s
Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 40
  1. #21

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    νομιζω οτι τωρα το καταλαβα .αυτες τισ ημερες ο κρονος μου κανει συνοδο με τον πλουτωνα
    το αποτελεσμα το περιγραφεις καταπληκτικα πιο πανω. νομιζω οτι ολα γυρω μου γκρεμιζονται!!!!!!

  2. #22

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Εγώ δεν έχω να ρωτήσω τίποτα. Το άρθρο αυτό με κάλυψε πλήρως. Με την είσοδο του Κρόνου στο Ζυγό, έτσι όπως έκανε όψεις σχεδόν με όλους τους γενέθλιους πλανήτες, ειδικά με το γενέθλιο κρόνο στον καρκίνο, νομίζω ότι έχω βιώσει τον τελευταίο ενάμιση χρόνο τις πιο συγκλονιστικές αλλαγές στη ζωή μου. Πολλές από αυτές ήταν αρκετά δύσκολες, δύσκολες αποφάσεις έπρεπε να παρθούν, αλλά νομίζω ότι έτσι έπρεπε να γίνει, γιατί ξεκαθάρισαν αρκετά πράγματα και είναι ακριβώς όπως περιγράφονται στο άρθρο αυτό.
    Συγχαρητήρια Μητσάκο!

  3. #23

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Κάποια στιγμή είδα αστράκια στη ζωή μου και στράφηκα στην αστρολογία για απαντήσεις. Κάλλιο αργά παρά ποτέ, τώρα συνειδητοποιώ ότι η διέλευση του Κρόνου από Λέοντα και Παρθένο, 8ο και 9ο οίκο, με όψεις συνόδου με Ήλιο, Ερμή, Αφροδίτη, Ουρανό, Πλούτωνα και όψη αντίθεσης με γενέθλιο Κρόνο και Χείρωνα στον 3ο οίκο, ίσως ήταν η ταρακουνιστή αιτία. Τώρα που διελαύνει τον 9ο οίκο στον Ζυγό, υπάρχει κάλμα και αναζήτηση. Κοιτάω τον 10ο και αναρωτιέμαι έχω σπείρει ικανοποιητικά; Το μέλλον κοντά θα μου δείξει.....

    Πολύ καλό άρθρο!
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  4. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Τί ωραία τι καλά!

    Αυτή τη στιγμή ο Κρόνος βρίσκεται στις 11 του ζυγού.
    Η γράφουσα γεννήθηκε με Πλούτωνα στις 11 του Ζυγού.
    Η διέλευση του Κρόνου πάνω από το γενέθλιό μου Πλούτωνα λαμβάνει χώρα στον 9ο οίκο.
    Προσπαθώ να ερμηνεύσω την όψη με όσο το δυνατόν πιο αισιόδοξο πνεύμα, και δεν λέω, νιώθω καλά μέχρι ώρας.

    Διαβάζω όμως στο άρθρο, πράγματα και θαύματα.
    Παρ'όλο που πριν από τη διελευση αυτή του Κρόνου πάνω από τον Πλούτωνα,προηγηθηκε μια αντίθεση Αρη/Αφροδίτης στον Κριό και 3ο, δεν βλέπω κάποια αλλαγή στα θέματα του 3ου/9ου.
    Ή μήπως βιαζομαι για αλλαγές?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #25

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Ο 9ος εχει να κανει και με πνευματικα θεματα τα οποια συνηθως χρειαζονται χρονο για να εκδηλωσουν τις αλλαγες που υφιστανται.

    Εγω με τον Κρονο για τα επομενα 9 χρονια θα περασω θεικα :bigsmile: εχω συνεχεις συνοδους με τον κρονο.Ξεκινα το πανηγυρι απο το νοεμβρη του 2011 που κανει συνοδο με την ακμη του 4ου οπου περνα 3 φορες (ορθοδρομος,αναδρομος-ορθοδρομος παλι) και τελειωνει το 2020 σε συνοδο με τον Αρη.

  6. #26
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    17

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Όταν ο Κρόνος διέρχεται από τα μεσοδιαστήματα, τα ενεργοποιεί και πως?

  7. #27
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    toulis
    Location
    Athens, Greece, Greece
    Posts
    26

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Κρόνος είναι... θα περάσει.....
    ...Ζήσε μέχρι να πεθάνεις...

  8. #28
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Quote Originally Posted by magneto View Post
    Όταν ο Κρόνος διέρχεται από τα μεσοδιαστήματα, τα ενεργοποιεί και πως?

    Ο κρονος ενεργοποιει τα μεσοδιαστηματα, κυριως οταν συμμετεχει στον πλανητικο συνδυασμο.
    Π.χ. αν υπαρχει ενα μεσοδιαστημα αφροδιτη-κρονου, τοτε ενεργοποιειται απο την προοδο η την διελευση του κρονου.

    Ειναι σημαντικο να θυμασαι, οτι δεν αρκει η ενεργοποιηση ενος μεσοδιαστηματος για να δωσει γεγονος. Πρεπει να υποστηριζεται απο αλλες οψεις του προοδευτικου ωροσκοπιου και να υποστηριζεται απο τις διελευσεις γενικοτερα.
    Ανοχη δινουμε συνηθως μιση μοιρα.

    Οι σκληρες οψεις δινουν γεγονοτα, ενω οι θετικες οψεις συνηθως περιγραφουν την ψυχικη και συναισθηματικη κατασταση του ατομου, κατα την συγκεκριμμενη περιοδο.

    Επισης υπαρχει η αποψη οτι τα προοδευμενα μεσοδιαστηματα, οταν συναντησουν γενεθλιο πλανητη κι ενεγοποιηθουν απο διελευση, εχουν ιδιαιτερη δυναμικη.

  9. #29
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    17

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    α.........έχω πολύ δουλειά ακόμη!!!

    Θα το δω και αν είναι θα επανέλθω.

    Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!:bigsmile:

  10. #30

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Ενα μεγιστο respect και απο εμενα,εναν ασχετο σε θεματα αστρολογιας που ενιωσε τι θα πει συνοδος Κρονου με γεννεθλιο Πλουτωνα μεσα στον 8ο οικο στον ζυγο.Ειμαι εν αναμονη της νεας μαχης που θα δωσει ο διελαυνων Κρονος μεσα στο ιδιο γηπεδο με τον γεννεθλιο Ουρανο.

    Οτι ειναι να γινει....και θα ειναι για καλο μου...

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads