s
Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!! - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 63
  1. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα Τοξοτίνα μου:embarrest

    Απλά σκεφτόμουν οτι έχουν λίγη παραπάνω δόση "ξερολίασης" :toung::toung:
    Ναι, ναι το 'χουμε και αυτό.... :embarrest:embarrest

  2. #22
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Ενα μονο πραγμα ζηλευω: την αισιοδοξια τους!! Και μονο οταν ειναι αισιοδοξια και οχι χαζοχαρουμενιά!:toung::toung: Τα παω πολυ καλα με τον ωροσκοπο Τοξοτη, με γυναικες Τοξοτινες, αναγνωριζοντας παντα την διαφορετικοτητα τους. Τη ξερολιαση τους μπορω να την συναγωνιστω [:toung::toung:] και με βοηθαει επισης να καταλαβαινω ποσο κουραστικη γινομαι για τους γυρω μου οταν με πιανουν τετοιες κρισεις!!:toung::toung::toung:
    Οι αντρες Τοξοτες, τωρα,.... πολλα κα μεγαλα λογια που τα πετανε σαν πυροτεχνηματα, και για τα οποια εχουν μετανοιωσει την επομενη κιολας ωρα. Αν αυτο εννοειτε ασταθεια, θα ελεγα οτι προπορευονται των Ιχθυων κατα πολυ!! Καλοι για φιλοι και μονο!:bigsmile::bigsmile: Τοτε ειναι αξιαγαπητοι!:bigsmile::bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  3. #23

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Για τα μεγάλα λόγια που λένε συμφωνώ και εγώ. Μπορούν να σου τάξουν τον ουρανό με τ' άστρα και να σε ξαφνιάσουν αλλά δεν πιστεύω ότι το κάνουν με κακό σκοπό. Η αισιοδοξία τους και ο ενθουσιασμός τους τα προξενεί αυτα
    All ThaT I'm LiVinG FoR...
    All ThaT I'm DyInG FoR...
    All ThaT I Can'T IgnOrE AlonE At NiGhT...
    All ThaT I'm WanTeD FoR
    AltHoUgH I WanTeD MoRe
    LoCk ThE LaSt OpEn DooR...My GhosTs ArE GaiNiNg On Me...

  4. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by Aqua_G View Post
    Για τα μεγάλα λόγια που λένε συμφωνώ και εγώ. Μπορούν να σου τάξουν τον ουρανό με τ' άστρα και να σε ξαφνιάσουν αλλά δεν πιστεύω ότι το κάνουν με κακό σκοπό. Η αισιοδοξία τους και ο ενθουσιασμός τους τα προξενεί αυτα
    Δεν ξερω πως μπορει να "βλεπουν" τα μεγαλα λογια, τα ζωδια του αερα και της φωτιας, αλλα η γη και το νερο, νομιζω πως οπου ακουν πολλα κερασια, κρατανε μικρο καλαθι,... οσο και να επιθυμουν να κρατησουν ενα μεγαλο!!
    Τωρα για τα υπολοιπα που γραφεις, ναι μεν, αλλά.... :toung::toung: .... μην αρχισεις να ανταποδιδεις κι εσυ τα τηλεφωνηματα τους!!:toung::toung: Στη φυλακη, πιο ανετα θα νιωσουν!!:toung::toung:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  5. #25

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Ως γνήσιος Καρκίνος θα έλεγα ότι με τους Τοξότες δεν έχουμε πολλά κοινά...και μάλιστα μέχρι πρόσφατα..
    Τελικά έχω πέσει στον κυκλώνα των Τοξοτών ...με έχουν περικυκλώσει και το απίστευτο είναι πως πολύ το διασκεδάζω!!
    Λατρεύω το χιούμορ τους, τον σεβασμό τους στην ελευθερία και το ανοιχτό τους μυαλό και πνεύμα. Είναι οι καλύτεροι συνταξιδιώτες, τρελιάρηδες και μπον βιβέρ! Αυτό το τελευταίο με τρελλαίνει!
    Είναι πάντα αισιόδοξοι...ίσως σε υπερβολικό βαθμό κατά την Καρκινίσια μου φύση αλλά δεν παύω να το θαυμάζω αυτό..
    ΟΜΩΣ δεν αντέχεται η βαρεμάρα τους και ύπνος τους, η τσαπατσουλιά και η απροσεξία τους, οι υπερβολικές τάσεις φυγής τους που μέσα σε ελάχιστο χρόνο εκεί που είναι εδώ τους τηλ.και βρίσκονται στην Κέρκυρα όλως τυχαίως απλά και ξαφνικά!!
    Είναι όμως απίστευτα ερωτικά πλάσματα και νομίζω πως αυτό αρκεί για να τους συγχωρεθούν κάποια μικρά ελαττωματάκια...
    Και παρ'οτι όντως τους αρέσει η σαγήνη και το φλερτ είναι ειλικρινείς με τα συναισθήματά τους και ενίοτε δεν νομίζω πως έχουν πρόβλημα δέσμευσης..
    Μπορεί βέβαια να τα βλέπω έτσι γιατί ναι μεν καρκίνος αλλά με Αφροδίτη στο Δίδυμο!:bigsmile:

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  6. #26

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Απλά σκεφτόμουν οτι έχουν λίγη παραπάνω δόση "ξερολίασης" :toung::toung:
    Αυτό μπορώνα το επιβεβαιώσω.. Παράδειγμα; Ο μπαμπάς μου που πάντα ξέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και όλοι οι άλλοι είναι λάθος

    Quote Originally Posted by nanstenka View Post
    ΟΜΩΣ δεν αντέχεται η βαρεμάρα τους και ύπνος τους, η τσαπατσουλιά και η απροσεξία τους, οι υπερβολικές τάσεις φυγής τους που μέσα σε ελάχιστο χρόνο εκεί που είναι εδώ τους τηλ.και βρίσκονται στην Κέρκυρα όλως τυχαίως απλά και ξαφνικά!!
    χαχαχαχαχαχαχα λες και περιγράφεις την πολυαγαπημένη μου αδελφούλα
    Βαρεμάρα σε σημείο να βαριέσαι πλέον να τους λες τα ίδια και τα ίδια, αλλά να σου απαντούν και εκείνοι "Μα καλά δεν βαρέθηκες να με πρήζεις όλη την ώρα"
    Τσαπατσουλιά και απροσεξία; Παίζουμε λεξοπόλεμο κάθε φορά που έρχεται το θέμα της καθαριότητας και της τακτοποίησης του κοινού μας χώρου Εγώ φτιάχνω, εκείνη χαλάει

  7. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    16

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by DrMaroulita View Post
    Νομίζω πως, πέρα από την ταμπελίτσα του άστατου ως προς τα ερωτικά (που ναι, γιατί να μην ισχύει, γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;; :embarrest:embarrest) όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που αποδίδονται στους Τοξότες (μιλώ για ηλιακό ζώδιο) είναι αληθή. Ίσως είναι από τα ελάχιστα ζώδια που δεν έχουν δημιουργηθεί τόσα στερεότυπα γύρω απ' αυτό....:embarrest

    θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω με τα περί μαθητείας (και προσωπικά είμαι η καλύτερη μαθήτρια των υδροχόων :bigsmile::bigsmile:..είναι ευφυέστατοι και με συναρπάζουν) αλλά θα διαφωνήσω με το χαρακτηρισμός "άστατοι" ως προς τα ερωτικά...Τουλάχιστον οι τοξοτίνες (για τους άνδρεσ δε μπορώ να πω το ίδιο) από ότι έχω δει είναι σταθερές (παρότι ανέμελες). Θέλουμε την συναισθηματική ασφάλεια χωρίς ωστόσο να γίνεται θηλιά Και το κυριότερο ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ Ή ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.Για πραγματική αστάθεια θα υποδείξω τους ιχθύες.

  8. #28

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by nanstenka View Post
    ΟΜΩΣ δεν αντέχεται η βαρεμάρα τους και ύπνος τους, η τσαπατσουλιά και η απροσεξία τους, οι υπερβολικές τάσεις φυγής τους που μέσα σε ελάχιστο χρόνο εκεί που είναι εδώ τους τηλ.και βρίσκονται στην Κέρκυρα όλως τυχαίως απλά και ξαφνικά!!
    Δύο πραγματικά γεγονότα
    Γεγονός 1ον Είμαστε στη Θεσσαλονίκη. Ξεκινάμε για να βγάλουμε εισιτήρια για να πάμε στην Ισπανία οδικώς (είναι κάμποσα χρόνια τώρα και ήταν άλλες εποχές λέμε). Επειδή όμως βαρέθηκα να περιμένω στην ουρά που βγάζαν εισιτήρια για την Ισπανία, έβγαλα εισηιτήρια για την Καλλιθέα Χαλκιδικής και πήγαμε εκεί τελικά. Χωρίς φυσικά να ενημερώσουμε τους άλλους που είχαν φύγει ήδη για Ισπανία :nuts: Μια χαρά περάσαμε και εκεί :toung:
    Γεγονός 2ον Αρκετά χρόνια μετά και Σάββατο 10 το πρωί βγαίνω ασπό το σπίτι και με ρώτησε η κοπέλα που μέναμε μαζί που πάω. Της είπα ότι πάω να πάρω εφημερίδα και γυρνάω. Βγαίνοντας έξω όμως με συνεπήρε η λιακάδα και η καθαρή ατμόσφαρα, καβάλησα τη μηχανή και κάνοντας βόλτες κατέληξα σε ένα φιλαράκι για καφέ. Συνεχίσαμε με ουζάκια και όταν αυτά τελειώσαν έφυγα. Η ώρα ήταν πια 6 το απόγευμα όταν γύρησα στο σπίτι, με σκισμένο παντελόνι και πουκάμισο, ματωμένος και χτυπημένος από τη σαβούρδα που έφαγα επειδή έτρεχα. Επειδή οι αρθρώσεις μου με πονούσαν δεν έβγαλα κλειδιά παρά κτύπησα το κουδούνι. Στην ερώτηση "που ήσουν τόσες ώρες" απάντησα απλώς "έξω" :nuts:

    Μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν στοιχεία Τοξότη σε αυτά?
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #29

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Ε εντάξει, το ότι είστε λίγο εώς πολύ αναίσθητοι το έχουμε καταλάβει.
    Βασικά έχετε πολλές κοινότυπες φράσεις όλοι οι Τοξότες. Σε άλλη περίπτωση, αν δεν θέλετε να μιλήσετε για κάτι ή βασικά βαριέστε να επεκταθείτε, απαντάτε με ένα "Δεν με απασχολεί"....

    Επίσης, όταν κάνετε κάτι που σας αρέσει πολύ, και σας μιλάνε ταυτόχρονα, πέρα βρέχει.... Σας απορροφά σαν σφουγγάρι η ασχολία σας.

  10. #30
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ε εντάξει, το ότι είστε λίγο εώς πολύ αναίσθητοι το έχουμε καταλάβει.
    Βασικά έχετε πολλές κοινότυπες φράσεις όλοι οι Τοξότες. Σε άλλη περίπτωση, αν δεν θέλετε να μιλήσετε για κάτι ή βασικά βαριέστε να επεκταθείτε, απαντάτε με ένα "Δεν με απασχολεί"....
    Συγκεκριμένα εγώ χρησιμοποιώ το "μου είναι αδιάφορο"...ε οχι και να τυποποιηθούμε:toung::toung:

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Επίσης, όταν κάνετε κάτι που σας αρέσει πολύ, και σας μιλάνε ταυτόχρονα, πέρα βρέχει.... Σας απορροφά σαν σφουγγάρι η ασχολία σας.
    Ισχύει:embarrest

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads