s
ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό! - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 40
  1. #21

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε και άλλη μία κατηγορία.
    Αυτούς που γελάνε "μέσα από τα δόντια τους" δηλαδή τους ύπουλους , αυτούς που γελάνε με το ζόρι (με κακία). Όσες φορές έχω δει άνθρωπο να γελά ή να χαμογελά με σφιχτά ή κλειστά χείλη, αντιλαμβάνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά, και την κάνω με ελαφρυά πηδηματάκια!
    Φυσιολογικό μου φαίνεται... Το αυθόρμητο γέλιο ξεχωρίζει πολύ εύκολα από το προσποιητό!
    Πάντως η πιο κατάλληλη φάτσα για να ολοκληρώσεις ένα ποστ σε αυτό το άρθρο είναι αυτή :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

  2. #22
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Ναι είχαμε κατηγοριοποιήσει τους ανθρώπους σε αυτούς που έχουν μονίμως ένα ενοχικό σύνδρομο και είναι συγκρατημένοι, σε εκείνους που γελούν επειδή θέλουν μετά μανίας να είναι αρεστοί στην παρέα και σε άτομα που γελούσαν με το παραμικρό λόγω μειωμένης κριτικής ικανότητας.
    Αντίθετα, όσοι άνθρωποι πραγματικά περνούσαν ευχάριστα, γελούσαν και έβλεπες να τους επιταχύνεται η αναπνοή και να παραμένουν οι σφυγμοί τους αυξημένοι για πολλή ώρα μετά.:bigsmile:
    εγω εκλαμβανω ολες τις κατηγοριες καπως ετσι

    1) Οι προβληματισμενοι Το οτι ειναι σοβαροι\συγκρατημενοι ΔΕΝ σημαινει οτι φοβουνται να μην χαλασει η εικονα τους αλλα οτι υπαρχει περιπτωση να εχουν προσωπικα προβληματα και δεν εχουν ορεξη να γελασουν

    2) Τα ΑΠΟΛΥΤΑ ΨΩΝΙΑ (η αλλιως γλυφτρονια)
    Εδω ανηκει για μενα στην 1η κατηγορια των ψωνιων που νοιαζονται το τι θα πουν οι αλλοι και πως θα τους αποδεκτουν και εχουν μεγαλη ιδεα για τον εαυτο τους (προσπαθω να μενω μακρια απο εξαρτωμενους\μενες )

    3) Οι Χαζοχαρουμενοι οπου εδω ανηκει για μενα η 2η κατηγορια ψωνιων + ατομων με σχετικα χαμηλο δεικτη νοημοσυνης και τους αντιρεαλιστες που δεν κοιτανε περα απο την επιφανεια των πραγματων και βλεπουν τα παντα με ουρανια τοξα και λουλουδακια (μενω ακομα πιο μακρια συνηθως)

    Παρεπιπτοντος στην 3 κατηγορια ανηκουν και πολλα διασημα ονοματα σε κουτσομπολιστικες εκπομπες και σοου κλπ στην σημερινη τηλεοραση κατα την γνωμη μου
    και το οτι ειναι κουτοπονηροι δεν σημαινει οτι ειναι εξυπνοι

    4) Οι φυσιολογικοι με την προυποθεση οτι γελανε κατω απο ρεαλιστικες συνθηκες και γνωριζουν τα ορια μεταξυ αστειου και σοβαρου

    Αρχικά Δημοσιευμένο απο panther Εμφάνιση του μηνύματος

    Όσες φορές έχω δει άνθρωπο να γελά ή να χαμογελά με σφιχτά ή κλειστά χείλη, αντιλαμβάνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά, και την κάνω με ελαφρυά πηδηματάκια!
    Διαφωνω

    Οταν καποιος γελαει με κλειστα χειλη για μενα ΔΕΝ σημαινει απαραιτητα οτι ειναι υπουλος\υπουλη
    Το αντιθετο
    Οταν γελαει καποιος\καποια δειχνοντας συνεχεια την οδοντοστοιχεια του\της μου φαινεται γελοιος\γελοια και την κανω με βαρια πηδηματακια

  3. #23
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    :toung: προσπαθώ να ανακαλύψω σε ποιά ομάδα είμαι ακόμα
    μάλλον προς το:bigsmile:

  4. #24

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Quote Originally Posted by Alien1
    Οταν καποιος γελαει με κλειστα χειλη για μενα ΔΕΝ σημαινει απαραιτητα οτι ειναι υπουλος\υπουλη
    Το αντιθετο
    Οταν γελαει καποιος\καποια δειχνοντας συνεχεια την οδοντοστοιχεια του\της μου φαινεται γελοιος\γελοια και την κανω με βαρια πηδηματακια
    Εν μέρει έχεις δίκιο. Εγώ όταν χαμογελάω έχω κλειστό το στόμα...όταν γελάω όμως είναι ανοιχτό :toung:

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    μάλλον προς το:bigsmile:
    Χαμογελάτε είναι θεραπευτικό....χαμογελάτε είναι μεταδοτικό όπως έλεγαν και παλιότερα :bigsmile:

  5. #25
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Υπάρχει και άλλη μία κατηγορία που την παραλείψατε... αυτοί που δεν γελούν καθόλου....

  6. #26
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Μπα δεν υπάρχει, απλά είναι σοβαροφανείς. Όπως και στο "Όνομα του ρόδου" στο μοναστήρι είχε απαγορευτεί το γέλιο, από σοβαροφάνεια...
    Το να γελάμε δεν είναι πεποίθηση αλλά φυσική λειτουργία μας.:embarrest :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

  7. #27
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Οταν καποιος γελαει με κλειστα χειλη για μενα ΔΕΝ σημαινει απαραιτητα οτι ειναι υπουλος\υπουλη
    Το αντιθετο
    Οταν γελαει καποιος\καποια δειχνοντας συνεχεια την οδοντοστοιχεια του\της μου φαινεται γελοιος\γελοια και την κανω με βαρια πηδηματακια
    [/quote]

    Δεν είπα ότι ισχύει πάντα ... αλλά τις περισσότερες φορές έχει αποδειχθεί ότι είχα δίκιο!

    Ξέρεις πολλούς να γελάνε μέσα από την καρδιά τους, να το εννοούν και να μην φαίνεται η οδοντοστοιχεία τους?
    Δηλαδή εσύ πως γελάς? Με κλειστό στόμα? Γιατί με κλειστό στόμα δεν μπορείς να γελάσεις!:bigsmile:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  8. #28
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    174

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Αρχικά Δημοσιευμένο απο panther : Ξέρεις πολλούς να γελάνε μέσα από την καρδιά τους, να το εννοούν και να μην φαίνεται η οδοντοστοιχεία τους?
    Δηλαδή εσύ πως γελάς? Με κλειστό στόμα? Γιατί με κλειστό στόμα δεν μπορείς να γελάσεις!:bigsmile:

    Συμφωνώ, ...αν και κάποιοι προσπαθούν να γεμίσουν το ανούσιο του λόγου τους με εντυπωσιακές κραυγές.

    Επίσης έτυχε να παρατηρίσω στο γέλιο που φανερώνει έντονα το επάνω ούλο, πως συνοδεύεται από καταθλιπτική τάση και δυσπιστία πολλές φορές.

  9. #29
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    ΛΑΘΟΣ POST

  10. #30
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΧΑΡΑ - Γελάστε, είναι θεραπευτικό!

    Δηλαδή εσύ πως γελάς? Με κλειστό στόμα? Γιατί με κλειστό στόμα δεν μπορείς να γελάσεις!:bigsmile:
    Nαι μαλλον συνηθως χαμογελαω με κλειστο το στομα εκτος αμα ειναι υπαρχει κατι ιδιαιτερα το αστειο

    Παντως οσες φορες εχω βρει ανθρωπο να γελαει σαν το γαιδαρο (δειχνοντας την οδοντοστοιχεια του) συνηθως θα ειναι η κοκκορομυαλος\κοκκορομυαλ η θα ζει στον δικο του κοσμο...

    Ασε που και συνηθως το βρισκω γελοιο η αηδιαστικο συνεχεια να γελαει καποιος σαν το Χαχανουλη

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads