκαμα συμπεριφορων!! [Και δεν μιλω για σενα Taurus αλλα γενικα :bigsmile:].
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #29

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Πραγματικά καταπληκτικό άρθρο. Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Είναι γεγονός ότι την αδελφή ψυχή μπορεί να τη συναντήσεις σε παραπάνω από έναν ανθρώπους και τα συναισθήματα που θα σου προκαλούν να διαφέρουν. Κάτι παρόμοιο πιστεύω ότι έχει συμβεί στους περισσότερους. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι η πραγματική αδελφή ψυχή θα πρέπει να συγκεντρώνει τα πάντα. Το ταξίδι συνεχίζεται μέχρι να βρεθεί αυτό το ιδανικό άτομο. Μέχρι το μισό να γίνει ένα. Συγχαρητήρια και πάλι.

  10. #30
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Katsavraxa
    Posts
    13

    Re: Αδελφές ψυχές. Η απεγνωσμένη αναζήτηση;

    Ax dear Starfish πιστεψε με οτι η αδελφη' ¨(ές) ψυχή είναι το τελευταίο που περιμένω τώρα :toung: Τοθλάχιστον με την έννοια του ένα και μοναδικού έρωτα, που όπως ορθά επισήμεναν και κάποιοι άλλοι φίλοι στο άρθρο αυτό η αδελφή ψυχή δεν περιορίζεται στο love of my life. Έχω μάθει πλέον πως οτιδήποτε το περιμένεις εναγωνιωδώς κατά ενα μυστήριο τρόπο αργεί πολύυυυυ το αναθεματισμένο :blink: Φαντάζομαι λοιπόν πως το καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε είναι να ζούμε την ζωή μας χαλαρά χωρίς πολλές πολλές αγωνίες, juat let it be, και αν απο εκει και πέρα δούμε κάτι το "ενδιαφέρον" στον ορίζοντα, κάτι το οποίο μας κεντρίζει, μας πάει, μας μαγνητίζει αν θέλετε, τότε να 'χουμε ανοιχτά τα ματάκια μας και τα souper εξελιγμένα ραντάρ μας για να το εντοπίσουμε Κάπου εκεί κολλάει και η έννοια του timing που ανέφερα προηγουμένως...αφορά και την δική μας εμπειρία στο να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε κατάλληλα τι αξίζει και τι οχι, και οχι να βαράμε το κεφαλάκι μας για κάτι το οποίο έχει φύγει και δεν είχαμε τα μάτια για να δούμε την πραγματική του αξία, είτε αυτό είναι έρωτας , είτε είναι ένας φίλος η' οτιδήποτε άλλο.

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads