s
Καρμικα Ζωδια - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 71
  1. #21

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Aυτό που σας καίει και σας ανεβάζει ταυτόχρονα, δεν είναι ο Σκορπιός των άλλων...αλλά ο δικός σας, της Αφροδήτης...όταν ξοδεύετε την αγάπη της με τόση σφοδρότητα (αδυναμία)...είναι φυσικό να τα βλέπετε όλα μαύρα μετά απο τόση ένταση...τον εαυτό σας πρέπει να προσέξετε, και να είστε υποψιασμένος την επόμενη φορά...καλή συνέχεια
    η κακομοίρα η αφροδιτούλα μου ένα τετραγωνάκι με το δία κάνει...
    ενώ ο ακατονόμαστος έιχε σύνοδο άρη-σελήνη στο σκορπιο με τετράγωνο από την αφροδίτη στο λέoντα και ήταν παρθένος με ωροσκόπο δίδυμο...need i say more?
    έλεος Verneigung
    My life has no purpose . . . my life has no direction . . . no aim . . . no meaning . . . and yet I'm happy . . . I can't figure it out . . . What am I doing right?
    Charles Schulz (τοξότης φυσικά)

  2. #22

    Re: Καρμικα Ζωδια

    και plz μη μου μιλάς στον πληθυντικό γιατί πλησιάζει και η επιστροφή του κρόνου και μ'έχει πιάσει μια ανασφάλεια....
    My life has no purpose . . . my life has no direction . . . no aim . . . no meaning . . . and yet I'm happy . . . I can't figure it out . . . What am I doing right?
    Charles Schulz (τοξότης φυσικά)

  3. #23
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    η κακομοίρα η αφροδιτούλα μου ένα τετραγωνάκι με το δία κάνει...
    ενώ ο ακατονόμαστος έιχε σύνοδο άρη-σελήνη στο σκορπιο με τετράγωνο από την αφροδίτη στο λέoντα και ήταν παρθένος με ωροσκόπο δίδυμο...need i say more?
    έλεος Verneigung

    Χμμμμ....!!!! Δυναμικός συνδιασμός...δεν μπορώ να πω....και ένας Ερμής στην Παρθένο και θα έδενε το γλυκό...ή καλύτερα να πω το πικρό...:toung:

    Όπως και να 'χει σίγουρα κι εσύ μπορείς να βρείς δυναμικούς συνδιασμούς στο ωροσκόπιό σου...αυτή αυτη στιγμή μιλά η πληγωμένη Αφροδήτη...αυτήν πρέπει να προσέξεις...σύν του ότι πρέπει να μαθαίνεις απο τα λάθη σου...(με συγχωρείς αν είμαι σκληρή αλλά νομίζω πως αυτό πρέπει να απομυζούμε απο κάθε ενέργειά μας)...και πάλι καλή συνέχεια και καλό βράδυ...

    don't , just :bigsmile:

  4. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    Σε έχει παίξει παρθένος με πλανήτες στο σκορπιό (συμπεριλαμβανομένης σελήνης); Δεν νομίζω....Ασε με τον καμμένο κι ότι έχω αρχίσει να μαζεύω τα συντρίμμια μου...
    Είμαι παρθένος με σελήνη στο σκορπιό....(και γενικα με πλανητες και πολλές επιρροές από τα δύο αυτά ζώδια....)
    Δεν έχω παίξει κανέναν,δεν εχω κάψει κανένα και ούτε το επιδίωξα ποτέ όσο άσχημα και να μου έχουν φερθεί...(και πίστεψε με οι πρώτοι μου έρωτες ήταν πολύ επώδυνες εμπειρίες για μένα..)
    Εγώ πιστεύω πως όλοι κάνουμε λάθη,κανένας δε θέλει το κακό κανενός, απλά καποια πράγματα έτσι απλά συμβαίνουν και καλούμαστε να τα αντιμετωπίσουμε...από τα δύσκολα μαθαίνουμε, εξελισσόμαστε, γινόμαστε πιο δυνατοί!

    Και βασικά μου κάνει εντύπωση που λες εσύ ένας τοξότης με σελήνη στους διδύμους(!) οτι σε έχουν κάψει!!!!!!

    Πιστεύω οτι με κάποιο τρόπο εμείς ευθυνομαστε για αυτά που μας κάνουν οι αλλοι,γιατι η συμπεριφορά μας προκαλεί τις αντιδράσεις των άλλων... Οπότε είναι άδικο να κατηγορείς το άλλο πρόσωπο αποκλειστικά για μια αποτυχημένη σχέση όταν κι εσύ φέρεις ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης .. Ό,τι έπαθες εσύ ο ίδιος το προκάλεσες, ή επέτρεψες να σου το κάνουν, αυτό έχω μάθει εγώ από τη δική μου μικρή πείρα

  5. #25
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    Κοίτα δεν είναι ότι δεν συμπαθώ τους σκορπιούς. Σε φιλικό επίπεδο...Αλλά αν συνδεθείς περισσότερο με κάποιον σκορπιο (φανερό ή συγκαλυμμένο, δηλ. με πλανήτες και δη σελήνη στο σκορπιό) είναι πανθομολογούμενο πως καίγεσαι. Τόσο μεταφορικά - από τη ρήμαδα ακόρεστη σεξουαλική πείνα τους - τόσο και κυριολεκτικά αν γίνει το ατύχημα και νιώσει κάτι δυνατό για σένα. Είναι τέτοιο το βάθος και η ένταση με την οποία βιώνουν κάθε συναίσθημα οι σκορπιοί που χάνουν τον έλεγχο (χωρίς να το θέλουν , δε λέω).
    ΑΛΛΑ, για έναν σκορπιό το να διαπιστώσει πως αγαπάει και τον αγαπάνε σημαίνει πως πρέπει να αγαπήσει και να συμφιλιωθεί με τον εαυτό του. Και εκεί αρχίζουν τα δύσκολα:
    i)Για να μ'αγαπάει ο άλλος πάει να πει πως αξίζω να αγαπηθώ.
    ii)¶ραγε αξίζω να αγαπηθώ;
    iii)Μήπως θα έπρεπε να αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου;
    iv)Ποιός είναι ο εαυτός μου;
    v)Ο εαυτός μου είναι σκοτεινός. Έχω μάθει να επιβιώνω μέσα στην σκοτεινιά και την κατάθλιψη. Να ελέγχομαι από βίαια πάθη και υποσεινήδητους αγώνες εξουσίας.
    vi)Και εκεί που είχα συμφιλιωθεί μ'αυτό και είχα αρχίσει να συμβιβάζομαι με ακόρεστο σεξ και παιχνίδια δύναμης έρχεσαι εσύ και με βγάζεις από τα νερά μου βάζοντας στο παιχνίδι την αγάπη;
    vii)Θα σου δείξω εγώ να καταλάβεις ποιος είμαι! Γιατί μ'αγάπησες και με έκανες να σκεφτώ σαν ενδεχόμενο την αγάπη! Θα πληρώσεις γι'αυτό!

    Αν επιβιώσεις από τα 7 αυτά στάδια τότε όντως έχεις κερδίσει έναν αξιοζήλευτο σύντροφο, έναν σκορπιό.

    Εγώ δεν μπορώ να το κάνω πια (κι έχω κι αφροδίτη στο σκορπιο)
    Παρουσιάζεις τους σκορπιούς σαν άτομα ανίκανα να αγαπήσουν και να αγαπηθούν, τα οποία τη στιγμή που σκέφτονται οτι το παθαίνουν,παθαίνουν ταυτόχρονα κρίση πανικού!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!!!!

    1. Κανενας σκορπιος δε ζητά εκδίκηση αν εσύ προσωπικά δεν του εχεις κάνει κάτι πολύ σοβαρο.
    2. Ειναι λάθος να παρουσιάζεις τους σκορπιους σαν σεξομανή-καταθλιπτικα άτομα εξαρτημένα από τα πάθη τους, με μανία απόκτησης εξουσίας και απόλυτου ελέγχου! Είναι ανασφαλείς,ναι, και αποζητουν ασφάλεια που είναι λογικό ένας τοξοτης με τόσους πλανήτες στον τοξότη και σελήνη στους διδύμους να μη μπορεί να τους παρέχει.. Κοινώς η κοπέλα δεν έπρεπε να είχε μπλέξει μαζί σου εξαρχής γιατί το μόνο πράγμα που ζητούσε(ασφάλεια) εσύ ήσουν ανίκανος να της το δώσεις...

    3. Τα παραπάνω οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στο συμπέρασμα οτι έδωσες δικαιώματα και καλώς έπαθες ό,τι έπαθες!!:bigsmile: Αστειεύομαι!!

    Απλώς θέλω να πω οτι ένας 28χρονος ανδρας σαν εσένα πρέπει να ξέρει να αναλαμβάνει τις ευθύνες του και να μη ρίχνει όλο το φταίξιμο στους άλλους ...:bigsmile:

  6. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by Ιφιγένεια View Post
    ...για μια αποτυχημένη σχέση όταν κι εσύ φέρεις ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης .. Ό,τι έπαθες εσύ ο ίδιος το προκάλεσες, ή επέτρεψες να σου το κάνουν, αυτό έχω μάθει εγώ από τη δική μου μικρή πείρα

    Συμφωνώ απολύτως.:bigsmile::bigsmile:


    Πέρα από αυτό να πώ ότι ο συνδυασμός της συγκρατημένης ηλιακής φύσης της Παρθένου με την βαθιά συναισθηματική Σελήνη στον Σκορπιό , ουσιαστίκά προκαλεί εσωτερικές εντάσεις στο ίδιο το άτομο.Κι αυτό γιατί η Παρθένος συμβολίζει την λογική, το πρακτικό και κυρίως αποφεύγει τις συναισθηματικές εντάσεις, τα πάθη κτλ καθώς τα θεωρεί αδυναμία κι έτσι τα κρατάει μέσα του. Απ΄την άλλη η Σελήνη ψάχνει ακριβώς αυτά ή ίσως και τα ελκύει άθελά της.Κι έτσι μονίμως το άτομο παλευει ανάμεσα στην ανάγκη για τελειότητα και τα πάθη του.

    Ειναι ένας δύσκολος συνδυασμός ίσως, αλλά πιστεύω περισσότερο για το ίδιο το άτομο, παρά για τους γύρω του.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #27

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Η ανευθυνότητα των Τοξοτών και πολλές φορές η αγένειά τους και η απερισκεψία, την οποία έχω νοιώσει στο πετσί μου όχι λίγες φορές (και δεν θέλω παρακαλώ να το πάρει προσωπικά ο sagit) είναι τελείως ασύμβατες με τα βάθη και τα πάθη του Σκορπιού και των Πλουτώνειων προσωπικότήτων. Οι πρώτοι θέλουν περιπέτειες και παιχνίδια, οι δεύτεροι κτήση. Από τα πιο αταίριαστα σύμβολα στο ζωδιακό. Και ήταν και Παρθένος αυτή, ακόμα ένας λόγος, τελείως αταίριαστοι. Οι Τοξότες και οι Δίδυμοι καλό θα είναι πριν παίξουν με τα επικίνδυνα πλουτώνεια υλικά, να γνωρίζουν ότι θέλει πολύ προσοχή. Τα φαινόμενα απατούν για το ποιός απ'τους δυο έχει την πραγματική δύναμη. Τα συναισθήματα της Σελήνης στο Σκορπιό όπως και των όψεων Πλούτωνα Σελήνης ξεκλειδώνονται βασανιστικά αργά, αλλά όταν συμβεί και διαπιστωθεί επιπολαιότητα, όντως τιμωρούν. Ο φίλος μας πιθανόν έχει δίκιο, και ίσως βίωσε τις συνέπειες μιας τέτοιας ολέθριας σχέσης, αλλά αυτό που ήταν καλό να κάνει θα ήταν να μην έμπλεκε καθόλου από την αρχή. Τοξότης με Σελήνη στους Διδύμους είναι παιχνίδι και ελευθερία, τι δουλειά έχει με τους Πλουτώνειους ;

  8. #28
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    Τοξότης με Σελήνη στους Διδύμους είναι παιχνίδι και ελευθερία, τι δουλειά έχει με τους Πλουτώνειους ;
    Γιατί όσο και παράπονο να έχει κανείς με τους πλουτώνιους η αλήθεια είναι ότι κανείς δεν μπορεί να τούς αντισταθεί...
    Είναι τόοοοοοοοσο μυστηριώδεις που απλά σε προκαλούν να ασχοληθείς μαζί τους
    Αλλά μην ζητάει κανείς μετά τα ρέστα...

  9. #29
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by Αργοναύτης View Post
    Η ανευθυνότητα των Τοξοτών και πολλές φορές η αγένειά τους και η απερισκεψία, την οποία έχω νοιώσει στο πετσί μου όχι λίγες φορές (και δεν θέλω παρακαλώ να το πάρει προσωπικά ο sagit) είναι τελείως ασύμβατες με τα βάθη και τα πάθη του Σκορπιού και των Πλουτώνειων προσωπικότήτων. Οι πρώτοι θέλουν περιπέτειες και παιχνίδια, οι δεύτεροι κτήση. Από τα πιο αταίριαστα σύμβολα στο ζωδιακό. Και ήταν και Παρθένος αυτή, ακόμα ένας λόγος, τελείως αταίριαστοι. Οι Τοξότες και οι Δίδυμοι καλό θα είναι πριν παίξουν με τα επικίνδυνα πλουτώνεια υλικά, να γνωρίζουν ότι θέλει πολύ προσοχή. Τα φαινόμενα απατούν για το ποιός απ'τους δυο έχει την πραγματική δύναμη. Τα συναισθήματα της Σελήνης στο Σκορπιό όπως και των όψεων Πλούτωνα Σελήνης ξεκλειδώνονται βασανιστικά αργά, αλλά όταν συμβεί και διαπιστωθεί επιπολαιότητα, όντως τιμωρούν. Ο φίλος μας πιθανόν έχει δίκιο, και ίσως βίωσε τις συνέπειες μιας τέτοιας ολέθριας σχέσης, αλλά αυτό που ήταν καλό να κάνει θα ήταν να μην έμπλεκε καθόλου από την αρχή. Τοξότης με Σελήνη στους Διδύμους είναι παιχνίδι και ελευθερία, τι δουλειά έχει με τους Πλουτώνειους ;
    Σωστό σε βρίσκω!!! Συμφωνούμε απολύτως.... Εγώ βέβαια στη λέξη αγένεια θα τοποθετούσα καλύτερα αντί αυτής τη λέξη αναισθησία... Γενικά είναι επιφανειακοί τύποι, ψάχνουν μόνο την καλοπέραση τους τίποτα παραπάνω... όχι συναισθήματα, όχι δεσεύσεις, πάσχουν από το σύνδρομο του Πίτερ Παν..

    Δε λέω οτι είναι κακοί άνθρωποι αλλά όταν είδα να μιλά έτσι για τους σκορπιούς συγχίστηκα, γιατί τούλάχιστον οι σκορπιοί έχουν συναισθήματα... Ενώ οι του λόγου τους είναι όπου φυσά ο άνεμος! Και μετά θέλουν και τα ρέστα! Όμως δεν πάει έτσι.. ό,τι δίνεις παίρνεις!

  10. #30
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Μ'αρέσει που πέσατε όλοι να τον φάτε για την απαξίωσή του στους Σκορπιούς και τις Παρθένους...όταν εσείς προβαίνετε σε ενέργειες και δηλώσεις που απαξιώνουν άλλο ζώδιο...κάνετε δηλαδή αυτό που ακριβώς καταγγέλετε...δεν νομίζω πως έχετε κατανοήσει την φύση του Τοξότη...μέχρι τότε μόνο με προσωπικές εμπειρίες μπορούμε να μιλούμε όλοι...

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads